search
menu

معرفی مهم‌ ترین کلیساهای سیبو فیلیپین

[ پنهان کردن ]
باسیلیکا دل سانتو (Basilica Del Santo Niño)
کلیسای جامع متروپولیتن سیبو (Cebu Metropolitan Cathedral)
کلیسای سنت کاترین اسکندریه (Saint Catherine of Alexandria Church)
کلیسای سیمالا لیندوگون (Simala Lindogon Church Sibonga)
کلیسای آرگائو (Saint Michael Parish Church in Argao)
کلیسای سنت پیتر و پال بانتایان (Saint Peter and Paul Bantayan Church)
کلیسای پاتروسینیو د ماریا (Patrocinio de Maria Church)
کلیسای سنت توماس (Santo Tomas de Villanueva Church Danao)
کلیسای سن فرناندو ری (San Fernando Rey Parish Church Liloan)
کلیسای اسلوب (Nuestra Señora de la Immaculada)
زیارتگاه ملی سنت جوزف (National Shrine of St. Joseph)
هرچند شهر سیبو به علت طبیعت زیبا و سواحل نیلگونش شناخته می‌شود ولی جاذبه‌های آن فراتر از این‌هاست. سیبو به عنوان پایتخت فیلیپین دارای گنجینه‌ای غنی از جاذبه‌های تاریخی است. کلیساهای سیبو یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های این شهر زیبا به شمار می‌رود. شهر سبو به عنوان مهد مسیحیت در فیلیپین، کلیساهای متعددی را در خود جای داده است. معماری باشکوه کلیساهای سیبو توجه گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می‌کند. چنانچه قصد خرید بلیط هواپیما خارجی به مقصد سیبو را دارید، بازدید از کلیساهای این شهر را فراموش نکنید. در این مقاله تعدادی از بهترین کلیساهای سبو را برایتان معرفی خواهیم کرد.
معرفی مهم‌ ترین کلیساهای سیبو فیلیپین

باسیلیکا دل سانتو (Basilica Del Santo Niño)


باسیلیکا مینوره دل سانتو که بیشتر با عنوان دل سانتو شناخته می‌شود، معروف‌ترین کلیسای سیبو به شمار می‌رود. باسیلیکا دل سانتو بزرگ‌ترین کلیسای شهر سیبو است. قدمت کلیسای دل سانتو به سال ۱۵۶۵ میلادی بازمی‌گردد. جالب است بدانید این کلیسا دقیقا در همان مکانی که کاشفان اسپانیایی کتاب مقدس را یافته‌اند، بنا شده است. موزه‌ای داخل این کلیسا قرار دارد که با مراجعه به آن با تاریخ مسیحیت در شهر سیبو بیشتر آشنا خواهید شد. سانتو نینو به معنای کودک مقدس است و مجسمه‌ای بزرگ به همین نام در داخل کلیسا قرار دارد.
آدرس: فیلیپین، سیبو، بلوار اوسمنا، مرکز پیلگریم
ساعت بازدید: یکشنبه‌ها: ۴.۳۰ صبح تا ۵ بعدازظهر، جمعه‌ها: ۴ صبح تا ۱۰ شب، باقی روزهای هفته: ۵ صبح تا ۷ بعدازظهر

کلیسای جامع متروپولیتن سیبو (Cebu Metropolitan Cathedral)


کلیسای جامع متروپولیتن، مقر کلیسای اسقف‌نشینی شهر سیبو است. این کلیسا در ۱۴ اوت ۱۵۹۵ تاسیس شده است. نمای بیرونی دل‌فریب، سقف‌های بلند و لوسترهای باشکوه این کلیسا را به گزینه جذابی برای برگزاری مراسم‌های عروسی تبدیل کرده است. مراسم ازدواج بسیاری از افراد شناخته شده شهر سیبو در این کلیسا برگزار شده است. اگر دوست دارید شاهد مراسم جشن این کلیسا باشید، لازم است بدانید هرساله در ۲۸ آوریل جشن این کلیسا برگزار می‌شود.
آدرس: فیلیپین، سیبو، خیابان مابینی
ساعت بازدید: هر روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ ظهر و ۱ تا ۵ بعدازظهر

کلیسای سنت کاترین اسکندریه (Saint Catherine of Alexandria Church)


کلیسای سنت کاترین اسکندریه از قدیمی‌ترین کلیساهای شهر سیبو به شمار می‌رود. در ساخت این کلیسا از معماری بیزانسی، یونانی و رومی الهام گرفته شده است. نکته جالب در مورد این کلیسا برج‌های دوقلوی آن است که شبیه مناره مسجد مسلمانان ساخته شده است. کلیسای سنت کاترین نمایانگر تاریخ غنی کارکار است و سرگذشت جالبی دارد. روز جشن این کلیسا ۲۵ نوامبر است.
آدرس: فیلیپین، سیبو، کارکار
ساعت بازدید: هر روز از ۸ صبح تا ۱۰ شب
معرفی مهم‌ ترین کلیساهای سیبو فیلیپین

کلیسای سیمالا لیندوگون (Simala Lindogon Church Sibonga)


از سیمالا لیندوگون به عنوان کلیسای شفابخش و معجزه‌گر شهر سیبو یاد می‌شود. این کلیسای زیبا بر روی تپه‌های لیندوگون واقع شده است و از جاهای دیدنی سیبو بشمار می‌رود. جالب است بدانید سیمالا لیندوگون از زیباترین کلیساهای سیبو به شمار می‌رود و در سال ۱۹۹۸ میلادی ساخته شده است. سیمالا لینگدون به طور کامل به حضرت مریم اختصاص داده شده است؛ مجسمه‌های متعددی از ایشان که متعلق به فرهنگ‌ها و کشورهای مختلف است در این کلیسا به نمایش گذاشته می‌شود. در ۸ سپتامبر مصادف با تولد حضرت مریم، جشن این کلیسا برگزار می‌شود. کلیسای سیمالا لیندوگون از دور مانند قلعه‌ای که در مرکز آن تصویر حضرت مریم قرار دارد، دیده می‌شود. بزرگ‌ترین ویژگی این کلیسا، معماری آن است؛ کلیسای سیمالا لیندوگون دارای چندین ردیف پله و ورودی است که جلوه زیبایی به آن بخشیده است. کلیسای سیمالا به خاطر برخی از اتفاقات اسرارآمیز از جمله جاری شدن اشک از چشمان مجسمه، شهرت زیادی به دست آورده است.
آدرس: فیلیپین، سیبو، سیبونگو
ساعت بازدید: هر روز از ۸ صبح تا ۸ شب

کلیسای آرگائو (Saint Michael Parish Church in Argao)


کلیسای آرگائو که به طور متعارف به عنوان کلیسای سنت میکائیل فرشته شناخته می‌شود، از معروف‌ترین کلیساهای این شهر است. سنت میکائیل یک کلیسای کاتولیک رومی در آرگائو است. ساخت این کلیسا در سال ۱۷۳۴ شروع شده و در ۱۷۸۸ به پایان رسیده است. کلیسای آرگائو به فرشته مقدس سنت میکائیل تقدیم شده است. دیوارها و دروازه‌های این کلیسا به منظور دفاع در برابر حملات مهاجمان، از سنگ‌های ضخیم ساخته شده‌اند. در برخی از قسمت‌ها حکاکی‌های زیبایی از گل‌ها وجود دارد. فضای داخلی کلیسای آرگائو شامل یک راهرو و دو شبستان است. نقاشی‌ها و مجسمه‌های متعددی در این کلیسا نگهداری می‌شود. روز جشن کلیسای سنت میکائیل فرشته، ۲۹ سپتامبر است.
آدرس: فیلیپین، سیبو، مانداو

کلیسای سنت پیتر و پال بانتایان (Saint Peter and Paul Bantayan Church)


اولین بنای این کلیسا تحت نظارت آگوستینیان در سال ۱۵۸۰ ساخته شده بود که پس از ۲۰ سال در اثر جنگ و بلایای طبیعی ویران شد. ساخت بنای جدید کلیسا در سال ۱۸۳۹ شروع شده و در ۱۸۶۳ خاتمه یافته است. کلیسای سنت پیتر و پال بانتایان با سنگ‌های مرجانی جزیره بانتایان ساخته شده است. روز جشن کلیسای سنت پیتر و پال بانتایان ۲۹ ژوئن است.
آدرس: فیلیپین، سیبو، جزیره بانتایان
معرفی مهم‌ ترین کلیساهای سیبو فیلیپین

کلیسای پاتروسینیو د ماریا (Patrocinio de Maria Church)


کلیسای پاتروسینیو د ماریا که با عنوان کلیسای بولجون شناخته می‌شود، یک کلیسای کاتولیک رومی است. طراحی و تمام اقلام موجود در این کلیسا مربوط به مریم مقدس است، چراکه این کلیسا به ایشان تقدیم شده است. بولجون یکی از زیباترین کلیساهای کشور فیلیپین است که با خرید آنلاین بلیط هواپیما سیبو می‌توانید از آن بازدید کنید. در سال ۱۹۹۹ این کلیسا به عنوان اثر ملی اعلام شده و در سال ۲۰۰۱ توسط موزه ملی فیلیپین به عنوان گنجینه فرهنگی ملی نام‌گذاری شده است. جالب است بدانید کلیسای پاتروسینیو د ماریا به عنوان یکی از کلیساهای باروک فیلیپین نامزد میراث جهانی یونسکو شده است.
آدرس: فیلیپین، سیبو، بولجون
زمان بازدید: ۹ صبح تا ۵ بعدازظهر

کلیسای سنت توماس (Santo Tomas de Villanueva Church Danao)


کلیسای سنت توماس در سال ۱۷۵۵ ساخته شده و از قدیمی‌ترین کلیساهای کشور فیلیپین به شمار می‌رود. عظمت و شکوه این کلیسا در ستون‌ها، قالب‌های قرنیز و دیوارهای سنگی مرجانی مشاهده می‌شود. قسمت بیرونی کلیسای سنت توماس شامل درگاه قوسی و پنجره‌های قوسی شکل است. گنبد کلیسای دانائو دارای یک تاج است که نماد قدیس حامی این کلیسا، سنت توماس است.
آدرس: فیلیپین، سیبو، دانائو
زمان بازدید: یکشنبه ۵ صبح تا ۸.۳۰ شب، باقی روزها ۵.۴۵ صبح تا ۶.۳۰ عصر

کلیسای سن فرناندو ری (San Fernando Rey Parish Church Liloan)


کلیسای سن فرنادو از قدیمی‌ترین بناهای شهر للوئن است. کلیسای سن فرنادو ری در سال ۱۸۴۷ ساخته شده و به افتخار قدیسی که اسپانیا را از مورها پس گرفت فرنادو نام گرفته است. یک نکته جالب در مورد این بنا این است که کلیسای للوئن برخلاف کلیساهای دیگر که رو به دریا هستند، به سمت کوه ساخته شده است. سن فرناندو ری از کلیساهای کاتولیک رومی به شمار می‌رود. هرساله در ۲۹ و ۳۰ می جشن این کلیسا برگزار می‌شود.
آدرس: فیلیپین، سیبو، للوئن
زمان بازدید: یکشنبه ۴.۳۰ صبح تا ۸.۳۰ شب، باقی روزها ۶ صبح تا ۶.۳۰ عصر
معرفی مهم‌ ترین کلیساهای سیبو فیلیپین

کلیسای اسلوب (Nuestra Señora de la Immaculada)


کلیسای اسلوب نیز از قدیمی‌ترین کلیساهای شهر سیبو به شمار می‌رود. تاریخ تاسیس این کلیسا به سال ۱۶۹۰ برمی‌گردد. کلیسای اسلوب در ابتدا تحت نظر کلیسای بولجون بود ولی در سال ۱۸۴۸ با لقب پاک مستقل شد. این کلیسا از سنگ‌های مرمری جزیره اسلوب ساخته شده است. کلیسای اسلوب در سال ۲۰۰۸ در اثر آتش‌سوزی آسیب زیادی دیده است. خوشبختانه به قدیس حامی کلیسا و سایر مجسمه‌ها به علت محصور بودن در پوشش شیشه‌ای آسیبی وارد نشده است.
آدرس: فیلیپین، سیبو، اسلوب
ساعت بازدید: هر روز از ۷ صبح تا ۵ عصر

زیارتگاه ملی سنت جوزف (National Shrine of St. Joseph)


زیارتگاه ملی سنت جوزف در سال ۱۶۰۱ ساخته شده و دارای قدیمی‌ترین مجسمه حضرت یوسف در فیلیپین است. مجسمه حضرت یوسف با مجسمه کودکی حضرت عیسی در کنارش از جذابیت‌های این کلیسا به شمار می‌رود. این زیارتگاه ترکیبی از معماری یونان، روم و باروک است. روز جشن این کلیسا ۸ می است.
آدرس: فیلیپین، سیبو، شهر مانداو
زمان بازدید: یکشنبه ۵.۳۰ صبح تا ۶ عصر، باقی روزهای هفته ۵.۳۰ تا ۶.۳۰ عصر
فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است