search
menu

پارک کی ال سی سی مالزی

[ پنهان کردن ]
پارک کی ال سی سی مالزی
پارک کی ال سی سی کجاست؟
پارک کی ال سی سی کی ساخته شد؟
تفریحات پارک کی ال سی سی
بازدید از پارک کی ال سی سی در تورهای مالزی
اهداف ساخت پارک کی ال سی سی چه بود؟
پرنده‌های مهاجر در پارک کی ال سی سی
دیدنی‌های پارک کی ال سی سی (KLCC Park)
امکانات پارک کی ال سی سی (KLCC Park)
شب‌های پارک کی ال سی سی (KLCC Park)
دیدنی های کوالالامپور در حوالی پارک
رستوران‌های نزدیک به پارک
هتل‌های نزدیک به پارک کی ال سی سی
چند نکته مهم در بازدید از پارک کی ال سی سی
دسترسی به پارک کی ال سی سی چگونه است؟
وب‌سایت مجموعه پارک کی ال سی سی
ساعات بازدید از پارک کی ال سی سی

پارک کی ال سی سی مالزی


مالزی با آن بناهای لوکس و باشکوهش تنها به چند معبد و ساختمان باشکوه خلاصه نشده است. یکی از وسیع‌ترین دیدنی‌های این کشور در شهر کوالالامپور پارک کی ال سی سی نام دارد که هرچه از زیبایی آن بگوییم کم است. درختان بلند با سایه‌های خنک و چمنزارهای سرسبز جلوه خاصی به این پارک بخشیده و حالا با زیبایی خیره‌کننده خود هوش از سر گردشگران و خریداران بلیط هواپیما کوالالامپور می‌برد. اگر دوست دارید درباره پارک کی ال سی سی بیشتر بدانید پیشنهاد می‌کنیم که این مقاله از سفرمارکت را از دست ندهید.

پارک کی ال سی سی کجاست؟


این پارک وسیع در زیر برج‌های دوقلو پتروناس قرار گرفته و می‌توان گفت در قلب شهر کوالالامپور واقع شده است. ازآنجایی‌که پارک کی ال سی سی در مرکز شهر قرار گرفته است دسترسی به آن راحت است و به آسانی از طریق وسایل حمل و نقل عمومی می‌توانید خود را به آنجا برسانید. از بدو ورود به پارک کی ال سی سی (KLCC Park) فضای سبز وسیع، فواره‌ها و تنوع پرندگان در آنجا شما را مات و مبهوت می‌کند. سرسبزی این پارک به قدری است که اصلاً متوجه حضور خود در دل شهری شلوغ و پرهیاهو نمی‌شوید و آرامش آنجا حسابی شما را به وجد می‌آورد.
پارک کی ال سی سی مالزی

پارک کی ال سی سی کی ساخته شد؟


در سال ۱۹۹۸ بود که مسئولین شهر کوالالامپور اقدام به شروع احداث پارکی در حوالی برج‌های دوقلو کردند که بعدها به یکی از توریستی‌ترین دیدنی‌های مالزی تبدیل شد. پارک کی ال سی سی بعد از طراحی و احداث در مساحتی به ابعاد ۲۰ هکتار ساخته شد و حالا مثل ریه‌های شهر عمل می‌کند. وجود درختان و چمن‌های گوناگون در این پارک باعث شده تا هوایی عالی در این منطقه به وجود آید و نسیم خنک آنجا حسابی شما را شگفت‌زده ‌کند.

تفریحات پارک کی ال سی سی


از جمله تفریحاتی که می‌توان در پارک کی ال سی سی انجام داد دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی است. به نحوی که بدون خستگی می‌توانید ساعت‌ها در آنجا گردش کرده و تجدید قوا کنید. همچنین به دلیل وجود تنوع پرنده‌ها در آنجا می‌توان ساعت‌ها به پرنده‌نگری و عکاسی کردن پرداخت و تجربیات جالبی رقم زد. ریلکس کردن، تنیس و آب بازی نیز از دیگر تفریحاتی است که مسافران تور مالزی و دیگر گردشگران در آنجا انجام می‌دهند. همچنین اگر به دنبال جایی برای پیک نیک هستید پارک کی ال سی سی گزینه خوبی برای این تفریح دوستانه است.

بازدید از پارک کی ال سی سی در تورهای مالزی


معمولاً در تور کوالالامپور برنامه بازدید از پارک کی ال سی سی نیز گنجانده می‌شود و افراد پس از دیدن برج‌های دوقلو سری هم به این پارک می‌زنند. اگر روزی بخت با شما یار شد و به این پارک رفتید حتماً دوربین عکاسی همراه داشته باشید و تصاویری ناب را در آلبوم خاطراتتان به ثبت برسانید.

اهداف ساخت پارک کی ال سی سی چه بود؟


شاید فکر کنید که هدف از ساخت پارک کی ال سی سی تنها ایجاد فضایی سرسبز برای جذب توریست بوده است. اما بد نیست بدانید که اهداف دیگری نیز برای احداث این پارک بوده است که جذب پرند‌ه‌های مهاجر یکی از آن‌هاست. در واقع مسئولان شهر قصد داشتند تا با کاشت درختان و گونه‌های گیاهی متنوع انواع پرنده‌ها را به این منطقه جذب کرده و کلکسیونی از پرندگان ایجاد کنند. به نحوی که امروزه با ورود به پارک کی ال سی سی (KLCC Park) متوجه تنوع پرنده‌ها در این پارک می‌شوید. همچنین تصفیه هوای آلوده شهر و لطافت بخشیدن به هوای شهر از دیگر اهداف ساخت این پارک بود که به درستی محقق شده است.
پارک کی ال سی سی مالزی

پرنده‌های مهاجر در پارک کی ال سی سی


یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های این پارک وجود پرنده‌های مهاجر است. گونه‌هایی که شاید در هیچ جای دیگر ندیده باشید و برایتان تازگی دارد. این پرنده‌ها بعضاً از کشورهای دیگر به این منطقه مهاجرت کرده و در نیمی از سال در پارک کی ال سی سی می‌مانند. اگر روزی شانس با شما یار شد و به این پارک رؤیایی رفتید حتماً بدون ایجاد مزاحمت از پرنده‌ها دیدن کنید و از آن‌ها عکس‌های یادگاری بگیرید. همواره به یاد داشته باشید که موجب ترس آن‌ها نشده و به جوجه‌های آن‌ها نزدیک نشوید.

دیدنی‌های پارک کی ال سی سی (KLCC Park)


مسیر پیاده‌روی پارک از بخش‌های گوناگونی می‌گذرد و طی گشت‌وگذار خود جاذبه‌های متنوعی را می‌بینید. یکی از این جذابیت‌ها دریاچه مصنوعی سمفونی است نام دارد که با ۱۰۰۰۰ مترمربع در وسط پارک ساخته شده است. این دریاچه دارای یک پل به مساحت ۴۳ متر است که با رد شدن از روی آن می‌توانید عکس‌هایی خارق‌العاده بگیرید. همچنین فواره‌های دریاچه سمفونی جذابیت خاصی به آن بخشیده‌اند و با نظم و ترتیب آب را تا ارتفاع ۴۲ متر به سمت بالا پرتاب می‌کنند. فواره‌های دریاچه سمفونی موزیکال است و هر روز و شب به اجرا می‌پردازند. همین زیبایی باعث شده تا کودکان زیادی جذب دریاچه شوند و فضایی مفرح ایجاد شده است. زمین‌بازی مختص کودکان از دیگر بخش‌های پارک است که موجب سرگرمی کودکان می‌شود و بزرگ‌سالان را نیز به استراحت در فضای سبز نزدیک آن ترغیب می‌کند. همچنین یک استخر شنا عمومی برای کودکان در پارک کی ال سی سی قرار گرفته و می‌توانید فرزند عزیزتان را برای تفریح و شنا به آنجا ببرید. البته از مجسمه‌های پارک نیز نباید غافل شد که برای عکاسی کردن گزینه جالبی به شمار می‌آیند و جذابیت خاصی هم به پارک بخشیده‌اند.‌

امکانات پارک کی ال سی سی (KLCC Park)


علاوه بر تفریحاتی که می‌توان در پارک کی ال سی سی انجام داد، بد نیست بدانید که این پارک امکانات قابل قبولی نیز برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته است. مسیر پیاده‌روی، سرویس بهداشتی، زمین‌بازی، محل مختص پیک نیک و نیمکت نیز در بخش‌های گوناگون پارک در نظر گرفته شده است که نیاز گردشگران را برطرف می‌کند. همچنین اگر دوست داشته باشید می‌توانید در آلاچیق‌های آنجا نشسته و خود را به یک فنجان چای داغ مهمان کنید و از هوای تازه لذت ببرید.
پارک کی ال سی سی مالزی

شب‌های پارک کی ال سی سی (KLCC Park)


خوب است بدانید که شب‌های این پارک به دلیل فعال بودن فواره‌های رنگی موزیکال شکل و شمایل دیگری دارد. تقریباً بعد از غروب آفتاب رنگ دل‌فریب فواره‌ها هر بازدیدکننده‌ای را به خود جذب می‌کند و موسیقی دلنواز آن‌ها شما را به وجد می‌آورند. حتی تصور بازی در زیر فواره‌های رنگی ‌در هوایی خنک نیز هر مسافری را افسون می‌کند. همچنین چراغ‌های پارک در شب روشن می‌شوند و منظره‌ای چشم‌نواز را خلق می‌کنند که شاید در کمتر جایی دیده باشید. البته فراموش نکنید که حتماً دوربین عکاسی همراه داشته باشید و از این لحظات زیبا عکس‌های یادگاری بگیرید.
جالب است بدانید که:
- در پارک کی ال سی سی ۱۹۰۰ درخت بومی از ۷۴ گونه و البته ۶۶ گونه درخت نخل وجود دارد.
- ۴۰ اصله از درختان این پارک به صورت پیوندی طراحی شده‌اند.
- طراح پارک یک معماری مشهور به نام روبرتو بورل مارکس است.

دیدنی های کوالالامپور در حوالی پارک


یکی از جالب‌ترین دیدنی‌های مالزی در نزدیکی پارک کی ال سی سی صومعه دارما رالم گوان ین یساگلی نام دارد که بومیان کشور چین اهمیت زیادی برای آن قائل هستند. در این معبد مجسمه‌های بودا وجود دارد که به صورت طلایی‌رنگ طراحی شده‌اند و جذابیت خیره‌کننده‌ای دارند. با اینکه ابعاد صومعه دارما رالم گوان ین یساگلی زیاد نیست اما بسیار جایی دیدنی و باشکوه است. از دیگر جاهای دیدنی کوالالامپور در حوالی پارک کی ال سی سی می‌توان به برج‌های دوقلو پتروناس اشاره کرد که مراکز خرید باشکوهی را در خود جای داده است. در آنجا می‌توانید انواع برندها را پیدا کنید و لوکس‌ترین اجناس را بخرید. ناگفته نماند که برای رفتن به طبقات بالاتر برج‌های دوقلو باید بلیط تهیه نمایید. ناگفته نماند که در حوالی پارک کی ال سی سی چندین مرکز خرید وجود دارد که می‌توانید پس از گشت‌وگذار به آنجا رفته و به خرید کردن بپردازید.
پارک کی ال سی سی مالزی

رستوران‌های نزدیک به پارک


رستوران‌های زیادی در حوالی پارک کی ال سی سی وجود دارد که هرکدام به عرضه منوهای مختلف می‌پردازند. رستوران موزاییک یکی از بهترین رستوران‌های کوالالامپور است که هم به عرضه غذاهای محلی می‌پردازد و هم خوراکی‌های بین‌المللی. در آنجا می‌توانید غذاهای چینی، ژاپنی و هندی را پیدا کنید که از کیفیت خوبی برخوردارند. همچنین سیستم نورپردازی و موسیقی زنده در رستوران موزاییک باعث شده تا طرفداران زیادی پیدا کند. این رستوران تقریباً ۸۴۵ متر با پارک کی ال سی سی فاصله دارد و در اندک زمانی می‌توان به آنجا رسید. رستوران ساسوروسو یکی دیگر از بهترین رستوران‌های کوالالامپور است که پرسنلی آموزش‌دیده دارد و خوشمزه‌ترین غذاها را عرضه می‌کند. همچنین در آنجا می‌توانید خود را به یک نوشیدنی لذیذ مهمان کرده و از تک تک لحظاتتان لذت ببرید.

هتل‌های نزدیک به پارک کی ال سی سی


اگر دوست دارید تا در نزدیکی پارک کی ال سی سی اقامت کنید ما به شما هتل جی تاور را پیشنهاد می‌کنیم. این هتل باشکوه معماری بسیار رؤیایی دارد و از دیدنش سیر نمی‌شوید. طراحی لوکس، تجهیزات پیشرفته و امکانات شیک آن کاری می‌کند که تجربه‌ای فراموش‌نشدنی از اقامت در کوالالامپور را رقم بزنید. از جمله امکانات هتل جی تاور می‌توان به استخر، باشگاه بدن‌سازی، رستوران و کافی‌شاپ اشاره کرد که در بالاترین سطح در اختیار گردشگران قرار می‌گیرند. هتل المنت کوالالامپور یکی دیگر از هتل‌های مالزی است که تنها ۱۹۷ متر با پارک کی ال سی سی فاصله دارد. این هتل ۴ ستاره ارتفاع زیادی دارد و از پنجره‌های آن می‌توان کل شهر را تماشا کرد. رستوران شیک هتل المنت نیز با داشتن منو بین‌المللی لذیذترین خوراکی‌ها را تقدیم مسافران می‌کند و بد نیست تا برای تجدید قوا به آنجا بروید.

چند نکته مهم در بازدید از پارک کی ال سی سی


- تا حد امکان روی چمن‌ها راه نروید.
- ته مانده سیگار خود را بر روی زمین نیندازید.
- ۳ ساعت بازدید از پارک مدت زمان خوبی برای گشت‌وگذار است.
- با مترو ارزان‌تر به پارک می‌رسید.
- از دادن خوراکی به ماهی‌های دریاچه بپرهیزید.
- از نشستن روی چمن‌ها بپرهیزید.

دسترسی به پارک کی ال سی سی چگونه است؟


برای رفتن به پارک کی ال سی سی راحت‌ترین راه استفاده از مترو است. شما در هر جای شهر که سوار مترو شوید می‌توانید در ایستگاه KLCC پیاده شده و با پای پیاده به پارک برسید. البته استفاده از اتوبوس شهری نیز امکان‌پذیر است و باید از قبل نقشه مسیر را بدانید. استفاده از تاکسی نیز از دیگر راه‌های رفتن به پارک کی ال سی سی است که البته به دلیل هزینه‌های بالا چندان به مسافران توصیه نمی‌شود.
پارک کی ال سی سی مالزی

وب‌سایت مجموعه پارک کی ال سی سی


شاید جالب باشد که بدانید که این پارک دارای یک وب‌سایت است که اطلاعات مورد نیاز توریست‌ها را در اختیارشان قرار می‎دهد. شما با مراجعه به وب‌سایت www.suriaklcc.com می‌توانید اطلاعات خوبی درباره شهر کوالالامپور، پارک کی ال سی سی و غیره به دست آورید. همچنین عکس‌هایی از این پارک در این وب‌سایت وجود دارد که بسیار دیدنی است.

ساعات بازدید از پارک کی ال سی سی


شما هر روزه از ساعات ۷ صبح الی ۱۰ شب می‌توانید به پارک کی ال سی سی بروید و از زیبایی‌های آن لذت ببرید. بعد از این ساعات به دلیل حفظ آرامش محیط و خواب پرنده‌ها فواره‌های موزیکال خاموش خواهند شد.

سفرمارکت با خدمات سفر در کنار شماست
اگر قصد سفر به مقاصد خارجی دارید تیم ما در کنار شماست تا با رزرو بلیط هواپیما، رزرو هتل و یا اجرای تورهای خارجی بهترین لحظات را برایتان رقم بزند. از دیگر خدمات سفر در سفرمارکت می‌توان به اجاره ویلا و اقامتگاه، رزرو بلیط قطار و رزرو تورهای داخلی اشاره کرد که با بهترین قیمت در اختیار مسافران قرار می‌گیرد. برای دریافت خدمات تنها کافیست در وب‌سایت ما جستجو کرده و یا با نصب اپلیکیشن سفرمارکت هر آنچه را لازم دارید در کمترین زمان دریافت کنید.
فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است