search
close اطلاع از جدیدترین جشنواره ها

همین الان ثبت نام کن و از جدیدترین جشنواره ها مطلع شو
menu

جاهای دیدنی زاهدان

[ پنهان کردن ]
مسجد جامع مکی زاهدان
موزه پست و ارتباطات زاهدان
موزه منطقه‌ای جنوب شرق ایران
خانه ابویی زاهدان
چهار راه رسولی
جاهای دیدنی زاهدان به واسطه محیط طبیعی خاص منطقه جنوب شرق ایران و به سبب تاریخ و فرهنگ ویژه سرزمین زیبای سیستان و بلوچستان، متنوع و جذاب هستند.
در این نوشته نگاهی گذرا داریم به مشهورترین جاهای دیدنی زاهدان:

مسجد جامع مکی زاهدان


مسجد جامع مکی زاهدان بزرگترین مسجد اهل سنت در ایران است. سیستان و بلوچستان از استان‌های ایران است که بیشترین جمعیت اهل سنت را در خود دارد. این مسجد با همکاری مردم محلی ساخته شده و طراحی آن با وجودی که شبیه مساجد بزرگ استانبول و ترکیه است، توسط معماران ایرانی انجام شده است. این مسجد بزرگ با نمای سفید منحصر به فردش توسط مولانا عبدالعزیز مولازاده بنیانگذاری شد.
جاهای دیدنی زاهدان

موزه پست و ارتباطات زاهدان


موزه پست و ارتباطات زاهدان یکی از بناهای تاریخی زاهدان است که به عنوان مرکز پست و تلگراف این شهر در دهه ۲۰ خورشیدی و در زمان رضاشاه ساخته شده است. این ساختمان در طول دهه‌ها، با ارتقای سطح فناوری های ارتباطی، تلگراف و تلفن منطقه سیستان را کنترل می‌کرده است. اکنون از این ساختمان به عنوان موزه تاریخ پست و ارتباطات استفاده می‌شود.

موزه منطقه‌ای جنوب شرق ایران


موزه منطقه‌ای جنوب شرق ایران در خیابان مطهری زاهدان قرار گرفته و مجموعه‌ای از آثار تاریخی و اسناد باستانی و فرهنگی ایران با تمرکز بر زندگی و بوم‌شناسی مردمان جنوب شرقی ایران را در خود گردآورده است.

خانه ابویی زاهدان


خانه ابویی زاهدان تقریبا همسن با ساختمان اداره پست است و در دهه ۲۰ خورشیدی ساخته شده است. این خانه متعلق به خانواده‌ای به نام ابویی بوده و معمار آن که یزدی بوده، این بنا را بر اساس معماری یزدی طراحی ساخته که البته با آب و هوای زاهدان هم هماهنگ است. خانه ابویی اکنون یک کارگاه تولید محصولات سنتی و صنایع دستی است.
جاهای دیدنی زاهدان

چهار راه رسولی


چهار راه رسولی یا بازار رسولی، مرکز خرید و راسته خرید شهر زاهدان به شمار می‌رود. شما در این خیابان می‌توانید سوغاتی و صنایع دستی مختلف سیستان و بلوچستان را تهیه کنید.


فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است