search
menu

جاهای دیدنی صوفیان

[ پنهان کردن ]
درباره جاهای دیدنی صوفیان
چرا بازدید از جاهای دیدنی صوفیان پیشنهاد می‌شود؟
کلیسای موجومبار
چشمه معدنی صوفیان
مسجد جامع صوفیان
پارک ملت صوفیان
امامزاده ابراهیم خلیل صوفیان

درباره جاهای دیدنی صوفیان


جاهای دیدنی صوفیان متعدد و بسیار جذاب هستند و سالانه گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کنند. صوفیان از شهرهای استان آذربایجان شرقی و شهرستان شبستر است که می‌توان از آن به عنوان یکی از پر جمعیت‌ترین شهرهای استان نیز نام برد. این شهر که از شهرهای مهم استان است در فاصله ۳۵ کیلومتری از شمال تبریز قرار دارد.
شهر صوفیان در زمستان آب و هوای سرد و خشک دارد و در تابستانه‌ها نیز هوای گرم دارد، اما بطور کلی آب و هوای این منطقه معتدل است. در این منطقه بادهایی در زمان‌‌های خاصی از سال می‌وزد که برخی از آنها از سمت دریاچه ارومیه است و سبب می‌شود تا برف کوه‌ها آب شود. این شهر در یک موقعیت بسیار خاص و مهم قرار دارد و مسافرانی که به صورت زمینی قصد سفر به شهرهای مرزی را دارند از این شهر می‌گذرند.
شهر صوفیان از نظر تاریخی نیز از قدمت و اصالت برخوردار است و مشاهیر بسیاری در یادداشت‌های خود از این شهر نام برده‌اند و از تجربه سفرشان به صوفیان نوشته‌هایی را به جا گذاشته‌اند. صوفیان علاوه بر اینکه از مهم‌ترین شهرهای اقتصادی استان آذربایجان شرقی به حساب می‌آید، جاهای دیدنی بسیاری نیز دارد و برای مردم منطقه اهمیت گردشگری نیز دارد. از جمله جاهای دیدنی صوفیان می‌توان به مسجد جامع صوفیان، چشمه معدنی صوفیان، پارک ملت صوفیان، کلیسای موجومبار و امامزاده ابراهیم خلیل اشاره کرد. گردشگرانی که با خرید اینترنتی بلیط هواپیما به تبریز سفر می‌کنند می‌توانند از این شهر و جاهای دیدنی صوفیان دیدن کنند.

چرا بازدید از جاهای دیدنی صوفیان پیشنهاد می‌شود؟


• شهر صوفیان از جمله شهرهای مهم استان آذربایجان شرقی است که موقعیت جغرافیایی مهمی نیز دارد.
• جاهای دیدنی صوفیان برای مسافرنی که در مسیر سفرشان از این شهر عبور می‌کنند بسیار جذاب و دیدنی است.
• جاهای دیدنی صوفیانی هم شامل جاذبه‌های طبیعی و هم شامل آثار تاریخی است که می‌توانند در کنار هم مجموعه‌ای جذاب برای گردشگران باشند.
• جاهای دیدنی صوفیان برای یک گردش یک الی دو روزه به ویژه برای ساکنان شهرهای نزدیک بسیار دیدنی و جالب توجه است.

کلیسای موجومبار


کلیسای موجومبار یا کلیسای هریپسیمه مقدس از جمله آثار تاریخی منطقه و کلیسای ارمنیان است. این کلیسای تاریخی و باارزش در سال ۱۳۴۷ به عنوان یک اثر ملی به ثبت رسیده است. به گفته مورخان نام کلیسا یعنی هریپسیمه به احتمال زیاد از نام دختر پادشاه ارمنستان گرفته شده است. همچنین با توجه به اسناد و یافته‌های باستان شناسان این کلیسا مربوط به سده نهم تا سیزدهم میلادی است. این کلیسا در روستای موجومبار است ولی امروزه تقریبا در این روستا کسی زندگی نمی‌کند و مردم روستا به سایر شهرهای نزدیک مهاجرت کرده‌اند. بازدید از این کلیسای سنگی و بسیار زیبا به گردشگرانی که قصد بازدید از جاهای دیدنی صوفیان را دارند پیشنهاد می‌شود.
آدرس کلیسای موجومبار: آذربایجان شرقی، ۳۰ کیلومتری جاده تبریز ـ مرند
جاهای دیدنی صوفیان

چشمه معدنی صوفیان


صوفیان از نظر زمین شناسی از مکانهای مهمی است که برای مطالعات زمین شناسی نیز می‌تواند جالب توجه باشد. چشمه آب معدنی صوفیان که به چشمه تاپ تاپ معروف است در ۵ کیلومتری جاده مرنده-صوفیان واقع شده است. این چشمه آب معدنی آب دهی نسبتا کمی دارد. چشمه آب معدنی تاپ تاپ صوفیان خواص معدنی بسیار دارد و سرشار از مواد معنی است. آب چشمه معدنی تاپ تاپ آبی خنک است و دمای آن به حدود ۱۶ درجه سانتی گراد می‌رسد و طعم آن نسبتا شور است.
آدرس چشمه معدنی صوفیان: آذربایجان شرقی، صوفیان، ۵ کیلومتری جاده صوفیان-مرند

مسجد جامع صوفیان


مسجد جامع صوفیان از جمله مهم‌ترین جاهای دیدنی صوفیان است که اکثر مسافران حتما در مسیر سفرشان به این شهر، از این مسجد دیدن کرده‌اند. این مسجد در بافت تاریخی شهر صوفیان قرار دارد و در سال ۱۳۷۳ مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته است.
آدرس مسجد جامع صوفیان: آذربایجان شرقی، صوفیان، خیابان آزادی

پارک ملت صوفیان


پارک ملت صوفیان یکی از پارک‌های اصلی این شهر است که به اکثر مکان‌های دیدنی و تفریحی شهر صوفیان مانند شهربازی صوفیان، امام زاده ابراهیم خلیل و تالار شهرداری صوفیان نزدیک است و از این رو نقش بسیار مهمی در پر کردن اوقات فراغت ساکنان صوفیان دارد. این پارک از جمله جاهای دیدنی صوفیان است که بصورت شبانه روزی برای گردشگران می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.
آدرس پارک ملت صوفیان: آذربایجان شرقی، صوفیان، بلوار امام خمینی
جاهای دیدنی صوفیان

امامزاده ابراهیم خلیل صوفیان


امامزاده ابراهیم خلیل صوفیان از جمله جاهای دیدنی و مذهبی صوفیان است که برای ساکنان خود شهر صوفیان که مردمی معتقد هستند، بسیار قابل احترام است. این امامزاده مزار باله خلیل از عارفان قرن پنجم است که در ورودیه قبرستان صوفیان واقع شده است. به همت مردم صوفیان که احترام ویژه‌ای به این امامزاده دارند، بنای امامزاده همیشه آباد نگه داشته شده است. گردشگران می‌توانند در کنار سایر جاذبه‌های دیدنی شهر صوفیان از این امامزاده که محل آرامش مردم است نیز دیدن کنند.
آدرس امامزاده ابراهیم خلیل صوفیان: آذربایجان شرقی، صوفیان، ورودی قبرستان صوفیان
فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است