search
close اطلاع از جدیدترین جشنواره ها

همین الان ثبت نام کن و از جدیدترین جشنواره ها مطلع شو
menu

جاهای دیدنی ساری

[ پنهان کردن ]
جاهای دیدنی ساری شامل مکان‌های تاریخی و بافت سنتی شهرهای شمالی و همچنین پارک‌های طبیعی و تفرجگاه‌های پیرامون شهر ساری مرکز استان مازندران است.
در این نوشته نگاهی گذرا داریم به هر دو گروه از جاهای دیدنی ساری:

میدان ساعت ساری


میدان ساعت ساری نماد شهر مدرن ساری به شمار می‌رود. این میدان در نخستین سال‌های سده چهارده خورشیدی و حوالی سال ۱۳۰۹ ساخته شده است. در این برج ساعت، چهار ساعت وجود دارد که تا سال ۱۳۸۰ صدای زنگ بلندی هم داشته است.

خانه تاریخی کلبادی


خانه تاریخی کلبادی از خانه‌های دیدنی ساری است که با معماری ویژه دوره قاجاریه ساخته شده است. این خانه به دستور یکی از فرماندهان ارتش وقت برای فرزندش ساخته شده است و در دوره پهلوی، به عنوان اداره فرهنگ استفاده می‌شده است.
جاهای دیدنی ساری

پناهگاه حیات وحش دشت ناز


پناهگاه حیات وحش دشت ناز در آغاز، یکی از تفرجگاه‌ها و شکارگاه‌های رضاشاه پهلوی بوده است. بعدها این منطقه به عنوان یک پارک حفاظت‌شده برای مراقبت از گوزن زرد ایرانی اعلام شد.

خانه فاضلی‌ها


خانه فاضلی‌ها از بناهای دوره قاجاریه و پهلوی است که در مرکز شهر و در محله آب انبارنو ساخته شده است. خانه فاضلی‌ها در زمان ساخت خود، از انگشت‌شمار ساختمان‌های مرتفع و سه طبقه شهر ساری بوده است.

پناهگاه حیات وحش سمسکنده


پناهگاه حیات وحش سمسکنده در نزدیکی روستای سمسکنده در جنوب شرقی ساری و با فاصله‌ای ۱۰ کیلومتری از آن جای گرفته است. این پناهگاه دارای مجموعه‌ای جذاب از جانوران و گیاهان بومی منطقه است.

پارک ملل ساری


پارک ملل ساری از جمله پارک‌های نوساز شهر ساری است که با مساحتی ۳۵ هکتاری در غرب رودخانه تجن ساخته شده است. در پارک ملل یک جزیره مصنوعی و تجهیزات ورزشی و تفریحی مختلفی ساخته شده است.
جاهای دیدنی ساری

پارک جنگلی شهید زارع


پارک جنگلی شهید زارع پارکی جنگلی با مساحت ۷۰ هکتار در دامنه‌های البرز و در جنوب جاده ساری-بهشهر قرار دارد و از مهمترین تفرجگاه‌های جنگلی شهر ساری است.

امامزاده عباس ساری


امامزاده عباس ساری در شمال شرقی مرکز شهر ساری و در نزدیکی پل تجن جای گرفته است. امامزاده عباس، دارای ساختاری ۸ ضلعی است و در سده نهم هجری ساخته شده است.
فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است