search
menu

جاذبه های طبیعی رامسر

[ پنهان کردن ]
چرا باید از جاذبه های طبیعی رامسر بازدید کنیم؟
بوستان جنگلی صفارود در رامسر
منطقه ییلاقی گرسماسر
جنگل دالخانی
جواهرده
غار یاغی لوکا
آبشار ایج رامسر
آب گرم معدنی سادات محله

چرا باید از جاذبه های طبیعی رامسر بازدید کنیم؟


جاذبه های طبیعی شهر رامسر همواره زبانزد گردشگران بوده است؛ رامسر یکی از زیباترین شهرهای استان مازندران در شمال کشورمان است که دارای زیبایی های بکر و مناطق دیدنی زیادی است. شهر رامسر با جاذبه های گردشگری فراوان و امکانات تفریحی خود برای توریست ها یکی از مهم ترین قطب های گردشگری محسوب می شود. این شهر با آب و هوای خوش حتی در زمستان نیز میزبان گردشگران زیادی از نقاط مختلف ایران و جهان است. رامسر زیبا در قدیم سخت سر نام داشته ولی امروزه به خاطر زیبایی های فراوان نام عروس شهرهای ایران را از آن خود کرده است. شهر رامسر به دلیل مجاورت با جنگل و دریا دارای زیبایی های خاصی است و محصولات عمده رامسر شامل برنج، مرکبات و چای هستند. ما در این مقاله می خواهیم در مورد Ramsar Natural Attractions برایتان صحبت کنیم که مطمئنا بعد از خواندن این مطالب به فکر خرید بلیط هواپیما خواهید افتاد:
جاذبه های طبیعی رامسر

بوستان جنگلی صفارود در رامسر


بوستان جنگلی صفارود در میان دره قرار گرفته است و شامل جاذبه های بکر و طبیعی مانند جنگل و رود خانه و آب های معدنی است که این منطقه را به توریست پذیرترین منطقه تبدیل کرده است. این بوستان زیبا با آب و هوای مطبوع خود در پایین جاده قرار دارد که از طریق چندین پله به آن دسترسی خواهید داشت. راه دسترسی به بوستان جنگلی صفارود از ابتدای جاده جواهرده در میدان غربی شهر رامسر آغاز می شود و پس از طی مسیری زیبا به طول ۹ ‪ کیلومتر به کنار رود صفارود خواهید رسید. آب‌ معدن نام دیگر این بوستان جنگلی زیبا است که در طی سال مخصوصا آخر هفته ها میزبان گردشگران زیادی می شود.
از ویژگی‌ های این منطقه می توان به مسیرهای بکر با چشم ‌اندازهای ویژه اشاره کرد که برای علاقه ‌مندان به طبیعت ‌گردی جای ایده آلی است. همچنین وجود جنگل و رودخانه، آب و هوای این منطقه را مطبوع کرده است. در بوستان جنگلی صفارورد به آلاچیق، سرویس بهداشتی و آب شرب دسترسی خواهید داشت. ‬همچنین در جنگل صفارود دوست ‌داشتنی می توانید درختان بلند قامت و تنومند مانند درختان ممرز، درختان انجیلی، یا توسکا، افرا، ون را تماشا کنید. برای بازدید از این بوستان زیبا ساعت خاصی وجود ندارد و در طی شبانه روز می توانید مراجعه کنید.
جاذبه های طبیعی رامسر

منطقه ییلاقی گرسماسر


منطقه‌ ییلاقی گرسماسر یکی از جاذبه‌ های گردشگری طبیعی شهرستان رامسر به شمار می رود که قدمتی بیش از ۱۰ قرن دارد و در میان گردشگران از محبوبیت و شهرت خوبی برخوردار است. گرسماسر در اصل روستایی با طبیعت زیبا و آب و هوای خوبی است و جزو جاذبه ‌های گردشگری شهر رامسر به شمار می رود که با شهر رامسر ۴۰ کیلومتر فاصله دارد. ارتفاع این روستا از سطح دریا ۲ هزار متر است و همین امر سبب شده تا زمستان های بسیار سرد و تابستان های معتدل و خنک داشته باشد. روستای گرسماسر دارای بافت مسکونی پراکنده، کوچه‌ های پیچ در پیچ و خانه‌های قدیمی با سقف ‌های شیروانی و دیوارهای گل ‌اندود است که همگی جلوه های‌ زیبایی از معماری سنتی و ساده روستایی هستند. به دلیل قرارگیری روستای گرسماسر در میان رشته‌ کوه البرز چشم ‌اندازها و مناظر دیدنی زیبا شما را مدهوش خواهند کرد. برای دسترسی به منطقه ییلاقی گرسماسر باید از جاده تنکابن وارد جاده هریس شوید و حدود یک ساعت و نیم بعد کوه های بلندی را پیش رویتان خواهید دید. برای بازدید از این منطقه نیز نیازی به ساعت خاص ندارید و در طی شبانه روز می توانید سر بزنید.
جاذبه های طبیعی رامسر

جنگل دالخانی


جنگل دالخانی یکی از زیباترین جاذبه ‌های گردشگری طبیعی شهرستان رامسر در روستایی به همین نام قرار گرفته است. این جنگل بسیار زیبا نیمه کوهستانی بوده و با ارتفاع تقریبی ۸۰۰ متر از مناظر بکر و جاذبه‌ های تماشایی و طبیعی برخوردار است. جنگل دالخانی از جنوب شرقی رامسر ۳۰ کیلومتر فاصله دارد و انتخابی مناسب برای کوهنوردی و طبیعت‌ گردی است. یکی از ویژگی‌ های منحصر به‌ فرد در این جنگل مه غلیظ است که بسیار تماشایی بوده و یکی از مهم ‌ترین دلایل جذب مسافر و توریست به شمار می رود، حتی گردشگران به این منطقه نام دالان بهشت داده اند؛ جنگلی افسانه‌ ای با درختان سر به ‌فلک کشیده که سرسبز و خرم هستند. این جنگل زیبا در جاده‌ رامسر به تنکابن واقع شده و برای دسترسی به جنگل دالخانی باید از جاده‌ کتالم به هریس بروید یا از خروجی شهر رامسر نیز پس از ۷ کیلومتر از جاده آسفالته‌ رامسر به تنکابن، به سه راهی جنت رودبار برسید، سپس مسافتی ۲۳ کیلومتری را طی کرده و وارد جنگل افسانه ‌ای و رویایی دالخالی شوید. برای بازدید در طول شبانه روز می توانید مراجعه کنید.
جاذبه های طبیعی رامسر

جواهرده


یکی از مناطق دیدنی و زیبای رامسر روستایی به نام جواهر ده است که در گذشته به جورده یعنی ده بالا مشهور بود. این روستای زیبا جزو جاذبه های دیدنی رامسر شناخته شده است؛ جواهرده منطقه ای تاریخی با جنگل های سرسبزی است که از ۳ جهت در محاصره کوه قرار دارد و دارای زمستان های سرد و برفی و تابستان های خنک و خوش آب و هوا است. این منطقه رویایی در واقع شاهکار طبیعت واقع در کوه های البرز است که فاصله اندکی با دریای خزر دارد.
جواهرده در ۲۷ کیلومتری رامسر قرار گرفته و برای دسترسی باید از بازار شهر رامسر رد شوید و سپس به یک سه راهی به نام فلسطین برسید که بعد از این در جاده جواهرده قرار خواهید گرفت. این روستای دیدنی به صورت شبانه روزی برای بازدید گردشگران آماده است که شامل آبشارهای فصلی، چشمه های متعدد و دریاچه قو جزو دیدنی های جواهرده محسوب می شوند.

غار یاغی لوکا


در شمال غربی شهرستان رامسر پدیده ‌ای طبیعی و زیبا به نام غار یاغی لوکا وجود دارد که معنای لغوی اسم غار سوراخ راهزنان است. این غار در واقع چاهی با دهانه ای ۳ متری روی کوه ایلمیلی قرار دارد و مردم محلی در گذشته از این مکان به عنوان مکانی جهت فرار اهالی استفاده می کردند؛ همچنین این غار به دلیل صعب العبور بودن، شیب و تاریکی زیاد برای مدتی به عنوان پناهگاه دزدان و راهزنان بوده است، بنابراین این غار به عنوان دژی استوار و مستحکم در رامسر شناخته شده است. دلیل بکر ماندن غار یاغی لوکا در رامسر به دلیل مسیر دشوار آن است تا انسان ها هنگام بازدید آسیب وارد نکنند. بازدید از این غار نیز رایگان است و در همه ساعات قابل بازدید است ولی بهتر است در طول روز بروید، زیرا داخل غار تاریکی مطلق است.
جاذبه های طبیعی رامسر

آبشار ایج رامسر


کوه های شهرستان رامسر همواره پوشیده از برف است و به دلیل بارندگی ‌های فراوان فصلی یکی از شهرهای پرآب شناخته شده است و در طی همین بارش ها آبشارهای زیادی رواج دارند که مناظری طبیعی بسیار زیبا با چشم‌ اندازهای خارق ‌العاده و مناطق بکر طبیعی ایجاد می کنند، آبشار ایج به نام آبشار ده قلو نیز شهرت دارد و یکی از جاذبه ‌های طبیعی بکر رامسر محسوب می شود. از ویژگی ‌های منحصر به ‌فرد این پدیده‌ طبیعی می ‌توان به آب فراوان و فضاهای ایجاد شده مابین سنگ ها اشاره کرد که همانند غاری وسیع شده است. در منطقه ‌ای که آبشار ایج قرار گرفته چندین چشمه‌ خروشان، یخچال‌ های دائمی، دره زیبای اشکور همراه با گیاهان معطر وجود دارد که این منطقه را بسیار تماشایی کرده است. آبشار ایج بر اثر ذوب شدن برف‌ های کوه خشم چال در ارتفاعات اشکورعلیا ایجاد شده است. بازدید از این شاهکار طبیعت رایگان بوده و ساعت خاصی برای بازدید وجود ندارد.
جاذبه های طبیعی رامسر

آب گرم معدنی سادات محله


شهرستان رامسر دارای آب گرم های معدنی زیادی است و خیلی از گردشگران به خاطر همین آب گرم ها و خاصیت درمانی شان به فکر خرید بلیط هواپیما رامسر هستند و این منطقه را برای سفر انتخاب می کنند. آب گرم ها در نزدیکی ساحل دریا قرار دارند و چندین استخر آب گرم معدنی در شهرهای کتالم و سادات محله رامسر به چشم می خورند که دارای خواص کلربیکربناته کلسیک و منیزین گازدار گوگردی بوده و برای درمان بیماری های پوستی، رماتیسم و دردهای عصبی و عضلانی مفید هستند. دمای آب گرم ۴۲درجه است. دسترسی با آب گرم سادات محله آسان بوده و در ۵ کیلومتری شهر رامسر قرار دارد، همچنین برای بازدید از این آب گرم باید بلیط ورودی تهیه کنید و در ساعات ۹ صبح تا ۷ عصر مراجعه کنید. مدت زمان پیشنهادی برای استفاده از این آب گرم معدنی حدودا ۲ الی ۳ ساعت است.
جاذبه های طبیعی رامسر
فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است