search
menu

اسکله تفریحی اهواز

[ پنهان کردن ]
اسکله تفریحی اهواز
امکانات اسکله تفریحی اهواز
موقعیت اسکله تفریحی اهواز
اشتغال زایی در اسکله تفریحی اهواز
تفریحات اسکله تفریحی اهواز
امکانات رفاهی اسکله تفریحی اهواز

اسکله تفریحی اهواز


اهواز، مرکز استان خوزستان و یکی از زیباترین شهرهای جنوبی ایران است. اکثرا همه مردم اهواز را با تأسیسات بزرگ صنعتی، شرکت‌های نفت و کارخانجات می‌شناسند. در حالی که، اهواز در عین این که یک شهر صنعتی بزرگ محسوب می‌شود، دارای جاذبه‌های گردشگری زیبا و فراوان است و گردشگران زیادی برای کشف نقاط جذاب این شهر بلیط هواپیما می‌خرند. اهواز دارای دو منطقه جلگه‌ای و کوهستانی است و آب و هوای گرم و نیمه بیابانی دارد. به همین سبب، اهواز تابستان بسیار گرمی تجربه می‌کند و گاه در برخی روزها دمای آن به پنجاه درجه بالای صفر نیز می‌رسد. گردشگران معمولا برای لدت بردن از گشت و گذار در شهر اهواز و تجربه تفریحات شیرین شهر در فصل بهار و یا پاییز بلیط هواپیما اهواز می‌خرند. معمولا در این فصل‌ها دمای هوا بهتر و قابل تحمل است و گرمای اذیت کننده شما را همراهی نمی‌کند.
اسکله تفریحی اهواز
یکی از جذاب‌ترین و مهم‌ترین تفریحات شهر اهواز که گردشگران آن را بسیار دوست دارند و لذت می‌برند، اسکله تفریحی اهواز است. اسکله تفریحی اهواز (Ahwaz recreational pier)، جایی است که برای گردشگران امکان قایق سواری و دیگر تفریحات مهیج در رود کارون را مهیا کرده است. تمامی امکانات لازم برای گذراندن یک روز شیرین و به یادماندنی در اسکله تفریحی اهواز فراهم شده‌اند و گردشگران یا مردم محلی می‌توانند با خودروی شخصی خود به اسکله تفریحی اهواز رفته و ساعات خوشی سپری کنند.

امکانات اسکله تفریحی اهواز


در حال حاضر، اسکله تفریحی اهواز یکی از مهم‌ترین مکان‌های توریستی و تفریحی شهر اهواز به حساب می‌آید و از طرف گردشگران داخلی و خارجی بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرد. از جمله امکانات سرگرم کننده و جذابی که در اسکله تفریحی اهواز بر ای گردشگران در نظر گرفته شده‌اند جت اسکی و قایق سواری هستند. بهره مند شدن از این امکانات آن هم در رود باصفای کارون بسیار لذت بخش است و قطعا یکی از فراموش نشدنی‌ترین خاطرات زندگی می‌شود. اسکله تفریحی اهواز در قسمت شرقی رودخانه رود کارون راه انداز شده و در جذب گردشگران از سراسر ایران و دنیا نقش بسیار مهمی بازی می‌کند.
اسکله تفریحی اهواز، توسط استانداری استان خوزستان و همت و تلاش وی احداث گردید و بودجه قابل توجهی بابت راه اندازی آن در نظر گرفته شد. اگ در روزهای سرد سال دلتان هوس آب و هوای گرم جنوبی کند، بهتر است بلیط هواپیما اهواز را برای خود و خانواده بخرید و از جذابیت‌ها و آب و هوای دلگرم کننده شهر اهواز بهره مند شوید.
اسکله تفریحی اهواز

موقعیت اسکله تفریحی اهواز


اسکله تفریحی اهواز، در شرق رودخانه کارون تأسیس شده و از موقعیت جغرافیایی و مکانی فوق العاده‌ای برخوردار است. طبق گفته‌های مدیر عامل سازمان عمران ساحل کارون، اسکله تفریحی اهواز با هدف جذب گردشگر از سراسر ایران و دیگر کشورهای دنیا تأسیس شده است. راه اندازی اسکله تفریحی اهواز می‌تواند در رونق بخشیدن به قطب گردشگری اهواز و همچنین تأثیر گذاشتن بر اقتصاد منطقه و کشورمان بسیار موثر واقع شود. موقعیت مکانی اسکله تفریحی بسیار عالی است و در اطراف آن امکانات و خدمات متنوعو گوناگون در نظر گرفته شده‌اند.
اگر می‌خواهید بیشتر با رود کارون در اهواز و جاذبه های آن آشنا شوید پیشنهاد می‌کنیم مقاله همه چیز درباره رود کارون را بخوانید.
مسئولین جهت جذب هر چه بیشتر گردشگر و ایجاد رضایت در آن‌ها، امکانات تفریحی مختلفی در اسکله تفریحی اهواز فراهم کرده‌اند تا اوقات خوش و به یادماندنی برای تمام بازدید کنندگان رقم بزنند. در رابطه با موقعیت جغرافیایی و مکانی اسکله تفریحی اهواز باید بگوییم که منطقه‌ای که اسکله تفریحی اهواز در آن واقع شده، بیشتر از دیگر مناطق گردشگری موجود در اهواز مورد بازدید و استقبال قرار می‌گیرد.

اشتغال زایی در اسکله تفریحی اهواز


البته که تأسیس یک مکان گردشگری و تفریحی باعث شکل گرفتن مشاغل زیادی می‌شود. در تاسیس اسکله تفریحی اهواز نیز مسئولان به برنامه‌های مختلفی از جمله اشتغال زایی توجه فراوانی داشتند و موفق شدند با راه اندازی این مکان تفریحی برای جوانان و افراد جویای کار در یافتن شغل مناسب کمک بزرگی بکنند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید در اسکله تفریحی اهواز برای ۴۰۰ نفر زمینه شغلی مناسب فراهم گشته و افراد جویای کار می‌توانند برای اشتغال خود از ظرفیت پارکینگ اسکله تفریحی به تعداد ۲۰۰ نفر بهره مند شوند و از این راه درآمد خوبی نصیبشان گردد.

تفریحات اسکله تفریحی اهواز


در بازدید از اسکله تفریحی اهواز گردشگران می‌توانند از تفریحات پرطرفدار و محبوب قایق سواری و جت اسکی استفاده کنند. مسئولان قبل از راه اندازی اسکله تفریحی اهواز ظرفیت اسکله را برای فرهم کردن چنین تفریحاتی محاسبه کرده و در نظر گرفته‌اند. برای اسکله تفریحی اهواز حدود پنچاه قایق ماهیگیری و گردشگری- تفریحی در نظر گرفته شده‌اند که اکنون نیز در حال فعالیت هستند.
گرچه در اسکله‌های تفریحی دیگر شهر اهواز نیز باتوجه به میزان ظرفیت اسکله، برای تفریحات آبی مختلف گردشگر جذب می‌کنند. برای کسانی که به تفریحات آبی چون قایق سواری و جت اسکی علاقه مند هستند، بازدید از اسکله تفریحی اهواز که ظرفیت مناسب جهت انجام این تفریحات را دارد، می‌تواند فرصت فوق العاده‌ای باشد.
اسکله تفریحی اهواز

امکانات رفاهی اسکله تفریحی اهواز


یکی دیگر از ویژگی‌های بسیار مهم اماکن تفریحی و گردشگری، امکانات و خدمات رفاهی متنوع و با کیفیت است. در اسکله تفریحی اهواز نیز توجه ویژه‌ای به امکانات رفاهی شده و سعی شده است تا با فراهم نمودن امکانات رفاهی مناسب رضایت کامل گردشگران را جلب کنند. در اسکله تفریحی اهواز رستوران‌های متعدد و متنوع افتتاح شده‌اند تا گردشگران در بازدید از اسکله و بهره مندی از امکانات تفریحی ‌اش، یک وعده غذای خوشمزه نیز نوش جان کنند. همچنین، در اطراف اسکله تفریحی اهواز سرویس‌های بهداشتی تمیز و تازه ساخت وجود دارند که برای گردشگران در نظر گرفته شده‌اند.
علاوه بر این، بازدید کنندگان و گردشگران از بابت پیدا کردن محل مناسب برای خودروهایشان هیچ نگرانی نداشته باشند. زیرا که پارکینگ اسکله تفریحی اهواز بسیار بزرگ بوده و امکانات متنوعی نیز ارائه می‌دهد. بازدید کنندگان می‌توانند خودروهایشان را در پارکینگ امن و قابل اطمینان اسکله تفریحی اهواز پارک نموده و از امکاناتش نیز استفاده کنند.

فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است