search
menu

بهترین سواحل دبی برای شنا، ورزش های آبی و آفتاب گرفتن

[ پنهان کردن ]
ساحل عمومی جمیرا
ساحل کایت
ساحل الممرز (Al Mamzar Beach)
ساحل قنتوت (Ghantoot Beach)
ساحل مرکاتو (Mercato)
ساحل د بیچ (The Beach)
ساحل برج العرب Burj Al Arab Beach
ساحل شراتون جمیرا Sheraton Jumeirah Beach
ساحل امم سقیم Umm Suqeim Beach
ساحل لامر La Mer Dubai
قوانین سواحل دبی
در چند سال اخیر سواحل متعدد دبی مقصد بسیاری از مسافران شده است. شهر دبی به بیایان های سوزان و آسمان خراش های خیره کننده که در شب مانند نگینی در آسمان این شهر می‌درخشد معروف است اما در این میان دارای سواحل زیبایی نیز می‌باشد. دبی دارای خط ساحلی طویل با ماسه های سفید و آبی نیلگون است که هر گردشگری را جذب خود می‌کند. در سواحل دبی امکانات متعددی برای گذراندن اوقاتی خوش در کنار خانواده و دوستان ارائه می‌شود مانند تخت ها و کابین های ساحلی. همچنین درکنار این سواحل رستوران و کامیون های غذایی نیز به چشم می‌خورد. علاوه بر این موارد دولت این کشور در تلاش است تا سواحل شادتر و زیباتر با امنیت بیشتری را برای گردشگران فراهم کند.
در اینجا لیستی آماده کرده ایم از بهترین سواحل دبی برای گردش به همراه خانواد و دوستان

ساحل عمومی جمیرا


بهترین سواحل دبی برای شنا، ورزش های آبی و آفتاب گرفتن
ساحل جمیرا یکی از قدیمی ترین و بهترین ساحل دبی است که می‌توانید در لیست خودتان بیاورید. این ساحل نه تنها برای گردشگران بلکه مورد علاقه مردم دبی نیزهست از این رو کودکان زیادی را در این ساحل مشغول بازی می‌بینید. این ساحل به طول ۳ کیلومتر طول دارد و به دو قسمت تقسیم شده است، قسمتی برای شنا و قسمتی برای ورزش های آّبی. ساحل عمومی جمیرا یکی از بهترین سواحل دبی در طول تابستان است. این ساحل دارای امکاناتی چون حمام های هوشمند و اینترنت رایگان است. تمیز بودن آب و شن های این ساحل باعث محبوبیت ساحل عمومی جمیرا در میان سواحل دبی است.
نکته: ساحلی عریض، مناسب برای کودکان

ساحل کایت


بهترین سواحل دبی برای شنا، ورزش های آبی و آفتاب گرفتن
کایت های زیبایی که در آسمان این ساحل به چشم می‌خورد دلیل نامگذاری این ساحل است. ساحل کایت یکی از بهترین ساحل ها برای ماجراجویان و علاقه مندان به ورزش های آبی است. در این ساحل می‌توانید ورزش های آّبی زیادی مانند کایاک سواری، کایت بوردینگ و اسکی روی آب را تجربه کنید اگر به ورزش های آبی علاقه ندارید می‌توانید ازمسیر پیاده روی که به طول ۱۴ کیلومتر در سراسر ساحل کشیده شده استفاده کنید یا روی شن های نرم این ساحل به تماشای منظره ی زیبا از برج العرب و رقص بادبادک های رنگارنگ بنشینید. در ساحل کایت کامیون های مواد غذایی زیادی به چشم می‌خورد که بهترین فینگرفود ها را سرو می‌کنند.

ساحل الممرز (Al Mamzar Beach)


ساحل الممرز با شن های سفید و درخشان حال هوایی همچون سواحل استوایی دارد. پارک الممرز دارای ۵ ساحل است که سرتاسر آن تحت نظارت نگهبان و گارد ساحلی است از این رو ساحل الممرز دارای امنیت بالایی است. بیش از ۱۰۰۰ درخت زیبای نخل منظره ی سرسبزی را به این ساحل در میان انبوهی از آسمان خراش ها بخشیده. امکانات متعددی چون باربیکیو و مکان هایی برای پیک نیک در اکثر سواحل ایده آل وجود دارد. نکته ی جالب این ساحل این است که در روزهای دوشنبه و چهارشنبه به طور اختصاصی برای بانوان باز است.

ساحل قنتوت (Ghantoot Beach)


یکی از زیباترین سواحل اختصاصی دبی و تحت نظارت هتل Golden Tulip Al Jazira است اما ۷ کیلومتر از این ساحل بدون مانع و برای عموم آزاد است. ساحلی زیبا با شن ها طلایی و امکاناتی برای ورزش های آبی متنوع مانند جت اسکی، کایت سواری. اسکی روی آب است. در ساحل قنتوت با منظره زیبایی ازکشی هایی که اسکله مارینا پلهو گرفته اند می‌توانید محیط آرام وخصوصی را تجربه کنید که اغلب در سواحل عمومی دبی وجود ندارد.
نکته: هنگام ورود مبلغی به عنوان ورودی باید پرداخت کنید.

ساحل مرکاتو (Mercato)


ساحل مرکاتو دارای سنگهای قیمتی پنهان است که تنها مردم محلی دبی از آن اطلاع دارند. در این ساحل توریست های زیادی را نمیبینید از این رو ساحلی آرام و مناسب برای داشتن اوغاتی خوش به دور از هیاهو و شلوغی است. این ساحل دارای مسیر پیاده روی زیبایی است که بهترین مکان برای دویدن و ورزش های صبحگاهی است. اگر به کتاب خواندن در فضایی آرام علاقه مند هستید ساحل مرکاتو با داشتن امکاناتی چون نیمکت وکتابخانه بهترین مکان برای شماست. اما اگر از قدم زدن در مراکز خرید لذت میبرید می‌توانید به مرکاتومال که در پشت ساحل قرار دارد بروید.
ویژگی: فضایی آرام با دسترسی مناسب به مرکز خرید مرکاتو

ساحل د بیچ (The Beach)


مجتمع ساحلی د بیچ در اقامتگاه ساحلی جمیرا قرار دارد و مردم محلی این ساحل را به عنوان JBRمی‌شناسند. ساحل د بیچ ساحلی است با تمام امکانات برای همه ی اعضای خانواده، امکاناتی نظیر رستوران، مراکز خرید، زمین های بازی برای کودکان و هرآنچه برای یک روز عالی در ساحل نیاز دارید مانند دوش و تخت های ساحلی را فراهم می‌کند.
ویژگی: سرگرمی و فعالیت های ساحلی

ساحل برج العرب Burj Al Arab Beach


بهترین سواحل دبی برای شنا، ورزش های آبی و آفتاب گرفتن
این ساحل نام خود را به دلیل مجاورت با برج العرب گرفته است و چون این برج یکی از ساختمان های معروف دبی است از این رو همیشه جمعیت زیادی را در حال عکس گرفتن در ساحل این برج خواهید دید. ساحل برج العرب، ساحلی عمومی است و بهترین منظره از برج را به نمایش می‌گذارد. اگر به دنبال فضایی شادابتر و شلوغتر هستید می توانید به ساحل کایت که در مجاورت این ساحل است بروید.
ویژگی: چشم اندازی زیبا به برج به همراه غروب آفتاب .

ساحل شراتون جمیرا Sheraton Jumeirah Beach


اقامتگاه های ساحل شراتوتن جمیرا دارای رتبه ی برتر در میان سواحل خصوصی را دارد. ورود به ساحل برای مهمانان هتل شراتون جمیرا رایگان است و برای غیر مهمانان در صورت تهیه بلیط امکان پذیر است. در این ساحل می‌توانید ورزش های آبی چون پاراسل، اسکی روی آب، ماهیگیری و بانانا سواری را امتحان کنید. اما اگر به ریلکس کردن احتیاج دارید می‌توانید در کابین های زیبای این ساحل استراحت کنید یا حمام آفتاب بگیرید.
ویژگی: ساحل لوکس اختصاصی با امکانات و ورزش های آبی متعدد

ساحل امم سقیم Umm Suqeim Beach


ساحل به دلیل چشم انداز زیبا به غروب آفتاب، برای عکاسی بسیار محبوب است. ساحل امم سقیم یکی از بهترین سواحل دبی در شب است از امکانات جالب این ساحل می‌توان به امکان شنا در شب هم اشاره کرد. این ساحل که در مجاورت پارکی با همین نام قرار دارد به برج العرب هم دید دارد. اگر نیاز به آرامش دارید این ساحل به نسبت آرام است زیرا تعداد رستوران ها زیاد نیست وبه نسبت ساحل بکرتری برای گردش است.
ویژگی: منظره ای زیبا از غروب آفتاب

ساحل لامر La Mer Dubai


بهترین سواحل دبی برای شنا، ورزش های آبی و آفتاب گرفتن
این ساحل که به تازگی ساخته شده داری معماری مدرن و فضای هنری که فضای متفاوتی برای استراحت به دور از جنب و جوش شهر فراهم می‌کند. این ساحل با کلبه و دیوارهای رنگی که توسط نقاشان محلی طراحی شده بک گراند زیبایی برای عکس های شما می‌سازد. این ساحل با داشتن کافه ،رستوران، سرگرمی و فعالیت های متنوع ساحلی گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. در این ساحل با محوطه ی بازی هیجان انگیز به اسم هوا هوا(Hawa Hawa) و پارک آبی نگران کودکان خود نباشید.
ویژگی: ساحلی دلپذیر با معماری رنگارنگ

قوانین سواحل دبی


لباس مناسب
فقط در محدوده ساحل از لباس شنا استفاده کنید
از رفتن به قسمت های که در روزهای مشخصی به زنان اختصاص داده شده خودداری کنید.

فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است