search
menu

جاهای دیدنی ایروان

[ پنهان کردن ]
میدان جمهوری ایروان
موزه تاریخ ارمنستان
خانه موزه مارتیروس ساریان
موزه یرواند کوچار
بازار ورنیساج ارمنستان
گورستان یرابلور
مجسمه مادر ارمنستان یا مام ارمسنتان
یادمان نسل کشی ارمنی‌ها
بازار گوم «بازار گام» ایروان
باغ گیاه شناسی ایروان
موزه هنر مدرن ایروان
گالری ملی ارمنستان
کلیسای جامع سارکیس مقدس
موزه هنرهای روسی
موزه فرش مگرین
موزه چاپ ایروان
موزه هنر و ادبیات چارنتس
خیابان تیگران متس
خانه اپرای ایروان
موزه ماتناداران
دریاچه قو ایروان
باغ وحش ایروان
خیابان آبوویان
مجموعه کارن دمیرچیان
مرکز خرید تاشیر
پارک راه آهن کودکان ایروان
پارک انگلیسی
کلیسای سنت آستواتستاین نورک
کلوب بیلیارد و بولینگ آرنا
فرودگاه بین‌المللی زوارتنوتس
سینما مسکو ایروان
دهکده باستانی شنگاویت
میدان آزادی
پارک آبی ایروان
گالری هنری آرو ایروان
گالری آلبرت و تووه بویاجیان

بر هیچ‌کس پوشیده نیست که ایروان، یکی از کهن‌ترین پایتخت‌های دنیاست. این شهر که تاریخ بلندبالای خود را در میان دیوارهای بناهای باستانی خود پنهان کرده، زخم‌های عمیقی از جنایات انسانی بر چهره دارد: از غارت و تجاوز گرفته تا نسل کشی ارامنه، ایروان دوران تاریکی را در طول تاریخ پرفراز و نشیب خود پشت سرگذاشته است؛ دورانی که خاطرات تلخی را برای مردم این شهر به یادگار گذاشته و چهره عبوسی به این شهر تاریخی بخشیده که حتی با ساخت‌وسازهای دنیای مدرن نیز از دید گردشگران تیزبین پنهان نخواهد ماند.
بی تردید سفر و بازدید از ایروان که گنجینه ارزشمندی از تاریخ را در دل خود دارد، تجربه‌ای است فراموش نشدنی؛ راهنمای سفر به ایروان و تجربه‌ای که تاریخ آن پیش چشمان ما بازآفرینی می‌کند، به ما یادآوری می‌کند که اشغالگری، ظلم و استبداد هیچگاه پایدار نیست.
اما برای بازدید از ایروان، از کجا باید شروع کرد؟ پاسخ این پرسش را در ادامه خواهید یافت.

جاهای دیدنی ایروان

میدان جمهوری ایروان


شاید برایتان جالب باشد که بدانید در میدان جمهوری ایروان، جاذبه‌های توریستی متعددی وجود دارد و سالیانه پذیرای سیل عظیمی از گردشگران است. این میدان با معماری بسیار خاصی شبیه به یک میدان بیضی ساخته شده و نگارخانه ملی، وزارت دارایی ایروان، خانه دولت، وزارت ترابری، هتل ماریوت ارمنستان، وزارت امور خارجه و فواره‌های موزیکال را در خود جای داده است. اگر قصد بازدید و رزرو هتل در این میدان پرجاذبه را داشتید توصیه می‌کنیم، فصل تابستان را برای سفرتان انتخاب کنید. در این فصل فواره‌های میدان روشن شده و هماهنگ با ریتم موسیقی، نور و جریانشان تغییر می‌کند.
آدرس: ایروان، مرکز شهر
ساعت بازدید: نامحدود

جاهای دیدنی ایروان

موزه تاریخ ارمنستان


همان‌طور که از نام این موزه پیداست، این منطقه از ارمنستان پنج هزار سال از تمدن و سیر تحول تاریخ خود را گردآوری کرده و در این موزه به نام موزه تاریخ به نمایش گذاشته است. این موزه یکی از بهترین مقاصدی است که می‌توانید در اول لیست خود قرار داده و با بازدید از آن، گردشتان را در شهر شروع کنید. در حال حاضر حدود چهارصد هزار اثر تاریخی در این موزه وجود داشته و با مراجعه به آن می‌توانید با مجموعه‌های تاریخی قوم شناسی، نیوماتیک، تاریخ مدرن، باستان شناسی و مجموعه آنلاین آشنا شوید.
آدرس: ایروان، میدان جمهوری، پلاک ۴
ساعت بازدید: از ۱۱ ظهر تا ۱۸ عصر

جاهای دیدنی ایروان

خانه موزه مارتیروس ساریان


مارتیروس ساریان یکی از نقاشان برجسته ارمنی بوده و دلیل نام گذاری این موزه نیز به همین دلیل است. امروزه آثار به جا مانده از او که در حدود ۳۰۰ قطعه است در این موزه نگهداری می‌شود. خانه موزه مارتیروس ساریان "Martiros Saryan House-Museum" سیر تحول تاریخی ساریان را به نمایش گذاشته و در سه طبقه به گردشگران و عاشقان حوزه تاریخ عرضه می‌شود. ناگفته نماند با مراجعه به این موزه می‌توانید تعدادی از عکس‌های شخصی و خانوادگی این نقاش بزرگ را مشاهده کنید.
آدرس: ایروان، خیابان ساریان ۳
ساعت بازدید: از ۱۱ ظهر تا ۱۸ عصر

جاهای دیدنی ایروان

موزه یرواند کوچار


یرواند کوچار یکی دیگر از هنرمندان اصیل ارمنی بوده که آثار او سال‌هاست به عنوان اثر تاریخی و جاذبه گردشگری در موزه‌ای به همین نام نگهداری می‌شود. با مراجعه به موزه یرواند کوچار "Ervand Kochar Museum" از نزدیک با زندگی این نقاش مدرنیست آشنا شوید. جالب است بدانید یرواند کوچار اولین اثر هنری خود را در سن ۱۳ سالگی کشد! اگر با تور گردشگری ارمنستان سفر کنید قطعا درک بهتری از مقاصد توریستی پیدا خواهید کرد زیرا در حین بازدید توسط لیدر، در مورد قدمت و جایگاه اشخاص، صحبت بیشتری خواهد شد.
آدرس: ایروان، خیابان مسروپ ماشتوتس
ساعت بازدید: از ۱۱ ظهر تا ۱۷ عصر (روزهای تعطیل تا ۱۶)


بازار ورنیساج ارمنستان


اگر می‌خواهید با بازار اصیل ارمنستان و صنایع دستی زیبای آن‌ها آشنا شوید در اولین فرصت به بازار ورنیساج "Vernissage Market" بروید و از آثار هنرمندان ارمنی دیدن کنید. در این بازار می‌توانید انواع لوازم دوخته شده با دست را مشاهده کرده و از تابلو نقاشی‌های افراد که برای فروش گذاشته‌اند لذت ببرید. در این بازار قیمت‌ها به نسبت ارزان است و گزینه‌ای مناسب برای خرید هدیه و سوغاتی به شمار می‌رود.
آدرس: ایروان، خیابان آرام
ساعت بازدید: از ۶ صبح تا ۷ شب


گورستان یرابلور


در پیامدهای ناگوار جنگ بین ارمنستان و آدربایجان افراد زیادی را در این گورستان به خاک سپردند. در میان این افراد، چهره‌های مشهوری مانند گارو کاهکجیان و وازگن سارکسیان نیز دفن شده‌اند. برای بازدید گورستان یرابلور "Yerablur Military Memorial Cemetery" توصیه می‌کنیم روز یکشنبه را انتخاب کنید تا بتوانید مراسم ارتدکس ارمنی سنتی را از نزدیک تماشا کنید.
آدرس: ایروان، الی او گلوری
ساعت بازدید: نامحدود

جاهای دیدنی ایروان

مجسمه مادر ارمنستان یا مام ارمسنتان


جالب است بدانید این مجسمه مادر برای ارمنی‌ها نمادی از شادی و پیروزی در جنگ است. در بخش زیرین این مجسمه هم موزه نظامی قرار دارد. مام ارمنستان در پارک پیروزی واقع شده ولی به علت ارتفاع ۲۲ متری از همه جای شهر قابل دیدن است
آدرس: ایروان، خیابان آزاتوتیان
ساعت بازدید: نامحدود


یادمان نسل کشی ارمنی‌ها


اگر آشنایی سطحی‌ای با تاریخ و تمدن ارمنستانی‌ها داشته باشید احتمالا می دانید که در سال‌ها پیش صدها ارمنی به دست ترکان عثمانی کشته‌ شده‌اند و پس از آن، سالیانه سال است که بازماندگان سوگواری خود را با تجمع در این بنا نشان می‌دهند. بنایی که امروزه به نام نسل کشی ارمنی‌ها با ۱۲ ستون شناخته شده یاد و خاطره قربانیان را زنده نگه می‌دارد.
آدرس: ۳ کیلومتری مرکز شهر ایروان
ساعت بازدید: از ۱۰ صبح تا ۱۶


بازار گوم «بازار گام» ایروان


این بازار یکی از معروف‌ترین مناطق گردشگری ارمنستان است. با سفر به بازار گوم "Gum Market" می‌توانید با فرهنگ و آداب مردم بومی ارمنستان آشنا شوید همچنین می توانید انواع میوه های خشک و تازه، انواع سبزیجات و مواد معطر یا محصولات پروتئینی مانند گوشت و ماهی تازه را تهیه کنید.
آدرس: ایروان، خیابان مووسس خورناتسی ۳۵
ساعت بازدید: از ۱۱ صبح تا ۱۷ عصر


باغ گیاه شناسی ایروان


باغ گیاه شناسی ایروان یکی از مناطقی است که حدود ۲۰۰ گونه گیاهان بومی و کمیاب را در دل خود جای داده و امروزه به عنوان مرجع تحقیق و مطالعه درباره گیاهان ارمنستان استفاده می‌شود. علاوه بر این فضایی به شدت جذاب و چشم‌نواز دارد که می‌تواند پذیرای شما برای یک بعد از ظهر دل‌انگیز باشد.
آدرس: ایروان، خیابان آچاریان ۱
ساعت بازدید: از ۹ صبح تا ۲۱

جاهای دیدنی ایروان

موزه هنر مدرن ایروان


اگر به بازدید از آثار هنری مدرن علاقه دارید سفر به موزه هنر ایروان را از دست ندهید. شاید دانستن این موضوع برایتان جالب باشد؛ هنرمندان از سراسر دنیا برای دیده شدن هنرشان، آثار خود را به این موزه اهدا کرده‌اند. در این موزه بعضی از آثار هنرمندان دیگر کشورها مانند ایران نیز موجود و قابل مشاهده است.
آدرس: ایروان، خیابان مسروپ ماشتوتس
ساعت بازدید: از ۱۱ ظهر تا ۱۸ عصر


گالری ملی ارمنستان


گالری ملی یکی دیگر از جاذبه‌هایی است که در میدان جمهوری ایروان واقع شده و کلکسیونی از آثار هنری روسی، ارمنی و اروپایی است. این گالری هنری هم اکنون حدود ۲۶۰۰ هزار اثر هنری را در دل خود جا داده و برای نمایش بهتر، آن‌ها را در ۵۶ سالن جداگانه به تماشای عموم گذاشته است. ناگفته نماند با مراجعه به این گالری می‌توانید آثار هنری ایوان آیوارزوفسکی را نیز مشاهده کنید. این فرد نقاشی‌های برجسته و مشهوری دارد که در دنیا ارزش خاصی برای آن‌ها قائل هستند.
آدرس: ایروان، میدان جمهوری
ساعت بازدید: از ۱۱ ظهر تا ۱۷


کلیسای جامع سارکیس مقدس


کلیسای جامع سارکیس "Saint Sargis Vicarial Church" یکی از جاذبه‌های گردشگری ایروان است که با معماری خاصش نمای بسیار زیبایی به شهر داده و سالیانه هزاران توریست و گردشگر را به سمت خود جذب می‌کند. جالب است بدانید قدمت این کلیسا به سال ۱۸۴۲ میلادی برمی‌گردد.
آدرس: ایروان، خیابان ایسایلیان ۲۱
ساعت بازدید: نامحدود


موزه هنرهای روسی


موزه هنرهای روسی "Museum of Russian Arts" در ایروان همراه با مجموعه اختصاصی دکتر آرام آبراهامیان یکی از شهروندان افتخاری مسکو ساخته شد. در این موزه آثار هنری روسی که در قرن‌های ۱۹ و ۲۰ میلادی به انجام رسیده، نگهداری می‌شود. این آثار هنری، مجسمه‌ها، طراحی‌ها و ... متعلق به ۱۲۰ هنرمند معروف است.این موضوع موزه هنرهای روسی را برای گردشگران و توریست‌ها محبوب‌تر ساخته و آن را به یکی از مقاصد پربازدید تبدیل کرده است.
آدرس: ایروان، خیابان ایساکیان
ساعت بازدید: از ۱۰:۳۰ صبح تا ۱۶


موزه فرش مگرین


فرش و گلیم‌های سنتی و اصیل همیشه برای ما جذابیت خاصی داشته است با این حال وقتی وارد این موزه فرش شوید می‌توانید از صدها فرش قدمت‌دار و عتیقه دیدن کنید همچنین با مراحل بافت آن آشنا شوید. در این موزه فرش بافان زیادی حضور دارند تا بازدید شما را برایتان لذت بخش‌تر کنند. ناگفته نماند در موزه فرش مگرین "Megerian Carpet Museum" هر از چند گاهی نفراتی به اجرای موسیقی سنتی مشغول می‌شوند و گردشگران را با خوراکی‌های محلی پذیرایی می‌کنند.
آدرس: ایروان، خیابان مادویان ۹

موزه چاپ ایروان


این موزه در ساختمان کتابخانه ملی ارمنستان واقع شده و با داشتن ۶ سالن نمایش اطلاعاتی راجع به چاپ را در اختیار گردشگران می‌گذارد. این اطلاعات حاصل سال‌ها تحقیق در مورد نشریات است. یکی از آثار مهم و معروفی که در این موزه نگهداری می‌شود؛ نقشه‌ای از ایروان است که در سال ۱۶۹۵ به چاپ رسید. لازم به ذکر است موزه کتابی در این مکان قرار گرفته که توسط شاعر مشهور انگلیسی «لرد بایرون» امضا شده است.
آدرس: ایروان، خیابان تریان ۷۲
ساعت بازدید: از ۱۱ ظهر تا ۱۸ عصر


موزه هنر و ادبیات چارنتس


اگر به حوزه ادبیات و شعر علاقه‌مند هستید پیشنهاد می‌کنیم این موزه را در لیست بازدید خود قرار دهید. موزه هنر و ادبیات چارنتس "Charents Museum of Literature and Arts" جایگاه نگهداری نسخه‌های قدیمی کتاب‌ها و نوشته‌های ارمنی است که قدمتی چند صد ساله دارد و به عنوان آرشیوی گران‌بها از نعلبدنیان، پاتکانیان، خالیپیان و کتب باستانی نور نخچوان در ارمنستان به شمار می‌رود.
آدرس: ایروان، خیابان آرام ۱
ساعت بازدید: از ۱۱ ظهر تا ۱۷


خیابان تیگران متس


این خیابان همانند بازاری پر از پوشاک و لباس بوده و با قیمت‌هایی مقرون به صرفه یکی از پربازدیدترین خیابان‌های شهر است. گردشگران و توریست‌های زیادی برای خرید نیازهای خود و همچنین تهیه سوغاتی به این خیابان مراجعه می‌کنند. در خیابان تیگران متس "Tigran Mets Avenue"، کفش و چکمه‌هایی با کیفیت و اصل نیز پیدا خواهید کرد.
آدرس: ایروان
ساعت بازدید: از ۱۰ صبح تا ۲۳


خانه اپرای ایروان


به گفته کارشناسان، خانه اپرای ایروان یکی از بهترین و واقعی‌ترین بناها از سبک معماری شوروی است. این سازه از دو تالار مجزا تشکیل شده، همراه با یک سقف و دیوار مشترک آکوستیک که توسط فردی به نام الکساندر تامانیان (معماری مشهور) در سال ۱۹۳۳ ساخته شده است. تا به حال در این سالن اپرا بالغ بر ۲۰۰ اجرای اپر و باله که توسط هنرمندان اروپایی، روسی و ارمنی انجام گرفته و در میان این افراد، چهره‌های معروفی نیز مانند گوهر گاسپاریان، نار هوهانیسیان، آرام کاتانیان، یوری داوتیان، وانوش خانامیریان، ویلن گالستیان و میگران آرکات وجود داشته‌اند.
آدرس: شهر ایروان، خیابان تومانیان
ساعت بازدید: از ۱۱ ظهر تا ۱۸ عصر

جاهای دیدنی ایروان

موزه ماتناداران


یکی از پر اهمیت‌ترین موزه‌های ارمنستان، موزه ماتناداران "Matenadaran Museum" است که در ایروان واقع شده و جایگاه نگهداری از نسخه‌های دست نوشته ارمنی‌ها از سال‌های دور است. ارمنستان تاریخ پر از کش مکشی داشته و هیچگاه آثار به جا مانده از تاریخ آن کامل نبودند و همیشه مورد دستبرد قرار می‌گرفتند. از این رو موزه ماتناداران برای ارمنستانی‌ها بسیار ارزشمند بوده و یکی از مناطق مهم گردشگری آن‌ها به شمار می‌آید.
آدرس: ایروان، خیابان مسروپ ماشتوتس
ساعت بازدید: از ۱۰ صبح تا ۱۷


دریاچه قو ایروان


این دریاچه مصنوعی اما زیبا یکی از جاذبه‌های توریستی کشور ارمنستان است. دریاچه قو "Swan Lake" ایروان در فصل‌های بهار تا ماه‌های پایانی فصل پاییز میزبان قوهای بی‌نهایت دل‌فریب و جذاب است. علت نام گذاری این دریاچه اجرای باله معروف چایکوفسکی بوده که با همین اسم اجرایی فوق‌العاده داشته است. ناگفته نماند در اطراف این دریاچه تعداد زیادی کافه، رستوران و فروشگاه وجود داشته تا بتوانید بعد از بازدید از این جاذبه، غذاهای محلی و با کیفیت ارمنی‌ها را بچشید.
آدرس: شهر ایروان، میدان اسووبادی
ساعت بازدید: نامحدود


باغ وحش ایروان


همان‌طور که می‌دانید باغ وحش جاذبه‌ای گردشگری و مهم در هر کشور است زیرا نشان دهنده نوع اقلیم و وجود بسترهای لازم پرورش حیوان‌ها در آن کشور است. اما جذابیات خاص باغ وحش ایروان داشتن ۲۷۴۹ حیوان است که با ۲۰۴ گونه مختلف در این باغ وحش زندگی می‌کنند. با مراجعه به این باغ وحش می‌توانید انواع شیرهای آفریقایی، خرس قهوه‌ای سوری، گرزه ماران، کرکس سیاه، انواع ببرها، وشق اوراسیایی، فیل‌ها هندی و گوسفند وحشی ارمنی را از نزدیک مشاهده کنید.
آدرس: شهر ایروان، خیابان میاسنیکیان
ساعت بازدید: از ۱۰ صبح تا ۲۰


خیابان آبوویان


یکی از طولانی‌ترین خیابان‌های ایروان، خیابان آبوویان "Abovyan Street" است که در سال ۱۸۶۳ ساخته شده و ساختمان‌های مهم و معروفی را در خود جا داده است. این ساختمان‌ها عبارت‌اند از: سالن کنسرت آرنو باباجانیان، کلیسای کاتولیک، سینما مسکو، اتحادیه هنرمندان ارمنستان، دانشگاه پزشکی دولتی ایروان و هتل رویال تیلوپ. این خیابان به علت معماری خاص و فضایی دل‌پذیر مناسب عکس برداری و فیلم‌برداری است.
آدرس: ایروان، خیابان آبوویان
ساعت بازدید: نامحدود


مجموعه کارن دمیرچیان


همان گونه که از نام این جاذبه پیداست مجموعه کارن دمیرچیان "Karen Demirchyan Sports And Concerts Complex" مجموعه‌ای بزرگ و با شکوه است که برای مراسماتی همچون کنسر‌ت‌ها، تئاترها و نبردهای ورزشی از آن استفاده می‌شود. معماری خاص این مجموعه شبیه به یک پرنده است که بال‌هایش را می‌گشاید و برای پرواز آماده شده است. ارمنستانی‌ها از مجموعه کارن دمیرچیان با هالامیر به عنوان بزگراری ضیافت و مهمانی نیز بهره می‌گیرند.
آدرس: ایروان، راه آهن تسیسر ناکابرد
ساعت بازدید: نامحدود


مرکز خرید تاشیر


اگر قصد خرید اجناس با قیمتی مطلوب را دارید به مرکز خرید تاشیر سری بزنید و کالای مورد نظرتان را با کمی جستجو بیابید. در این مرکز خرید تمامی برندهای معروف وجود دارند و برای انتخاب نوع پوشاک اصلا محدود نیستید. مرکز خرید تاشیر "" دارای طبقاتی از فروشگاه‌های طلا، رستوران‌ها و ... است که به ۵ طبقه می‌رسد.
آدرس: شهر ایروان، خیابان مووسس خورناتسی
ساعت بازدید: از ۱۰ صبح تا ۲۰


پارک راه آهن کودکان ایروان


یکی دیگر از مناطق بازمانده از دوران شوروی پارک راه آهن کودکان است که در سال ۱۹۳۷ ساخته شده و در دسترس عموم قرار گرفته است. این پارک قطارهای متعددی دارد که فقط یکی از آن‌ها توانایی حرکت دارد و حکم آموزشی از نحوه راه رفتن و سازوکار قطارها را به کودکان دارد.
آدرس: ایروان، خیابان دزوراپی
ساعت بازدید: نامحدود


پارک انگلیسی


پارک انگلیسی یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری ایروان است که در سال ۱۹۲۰ به بعد از محبوبیت خاصی برخوردار شد. علت این محبوبیت برگزار شدن مسابقه فوتبال معاصر در این پارک بود. پارک انگلیسی به علت زیبایی‌های چشم‌انواز و فواره‌های متعدد؛ لوکیشن مناسبی برای عکس‌برداری و فیلم‌برداری است.
آدرس: ایروان، خیابان ایتالیا
ساعت بازدید: نامحدود


کلیسای سنت آستواتستاین نورک


درست است که ماهیت کلیساها همه به هم شبیه بوده و شاید نکات جالب توجهی برای عموم مردم نداشته باشد اما اگر ذره‌ای علاقه و شناخت راجع به این بناهای تاریخی داشته باشید متوجه نوع معماری خاص و ارزش بالای این سازه‌ها خواهید شد. این کلیسا در سالیان پیش هم به عنوان یکی از مناطق پر اهمیت به شمار می‌رفت. این اهمیت بالا به دلیل نگهداری کتاب مقدس مسیحیت در آن بود.
آدرس: شهر ایروان، خیابان ارمناک ارمناکیان
ساعت بازدید: از ۱۱ ظهر تا ۱۷


کلوب بیلیارد و بولینگ آرنا


یکی از تفریحاتی که با سفر به ارمنستان در دسترس شماست بازی در کلوب بیلیارد و بوولینگ آرنا "Arena Bowling and Billiards" است. اگر دستی بر بازی دارید یا دلتان می‌خواهد حال و هوایتان را همراه با چاشنی هیجان عوض کنید پیشهاد می‌کنیم بازدید از این مکان شاد و مفرح را از دست ندهید.
آدرس: ایروان، خیابان مسروپ ماشتوتس
ساعت بازدید: نامحدود


فرودگاه بین‌المللی زوارتنوتس


این فرودگاه مهم‌ترین فرودگاه کشور ارمنستان تلقی شده و پایگاه اصلی حمل و جابجایی بین‌المللی ایروان به شمار می‌رود. فرودگاه بین‌المللی زوارتنوتس "Zvartnots International Airport" محل تردد پروازهای متعددی از خطوط هوایی دنیا بوده و با داشتن سه سالن مجزا یکی از بزرگ‌ترین فرودگاه‌ها نیز به حساب می‌آید.
آدرس: ایروان
ساعت بازدید: نامحدود

جاهای دیدنی ایروان

سینما مسکو ایروان


سینما مسکو "Moscow Cinema" بزرگ‌ترین سالن سینمای ایروان را از آن خود کرده و با قرارگیری در خیابان آبوویان دسترسی راحتی دارد. اگر علاقه‌مند به دیدن فیلم‌های سینمایی ایروان بودید می‌توانید به این سالن زیبا مراجعه کرده و اوقات متفاوتی را برای خود رقم بزنید. ناگفته نماند این سینما مجهز به ۴ سالن و یک سالن تئاتر است.
آدرس: شهر ایروان، خیابان آبوویان
ساعت بازدید: نامحدود


دهکده باستانی شنگاویت


این منطقه که به دهکده باستانی شنگاویت "Shengavit Settlement" معروف است در ایروان و در روی تپه‌ای در جنوب شرقی دریاچه این شهر واقع شده و با داشتن موزه‌ای کوچک که محل نگهداری لوازم کشف شده از این منطقه است یکی از جاذبه‌های گردشگری ایروان به شمار می‌رود. جالب است بدانید این منطقه در سالیان قبل یعنی در اوایل عصر برنز سکونت‌گاه انسان‌های نخست بوده است.
آدرس: ایروان، خیابان باگراتونیتس
ساعت بازدید: نامحدود


میدان آزادی


یکی دیگر مناطق گردشگری ایروان میدان آزادی "Freedom Square" است که قدمت آن به سال ۱۹۹۱ می‌رسد. این میدان با ظرفیت ۵۰۰۰۰ هزار نفر توانایی برگزاری جشن‌ها و اعیاد را در محوطه خود دارد. چهار خیابان اصلی به این میدان از چهار طرف متصل شده‌اند و برای گشت و گذاری چند ساعته بسیار مناسب هستند. این خیابان‌ها عبارت‌اند از: خیابان سایات نوودا، خیابان ماشتوتس، خیابان تریان و خیابان تومانیان.
آدرس: شهر ایروان، میدان آزادی
ساعت بازدید: نامحدود

جاهای دیدنی ایروان

پارک آبی ایروان


تفریح و ورزش‌های آبی در هر سن و سالی جذابی خاص خودش را دارد. خوشبختانه پارک آبی ایروان "Yerevan Water World" با امکانات فراوان در ایروان ساخته شده که سالیانه پذیرای هزارتان توریست و گردشگر است. پیشنهاد می‌کنیم در سفر خود تنی به آب بزنید و طعم بازی‌های هیجان‌انگیز آبی را بچشید.
آدرس: ایروان، خیابان میاسنیکیان
ساعت بازدید: از ۱۱ ظهر تا ۲۳


گالری هنری آرو ایروان


یکی دیگر از مقاصد هنری ایروان گالری هنری آرو "Arev Art Gallery" است که در سال ۲۰۱۵ افتتاح شده و طرفداران زیادی دارد. با مراجعه به این گالری می‌توانید با آثار هنری آرو پتروسیان و برادر بزرگ او آرگ پتروسیان و همچنین آثار پدر ایشان بنیک پتروسیان بیشتر آشنا شوید.
آدرس: ایروان، خیابان تریان
ساعت بازدید: از ۱۱ ظهر تا ۱۷

جاهای دیدنی ایروان

گالری آلبرت و تووه بویاجیان


در آخرین جاذبه گردشگری می‌خواهیم گالری آلبرت و تووه بویاجیان "Albert & Tove Boyajian Gallery" را به شما معرفی کنیم. این گالری در سال ۲۰۰۱ بنا شده و آثار هنری معاصر را خود نگهداری می‌کند. خوب است بدانید با مراجعه به این گالری می‌توانید از نزدیک با تابلوهای نقاشی هنرمندان دیگر که هنوز شناخته شده نیستند را ببینید و با سبک نقاشی هنرمندان جوان ارمنی بیشتر آشنا شوید.
آدرس: شهر ایروان، خیابان ایساکیان
ساعت بازدید: از ۱۱ ظهر تا ۱۷


کلام آخر
به طور کلی پایتخت ارمنستان، شهر ایروان پر از جاذبه‌های تاریخی، آثار هنری دیدنی و کلیساهای معروف است که با سفر چند روزه و اقامت در هتل‌های با کیفیت می‌توانید از نزدیک با سیر تکامل و تحول تاریخی این کشور آشنا شده و با تفریح در پارک‌ها و مراکز خرید ایروان، اوقات لذت‌بخش و متفاوتی را تجربه کنید. اگر تا به حال به این کشور نرفته‌اید، توصیه می‌کنیم با رزرو اینترنتی بلیط ایروان، تهیه بلیط رفت و برگشت را برای خود آسان و بی‌دغدغه‌تر کنید.
فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است