search
menu

قاب دبی

[ پنهان کردن ]
چرا بازدید از قاب دبی پیشنهاد می شود؟
تاریخچه قاب دبی
طرح فرناندو دونیس
فرناندو دونیس
قمست های مختلف قاب دبی
هزینه و زمان پیشنهادی بازدید از قاب دبی چه قدر است؟
فصل مناسب برای بازدید از قاب دبی چه زمانی است؟
چگونه به قاب دبی برویم؟
در نزدیکی قاب دبی از چه جاهای دیدنی دیگری می توان بازدید کرد؟
چه هتل هایی در نزدیکی قاب دبی برای اقامت وجود دارد؟
چه رستوران ها و غذاخوری هایی نزدیک به قاب دبی هستند؟
دبی دیگر نه تنها شهری مدرن است بلکه کم کم دارد به شهر عجایب تبدیل می شود. شهری که در آن هر چیزی پیدا می شود از بلند ترین برج دنیا تا جزیره ای مصنوعی در دل کویر! جاذبه ها و امکانات این شهر به اندازه ای است که گردشگران از نقاط مختلف دنیا بلیط هواپیما دبی می خرند تا چند روزی را مهمان این شهر باشند. یکی از جاذبه های دیدنی این شهر که در کنار برج ها و جزایر و مراکز تفریحی توانسته توجه گردشگران را به خود جلب کند قابی بزرگ و طلایی شبیه قاب عکس ها است که به قاب دبی یا The Dubai Frame مشهور است.

چرا بازدید از قاب دبی پیشنهاد می شود؟


بزرگ ترین قاب عکس دنیا است
یکی از مشهورترین جاهای دیدنی دبی و از معروف ترین ساختمان های دنیا با معماری کم نظیر است.
آسانسور و مسیری شیشه ای دارد تا مناظر اطراف را ببینید.
موزه ای دارد که بازدید از آن شما را با مراحل پیشرفت و توسعه دبی آشنا خواهد کرد.
قاب دبی

تاریخچه قاب دبی


تنها با نگاه کردن به جاذبه ها و آثار موجود در دبی می توان حدس زد که مسئولان و صاحبان قدرت در دبی به پیشرفت دبی و حضور نام دبی در جمع برترین ها و خاص ترین ها علاقه مندند. همین علاقه عامل ساخت بسیاری از سازه های بزرگی است که امروزه در دبی وجود دارد. یکی از همین سازه ها قاب دبی است. در سال های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ دبی رقابت طراحی ای برگزار کرد تا بهترین طرح از میان آن ها انتخاب و به عنوان چهره جدید دبی ساخته شود. طراحان بسیاری از سرتاسر دنیا طرح های مختلفی ارائه دادند اما در نهایت این طرح فرناندو دونیس، طراح و معمار مکزیکی، بود که توانست نظر مسئولان را به خود جلب کند و جایزه صد هزار دلاری را ببرد.
قاب دبی

طرح فرناندو دونیس


طرح ارائه شده فرناندو طرحی نسبتاً ساده با معنا و مفهومی عمیق بود. طرح ارائه شده تنها یک قاب عکس بزرگ نبود. این قاب عکس نماد پنجره ای بود که جهانیان از طریق آن می توانند شاهد پیشرفت و توسعه دبی باشند. جالب است بدانید همین توضیح ارائه شده بود که توانست مسئولان را متقاعد کند تا برای ساخت قاب دبی وقت و سرمایه بگذارند.

قاب دبی

فرناندو دونیس


فرناندو دونیس طراح و معماری مکزیکی-هلندی است که علاوه بر قاب دبی، سازه های دیگری هم در سایر نقاط دنیا به نام خود دارد. فرناندو به لطف توانایی خود در ارائه طرح های متفاوت، جوایز بسیاری برده که جایزه سی‌تی‌بی‌یو‌اچ (CTBUH) در سال ۲۰۱۳، جایزه بهترین طراحی از شرکت چند ملیتی تیسن‌کروپ در سال ۲۰۰۹ و طراح آرم المپیک لندن در سال ۲۰۱۲ تنها بخشی از آن ها است. بد نیست بدانید که فرناندو در سال ۲۰۱۱ جزو ۳۰ فرد تأثیرگذار هلند بوده و در سال ۲۰۱۵ وزارت خارجه مکزیک به او لقب یکی از مکزیکی ترین مکزیکی ها را داده است.
قاب دبی

قمست های مختلف قاب دبی


قاب دبی طرحی نسبتاً ساده اما با جزئیات فراوان دارد. در ساخت این سازه بزرگ از شیشه، فولاد، آلومینیوم و بتن استفاده شده است. دو طرف قاب آسانسور شیشه ای آن قرار گرفته و در بخش بالای قاب مسیری شیشه ای قرار دارد که از آن جا می توانید زیر پایتان را ببینید. این قاب علاوه بر آسانسور شیشه ای بخش های مختلف دیگری هم دارد:
عرشه آسمان: آخرین و مرتفع ترین بخش قاب، همین جا یعنی ضلع بالایی قاب دبی است. در عرشه آسمان نمایی پانورامایی از دبی جدید و محله های قدیم دبی پیش روی شما است. مسیر شیشه ای نیز در همین بخش است.
گالری آینده: یکی از دلایلی که گردشگران را به رزرو هتل در دبی و سفر ترغیب می کند نگاه رو به آینده مسئولان دبی است. دبی تلاش بسیاری می کند تا از بهترین و آخرین امکانات روز در بخش های مختلف استفاده کند. گالری آینده قاب دبی در همین راستا و با هدف معرفی فنّاوری ها و امکانات به روزی که در دبی در حال استفاده و نیز پروژه های آینده دبی ایجاد شده است.
گالری قدیم: همان‌طور که از نامش می توان حدس زد، در گالری قدیم دبی در دوران گذشته به نمایش گذاشته است. قدم زدن در گالری قدیم همانند قدم زدن در محلات قدیمی دبی با همان حس و حال است.

هزینه و زمان پیشنهادی بازدید از قاب دبی چه قدر است؟


تمامی افراد به جز کودکان زیر ۳ سال و افراد با قد کمتر از ۶۰ سانت، باید برای بازدید از قاب دبی هزینه ورودی بپردازند. بازدید از گالری های مختلف قاب دبی یا دبی فریم محدودیت زمانی ندارد اما بازدید از این قاب حداقل به یک ساعت زمان نیاز خواهد داشت.

فصل مناسب برای بازدید از قاب دبی چه زمانی است؟


بهترین زمان سفر به دبی ماه های زمستان است که هوای دبی دیگر گرمای طاقت فرسای تابستان را ندارد. نوامبر تا آوریل بهترین زمان بازدید از دبی است. ماه ژانویه تا فوریه به خاطر فستیوال خرید دبی، بسیار شلوغ و پر گردشگر است.
قاب دبی

چگونه به قاب دبی برویم؟


قاب دبی که خود مردم دبی به آن برواز دبی می گویند در پارک زعبیل قرار دارد و گردشگران با استفاده از وسیله های حمل و نقل عمومی مانند تاکسی، مترو و اتوبوس به راحتی به این جاذبه تماشایی دسترسی داشته باشند.

در نزدیکی قاب دبی از چه جاهای دیدنی دیگری می توان بازدید کرد؟


پارک تفریحی گاردن گلو: ۲٫۷ کیلومتر
پارک دایناسور: ۲٫۸ کیلومتر
دلفیناریوم دبی: ۴٫۴ کیلومتر
پارک یخی دبی: ۶٫۲ کیلومتر

چه هتل هایی در نزدیکی قاب دبی برای اقامت وجود دارد؟


هتل هیلتون گاردن این دبی المینا: ۳٫۵ کیلومتر
هتل کاپتورن دبی: ۵٫۲ کیلومتر
هتل حیات ریجنسی: ۷٫۷ کیلومتر
هتل میلینیوم سنترال داون تاون دبی: ۸٫۹ کیلومتر
هتل هالیدی این اکسپرس ایرپورت دبی: ۸٫۹ کیلومتر

چه رستوران ها و غذاخوری هایی نزدیک به قاب دبی هستند؟


رستوران هندی منوار: ۲٫۸ کیلومتر
رستوران گرین لند: ۲٫۸ کیلومتر
رستوران رستو: ۲٫۵ کیلومتر
رستوران پادیپورا: ۳٫۲ کیلومتر


فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است