برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

بلیط قطار زاهدان یزد

رزرو بلیط قطار زاهدان یزد از شرکت‌های ریلی مختلف در سفرمارکت
یک طرفه
|
رفت و برگشت
مبداء
شهر های پر تردد
مقصد
شهر های پر تردد
تاریخ برگشت
-- --
تاریخ رفت
-- --
۱ مسافر


امکان انتخاب مسافر تا ظرفیت کوپه کامل

remove_circle
۱
add_circle
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
remove_circle
۰
add_circle
کودک
۲ تا ۱۲ سال

سفر با قطار می‌تواند یک تجربه جذاب و به یادماندنی باشد. درست است که در سفر ریلی زمان طولانی‌تری را سپری می‌کنید اما اگر با یک قطار واگنی به مسافرت بروید، می‌توانید در طول سفر بخوابید یا به راحتی استراحت کنید، فیلم ببینید و از پنجره قطار بیرون را نگاه کنید. در این مقاله، سفرمارکت همه اطلاعات لازم درباره قطار زاهدان-یزد را در اختیار شما می‌گذارد تا بتوانید بهترین بلیط را برای سفر خود انتخاب کنید.

بلیط قطار زاهدان یزد

بلیط قطار زاهدان به یزد


وقتی از قطار زاهدان یزد حرف می‌زنیم باید در نظر داشته باشیم که یزد، یکی از ایستگاه‌های قطار زاهدان-تهران است پس اگر قصد سفر از زاهدان به یزد را دارید می‌توانید این قطار را انتخاب کنید و در ایستگاه یزد پیاده شوید.
بلیط قطار باید با دقت انتخاب شود. یک انتخاب درست می‌تواند خستگی راه را کاهش دهد و همچنین هزینه‌ها را کمتر کند! یکی از نکات مهمی که باید قبل از خرید بلیط قطار به آن توجه کنید، ساعت حرکت است.
ساده به نظر می‌رسد اما اهمیت دارد! از آنجایی که بیش از ۱۰ ساعت در مسیر خواهید بود، بهتر است پیش از حرکت به این نکته توجه کنید زیرا ساعت حرکت شما، ساعت رسیدن به مقصد را نیز مشخص می‌کند؛ دوست دارید صبح زود به یزد برسید یا بعد از ظهر را ترجیح می‌دهید؟ از طرفی اگر اهل خوابیدن در طول راه سفر هستید شاید بهتر باشد بلیطی را تهیه کنید که در طول شب حرکت می‌کند، با این کار می‌توانید در مسیر، راحت بخوابید و استراحت کنید.

ایستگاه های قطار زاهدان یزد


همان‌طور که پیش از این گفته شد، برای سفر از زاهدان به یزد، باید قطار زاهدان تهران را انتخاب کرده و در یزد پیاده شویم. ایستگاه‌های این قطار شامل؛ زاهدان، فهرج، بم، کرمان، زرند، بافق، یزد، میبد، اردکان، بادرود، کاشان، محمدیه و در نهایت تهران است. علاوه بر یزد اگر قصد سفر به اردکان، بافق و میبد را نیز داشته باشید می‌توانید با قطار تهران زاهدان به مقصد مورد نظر خود برسید.

انواع قطار زاهدان یزد


شما می‌توانید با قطارهای متنوعی از زاهدان به یزد سفر کنید. قطارهای زاهدان یزد، کوپه‌ای هستند، می‌توانید یک کوپه ۴ نفره یا ۶ نفره انتخاب کنید. برای این سفر، بلیط قطار جوپار و بلیط قطار رجا، گزینه‌های پیش روی شما خواهند بود که هردو قطارهای سه ستاره هستند.
اگر می‌خواهید انواع قطار زاهدان یزد را به همراه مشخصات کامل آن‌ها مشاهده کنید، تنها کافی است که مبدا و مقصد سفر را در سایت و اپ سفرمارکت تعیین کرده و پس از انتخاب گزینه «اطلاعات بیشتر» هرکدام از بلیط‌ها، ایستگاه‌ها و ساعت دقیق رسیدن به آن ایستگاه را مشاهده کنید.

قطار زاهدان یزد جوپار


این قطار ۳ ستاره و ۶ تخته کویر، شامل خدمات رفاهی از جمله؛ سرویس خواب، پریز برق، بسته پذیرایی، رستوران به همراه منوی غذا، تهویه مناسب و چراغ مطالعه است. همچنین این قطار دارای ویلچر، توالت سیار و سرویس بهداشتی ایرانی است.

قطار زاهدان یزد رجا


این قطار ۳ ستاره ۴ تخته البرز نیز شامل امکانات رفاهی متعددی است؛ سرویس خواب، سیستم تصویری، سیستم صوتی، پریز برق، بسته پذیرایی، رستوران با منوی غذا، سیستم تهویه و چراغ مطالعه، بخشی از امکانات این قطار هستند. همچنین قطار رجا دارای ویلچر، سرویس بهداشتی فرنگی، سرویس بهداشتی ایرانی و کتابخانه نیز هست.

ایستگاه راه آهن یزد


در سفرهای ریلی، قبل از رسیدن به مقصد، باید ایستگاه راه‌آهن مقصد را به خوبی بشناسید. اکنون سفرمارکت تمام جزئیات ایستگاه راه‌آهن یزد را در اختیار شما می‌گذارد؛
ایستگاه راه‌آهن یزد در سال ۱۳۵۰ تأسیس شد و تا امروز محل عبور و مرور مسافران زیادی بوده‌است. مسیرهای اصلی راه آهن یزد شامل: یزد-تهران، یزد-اصفهان، یزد-مشهد و یزد-بندرعباس است. این ایستگاه دارای امکاناتی از جمله سوپرمارکت، رستوران، پریزبرق برای شارژ تلفن همراه، سرویس بهداشتی و... است. پس از رسیدن به ایستگاه راه‌آهن یزد می‌توانید برای حمل و نقل از تاکسی‌های راه‌آهن یا تاکسی اینترنتی استفاده کنید.
قیمت بلیط قطار زاهدان یزد به چه عواملی بستگی دارد؟
احتمالا شما هم می‌خواهید بدانید که قیمت بلیط قطار زاهدان یزد چند است و این قیمت به چه عواملی بستگی دارد؟ سفرمارکت به شما پاسخ می‌دهد.
در حال حاضر شما می‌توانید از میان دو قطار با قیمت متفاوت، انتخاب کنید. اگر قصد سفر با قطار کوپه‌ای ۴ نفره رجا را داشته‌باشید، باید بدانید که به دلیل شمار مسافران و حریم خصوصی بیشتر، این قطار نسبت به قطارهای ۶ نفره، گران‌تر است. اما اگر می‌خواهید با قطار کوپه‌ای ۶ نفره جوپار سفر کنید باید مبلغ کمتر و اقتصادی‌تری را بپردازید. این قیمت به نوع کوپه قطارها بستگی دارد و معمولا قیمت بلیط قطار کوپه‌ای ۴ نفره از ۶ نفره بیشتر است.
شما می‌توانید با مراجعه به وبسایت یا اپلیکیشن سفرمارکت هر زمان که بخواهید قیمت بلیط قطار یزد زاهدان و بالعکس را بررسی کرده و از طریق سفرمارکت، مناسب‌ترین بلیط را تهیه و خریداری کنید.

قوانین و مقررات قطار زاهدان به یزد


هر قطاری قوانین و مقررات مخصوص به خود را دارد که اگر پیش از خرید بلیط زاهدان یزد آن‌ها را بشناسید می‌توانید متناسب با نیاز خود انتخاب بهتری داشته باشید. این قوانین که بیشتر به قوانین استرداد مربوط می‌شوند شامل موارد زیر است:
به کودکان ۲ تا ۱۲ سال بلیط نیم‌بها تعلق می‌گیرد. به کودکان زیر دو سال، بلیط کودکان تعلق می‌گیرد که قیمت آن ۱۰ درصد بهای بلیط است.
بلیط قطارهای مسافری در مراکز فروش حضوری بلیط (در ساعات کاری نمایندگی‌های فروش) با ارائه‌ی کارت شناسایی و در صورت خرید اینترنتی، در بخش پروفایل کاربری سفرمارکت قابل انتخاب و کنسل کردن است.

قوانین و مقررات استرداد بلیط قطار


اگر از زمان صدور بلیط تا ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از حرکت، بلیط خود را استرداد کنید، ۱۰ درصد از پرداخت شما تحت عنوان جریمه کسر می‌شود و مابقی به شما پرداخت خواهد شد.
اگر از ۱۲ ظهر روز قبل از حرکت تا سه ساعت پیش از حرکت قطار بلیط خود را استرداد کنید، ۳۰ درصد از مبلغ کسر خواهد شد.
اگر ۳ ساعت قبل از حرکت قطار بلیط خود را کنسل کنید ۵۰ درصد از مبلغ بلیط کسر خواهد شد.
اگر بخواهید یک ساعت مانده به حرکت قطار بلیط خود را لغو کنید تنها با مراجعه حضوری می‌توانید این کار را انجام دهید و اگر بعد از حرکت قطار، قصد استرداد بلیط را داشته باشید هیچ وجهی به شما بازگردانده نمی‌شود.

خرید بلیط قطار زاهدان به یزد از سفرمارکت


همانطور که می‌دانید سریع‌ترین و بهترین راه خرید بلیط برای شما سفرمارکت است. تنها کافی است به وبسایت یا اپلیکیشن سفرمارکت مراجعه کنید و با انتخاب مبدا زاهدان و مقصد یزد و همچنین ثبت تاریخ رفت و برگشت خود، بلیط‌های قطار موجود را ببینید و از میان آن‌ها، بلیط مورد نظرتان را انتخاب و خریداری کنید. شما می‌توانید انواع بلیط قطار بن ریل و شرکت‌های دیگر را از همین طریق خریداری کنید.

سوالات متداول


فاصله قطار زاهدان یزد چند ساعت است؟
فاصله بین دو شهر زاهدان و یزد حدوداً ۸۷۸ کیلومتر است. این مسافت برای سفر با قطار تقریبا ۱۴ ساعت طول می‌کشد.

در مسیر قطار زاهدان یزد چه ایستگاه‌هایی وجود دارد؟
ایستگاه‌های این قطار شامل؛ زاهدان، فهرج، بم، کرمان، زرند، بافق، یزد، میبد، اردکان، بادرود، کاشان، محمدیه و در نهایت تهران است.

شرایط کنسلی بلیط قطار زاهدان یزد چگونه است؟
شما می‌توانید به صورت آنلاین از زمان صدور بلیط تا یک ساعت پیش از حرکت، استرداد بلیط را انجام دهید. میزان جریمه بسته به زمان استرداد، متفاوت است که می‌توانید در بخش قوانین و مقررات همین نوشته، جریمه استرداد بلیط قطار را مشاهده و بررسی کنید.

آیا بلیط قطار زاهدان یزد برای کودکان ارزان‌تر است؟
بله. برای کودکان زیر ۲ سال، تنها ۱۰ درصد مبلغ بلیط پرداخت می‌شود و برای کودکان ۲ تا ۱۲ سال نیز بلیط نیم‌بها در نظر گرفته شده‌است.

قیمت بلیط قطار زاهدان یزد چند است؟
قیمت بلیط بسته به تفاوت‌های قطارهای موجود متفاوت است با توجه به اینکه قطار کوپه‌ای ۴ نفره را انتخاب کنید یا ۶ نفره، قیمت‌ بلیط تغییر می‌کند. شما می‌توانید با مراجعه به سفرمارکت قیمت‌های قطارها را بررسی و مشاهده کنید.