برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

بلیط قطار یزد به زاهدان

رزرو بلیط قطار یزد زاهدان از شرکت‌های ریلی مختلف در سفرمارکت
یک طرفه
|
رفت و برگشت
مبداء
شهر های پر تردد
مقصد
شهر های پر تردد
تاریخ برگشت
-- --
تاریخ رفت
-- --
۱ مسافر


امکان انتخاب مسافر تا ظرفیت کوپه کامل

remove_circle
۱
add_circle
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
remove_circle
۰
add_circle
کودک
۲ تا ۱۲ سال

زاهدان یکی از کلان‌شهرهای ایران و مرکز استان سیستان و بلوچستان است. این شهر آب و هوای گرم و خشک دارد. زاهدان شهری مرزی است. همچنین از نظر جغرافیایی، تجاری و نظامی نیز اهمیت ویژه‌ای دارد. به این شهر از یک سو راه آهن پاکستان از مرز میرجاوه و از سوی دیگر راه آهن سراسری ایران وارد می‌شود. البته این شهر به سیستم حمل و نقل هوایی نیز مجهز شده است؛ اما بسیاری از گردشگران مسیر ریلی را برای سفر به این شهر انتخاب می‌کنند. یکی از شهرهایی که گردشگران زیادی از آن به زاهدان سفر می‌کنند، یزد است. بلیط قطار یزد به زاهدان در اغلب روزهای سال وجود دارد و گردشگران می‌توانند به رزرو بلیط قطار از یزد به زاهدان اقدام کنند.

بلیط قطار یزد به زاهدان

قطار یزد زاهدان


زاهدان یکی از شهرهای مهم و استراتژیک در ایران است که در نزدیکی مرز پاکستان واقع شده است. همین موضوع سبب شده است تا ترددهای زیادی به این شهر انجام شود. یکی از مهم‌ترین خطوط ریلی منتهی به زاهدان، خط قطار تهران زاهدان است. البته لازم به ذکر است که در این مسیر از یزد نیز مسافران زیادی به سمت زاهدان می‌روند. درواقع یکی از بهترین راه‌ها جهت سفر از یزد به زاهدان استفاده از قطار یزد زاهدان است.

ایستگاه های قطار یزد به زاهدان


همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، مسیر یزد زاهدان یک مسیر پرتردد است. این قطار در اغلب روزهای سال حرکت می‌کند. در این مسیر سفر شما از یزد آغاز می‌شود و پس از عبور از این شهر به ایستگاه‌های بافق، زرند، کرمان، بم و فهرج می‌رسید و سرانجام ایستگاه نهایی ایستگاه راه آهن زاهدان است.

انواع قطار یزد زاهدان


خوشبختانه شرکت‌های ریلی متنوعی در ایران مشغول فعالیت هستند. این شرکت‌ها امکانات و خدمات متنوعی دارند. در مسیر پرتردد یزد زاهدان نیز قطار جوپار فعالیت می‌کند.
قطار یزد زاهدان جوپار
بلیط قطار جوپار یکی از برترین شرکت‌های ریلی در ایران برای خرید است. این شرکت از سال ۱۳۸۱ فعالیت خود را آغاز کرده است. این شرکت خدمات باکیفیتی را به مسافران سفرهای زمینی ارائه داده است. چوپار توانسته با قطارهایی همچون کویر و پارسی سهم زیادی از صندلی‌های بازار حمل و نقل ریلی را به خود اختصاص دهد.

۳ ستاره ۶ تخته كوير
قطارهای کویر از واگن‌هایی با ۱۰ کوپه ساخته شده است که هر کوپه ۶ نفر ظرفیت و در مجموع هر واگن ۶۰ نفر ظرفیت دارد. این قطارها قیمت مقرون به صرفه‌ای دارند و از نظر کیفیت و خدمات در دسته قطارهای ۳ ستاره قرار می‌گیرند. قطارهای کویر عایق صدا، گرما و سرما هستند و سیستم تهویه آن استاندارد است. از دیگر امکانات این قطار می‌توان به امنیت بالا، سیستم سرمایش و گرمایش مناسب، کمک‌های اولیه، سرویس خواب تمیز، ویلچر و دیگر موارد اشاره کرد.

قطار یزد زاهدان جوپار

ایستگاه راه آهن زاهدان


ایستگاه راه آهن زاهدان یکی از مهم‌ترین ایستگاه‌ها در جنوب شرقی است که در سال ۱۲۹۷ تاسیس شده است. این خط راه آهن همان خط میرجاوه زاهدان است که در ادامه راه آهن هند قرار گرفته است. این خط راه آهن روز به روز توسعه یافت. به طوری که در سال ۱۳۸۸ خط راه آهن کرمان زاهدان نیز تاسیس شد. این ایستگاه به تهران نیز متصل شد. توسعه و گسترش ایستگاه راه آهن زاهدان ادامه دارد.
ساختمان این ایستگاه ۲۲۰۰ مترمربع است و ۵۰۰ نفر ظرفیت دارد. این ایستگاه همچون سایر ایستگاه‌های راه آهن امکانات زیادی دارد. سرویس بهداشتی، خودپرداز، سالن انتظار، نمازخانه، سکوهای سوار و پیاده شدن مسافر و باجه‌های فروش بلیط از امکانات این ایستگاه هستند.

قیمت بلیط قطار یزد زاهدان به چه عواملی بستگی دارد


قیمت بلیط قطار زاهدان به یزد و بالعکس به عوامل زیادی بستگی دارد. به عنوان مثال خدمات رفاهی، امکانات قطار و نوع آن (سالنی یا کوپه‌ای) موضوع مهمی است که می‌تواند برروی قیمت بلیط اثرگذار باشد. شرکت‌های ریلی، سابقه فعالیت آن‌ها، پرسنل و خدمات آن نیز تعیین‌کننده قیمت بلیط قطار یزد به زاهدان است. روز رزرو بلیط قطار و ساعت حرکت آن نیز برروی قیمت بلیط اثرگذار است. در روزهای پرتقاضا و مناسبت‌های خاص قیمت بلیط قطار یزد به زاهدان افزایش پیدا می‌کند.

قوانین و مقررات بلیط قطار یزد زاهدان


تمامی شرکت‌های ریلی قوانین و مقررات مشابهی دارند. به عنوان مثال تمامی مسافران باید یک ساعت قبل از حرکت قطار در ایستگاه حضور داشته باشند و درب‌ها ۱۰ دقیقه قبل از حرکت بسته خواهد شد. مسافران باید بلیط چاپ شده با خود به همراه داشته باشند زیرا در صورت بروز هرگونه حادثه، خسارت‌ها تنها به افرادی که بلیط چاپی دارند تعلق می‌گیرد.
اطلاعات و مشخصات مسافران باید دقیق و کامل روی بلیط درج شده باشد. برای مسافران سهمیه‌ها و تعرفه‌های گوناگونی در نظر گرفته شده است. همچنین قیمت بلیط قطار برای کودکان با بزرگسالان متفاوت است. طبق قوانین شرکت راه‌آهن ایران بلیط‌های قطار در همه مراكز فروش بلیط در ساعات كاری نمایندگی‌های فروش قابل استرداد است به شرطی که یک ساعت به حرکت قطار مانده باشد و کارت شناسایی معتبر با خود به همراه داشته باشید.

خرید بلیط قطار یزد به زاهدان از سفرمارکت


راه‌های زیادی جهت رزرو بلیط قطار از یزد به زاهدان وجود دارد. شما می‌توانید به گیشه‌های فروش بلیط مراجعه کنید و یا به صورت اینترنتی به رزرو بلیط قطار اقدام کنید. یکی از بهترین راه‌ها برای خرید اینترنتی بلیط قطار یزد به زاهدان یا قطار زاهدان به یزد آمدن به سایت و اپ سفرمارکت است. برای خرید بلیط از سفرمارکت باید به صفحه بلیط‌های قطار مراجعه کنید و سپس اطلاعات خواسته شده یعنی مبدا (یزد)، مقصد (زاهدان)، تاریخ رفت و تعداد مسافران را وارد کنید. اگر بلیط رفت و برگشتی یا کوپه اختصاصی نیاز دارید، باید گزینه‌های مربوط به آن را در همین بخش فعال کنید.
در گام بعدی می‌توانید لیستی از بلیط‌های قطار ارائه شده در تاریخ مورد نظر خود را مشاهده کنید. در این لیست می‌توانید قیمت بلیط قطار یزد به زاهدان را مشاهده کنید و بلیط‌ها را براساس قیمت، ساعت حرکت، تخفیف و مدت سفر مرتب کنید. همچنین به کمک فیلترهای صفحه می‌توانید نتایج نشان داده شده را محدودتر کنید. این کار در انتخاب به شما کمک زیادی می‌کند. پس از تصمیم‌گیری، باید برروی انتخاب بلیط کلیک کنید تا در گام بعدی اطلاعات خود را کامل‌تر کنید. در این صورت بلیط قطار برای شما رزرو می‌شود.

سوالات متداول


فاصله قطار یزد زاهدان چند ساعت است؟
یزد زاهدان ۸۶۱ کیلومتر است و حدود ۱۴ ساعت در راه خواهید بود.

در مسیر قطار یزد زاهدان چه ایستگاه‌هایی وجود دارد؟
یزد یکی از ایستگاه‌های قطار تهران زاهدان است. در سفر از یزد به زاهدان پس از حرکت از یزد از ایستگاه‌ها بافق، زرند، کرمان، بم و فهرج عبور می‌کنید و سپس به زاهدان خواهید رسید.

شرایط کنسلی بلیط قطار یزد زاهدان چگونه است؟
تا ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از حرکت شامل ۱۰ درصد جریمه، از ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از حركت تا ۳ ساعت مانده به حركت ۳۰ درصد و از سه ساعت قبل از حرکت شامل ۵۰ درصد جریمه می‌شود.

آیا بلیط قطار یزد زاهدان برای کودکان ارزان‌تر است؟
بله. بلیط قطار برای افراد ۲ تا ۱۲ سال با ۵۰ درصد تخفیف محاسبه می‌شود.

قیمت بلیط قطار یزد زاهدان چند است؟
قیمت بلیط قطار با توجه به نوع قطار (اتوبوسی، کوپه دربست، سریع‌السیر و... متفاوت است) و ظرفیت کوپه متفاوت است.