برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

قطار تهران ارومیه

رزرو قطار تهران ارومیه از شرکت‌های ریلی مختلف در سفرمارکت
یک طرفه
|
رفت و برگشت
location_on
مبداء
شهر های پر تردد
swap_horiz swap_vert
location_on
مقصد
شهر های پر تردد
event
تاریخ برگشت
-- --
today
تاریخ رفت
-- --
people
۱ مسافر expand_more
close


امکان انتخاب مسافر تا ۱۸ نفر

remove_circle
۱
add_circle
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
remove_circle
۰
add_circle
کودک
۲ تا ۱۲ سال

ارومیه است و نقل‌هایش! چه با اهداف تفریحی و چه با اهداف کاری، همیشه مسافران زیادی در مسیر تهران ارومیه هستند. قطار تهران ارومیه یکی از بهترین گزینه‌ها برای این مسیر است؛ چرا که هم امن است و هم هزینه نسبتا پایینی دارد. بد نیست در ادامه کمی بیشتر با این مسیر و قطارهایش آشنا شویم.

خرید بلیط قطار تهران ارومیه

بلیط قطار تهران به ارومیه


بلیط قطار تهران به ارومیه شما را به شهر نقل ایران می‌برد. این سفر از آن دسته سفرهای ریلی است که معمولا به افرادی که ترس از پرواز ارومیه دارند و امنیت سفر برایشان بیشتر اهمیت دارد، توصیه می‌شود.
شهر ارومیه از شهرهایی است که قدمت آن به دو هزار سال پیش از میلاد مسیح می‌رسد. ارومیه مرکز استان آذربایجان غربی است. این شهر اتفاقات تاریخی مهم و تاثیرگذاری را به خود دیده است. همچنین ارومیه طبیعت بکر و جذابی دارد که هر بیننده‌ای را متحیر می‌کند. شاید همین امر باعث شده بلیط قطار ارومیه را برای سفر انتخاب کنند؛ چون می‌توانند در طول مسیر سفر از تماشای مناظر لذت ببرند.

انواع قیمت بلیط قطار تهران ارومیه


به صورت کلی برای این که قیمت بلیط یک مسیر حساب و تعیین بشود، عوامل مختلفی بررسی می‌شوند. میزان تقاضایی که برای سفر وجود دارد یکی از این موارد است. در واقع زمان‌هایی مثل تعطیلات رسمی عید و مناسب‌های خاص فرهنگی، افراد بیشتری به دنبال بلیط قطار از تهران به ارومیه هستند. در نتیجه این افزایش تقاضا برای سفر باعث می‌شود بلیط قطار گران‌تر شود. برعکس، زمانی که مسافران کم هستند قیمت‌ها هم‌ روند نزولی دارند و مدام کاهش پیدا می‌کنند.
یک عامل تاثیرگذار دیگر بر قیمت بلیط مسیر قطار تهران ارومیه، نوع قطاری است که خودتان انتخاب می‌کنید. در ناوگان ریلی کشور قطارهای مختلفی با کیفیت و امکانات متفاوت موجود هستند که هر کدام نرخ خاص خودشان را برای بلیط این مسیر دارند. به عنوان مثال قطار فدک سطح بالایی از امکانات دارد و به همین دلیل از گران‌ترین قطارهای خط ریلی کشور به شمار می‌رود. از طرفی دیگر قطارهای اتوبوسی گزینه مناسبی برای سفر ارزان هستند.

خرید بلیط قطار تهران ارومیه


برای خرید بلیط قطار می‌توانید به سایت و یا اپلیکیشن سفرمارکت مراجعه کنید. پس از ورود، به صفحه‌ی بلیط قطار بروید و مبدا (تهران)، مقصد (ارومیه) و زمان سفرتان را مشخص کنید. بعد از این که روز سفرتان را انتخاب کردید می‌توانید از میان لیستی قطارهای متنوع این مسیر که هر کدام امکانات خاصی دارند، بهترین گزینه را انتخاب کرده وارد مرحله‌ی بعد بشوید.
در بخش بعدی کافیست اطلاعات خود را با دقت وارد کنید. فراموش نکنید که مغایرت در ورود و ثبت اطلاعات با مدارک شما ممکن است باعث شود که اجازه سوار شدن به قطار را پیدا نکنید. پس اطلاعات را با دقت وارد کنید و چند بار بررسی کنید. سپس به درگاه بانکی متصل شده و هزینه مربوط به بلیط را پرداخت کنید تا امکان دریافت بلیط قطار ارومیه تهران برای شما میسر شود. اطلاعات مربوط به بلیط به ایمیل و تلفن همراه شما ارسال خواهد شد.

ایستگاه های قطار تهران ارومیه


برای سفر تهران ارومیه باید ابتدا به ایستگاه راه آهن تهران بروید که در خیابان ولیعصر، ضلع جنوبی میدان راه آهن قرار گرفته. مقصدتان هم ایستگاه راه آهن ارومیه در استان آذربایجان غربی است که در اشنویه، بلوار راه آهن واقع شده است. مسافت زمینی بین دو شهر ارومیه تهران حدودا ۷۶۳ کیلومتر است و از ایستگاه‌های بین راهی زیر می‌گذرد:
تهران- کرج- قزوین- زنجان- میانه- خراسانک- مراغه-میاندوآب- مهاباد. قطارهای شرکت رجا، فدک و جوپار در این مسیر فعالیت دارند که می‌توانید بلیط قطار رجا، بلیط قطار فدک یا بلیط قطار جوپار را با مراجعه به سفرمارکت تهیه کنید.

ایستگاه راه آهن ارومیه


ایستگاه راه آهن ارومیه در سال ۱۳۹۷ تأسیس شد. این ایستگاه طریق خط راه‌آهن مراغه-ارومیه به راه‌آهن آذربایجان (تهران-تبریز) متصل است. سفرهای ریلی ارومیه در این ایستگاه انجام می‌شود. غالب سفرها عبارتند از: قطار ارومیه تهران، قطار ارومیه مشهد، قطار ارومیه زنجان، قطار ارومیه مراغه.
این ایستگاه امکاناتی چون دکه فروش غذا، سرویس بهداشتی، باجه اطلاعات و امکانات سرمایشی/گرمایشی در یک سالن مخصوص را به مسافران ارائه می‌دهد. در میان مسیر تهران به ارومیه ایستگاه‌های زیادی وجود دارد. برای مثال بلیط قطار تهران مراغه در میان مسیر تهران ارومیه وجود دارد.
قطار تهران به ارومیه

قوانین و مقررات قطار تهران ارومیه


به عنوان اولین نکته، سعی کنید نیم ساعت مانده به حرکت قطار به راه آهن برسید. اگر قطار بیش از یک ‌ساعت تاخیر داشت و این موضوع به مسافران اطلاع‌رسانی شد می‌توانید وجه کامل بلیط قطار را در همان‌روز و در ایستگاه مبدأ پس بگیرید. اما اگر به دلایل شخصی بخواهید بلیط را مسترد کنید، مبلغ با کسر جریمه برگشت داده می‌شود.

پرسش‌های پرتکرار


مسیر قطار تهران ارومیه چند ساعت است؟
فاصله زمینی بین این دو شهر ۷۶۳ کیلومتر است که با قطار حدودا ۱۰ ساعت زمان می‌برد.

آیا بلیط قطار تهران ارومیه برای کودکان ارزان‌تر است؟
بله این بلیط برای کودکان ۲ تا ۱۲ سال نیم بهاست و برای کودکان زیر ۲ سال ۱۰ درصد قیمت بلیط است.

قیمت بلیط تهران ارومیه چند است؟
قیمت بلیط تهران ارومیه به نوع قطار و ساعت و روز حرکت شما بستگی دارد.

شرایط کنسلی بلیط قطار تهران ارومیه چیست؟
امکان کنسل کردن تا قبل از راه افتادن قطار فراهم است و پس از کسر جریمه، مبلغ به حساب شما بازمی‌گردد. به صورت کلی بلیط قطارهای مسافری در تمام مراکز فروش رایانه‌ای بلیت با ارائه‌ی کارت شناسایی معتبر قابل استرداد است و نیازی به مراجعه به مرکز خرید بلیط قطار تهران ارومیه نیست. تا ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از حرکت شامل ۱۰ درصد جریمه، از ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از حركت تا ۳ ساعت مانده به حركت ۳۰ درصد و از سه ساعت قبل از حرکت شامل ۵۰ درصد جریمه می‌شود.

شرایط حمل خودرو با قطار تهران ارومیه به چه صورت است؟
همان‌طوری که برای خودتان بلیط می‌خرید، برای حمل خودرو نیز باید بلیط تهیه بکنید. برای این کار می‌توانید به صورت حضوری به آژانس‌های مسافرتی بروید، اما ما پیشنهاد می‌کنیم بلیط خودرو را هم به صورت اینترنتی بخرید. کافیست درخواست حمل خودرو با قطار را ثبت کنید.

خرید بلیط کوپه دربست چه تفاوتی با بلیط معمولی قطار دارد؟
اگر تعداد نفرات کمتر از ظرفیت کوپه باشد درست است که هزینه بیشتری می‌پردازید (البته به جز هزینه خدمات) اما می‌توانید یک فضای اختصاصی و حریم شخصی با آشنایان خود در طول سفر داشته باشید. کافیست گزینه کوپه دربست را انتخاب کنید.

قطار ارومیه تهران چه روزهایی است؟
هر روز قطارهایی در این مسیر در حال حرکت هستند. می‌توانید برای انتخاب قطار، در بالای همین صفحه مبدا و مقصد را وارد کرده و جستجو کنید.