برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

بلیط قطار تهران قزوین

رزرو قطار تهران قروین از شرکت‌های ریلی مختلف در سفرمارکت
یک طرفه
|
رفت و برگشت
مبداء
شهر های پر تردد
مقصد
شهر های پر تردد
تاریخ برگشت
-- --
تاریخ رفت
-- --
۱ مسافر


امکان انتخاب مسافر تا ظرفیت کوپه کامل

remove_circle
۱
add_circle
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
remove_circle
۰
add_circle
کودک
۲ تا ۱۲ سال

قزوین یکی از شهرهای قدیمی ایران است که در بخش مرکزی کشور واقع شده است. این شهر در گذشته مدتی پایتخت ایران بوده است. همین موضوع سبب به جای ماندن آثار گردشگری و تاریخی بسیار زیادی شده است. قزوین به قدری زیبا و جذاب است که در طول سال مقصد گردشگران خارجی و داخلی است. قزوین در طول سال‌های پیاپی از سلسله‌های گوناگونی عبور کرده است و پیشینه تاریخی غنی را پشت سرگذاشته است. راه‌های مختلفی جهت سفر به این شهر وجود دارد. یکی از بهترین راه‌ها برای سفر به قزوین از تهران، مسیر ریلی و استفاده از قطار است. مسیر ریلی تهران قزوین یکی از پرترددترین مسیرهای ریلی در کشور است. با خرید بلیط قطار تهران به قزوین می‌توانید سفری مقرون به صرفه را از دل کوه و دشت آغاز کنید. قطار تهران قزوین حومه از باغ‌های مختلف شهرهای کرج و هشتگرد عبور می‌کند. همچنین در مسیر می‌توانید شهرهای کوچک حومه قزوین را تماشا کنید.
قطار تهران قزوین ساعت حرکت متنوعی دارد. شما می‌توانید بلیط قطار قزوین را در ساعت‌های مختلف روز خریداری کنید. به طور معمول هر چند ساعت، یک قطار از تهران به سمت قزوین حرکت می‌کند. ساعت حرکت قطار تهران قزوین بر اساس برنامه‌هایی که شرکت‌های ریلی ارائه می‌دهند، انجام می‌شود. در مسیر تهران قزوین قطار اتوبوسی نیز وجود دارد. بلیط قطار تهران قزوین اتوبوسی نیز در بیشتر ساعت‌های شبانه‌روز ارائه می‌شود.

خرید بلیط قطار تهران قزوین

انواع قیمت بلیط قطار تهران قزوین


قیمت بلیط قطار تهران به قزوین به عوامل مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال تاریخ سفر نقش بسیار زیادی در تعیین قیمت بلیط قطار دارد. با توجه به میزان افزایش و کاهش تقاضا برای خرید بلیط قطار در این مسیر، نرخ بلیط نیز تغییراتی پیدا می‌کند. در ایامی همچون عید نوروز، تابستان، تعطیلات رسمی و فصل مناسب سفر به قزوین تقاضای سفر افزایش پیدا می‎کند. نوع قطاری که برای سفر انتخاب می‌کنید نیز بر روی قیمت بلیط قطار تهران قزوین اثرگذار است. قطارهای زیادی در این مسیر فعالیت می‌کنند. به علت تفاوتی که در سطح امکانات این قطارها وجود دارد، قیمت بلیط قطار آن‌ها نیز با هم تفاوت دارد.
در حال حاضر بلیط قطار رجا و بلیط قطار ریل ترابر سبا را می‌توانید برای مسیر تهران به قزوین خریداری کنید. دیگر مسیرهای ریلی از جمله بلیط قطار فدک و بلیط قطار جوپار در این مسیر ریلی فعالیتی ندارند.

خرید بلیط قطار تهران قزوین


خرید بلیط قطار قزوین به دو صورت اینترنتی و حضوری صورت می‌گیرد. بهترین راه برای خرید بلیط قطار تهران به قزوین مراجعه به سایت سفرمارکت است. برای خرید بلیط از این سایت کافی است به بخش بلیط‌های قطار مراجعه کنید و سپس اطلاعات خواسته شده را تکمیل کنید. این اطلاعات شامل مبدا (تهران)، مقصد (قزوین)، تاریخ رفت، تاریخ برگشت و تعداد مسافران می‌شود. اگر بلیط شما از نوع رفت و برگشتی نیست، نیاز نیست تاریخ برگشت را مشخص کنید. اگر به کوپه دربست نیاز دارید، گزینه مربوط به آن را باید در همین بخش فعال کنید. پس از تکمیل اطلاعات باید بر روی گزینه جستجوی بلیط قطار کلیک کنید تا به گام بعدی بروید. در صفحه بعد لیستی از ده‌ها بلیط قطار به مقصد مورد نظر خود را مشاهده می‌کنید که در ساعت‌های مختلف حرکت می‌کنند. در این صفحه شما می‌توانید بلیط‌ها را براساس قیمت، ساعت حرکت، تخفیف و مدت سفر از کم به زیاد یا بلعکس مرتب کنید.
همچنین به کمک فیلترهایی که سفرمارکت برای شما در نظر گرفته است، می‌توانید بلیط مورد نظر خود را بهتر انتخاب کنید. این فیلترها شامل بازه قیمتی، زمان حرکت، مدت سفر، نوع سالن قطار، تعداد توقف و شرکت‌های ریلی می‌شود. پس از انتخاب بلیط باید بر روی گزینه انتخاب بلیط کلیک کنید. در گام بعد می‌توانید جزئیات بیشتری از بلیط مشاهده کنید و اطلاعات خود را تکمیل کنید. پس از تکمیل اطلاعات باید بر روی تایید و ادامه کلیک و خرید خود را نهایی کنید.

خرید بلیط قطار تهران قزوین رجا

ایستگاه های قطار تهران قزوین


مسیر تهران قزوین مسیر نسبتاً کوتاهی است و تقریباً دو ساعت و نیم طول می‌کشد. در طول این دو شهر ایستگاه‌هایی قرار گرفته است. ایستگاه‌های هشتگرد، کرج، شهر قدس، کردان، آبیک، کهندژ و در نهایت تهران، ایستگاه‌هایی هستند که در این مسیر قرار گرفته‌اند.

ایستگاه راه آهن قزوین


سفر شما از ایستگاه راه آهن تهران در خیابان ولیعصر و ضلع جنوبی میدان راه آهن آغاز می‌شود. مقصد شما نیز ایستگاه راه آهن قزوین است که در انتهای خیابان راه آهن و در جنوب شهر قزوین و انتهای خیابان سپه واقع شده است. ایستگاه راه آهن قزوین به دوره پهلوی مربوط می‌شود و قدمت زیادی دارد. این ایستگاه از مهم‌ترین ایستگاه‌های اداره کل راه آهن شمال غرب پس از ایستگاه راه آهن زنجان محسوب می‌شود.

قوانین و مقررات قطار تهران قزوین


قوانین و مقررات قطار قزوین تهران و برعکس همانند سایر قطارها در مسیرهای دیگر است. به عنوان مثال تمامی اطلاعات مسافران همچون نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد و کد ملی باید به صورت دقیق در بلیط وارد شوند. اطلاعات بلیط باید با کارت شناسایی تطابق داشته باشد. حضور در ایستگاه باید از یک ساعت قبل از حرکت قطار باشد. ده دقیقه قبل از حركت نیز تمامی درهای قطار بسته خواهد شد.

پرسش های متداول


مسیر قطار تهران قزوین چند ساعت است؟
تهران قزوین ۱۴۶ کیلومتر است و حدود ۲ ساعت و نیم الی ۳ ساعت در راه خواهید بود.

آیا بلیط قطار تهران قزوین برای کودکان ارزان‌تر است؟
بله. بلیط قطار برای افراد ۲ تا ۱۲ سال با ۵۰ درصد تخفیف محاسبه می‌شود.

قیمت بلیط تهران قزوین چند است؟
قیمت بلیط قطار با توجه به نوع قطار (اتوبوسی، کوپه دربست، سریع‌السیر و... متفاوت است) و ظرفیت کوپه متفاوت است.

شرایط کنسلی بلیط قطار تهران قزوین چیست؟
تا ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از حرکت شامل ۱۰ درصد جریمه، از ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از حركت تا ۳ ساعت مانده به حركت ۳۰ درصد و از سه ساعت قبل از حرکت شامل ۵۰ درصد جریمه می‌شود.

شرایط حمل خودرو با قطار تهران قزوین به چه صورت است؟
برای خودرو باید به صورت جداگانه بلیط تهیه شود و هزینه بپردازید.

خرید بلیط کوپه دربست چه تفاوتی با بلیط معمولی قطار دارد؟
شما می‌توانید با پرداخت هزینه بیشتر، کل کوپه ۴ یا ۶ نفره را خریداری کنید. کافی است هنگام خرید، گزینه کوپه دربست را فعال کنید.