برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

بلیط قطار قزوین تهران

رزرو قطار قروین تهران از شرکت‌های ریلی مختلف در سفرمارکت
یک طرفه
|
رفت و برگشت
مبداء
شهر های پر تردد
مقصد
شهر های پر تردد
تاریخ برگشت
-- --
تاریخ رفت
-- --
۱ مسافر


امکان انتخاب مسافر تا ظرفیت کوپه کامل

remove_circle
۱
add_circle
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
remove_circle
۰
add_circle
کودک
۲ تا ۱۲ سال

سفر با قطار یکی از لذت‌بخش‌ترین شیوه‌های سفر کردن است. البته اگر بخواهید در طول سفر از مناظر اطراف لذت ببرید، با دوستان خود خوش و بِش کنید، استراحت کنید، موسیقی گوش کنید یا فیلم ببینید. همچنین اگر قطار وسیله مورد علاقه‌تان باشد، سفر از قزوین به تهران با قطار برایتان به‌شدت لذت‌بخش خواهد بود.
اگرچه راه‌های دیگری برای طی کردن این مسیر وجود دارد _ مانند استفاده از وسیله نقلیه شخصی یا اتوبوس _ اما اگر به رانندگی کردن علاقه زیادی ندارید، نمی‌خواهید در ترافیک بمانید یا امنیت قطار را به اتوبوس یا وسیله نقلیه شخصی ترجیح می‌دهید، سفر با قطار از قزوین به تهران مناسب‌ترین راه برای شما است.
در این مقاله قصد داریم اطلاعات کاربردی درباره بلیت قطار قزوین تهران ارائه کنیم تا در هنگام خرید بلیط این مسیر آگاهانه عمل کنید.

خرید بلیط قطار قزوین تهران

بلیط قطار قزوین به تهران


مدت زمان لازم برای طی کردن مسیر بین قزوین تا تهران با وسیله نقلیه شخصی حدود ۱ ساعت و نیم الی ۲ ساعت طول می‌کشد. این مسیر با اتوبوس حدود ۲ ساعت به طول می‌انجامد. اما برای پیمودن مسیر بین این ۲ شهر با قطار حدود ۲ ساعت و نیم الی ۳ ساعت را باید در راه بمانید. اگر زمان دغدغه‌ی شما نیست و سفر با قطار برایتان جذاب است، قطعاً خرید بلیط قطار قزوین به شما توصیه می‌شود. قبل ‌از آن‌که اقدام به خرید بلیط قطار قزوین کنید، بهتر است که با انواع قطار قزوین تهران و بلیت‌های آن آشنا شوید.

انواع قیمت بلیط قطار قزوین تهران


قیمت بلیت قطار قزوین تهران به عوامل مختلفی نظیر تعداد ستاره‌های قطار، اتوبوسی یا کوپه‌ای بودن قطار و نوع شرکت ریلی بستگی دارد. در ادامه با معرفی این عوامل علاوه ‌بر شناخت انواع قیمت بلیت قطار قزوین تهران، با انواع قطارهای فعال در این مسیر نیز آشنا خواهید شد.
یکی از انواع قطارهای موجود در این مسیر، قطار قزوین تهران اتوبوسی است. قیمت بلیت قطارهای اتوبوسی قزوین در مقایسه با انواع کوپه‌ای ارزان‌تر است. اگر می‌خواهید قیمت کمتری را بابت بلیط قطار این مسیر بپردازید و حریم شخصی برایتان اهمیت زیادی ندارد، می‌توانید بلیط قطار قزوین تهران اتوبوسی را خریداری کنید.
یکی دیگر از بلیت‌های این مسیر، بلیط قطار قزوین تهران کوپه‌ای است. قطارهای کوپه‌ای همان‌طوری که از نامشان پیدا است، می‌توانند یک کوپه را به‌طور کامل در اختیار شما قرار دهند. اگر با دوستان خود به سفر می‌روید و تعدادتان به ۴ الی ۶ نفر می‌رسد، می‌توانید یک کوپه را به‌طور کامل خریداری کنید تا در طول سفر فضای شخصی بیشتری در اختیار داشته باشید. قیمت بلیط قطار تهران قزوین کوپه‌ای در مقایسه با نوع اتوبوسی آن گران‌تر است. بلیط قطار قزوین تهران کوپه‌ای به دو صورت کوپه‌ای چهارنفره و شش‌نفره بفروش می‌رسد. قیمت بلیت قطار کوپه‌ی شش‌نفره در مقایسه با چهار نفر بیشتر است.
یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار بر روی قیمت بلیت قطار قزوین تهران شرکت ریلی است. شرکت‌های ریلی فعال در مسیر قزوین به تهران شامل شرکت ریل ترابر سبا و بلیط قطار رجا است. متاسفانه نمی‌توانید بلیط قطار فدک و بلیت قطار غزال را در این مسیر تهیه کنید.
برای آن‌که درک بهتری نسبت ‌به قیمت قطار قزوین تهران حومه‌ای داشته باشید، چند خط بعدی مقاله را با دقت بخوانید.
بلیط قطار قزوین تهران که توسط شرکت ریل ترابر سبا و به‌صورت اتوبوسی ۴ ستاره برگزار می‌شود و دارای امکاناتی نظیر تهویه مطبوع و سیستم صوتی و تصویری است از قیمت بلیط قطار کوپه‌ای چهارنفره ۴ ستاره شرکت ریلی رجا که در این مسیر فعال است، کم‌تر می‌شود.
همچنین قیمت بلیط قطار قزوین تهران، کوپه ای ۶ نفره، ۲ ستاره که توسط شرکت ریلی رجا به فروش می‌رسد، در مقایسه با قیمت بلیط ۴ ستاره اتوبوسی ریل ترابر سبا کم‌تر است.

بلیط قطار قزوین تهران کوپه‌ای

خرید بلیط قطار قزوین تهران


برای خرید بلیط قطار قزوین تهران حومه‌ ای می‌توانید با مراجعه به بخش بلیط قطار بازار آنلاین سفرمارکت، سفر خود را برنامه‌ریزی کنید. از این طریق نه آن‌قدر وقت را برای جست‌وجو میان وب‌سایت‌های مختلف صرف می‌کنید و نه جستجوی شما محدود به یک شرکت ریلی خاص می‌شود. شما در سریع‌ترین زمان ممکن می‌توانید لیستی از بلیط قطار قزوین که توسط شرکت‌های ریلی مختلف ارائه می‌شود را در یک صفحه ببینید و با مقایسه قیمت، ساعت حرکت، امکانات و خدمات هر کدام مناسب‌ترین بلیط قطار قزوین تهران را برای خود خریداری کنید.

ایستگاه‌ های قطار قزوین تهران


ایستگاه‌های قطار قزوین تهران بسته به شرکت ریلی که بلیت آن را خریداری می‌کنید، می‌تواند متفاوت باشد. اما به‌طورکلی می‌توان ایستگاه‌های زیر را در مسیر قزوین به تهران مشاهده کرد:
• ایستگاه قطار میانه
• ایستگاه سرچم
• ایستگاه قطار زنجان
• ایستگاه خرم‌دره
• ایستگاه تاکستان
• ایستگاه قزوین
• ایستگاه قطار آبیک
• ایستگاه هشتگرد
• ایستگاه کرج
• ایستگاه راه‌آهن تهران

ایستگاه راه‌آهن قزوین


ایستگاه راه‌آهن قزوین یکی از قدیمی‌ترین ایستگاه‌های راه‌آهن کشور به شمار می‌آید. این ایستگاه در سال 1318 شروع به فعالیت کرد. برای رسیدن به ایستگاه راه‌آهن قزوین باید به خیابان راه‌آهن این شهر بروید تا در انتهای این خیابان ایستگاه قطار قزوین را مشاهده کنید. قطارهای موجود در این ایستگاه علاوه‌بر تهران به مقاصد دیگری نظیر مشهد، تبریز و رشت نیز سفر انجام می‌دهند.

قوانین و مقررات قطار قزوین تهران


قوانین و مقررات قطار قزوین تهران همانند قطارهای دیگر فعال در مسیرهای ریلی کشور تابع قوانین کشوری است. این قوانین شامل قوانین و شرایط خرید بلیط قطار، شرایط حمل خودرو با قطار، انواع تعرفه‌های بهای بلیط قطار قزوین تهران، قوانین مربوط به خرید کوپه دربست قطار قزوین تهران، قوانین مرتبط با استرداد بلیط قطار این مسیر، قوانین مرتبط با بار همراه مسافر، قوانین و شرایط پرداخت خسارت و چندین قانون دیگر می‌شود. برای آن‌که درک بهتری نسبت ‌به قوانین و مقررات قطارهای موجود در سیستم حمل و نقل ریلی کشور را به دست آورید به شما پیشنهاد می‌کنیم که قوانین و شرایط خرید اینترنتی بلیط قطار را در وب‌سایت سفرمارکت مطالعه کنید.

پرسش‌های پرتکرار درباره بلیط قطار قزوین تهران


مسیر قطار قزوین تهران چند ساعت است؟
فاصله بین شهر قزوین تا تهران حدود ۱۵۰ کیلومتر است. برای پیمودن این مسیر با قطار حدود ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه الی ۳ ساعت در راه خواهید بود.

آیا بلیت قطار قزوین تهران برای کودکان ارزان‌تر است؟
بله؛ بلیط قطار قزوین تهران برای کودکان ۲ تا ۱۲ سال با ۵۰ درصد تخفیف صادر می‌شود.

قیمت بلیط قزوین تهران چند است؟
همان‌طور که در بخش‌های پیشین مقاله گفتیم، عوامل مختلفی بر روی قیمت نهایی بلیط قطار قزوین تأثیرگذار است که ازجمله آن‌ها می‌توان به اتوبوسی یا کوپه‌ای بودن قطار، سریع‌السیر بودن قطار و عوامل مختلف دیگر اشاره کرد.
برای آن‌که با قیمت روز بلیت قطار قزوین تهران و مشخصات دیگری نظیر ساعت حرکت قطار قزوین تهران آشنا شوید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که وارد بخش بلیط قطار وب‌سایت سفرمارکت شوید و با وارد کردن مشخصات اولیه خود، قیمت بلیط های قطار این مسیر را در تاریخ مورد نظرتان مشاهده کنید.

شرایط کنسلی بلیط قطار قزوین تهران چیست؟
اگر قصد کنسل کردن بلیط قطار قزوین تهران را تا ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از حرکت قطار دارید، باید ۱۰ درصد جریمه پرداخت کنید. اگر از ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از حرکت تا ۳ ساعت مانده به حرکت قطار اقدام به کنسلی کنید، باید ۳۰ درصد جریمه را بپردازید. از ۳ ساعت قبل ‌از حرکت نیز میزان جریمه به ۵۰ درصد می‌رسد.

شرایط حمل خودرو با قطار قزوین تهران به چه صورت است؟
اگر می‌خواهید خودروی شخصیتان را با قطار به تهران ببرید، لازم است که به‌صورت جداگانه بلیط تهیه کنید و هزینه آن را نیز بپردازید.

خرید بلیط کوپه دربست چه تفاوتی با بلیت معمولی قطار دارد؟
در هنگام خرید بلیط قطار در وب‌سایت یا اپلیکیشن سفرمارکت می‌توانید گزینه کوپه دربست را فعال کنید تا کل کوپه ۴ یا ۶ نفر را به طور کامل خریداری کنید.