برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

قطار تهران میانه

رزرو بلیط قطار تهران میانه از شرکت‌های ریلی مختلف در سفرمارکت
یک طرفه
|
رفت و برگشت
مبداء
شهر های پر تردد
مقصد
شهر های پر تردد
تاریخ برگشت
-- --
تاریخ رفت
-- --
۱ مسافر


امکان انتخاب مسافر تا ظرفیت کوپه کامل

remove_circle
۱
add_circle
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
remove_circle
۰
add_circle
کودک
۲ تا ۱۲ سال

انتخاب قطار برای سفر به میانه یک انتخاب اقتصادی و در عین حال جذاب است. میانه شرقی‌ترین شهر آذربایجان شرقی است و پنجمین شهر بزرگ این استان از لحاظ جمعیت به شمار می‌رود. میانه هم جاذبه‌های گردشگری طبیعی و هم تاریخی دارد. مکان‌هایی مانند منطقه باستانی کاغذ کنان، آبشار بلوکان، روستای کسلان، آبشار شاه علی بیگلو، دریاچه گل یوردی بزقوش، آرموداق و غیره، همگی از جمله جاذبه‌های گردشگری طبیعی شهر میانه هستند. برای بازدید از مکان‌های تاریخی این شهر نیز می‌توانید سری به کاروانسرای جمال‌آباد، پل و قلعه دختر، مسجد سنگی ترک و قلعه سنگی بزنید.
اگر قصد بازدید از این شهر را دارید انتخاب قطار برای سفر می‌تواند بسیار جذاب و هیجان‌انگیز باشد. قطارها دوست‌داشتنی، راحت و در عین حال امن هستند و هزینه سفر با آن‌ها در مقایسه با هواپیما، بسیار کمتر است. همچنین در سفر با قطار محدودیت‌های مربوط به وزن بار و غیره هم به سختگیری‌های سفرهای هوایی نیست. در مقایسه با سفرهای جاده‌ای نیز به راحتی قابل درک است که سفر با قطار تا چه حد راحت‌تر خواهد بود. هر چه مسیر طولانی‌تر باشد انتخاب قطار برای سفر بهتر است تا سختی‌های نشستن طولانی‌مدت روی صندلی ماشین یا اتوبوس را متحمل نشوید. خطر گرفتاری در حوادث جاده‌ای را هم که نمی‌توان در سفرهای طولانی نادیده گرفت. با در نظر گرفتن تمامی این مسائل به راحتی می‌توان انتخاب قطار برای سفر را نه تنها اقتصادی دانست، بلکه به آن به چشم یک گزینه‌ی ایمن و به یاد ماندنی هم نگاه کرد.

بلیط قطار تهران میانه

بلیط قطار تهران به میانه


همان‌طور که گفته شد انتخاب قطار برای سفر به میانه بسیار مقرون به صرفه به شمار می‌رود. هیچ پروازی به طور مستقیم به این شهر وجود ندارد. مسیر جاده‌ای از تهران به میانه نیز حدود ۴۰۰ کیلومتر است که انتخاب ماشین یا اتوبوس برای سفر را به نوعی سخت و حتی شاید طاقت‌فرسا کند. در نتیجه قطار را می‌توان بهترین گزینه در نظر گرفت که هم قیمت مناسبی دارد و هم شرایط سفر با آن راحت و ایمن است.
به طور کلی ۴ شرکت ریلی سفر از تهران به میانه با قطار را پوشش می‌دهند که این شرکت‌ها عبارت‌اند از رجا، رعد، ریل ترابر آسیا و بن ریل. رجا احتمالا اقتصادی‌ترین گزینه بین این موارد باشد و به همین دلیل است که تقاضا برای رزرو بلیط‌های این شرکت بسیار بالاست. در نتیجه اگر قصد رزرو بلیط قطار رجا را دارید باید سریع‌تر دست به کار شده و بلیط خود را از قبل رزرو کنید. شرکت رجا قطارهای ۲ ستاره (زاگرس)، ۳ ستاره (میلاد، خلیج فارس و طوس) و ۴ ستاره (سبز، نوین و طوس) دارد که تعداد تخت‌های کوپه‌های هر کدام از آن‌ها در کلاس‌های مختلف با دیگری متفاوت است. شرکت بن ریل نیز قطارهای ۴ ستاره سروش را دارد. شرکت ریل ترابر آسیا از قطارهای ۴ ستاره اتوبوسی نگین و در نهایت، شرکت رعد از قطارهای ۲ یا ۳ ستاره سهند استفاده می‌کند.
اگر با معروف‌ترین و بهترین کارگزاران ریلی آشنایی داشته باشید شاید به دنبال بلیط قطار تهران میانه فدک هم باشید اما همان‌طور که گفته شد، فقط شرکت‌های بالا به میانه بلیط قطار دارند. در نتیجه بلیط قطار فدک یا بلیط قطار جوپار به مقصد میانه را پیدا نمی‌کنید.

انواع قیمت بلیط قطار تهران میانه


برای بررسی قیمت بلیط قطار تهران به میانه لازم است ابتدا فاکتورهای مد نظر خود برای رزرو قطار را مشخص کنید. قصد دارید با چه نوع قطاری سفر کنید؟ آیا می‌خواهید یک کوپه دربست رزرو کنید یا خیر؟ چند نفر همسفر دارید و چه سن و سالی دارند؟ تمام این فاکتورها بر قیمت بلیط قطار از تهران به میانه تاثیرگذار هستند. همچنین این که کدام کارگزار ریلی را انتخاب کنید هم در تعیین قیمت بلیط مهم است. تمامی این فاکتورها در کنار هم در نهایت مشخص می‌کنند که چه مبلغی را باید برای بلیط قطار میانه تهران هزینه کنید. به طور کلی نوع قطار و بازه زمانی سفر را می‌توان مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت بلیط قطار در نظر گرفت. همچنین قیمت بلیط قطار تهران به میانه کوپه‌ای متفاوت و البته بیشتر است.

خرید بلیط قطار تهران میانه


برای رزرو بلیط قطار تهران میانه می‌توانید به راحتی از سایت یا اپلیکیشن سفرمارکت برای رزرو استفاده کنید. کافی است وارد صفحه اصلی سفرمارکت شده و گزینه بلیط قطار را انتخاب کنید. حال در صفحه جدیدی که باز می‌شود مبدا را تهران و مقصد را میانه وارد کرده و تاریخ رفت را مشخص کنید. سپس لازم است تعداد مسافران همراه خود را مشخص کنید که اگر سن آن‌ها بین ۲ تا ۱۲ سال باشد، بلیط آن‌ها شامل تخفیف ۵۰ درصد است. اگر قصد رزرو کوپه دربست دارید کافی است تیک این گزینه را هم فعال کنید. در نهایت روی جستجوی بلیط قطار کلیک کنید تا تمامی بلیط‌های موجود برای تاریخ مورد نظر خود را ببینید. با سفرمارکت امکان رزرو بلیط رفت و برگشت هم وجود دارد.
دقت کنید که سفرمارکت یک موتور جستجو است. یعنی با استفاده از آن به راحتی می‌توانید تمامی بلیط‌های شرکت‌ها و کارگزاران ریلی مختلف در تاریخ مد نظرتان را یکجا بررسی کرده و آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید. در نهایت می‌توانید بهترین گزینه را با توجه به بودجه و شرایط خود، پیدا کنید.

ایستگاه های قطار تهران میانه


با خرید بلیط قطار تهران میانه باید برای رسیدن به مقصد از ایستگاه‌های کرج، هشتگرد، قزوین، تاکستان، خرم دره، زرین دژ و زنجان عبور کنید. مدت زمان سفر با قطار از تهران به میانه به طور متوسط حدود ۶ تا ۷ ساعت خواهد بود. اگر ساعت حرکت شما شب باشد می‌توانید قطارهایی را رزرو کنید که تخت داشته باشند تا بتوانید به راحتی شب را در قطار سپری کنید. همان طور که دیدید این قطار از شهرهای مهمی عبور می‌کند بنابراین خریداران بلیط قطار تهران قزوین نیز می‌توانند این بلیط را خریداری کنند و در ایستگاه قزوین پیاده شوند.
در ضمن اگر قصد پیاده شدن در ایستگاه‌های کرج و قزوین را دارید،‌ می‌توانید بلیط قطار تهران زنجان را نیز خریداری کنید.

ایستگاه راه آهن میانه


راه آهن میانه از مهم‌ترین ایستگاه‌های قطار در غرب کشور به شمار می‌رود و در ۶ کیلومتری شهر میانه واقع شده است.

ساعت حرکت قطار تهران به میانه


ساعت حرکت قطارهای کارگزاران ریلی مختلف با یکدیگر متفاوت است. در واقع ساعت حرکت قطار به برنامه کاری شرکت ریلی مورد نظر شما بستگی دارد. برای مثال ساعت حرکت قطارهای اتوبوسی نگین به مقصد میانه، معمولا یک بار در نیمه اول روز و یک بار در نیمه دوم روز است. می‌توانید با بررسی بین گزینه‌های مختلف بهترین مورد را انتخاب کنید که از لحاظ زمانی با شرایط شما همخوانی داشته باشد.

سوالات متداول


مسیر قطار تهران میانه چند ساعت است؟
با توجه به سرعت قطار، مسیر قطار تهران میانه بین ۶ تا ۷ ساعت خواهد بود.

آیا بلیط قطار تهران میانه برای کودکان ارزان‌تر است؟
بله، هزینه بلیط قطار برای کودکان ۲ تا ۱۲ ساله با ۵۰ درصد تخفیف محاسبه می‌شود.

قیمت بلیط قطار تهران میانه چقدر است؟
قیمت بلیط قطار با توجه به نوع قطار (اتوبوسی، کوپه دربست، سریع‌السیر و غیره) و ظرفیت کوپه تعیین می‌شود.

شرایط کنسلی بلیط قطار تهران میانه چیست؟
برای کنسلی بلیط قطار هر چه زودتر اقدام کنید، جریمه آن کمتر خواهد بود. اگر تا ساعت ۱۲ ظهر روز پیش از حرکت بلیط خود را کنسل کنید، شامل ۱۰ درصد جریمه می‌شود. اگر از ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از حرکت تا ۳ ساعت مانده به حرکت بلیط خود را کنسل کنید، جریمه کنسلی ۳۰ درصد است. کنسل کردن بلیط از ۳ قبل از حرکت نیز شامل ۵۰ درصد جریمه می‌شود.

حمل خودرو با قطار از تهران به میانه چگونه است؟
برای حمل خودرو با قطار لازم است برای خودرو به صورت جداگانه بلیط تهیه کرده و هزینه حمل و نقل آن را بپردازید.

خرید بلیط کوپه دربست چه تفاوتی با بلیط معمولی قطار دارد؟
می‌توانید برای رزرو یک کوپه دربست، با پرداخت هزینه بیشتر، یک کوپه ۴ یا ۶ نفره خریداری کنید. برای این کار کافی است هنگام جستجو برای بلیط، گزینه «کوپه دربست» را فعال کنید.