برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

بلیط قطار قم خرمشهر

رزرو قطار قم خرمشهر از شرکت‌های ریلی مختلف در سفرمارکت
یک طرفه
|
رفت و برگشت
location_on
مبداء
شهر های پر تردد
swap_horiz swap_vert
location_on
مقصد
شهر های پر تردد
event
تاریخ برگشت
-- --
today
تاریخ رفت
-- --
people
۱ مسافر expand_more
close


امکان انتخاب مسافر تا ۶ نفر

remove_circle
۱
add_circle
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
remove_circle
۰
add_circle
کودک
۲ تا ۱۲ سال

اگر قصد دارید از شهر قم به شهر خرمشهر بروید، می‌توانید مسافت بین این دو شهر را (که حدوداً ۷۶۶ کیلومتر است) با وسایل نقلیه مختلف طی کنید. با قطار این مسافت حدود ۱۷ ساعت طول می‌کشد. اگرچه که از وسایل حمل ‌و نقل دیگری نظیر اتوبوس یا خودروی شخصی نیز می‌توانید استفاده کنید، اما اگر عاشق سفر با قطار هستید، با رزرو بلیط قطار این مسیر می‌توانید لذت سفرتان را بیشتر کنید.
در این نوشته قصد داریم به شما اطلاعاتی ارائه کنیم تا در هنگام خرید بلیط قطار این مسیر آگاهانه‌تر عمل کنید و از نتیجه خریدتان رضایت بیشتری داشته باشید.

قطار قم خرمشهر


همان‌طور‌که گفتیم، برای طی کردن مسافت بین ۲ شهر قم و خرمشهر می‌توانید از اتوبوس، خودروی شخصی یا قطار استفاده کنید. اگر اهل رانندگی هستید و حاضر هستید، حدود ۸ ساعت و ۳۰ دقیقه را در جاده بین این ۲ شهر رانندگی کنید، خودروی شخصی مناسب‌ترین وسیله برای شما است. اگر هم به رانندگی علاقه ندارید، می‌توانید بلیط اتوبوس این مسیر را خریداری کنید. اما اگر نگران ترافیک یا تصادفات جاده‌ای هستید یا حوصله این را ندارید که ۸ ساعت بر روی صندلی خودروی شخصی یا اتوبوس بنشینید یا می‌خواهید در کنار دوستان یا خانواده‌تان در زمان طی کردن مسیر بین این دو شهر لحظات لذت‌بخشی را در کوپه‌ی خصوصی خود سپری کنید، می‌توانید با خرید بلیط قطار قم خرمشهر رضایت بیشتری از این سفر داشته باشید.

بلیط قطار قم خرمشهر

شرکت‌های ریلی و انواع قطار قم به خرمشهر


در مسیر ریلی بین این دو شهر تنها بلیط قطار بن ریل فعال است. بنابراین تنوع زیادی را نمی‌توانید در میان بلیط قطار این مسیر پیدا کنید. به طور مثال نمی‌توانید بلیط قطار رجا را در این مسیر پیدا کنید. در ادامه این قطار را بیشتر توضیح می‌دهیم.

قطار پرستو یا قصار چهارستاره کرخه بن ریل


مهمترین قطار فعال در مسیر ریلی بین شهر قم تا خرمشهر قطار کوپه‌ای چهارنفره ۴ ستاره کرخه است. این قطار متعلق به شرکت بن ریل است. از جمله امکانات موجود در این قطار می‌توان به سیستم صوتی و تصویری و تهویه مطبوع اشاره کرد.
نکته: در مسیر ریلی بین قم و خرمشهر امکان پیدا کردن بلیط قطار فدک نیز وجود ندارد.
اگر هم قصد دارید برای مسیر بازگشت خود از قطار استفاده کنید، می‌توانید بلیط قطار خرمشهر قم مربوط به شرکت ریلی بن ریل را انتخاب کنید.

ایستگاه‌های قطار قم خرمشهر


در مسیر بین دو شهر قم و خرمشهر ۹ ایستگاه قطار وجود دارد که در ادامه نام آن‌ها را مشاهده می‌کنید:
• ایستگاه قطار قم
• ایستگاه اراک
• ایستگاه شازند
• ایستگاه ازنا
• ایستگاه دورود
• ایستگاه سپید دشت
• ایستگاه اندیمشک
• ایستگاه اهواز
• ایستگاه خرمشهر

ایستگاه راه‌آهن خرمشهر


ایستگاه راه‌آهن خرمشهر در جاده‌ی خرمشهر-شلمچه قرار دارد. از این ایستگاه می‌توانید به شهرهای مختلفی سفر کنید.
تلفن ایستگاه راه‌آهن خرمشهر: ۰۶۱۵۳۵۲۲۴۲۴

قیمت بلیط قطار قم خرمشهر به چه عواملی بستگی دارد؟


به ‌طورکلی می‌توان عوامل زیر را بر روی قیمت بلیط قطارهای فعال در مسیر ریلی داخل کشور مؤثر دانست:
 شرکت ریلی و نوع قطار
 نوع سالن (کوپه یا اتوبوسی)
 تعداد تخت‌های هر کوپه
 سامانه خرید بلیط قطار
 مسافت بین دو شهر
اما از آن‌جا که قطارهای فعال در مسیر ریلی بین قم و خرمشهر تنها محدود به قطار ۴ ستاره ۴ تخت کرخه شرکت بن ریل می‌شود، تنها عامل زمان می‌تواند بر روی قیمت نهایی بلیط این مسیر تأثیرگذار باشد.
اگر به ‌دنبال خرید بلیط ارزان‌قیمت قم به خرمشهر هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که در تعطیلات نوروز اقدام به خرید بلیط این قطار نکنید. همچنین با شروع فصول سرد سال میزان تقاضا برای سفر به شهرهای جنوبی نظیر خرمشهر افزایش پیدا می‌کند و این موضوع بر روی قیمت بلیط قطار به مقصد این شهر نیز تأثیرگذار است و باعث افزایش آن می‌شود.

قوانین و مقررات بلیط قطار قم خرمشهر


قوانین و مقررات بلیط قطار قم خرمشهر شامل موارد مختلفی نظیر انواع سهمیه‌های قطار، انواع تعرفه‌های بهای بلیط قطار، شرایط حمل خودرو با قطار، شرایط کنسلی بلیط قطار، خرید کوپه دربست و چندین مورد دیگر می‌شود. اگر قصد مطالعه دقیق این قوانین را دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم که نوشته‌ای با عنوان قوانین و شرایط خرید اینترنتی بلیط قطار را از وب‌سایت سفرمارکت مطالعه کنید.

خرید بلیط قطار قم به خرمشهر از سفرمارکت


سفرمارکت یک بازار آنلاین برای خرید محصولات گردشگری نظیر بلیط قطار است. در وب‌سایت یا اپلیکیشن سفرمارکت می‌توانید بلیط انواع شرکت‌های ریلی فعال در مسیر ریلی داخل کشور را مشاهده کنید. برای خرید بلیط قطار مسیر قم به خرمشهر نیز می‌توانید به بخش بلیط قطار در وب‌سایت یا اپلیکیشن سفرمارکت مراجعه کنید.
با وارد کردن مشخصات اولیه‌ای نظیر شهر مبدأ، شهر مقصد، تاریخ رفت‌ و برگشت سفر می‌توانید انواع بلیط قطارهای این مسیر را مشاهده کنید.
نکته: اگر شهر مبدأ را شهر قم انتخاب کردید و در نتایج جستجو نتوانستید قطار مورد نظر خود را پیدا کنید می‌توانید شهر مبدأ را تهران قرار دهید. چراکه قطار قم به خرمشهر در واقع همان قطار تهران به خرمشهر است که از ایستگاه قم نیز عبور می‌کند.

سوالات متداول درباره بلیط قطار قم خرمشهر


مسیر قطار قم خرمشهر چند ساعت است؟
مسافت بین شهر قم و خرمشهر حدود ۷۶۶ کیلومتر است. این مسیر با قطار ۱۷ ساعت طول خواهد کشید.

قطار قم خرمشهر در کدام ایستگاه‌ها توقف دارد؟
قطار قم خرمشهر در ایستگاه های اراک، شازند، ازنا، درود، سپید دشت، اندیمشک، اهواز و در نهایت خرمشهر توقف می‌کند.

شرایط کنسلی بلیط قطار قم خرمشهر چگونه است؟
کنسل کردن بلیط قطار قم به خرمشهر تا ساعت ۱۲ ظهر روز قبل ‌از حرکت ۱۰ درصد جریمه، از این ساعت تا ۳ ساعت مانده به شروع حرکت قطار شامل ۳۰ درصد جریمه و از این ساعت تا قبل‌ از شروع حرکت قطار شامل ۵۰ درصد جریمه می‌شود. اگر قطار این مسیر شروع به حرکت کرد، دیگر نمی‌توانید بلیط خود را کنسل کنید.

آیا بلیط قطار قم خرمشهر برای کودکان ارزان‌تر است؟
بله. اگر کودک شما بین ۲ تا ۱۲ سال سن داشته باشد، می‌توانید بلیط قطار این مسیر را برای او با ۵۰ درصد تخفیف خریداری کنید.

قیمت بلیط قطار از قم به خرمشهر چقدر است؟
برای اطلاع از قیمت به‌روز قطار قم به خرمشهر می‌توانید به بخش بلیط قطار در وب‌سایت یا اپلیکیشن سفرمارکت مراجعه کنید.