برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

قطار کرمان زاهدان

رزرو بلیط قطار کرمان زاهدان از شرکت‌های ریلی مختلف در سفرمارکت
یک طرفه
|
رفت و برگشت
مبداء
شهر های پر تردد
مقصد
شهر های پر تردد
تاریخ برگشت
-- --
تاریخ رفت
-- --
۱ مسافر


امکان انتخاب مسافر تا ظرفیت کوپه کامل

remove_circle
۱
add_circle
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
remove_circle
۰
add_circle
کودک
۲ تا ۱۲ سال

زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان است. این شهر پیشینه تاریخی و مکان‌های گردشگری زیادی دارد. زاهدان شهری مرزی است که از سمت شمال به شهرستان هامون، از جنوب به شهرستان تفتان، از شرق به کشورهای افغانستان و پاکستان و از غرب به شهرستان فهرج منتهی می‌شود. همین موضوع سبب شده است تا گردشگران زیادی با اهداف گوناگون به این منطقه سفر کنند. زیرا این شهر موقعیت استراتژیک جغرافیایی، نظامی و تجاری دارد. راه‌های مختلفی برای سفر به زاهدان وجود دارد. قطار یکی از بهترین وسایل نقلیه برای سفر به این شهر است. ایستگاه راه آهن زاهدان یک ایستگاه فعال است. یکی از پرترددترین مسیرهای ریلی منتهی به این شهر مسیر تهران زاهدان است. در این مسیر ایستگاه مهم کرمان قرار گرفته است. افراد زیادی از کرمان به زاهدان سفر می‌کنند. بلیط قطار کرمان زاهدان یا بلیط قطار زاهدان کرمان در اغلب روزهای سال وجود دارد و می‌توانید از آن استفاده کنید.

بلیط قطار کرمان زاهدان

انواع قطار کرمان به زاهدان


همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، مسیر کرمان به زاهدان یک مسیر پرتردد است و بسیاری از مسافران و گردشگران قطار را برای سفر انتخاب می‌کنند. قطارهای متنوعی از شرکت‌های رجا و جوپار در این مسیر فعالیت می‌کنند.

بلیط قطار کرمان زاهدان رجا


رجا نامی آشنا در زمینه حمل و نقل ریلی ایران است. این شرکت از سال ۱۳۷۶ فعالیت خود را آغاز کرده است. شرکت قطار رجا توانسته سطح کیفی حمل و نقل ریلی را بهبود ببخشد به همین دلیل بلیط قطار رجا طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. یکی از قطارهای باکیفیت این شرکت قطار البرز است که در مسیر کرمان زاهدان فعالیت می‌کند.
قطار ۳ ستاره ۴ تخته البرز
قطار ۳ ستاره ۴ تخته البرز یکی از زیرمجموعه‌های قطار رجا است. هر واگن این قطار ۹ کوپه چهار نفره دارد. فضای داخلی این کوپه‌ها راحت است و امکانات آن شبیه به قطارهای لوکس است. این قطارها پذیرایی مخصوص دارند و از غرفه فروش تنقلات می‌توانید خوراکی مورد نظر خود را بخرید. این کوپه‌ها سیستم صوتی، تهویه، گرمایش و سرمایش دارند. کتابخانه، پریز برق، توزیع نشریات و جعبه کمک‌های اولیه از دیگر امکانات این قطارها است.

قطار کرمان زاهدان جوپار


جوپار یکی از بهترین شرکت‌های ریلی در ایران است که فعالیت خود را از سال ۱۳۸۱ آغاز کرده است. این شرکت ریلی قطارهای متنوعی دارد و بلیط قطار جوپار در اغلب مسیرها وجود دارد. یکی از قطارهای محبوب این شرکت قطار ۳ ستاره ۶ تخته كوير است که در مسیر کرمان به زاهدان فعالیت می‌کند.
• قطار ۳ ستاره ۶ تخته كوير
قطار ۳ ستاره ۶ تخته كوير زیرمجموعه قطار جوپار است که در مسیر قطار کرمان زاهدان فعالیت می‌کند. در هر سالن این قطار ۱۰ کوپه وجود دارد و هر کوپه شش تخت دارد. این قطار از نظر خدمات رفاهی سه ستاره است. سه تخت آن در یک سمت و سه تخت دیگر در روبه‌روی آن‌ها قرار گرفته است. این قطار عایق سرما و گرما است و سیستم دمایی آن مناسب است. برای افزایش ایمنی مسافران از شیشه‌های دوجداره و کپسول آتش‌نشانی در هر کوپه استفاده شده است. واگن‌ها نیز سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی دارند. از دیگر امکانات این قطار می‌توان به رستوران، سیستم تهویه، سیستم موسیقی، پریز، لوازم خواب و بسته پذیرایی اشاره کرد.

ایستگاه های قطار کرمان زاهدان


کرمان یکی از ایستگاه های تهران زاهدان است. اگر از کرمان به سمت زاهدان می‌روید، پس از عبور از این شهر به ایستگاه بم و سپس به ایستگاه فهرج می‌رسید. ایستگاه نهایی ایستگاه راه آهن شهر زاهدان است.

ایستگاه راه آهن زاهدان


ایستگاه زاهدان در خطوط راه آهن جنوب شرقی واقع شده است. این ایستگاه یکی از قدیمی‌ترین ایستگاه‌های راه آهن در کشور است و زمان احداث آن به سال ۱۲۹۷ برمی‌گردد. این ایستگاه در امتداد خط راه آهن هند احداث شده است. ساختمان این ایستگاه بیشتر از ۲۲۰۰ متر مربع مساحت دارد و می‌تواند ۵۰۰ مسافر را در خود جای دهد. این ایستگاه همچون سایر ایستگاه‌ها در کشور امکانات متعددی دارد. از امکانات ایستگاه راه آهن زاهدان می‌توان به نمازخانه، سرویس بهداشتی، دستگاه خودپرداز، سکوهای سوار و پیاده شدن مسافر، سالن انتظار، باجه فروش بلیط و دیگر موارد اشاره کرد. این ایستگاه راه آهن در بلوار مطهری واقع شده است.

ایستگاه راه آهن زاهدان

قیمت بلیط قطار کرمان زاهدان به چه عواملی بستگی دارد


قطارهای مختلفی در مسیر کرمان زاهدان فعالیت می‌کنند. این قطارها از لحاظ خدمات، کیفیت و نوع قطار با هم تفاوت دارند. به عنوان مثال قطارهای اتوبوسی و سالنی ارزان‌تر از قطارهای کوپه‌ای هستند. قطارهای کوپه‌ای شش تخته هم از قطارهای چهار تخته کوپه‌ای ارزان‌تر هستند. در نتیجه نوع قطار می‌تواند بر روی قیمت بلیط اثرگذار باشد. کودکان، خانواده شهدا و جانبازان نیز بلیط‌هایی با تعرفه‌های خاص دارند.
قیمت بلیط کرمان زاهدان یا بلیط قطار زاهدان کرمان به عوامل مختلفی همچون ساعت حرکت قطار کرمان به زاهدان و روز رزرو بلیط بستگی ندارد. به عنوان مثال خوشبختانه در اواخر هفته، تعطیلی‌ها و مناسبت‌های خاص و ساعت‌های اولیه صبح یا اواخر شب قیمت بلیط قطار یکسان است.

قوانین و مقررات قطار کرمان زاهدان


شرکت‌های حمل و نقل ریلی قوانین مشابهی را در نظر گرفته‌اند. به عنوان مثال تمامی مسافران باید یک ساعت پیش از حرکت قطار در ایستگاه و ده دقیقه قبل از حرکت در داخل قطار حاضر باشند. زیرا تمامی درب‌ها بسته می‌شود. مسافران از لحظه ورود به ایستگاه مبدا تا لحظه خروج از ایستگاه مقصد بیمه هستند. البته لازم به ذکر است که پرداخت خسارت‌های بیمه تنها به کسانی که بلیط چاپی قطار را در اختیار دارند امکان‌پذیر است. این بیمه شامل حوادثی همانند آتش سوزی، انفجار، پرتاب سنگ، خروج قطار از ریل، تصادف، نقص عضو و دیگر موارد می‌شود.
قوانین بارگیری در قطار همانند هواپیما سخت‌گیرانه نیست. بار و چمدان مسافران باید به گونه‌ای باشد که حجم آن از ۷۵ سانتي متر و وزن آن از ۳۰ كيلوگرم بیشتر نباشد.
استرداد بلیط قطار تنها تا یک ساعت پیش از حرکت امکان‌پذیر است. پس از حرکت قطار نمی‌توان بلیط را استرداد کرد. تمامی اطلاعات مسافران که بر روی بلیط چاپ شده است، باید با کارت شناسایی آن‌ها مطابقت داشته باشد.

خرید بلیط قطار کرمان زاهدان از سفرمارکت


برای خرید بلیط قطار فوری کرمان زاهدان می‌توانید به ایستگاه‌های راه آهن مراجعه کنید و بلیط مورد نظر خود را خریداری کنید. اما بهترین راه برای خرید بلیط مراجعه به سایت یا اپلیکیشن سفرمارکت است. با این کار می‌توانید به صورت آنلاین در هر مکان و هرزمانی به خرید بلیط اقدام کنید. برای این کار باید به صفحه بلیط‌های قطار مراجعه و اطلاعات خواسته شده را تکمیل کنید. این اطلاعات شامل مبدا (کرمان)، مقصد (زاهدان)، تاریخ رفت و برگشت و تعداد مسافران است. اگر به کوپه دربست و بلیط رفت و برگشتی نیاز دارید، باید گزینه مربوط به آن را در همین بخش فعال کنید. پس از تکمیل اطلاعات با کلیک بر روی گزینه جستجو می‌توانید لیستی از بلیط‌های قطار به مقصد مورد نظر خود را مشاهده کنید. در این صفحه می‌توانید از فیلترهایی که سفرمارکت برای شما در نظر گرفته است استفاده کنید و نتایج را به خواست و سلیقه خود نزدیک کنید. همچنین می‌توانید بلیط‌ها را بر اساس قیمت، ساعت حرکت، تخفیف و مدت سفر از کم به زیاد یا بالعکس مرتب کنید. پس از بررسی بلیط‌ها می‌توانید با کلیک بر روی دکمه نارنجی‌رنگ انتخاب بلیط، به خرید بلیط قطار اقدام کنید. کنار هر قطار شرکت ریلی آن نیز آمده است. برای مثال بلیط قطار بن ریل و نوع آن کنار مسیر موردنظر نوشته شده است.

سوالات متداول


فاصله قطار کرمان زاهدان چند ساعت است؟
کرمان تا زاهدان ۵۱۷ کیلومتر است و حدود ۸ ساعت در راه خواهید بود.

در مسیر قطار کرمان زاهدان چه ایستگاه‌هایی وجود دارد؟
کرمان یکی از ایستگاه‌های مهم در مسیر قطار تهران زاهدان است. پس از عبور از کرمان به ترتیب به ایستگاه‌های بم و فهرج می‌رسید. پس از گذشتن از ایستگاه فهرج به ایستگاه راه آهن زاهدان خواهید رسید.

شرایط کنسلی بلیط قطار کرمان زاهدان چگونه است؟
تا ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از حرکت شامل ۱۰ درصد جریمه، از ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از حركت تا ۳ ساعت مانده به حركت ۳۰ درصد و از سه ساعت قبل از حرکت شامل ۵۰ درصد جریمه می‌شود.

آیا بلیط قطار کرمان زاهدان برای کودکان ارزان‌تر است؟
بله. بلیط قطار برای افراد ۲ تا ۱۲ سال با ۵۰ درصد تخفیف محاسبه می‌شود.

قیمت بلیط قطار کرمان به زاهدان چقدر است؟
قیمت بلیط قطار با توجه به نوع قطار (اتوبوسی، کوپه دربست، سریع‌السیر و...) و ظرفیت کوپه متفاوت است.