برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

قطار زاهدان کرمان

رزرو بلیط قطار زاهدان کرمان از شرکت‌های ریلی مختلف در سفرمارکت
یک طرفه
|
رفت و برگشت
location_on
مبداء
شهر های پر تردد
swap_horiz swap_vert
location_on
مقصد
شهر های پر تردد
event
تاریخ برگشت
-- --
today
تاریخ رفت
-- --
people
۱ مسافر expand_more


امکان انتخاب مسافر تا ظرفیت کوپه کامل

remove_circle
۱
add_circle
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
remove_circle
۰
add_circle
کودک
۲ تا ۱۲ سال

استان زیبای کرمان، پهناورترین استان کشورمان است و گنجینه‌ای از آثار تاریخی و فرهنگی چندهزارساله را در خود جای داده است. برای سفر به این استان انتخاب‌های مختلفی پیش روی شماست. یکی از بهترین گزینه‌ها سفر با قطار است. قطار زاهدان به تهران یکی از پرترددترین خطوط ریلی است. قطار زاهدان به کرمان نیز یکی از ایستگاه‌های این مسیر است. برای سفر از زاهدان به کرمان می‌توانید بلیط این قطار را خریداری کنید. در این نوشته به معرفی خط ریلی زاهدان به کرمان و روش‌های خرید بلیط قطار می‌پردازیم.

قطار زاهدان کرمان

بلیط قطار زاهدان به کرمان


سفر با قطار گزینه مناسبی است، زیرا هم ارزان و مقرون به صرفه است و هم امکانات و امنیت لازم را دارد. قطار زاهدان به تهران از شهر کرمان هم عبور می‌کند و در این ایستگاه توقف دارد. پس به راحتی می‌توانید بلیط قطار زاهدان به کرمان را تهیه کنید و در ایستگاه کرمان از قطار پیاده شوید. در ادامه شرکت‌های ریلی و روش‌های خرید بلیط این قطار را به شما خواهیم گفت.

انواع قطار زاهدان کرمان


با توجه به قیمت روزافزون بلیط هواپیما این روزها انتخاب قطار گزینه مناسب و مقرون به صرفه‌ای به حساب می‌آید. شرکت‌های ریلی مختلفی در خطوط ریلی کشورمان فعال هستند و هر کدام امکانات و خدمات خاص خودشان را دارند. با توجه به بودجه و امکانات مد نظرتان می‌توانید یکی از این شرکت‌ها انتخاب کنید. شما می‌توانید برای سفر به کرمان، بلیط قطارهای ۳ ستاره ۶ تخته کویر از شرکت جوپار را خریداری کنید. همچنین می‌توانید قطار ۳ ستاره ۴ تخته البرز از شرکت رجا را برای سفر انتخاب کنید. هنگام خرید بلیط به قیمت و خدماتی که این شرکت‌ها ارائه می‌دهند توجه کنید.

قطار زاهدان کرمان جوپار


در حال حاضر شرکت جوپار در خط ریلی زاهدان به کرمان فعالیت دارد. این شرکت با قطارهای ۳ ستاره کویر مسافرین را جابه‌جا می‌کند. بلیط قطار جوپار امکانات و قیمت مطلوبی دارد و به صورت کوپه‌های ۶ تخته به فروش می‌رسد.

قطار زاهدان کرمان رجا


شرکت رجا یکی از باسابقه‌ترین و خوشنام‌ترین شرکت‌های ریلی است که در مسیرهای مختلفی خدمات‌رسانی می‌کند. این شرکت در خط ریلی زاهدان به کرمان نیز با قطارهای ۳ ستاره البرز فعال است. قطارهای البرز به صورت کوپه‌های ۴ تخته هستند و از امکانات مناسبی برخوردارند.

ایستگاه‌های قطار زاهدان کرمان


قطار زاهدان کرمان، از زاهدان آغاز به حرکت می‌کند و با عبور از ایستگاه‌های فهرج و بم در کرمان توقف می‌کند و سپس مسیر خود را به سمت یزد و تهران ادامه می‌دهد.

ایستگاه راه آهن کرمان


ایستگاه راه‌ آهن کرمان در سال ۱۳۵۰ افتتاح شد و به عنوان ایستگاه اصلی خط راه ‌آهن کرمان شناخته می‌شود. در سال‌های گذشته نیز ایستگاه‌های دیگری به آن اضافه شد و در حال حاضر با ۱۷ ایستگاه در مسیرهای مختلف کرمان خدمات‌رسانی می‌کند. نام این ایستگاه در دی ماه ۱۳۹۸ به نام ایستگاه شهید سلیمانی تغییر پیدا کرد. ایستگاه راه ‌آهن کرمان در بلوار شاهد و جاده تهران واقع شده است. فاصله این ایستگاه تا مرکز شهر زیاد است و برای رفتن به مرکز کرمان باید از تاکسی استفاده کنید.

قیمت بلیط قطار زاهدان به کرمان به چه عواملی بستگی دارد


بلیط قطار کرمان زاهدان و بالعکس، قیمت یکسانی ندارد و متغیر است. مهم‌ترین عامل تعیین‌کننده قیمت بلیط شما، شرکت ریلی است که برای سفر انتخاب می‌کنید، زیرا شرکت‌های ریلی با توجه به امکانات و خدماتی که در اختیار مسافران قرار می‌دهند بلیط‌های خود را با قیمت‌های متفاوتی به فروش می‌رسانند.
به طور کلی قیمت بلیط قطارهای اتوبوسی ارزان‌تر از سایر قطارهاست. هرچه تعداد افراد حاضر در کوپه قطار کمتر باشد قیمت آن نیز بیشتر است. هنگام خرید بلیط قطار به اسامی شرکت‌های ریلی توجه کنید و خدمات هر قطار را ارزیابی کنید تا سفر راحتی را تجربه کنید. علاوه بر این، سن مسافران نیز در قیمت بلیط شما تأثیر دارد که در بخش سوالات متداول به آن خواهیم پرداخت.

قوانین و مقررات قطار زاهدان کرمان


در زمان خرید بلیط، اطلاعات مسافران را به درستی ارائه دهید. توجه داشته باشید که هنگام سوار شدن به قطار، نام و نام‌خانوادگی، تاریخ تولد و کد ملی مسافران باید با کارت شناسایی‌ آنها یکسان باشد.
هنگام خرید بلیط قطار، در انتخاب سهمیه‌ قطار دقت کنید، زیرا اگر اشتباه انتخاب کنید بلیط مسترد و ملزم به پرداخت جریمه می‌شوید. سهمیه‌ قطار شامل عادی، خواهران، برادران، خودرو و گروهی می‌شود.
اگر بلیطتان را به صورت آنلاین خریداری کرده‌اید، آن را روی برگه سفید پرینت بگیرید و موقع حضور در ایستگاه راه ‌آهن همراه داشته باشید.
تا یک ساعت مانده به حرکت قطار می‌توانید بلیطتان را استرداد کنید. با توجه به زمان باقی‌مانده تا حرکت قطار، مبلغی به عنوان جریمه کسر می‌شود و باقی‌مانده آن به شما بازگردانده می‌شود.
حدود یک ساعت پیش از حرکت قطار در ایستگاه راه‌ آهن حاضر باشید. قطار هم مانند هواپیما میزان بار مجاز برای مسافران مشخص می‌کند.

خرید بلیط قطار زاهدان کرمان


برای خرید بلیت قطار زاهدان به کرمان می‌توانید به صورت آنلاین بلیط خود را خریداری کنید؛ زیرا خرید آنلاین آسان و راحت است و کمتر از چند دقیقه انجام می‌شود. زیرا همه شرکت‌های ریلی در سفرمارکت وجود دارند و نگرانی از بابت پیدا شدن بلیط مورد نظرتان نخواهید داشت.
برای خرید بلیط قطار، ابتدا به سایت یا اپلیکیشن سفرمارکت وارد شوید. گزینه خرید بلیط قطار را انتخاب کنید و به صفحه جدید وارد شوید. گزینه‌ شهر مبدأ، مقصد و زمان دقیق سفرتان را مشخص کنید. در این مرحله بلیط‌های موجود به همراه قیمت و ساعت حرکت قطار زاهدان به کرمان برای شما نمایش داده می‌شود تا بلیط مورد نظر را انتخاب کنید. در گام بعد، تعداد مسافران و کودک یا بزرگسال بودن آن‌ها را تعیین کنید. سپس از میان گزینه‌های مسافران عادی، برادران و خواهران یکی را انتخاب کنید. دکمه جستجو را بزنید تا انواع بلیط‌های موجود برای شما نمایش داده شود. می‌توانید بلیط قطار رجا یا شرکت‌های دیگر را انتخاب و خریداری کنید. پس از تکمیل فرایند پرداخت، بلیط صادر می‌شود و می‌توانید آن را دانلود و چاپ کنید.


سوالات متداول


فاصله قطار زاهدان کرمان چند ساعت است؟
فاصله شهر زاهدان تا کرمان حدود ۵۱۷ کیلومتر است و طی این مسیر با قطار ۸ ساعت زمان می برد.

در مسیر قطار زاهدان کرمان چه ایستگاه‌هایی وجود دارد؟
قطار زاهدان کرمان از زاهدان حرکت می‌کند و با عبور از ایستگاه‌های فهرج و بم به کرمان می‌رسد.

شرایط کنسلی بلیط قطار زاهدان کرمان چگونه است؟
کنسلی بلیط قطار تا ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از حرکت شامل ۱۰ درصد جریمه، از ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از حركت تا ۳ ساعت مانده به حركت ۳۰ درصد و از سه ساعت قبل از حرکت شامل ۵۰ درصد جریمه می‌شود.

آیا بلیط قطار زاهدان کرمان برای کودکان ارزان‌تر است؟
بلیط قطار زاهدان به کرمان برای نوزادان زیر ۲ سال، ۱۰ درصد بهای بلیط و معادل بهای بیمه مسافران و برای افراد ۲ تا ۱۲ سال نیم‌بها محاسبه می‌شود.

قیمت بلیط قطار زاهدان کرمان چند است؟
قیمت بلیط قطار از زاهدان به کرمان با توجه به نوع قطار متفاوت بوده و به تعداد ظرفیت هر کوپه بستگی دارد.