برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

قطار اصفهان تهران

رزرو قطار اصفهان تهران از شرکت‌های ریلی مختلف در سفرمارکت
یک طرفه
|
رفت و برگشت
location_on
مبداء
شهر های پر تردد
swap_horiz swap_vert
location_on
مقصد
شهر های پر تردد
event
تاریخ برگشت
-- --
today
تاریخ رفت
-- --
people
۱ مسافر expand_more
close


امکان انتخاب مسافر تا ۱۸ نفر

remove_circle
۱
add_circle
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
remove_circle
۰
add_circle
کودک
۲ تا ۱۲ سال

هر دو شهر اصفهان و تهران کلان‌شهر هستند و هر کدام دارای موقعیت استراتژیکی هستند. هم تهران و هم اصفهان از حیطه مسائل فرهنگی و اقتصادی اهمیت زیادی دارند. به همین دلایل است که تردد و رفت و آمد بین این دو شهر بسیار زیاد است. قطار اصفهان تهران، همواره شلوغ و پرمسافر است، چرا که در این مسیر تقاضای سفر بالاست. قطار نیز به غیر از هواپیما و اتوبوس، یکی از مهم‌ترین وسایل نقلیه برای سفر از اصفهان به تهران یا بالعکس است. در این مقاله در مورد این قطار بیشتر توضیح می‌دهیم.

بلیط قطار اصفهان تهران

بلیط قطار اصفهان به تهران


شهر تاریخی و زیبای اصفهان از سال ۱۳۴۷ وارد ناوگان ریلی کشور شده است. بلیط قطار اصفهان همیشه مورد توجه افرادی است که قصد سفر به این شهر را دارند. امنیت سفر با قطار و آرامشی که قطارهای درجه یک دارند، از دلایل تقاضای بالای این خرید این بلیط است. بنابراین بلیط قطار این مسیر توسط سایت‌ها و شرکت‌های گوناگونی به فروش می‌رسد. برای تهیه این بلیط قطار بهتر است که از چندین روز قبل اقدام به خرید کنید. سفرمارکت یک پلتفرم امن گردشگری است که شما به راحتی می‌توانید در آن بلیط قطار تهران اصفهان یا بالعکس را خریداری کنید.

علت تفاوت قیمت قطار اصفهان به تهران چیست؟


یکی از نکات مهمی که در هنگام خرید قطار باید توجه کنید، تفاوت قیمت قطار اصفهان است. در ادامه بیشتر در مورد عوامل تاثیرگذار در قیمت قطار صحبت می‌کنیم.
یکی از عوامل مهم موثر در قیمت بلیط قطار، شرکت و نوع قطاری است که انتخاب می‌کنید. قطارهای درجه یک، درجه دو، لوکس، سالنی و اتوبوسی، هر کدام بر اساس خدماتی که دارند، قیمت‌های متفاوتی ارائه می‌دهند.
از دیگر عوامل مهم مسیری است که شما تعیین می‌کنید. قطار اصفهان تهران نیز مسیر ریلی مشخصی دارد که نرخ آن مشخص شده است.
نوع خدمات و امکاناتی که در قطار دریافت خواهید کرد نیز باعث تفاوت قیمت بلیط‌های قطار می‌شود. براساس نوع خدمات، قطار به سه گروه طبقه‌بندی می‌شوند: قطارهای ویژه، قطارهای درجه یک، قطارهای درجه.
از دیگر موارد مهم تفاوت قیمت بلیط قطار اصفهان تهران، شرکت‌های ریلی است که بلیط ارائه می‌کنند. مواردی مثل ظرفیت، سرعت و امکانات هر کدام از شرکت‌ها می‌تواند تعیین‌کننده قیمت بلیط باشد. شرکت راه‌آهن رجا، شرکت سفیر و شرکت فدک، سه شرکت مهم ریلی کشور هستند. شما می‌توانید بلیط قطار رجا برای مسیر اصفهان تهران را از سفرمارکت تهیه کنید.
زمانی که برای رفتن به سفر خود تعیین می‌کنید نیز تا حدودی بر قیمت بلیط قطار تاثیر می‌گذارد. هر چقدر که افراد در یک بازه زمانی درخواست سفر بیشتری برای سفر داشته باشند، قیمت بلیط‌ها بالا می‌رود. در فصل زمستان که میزان سفرها کمتر می‌شود، هزینه بلیط قطار اصفهان تهران کمتر است.
به طور کل شرکت‌های حمل و نقل ریلی بر اساس نوع قطار و سطوح کیفیتی، قیمت‌های گوناگونی دارند. پس باید در زمان خرید حتما به نوع خدماتی که در قطار انتظار دارید، توجه کنید. همچنین بهتر است خرید اینترنتی بلیط را از طریق پلتفرمی انجام دهید که شرکت‌های ریلی آن را تایید کنند. پشتیبانی شبانه‌روزی نیز یکی از موارد مهمی است که سایت‌های آنلاین خرید بلیط باید داشته باشند.

بلیط قطار اصفهان تهران سریع‌السیر چیست؟


همان‌طور که از نامش پیداست، قطارهای سریع‌السیر قطارهایی هستند که بسیار سریع‌تر از قطارهای عادی حرکت می‌کنند. با این حال مفهوم سرعت در قطار برای هر کشور تفاوت دارد. به طور مثل سرعت قطار سریع‌السیر آلمان ۴۵۰ کیلومتر بر ساعت است. در کشور ما سرعت این قطار معقول‌تر است. قطارهای سریع‌السیر در ایران با سرعت ۲۵۰ تا ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت حرکت می‌کنند.
برای مسیرهای پرتقاضایی مثل اصفهان تهران نیز به دلیل پرتردد بودن، قطار سریع‌السیر در نظر گرفته شده است. مسافران می‌توانند با هزینه کمتری از طریق قطار سریع‌السیر به سرعت به مقصد خود برسند. این قطارهای برای حمل و نقل مسافر و بار در نظر گرفته شده‌اند. البته روند راه‌اندازی این پروژه طولانی و زمان‌بر است و هنوز این قطار به دلیل مشکلات سرمایه‌گذاری افتتاح نشده است. تاکنون ۷۰ درصد از این پروژه به بهره‌برداری رسیده است.
قطارهای سریع‌السیر مسیر تهران اصفهان باید در مسیر ۴۱۰ کیلومتری تردد کنند. سرعت آن‌ها حدود ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت است.
طبق پیش‌بینی‌ها به نظر می‌رسد در صورت راه‌اندازی این قطارها، سالیانه بیشتر از ۱۶ میلیون مسافر از طریق آن‌ها جابجا خواهند شد.

مسیر حرکت قطار اصفهان تهران به چه صورت است؟


شاید پس از این که بلیط قطار جوپار یا سایر شرکت‌ها را برای مسیر اصفهان تهران تهیه کردید، مسیر قطار برایتان جالب باشد. مسیر ریلی اصفهان به تهران ۴۱۰ کیلومتر است. مسافران با قطار از تهران به اصفهان یا برعکس باید یک مسیر ۷ ساعته را طی کنند. البته بر اساس قطاری که رزرو می‌کنید، زمان سفرتان متفاوت خواهد بود.
در طول این مسیر از شهرهایی مانند قم، فیروزآباد، کاشان، سرخ گل، بادرود، اسپیدان، گرم آب و چاریسه عبور خواهید کرد. اگر مقصدتان همین شهرها باشد، می‌توانید در ایستگاه‌های این شهر یا ایستگاه‌های نزدیک مقاصد مورد نظر خود پیاده شوید.

قطار اصفهان به تهران

خرید بلیط قطار اصفهان تهران


بلیط قطار اصفهان تهران را می‌توان به صورت حضوری و هم اینترنتی تهیه کرد. این روزها خرید بلیط قطار به صورت اینترنتی بیشتر رایج شده است. یکی از دلایل این امر این است که شما می‌توانید به صورت ۲۴ ساعته بدون هیچ محدودیت زمانی و مکانی بلیط خود را رزرو کنید. با خرید آنلاین بلیط قطار اصفهان از طریق سفرمارکت می‌توانید همه قیمت‌های شرکت‌های مختلف را مقایسه کنید. پس از اینکه تمام بررسی‌های مورد نیاز را انجام دادید، می‌توانید مناسب‌ترین مورد را انتخاب کنید.
برای رزرو بلیط قطار فدک یا سایر قطارهای اصفهان در ابتدا وارد اپلیکیشن یا سایت سفرمارکت شوید.
پس از اینکه بلیط قطار سفرمارکت را انتخاب کردید، مبدا و مقصد مورد نظر خود را وارد کنید. سپس تاریخ رفت و برگشت از سفر را تعیین کنید. بعد از آن تعداد مسافران را مشخص نموده و بزرگسال بودن و خردسال بودن آن‌ها را نیز تعیین کنید. سپس یکی از گزینه‌های مسافران عادی، ویژه برادران، ویژه خواهران و گزینه دلخواه را انتخاب کنید. در نهایت تایید را بزنید تا به صفحه خرید بلیط بروید. پس از اینکه تمام فیلدها کامل شد، جستجو را بزنید تا وارد صفحه بلیط‌های شرکت‌های ریلی مسیر موردنظر خود شوید. پس از انتخاب بلیط وارد صفحه پرداخت خواهید شد.

کلام آخر


اصفهان شهری تاریخی و توریست پذیر است که همواره افراد زیادی به آن سفر می‌کنند. قطار اصفهان تهران یکی از مسیرهای ریلی مهم کشور است و طرفداران بسیاری دارد. بسیاری از افراد که برای کار یا تحصیل در این مسیر حرکت می‌کنند، به جای خرید بلیط هواپیما تهران، از این قطار استفاده می‌کنند. به دلیل تردد بالا در این مسیر شرکت‌های مختلف ریلی اقدام به ارائه بلیط در این مسیر کرده‌اند. در این مقاله در مورد بلیط قطار اصفهان تهران صحبت کردیم. شما می‌توانید در سفرمارکت به راحتی و بدون دردسر اقدام به رزرو این بلیط کنید.

پرسش های متداول


مسیر قطار اصفهان تهران چند ساعت راهه؟
دو شهر تهران اصفهان ۴۱۰ کیلومتر فاصله دارد و سفر از تهران تا مراغه با قطار حدود ۶ تا ۷ ساعت طول خواهید کشید.

آیا بلیط قطار اصفهان تهران برای کودکان ارزان‌تر است؟
بله، افراد ۲ تا ۱۲ سال دارای تخفیف نیم بها در خرید بلیط قطار هستند.

قیمت بلیط اصفهان تهران چند است؟
قیمت بلیط اصفهان تهران براساس نوع قطار (اتوبوسی، کوپه دربست، سریع‌السیر و... متفاوت است) و گنجایش کوپه‌ها تفاوت دارد. می‌توانید از کادر بالای صفحه، جستجو برای پیدا کردن بهترین سفر را انجام دهید.

شرایط کنسلی بلیط قطار اصفهان تهران چیست؟
برای کنسل کردن بلیط می‌بایست بدانید که از ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از حرکت ۱۰ درصد جریمه، از ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از حرکت تا ۳ ساعت مانده به حرکت ۳۰ درصد و از سه ساعت قبل از حرکت ۵۰ درصد جریمه دربرمی‌گیرد.

شرایط حمل خودرو با قطار اصفهان تهران به چه صورت است؟
به منظور حمل خودرو باید به طور مجزا بلیط خریداری کنید.

خرید بلیط کوپه دربست چه تفاوتی با بلیط معمولی قطار دارد؟
با پرداخت هزینه بالاتر، شما قادر هستید که کل کوپه ۴ یا ۶ نفره را بخرید. تنها باید در زمان خرید، گزینه کوپه دربست را انتخاب کنید.