برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

بلیط قطار تهران اصفهان

رزرو قطار تهران اصفهان از شرکت‌های ریلی مختلف در سفرمارکت
یک طرفه
|
رفت و برگشت
مبداء
شهر های پر تردد
مقصد
شهر های پر تردد
تاریخ برگشت
-- --
تاریخ رفت
-- --
۱ مسافر


امکان انتخاب مسافر تا ظرفیت کوپه کامل

remove_circle
۱
add_circle
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
remove_circle
۰
add_circle
کودک
۲ تا ۱۲ سال

اصفهان از جمله کلان‌شهرهای مطرح ایران است که به سبب دارا بودن شمار بالایی از آثار تاریخی و فرهنگی ارزشمند جایگاه بالایی در صنعت گردشگری کشور دارد. سفر و بازدید از جاذبه‌های این شهر تاریخی برای گردشگران داخلی و خارجی آنقدر جذاب و هیجان‌انگیز بوده است که دیگر همه نام اصفهان را با عنوان نصف جهان به یاد می‌آورند. همین امر موجب شده است تا حجم سفرها و تردد مسافران به این شهر پر آوازه گردشگری هم زیاد باشد. ساکنان پایتخت را می‌توان جزو آن دسته‌ای از مسافران اصفهان دانست که سهم زیادی در تردد گردشگران داخلی این شهر ایفا می‌کنند. بسیاری از این مسافران از طریق خرید بلیط قطار تهران اصفهان یا بلیط هواپیما اصفهان راهی شهر نصف جهان می‌شوند.

قطار تهران اصفهان

بلیط قطار تهران به اصفهان


از آنجا که فاصله زمینی میان شهرهای اصفهان و تهران در مقایسه با بسیاری از مسیرهای دیگر چندان طولانی نیست از این رو بسیاری از مسافران این مسیر به ویژه آن دسته از افرادی که بطور مرتب به اصفهان سفر می‌کنند ترجیح می‌دهند تا با خرید بلیط قطار تهران به اصفهان یک سفر زمینی آسوده و ایمن آن هم با قیمتی مقرون به صرفه را تجربه کنند.

قیمت بلیط قطار تهران به اصفهان به چه چیزهایی بستگی دارد؟


شرکت‌های خدمات ریلی که در مسیر تهران به اصفهان فعالیت می‌کنند برای جا به جایی مسافران از قطارهای متفاوت با امکانات مختلفی بهره می‌گیرند. بنابراین قیمت بلیط قطار تهران به اصفهان نیز با توجه به نوع قطاری که انتخاب می‌شود متغیر است. قطارها می‌توانند از نوع اتوبوسی، کوپه‌ای با ظرفیت‌های چهار نفره و شش نفره و یا از نوع قطارهای سریع السیر باشند که بلیط هر کدام از آنها قیمت متفاوتی دارد. گذشته از تفاوت قیمت انواع قطارها، زمان رزرو بلیط قطار اصفهان تهران نیز در قیمت آن تاثیر دارد و قیمت بلیط‌ها بر این اساس متغیر است.

خرید بلیط تهران اصفهان


این روزها با رواج هر چه بیشتر خریدهای غیر حضوری متقاضیان خرید بلیط قطار نیز خرید غیر حضوری را ترجیح می‌دهند. با خرید اینترنتی بلیط قطار تهران به اصفهان دیگر نیازی به صرف زمان برای مراجعه به مراکز فروش بلیط نیست. علاوه بر آن در خریدهای آنلاین امکان بررسی و مقایسه تعداد بیشتری از بلیط قطار اصفهان وجود دارد.

انواع قطار تهران اصفهان


متقاضیان رزرو بلیط قطار تهران به اصفهان می‌توانند با قطارهای مختلفی که توسط شرکت‌های ریلی مختلف بکار گرفته می‌شوند سفر کنند. بلیط قطار رجا یکی از انتخاب‌های مسافران در مسیر ریلی پایتخت به اصفهان و مسیر برگشت آن است که شامل قطار زندگی، میلاد و خلیج فارس می‌شود. این قطارها علیرغم کیفیت مطلوبی که دارند از قیمت مناسبی هم برخوردارند. بلیط قطار نور تهران به اصفهان نیز از دیگر گزینه‌ها برای خرید بلیط قطار است که به دلیل تنوع امکانات و سرعت بیشتری که در طی کردن مسیر دارد متقاضیان زیادی هم دارد. علاوه بر آن بلیط قطار غزال وی آی پی که دارای کوپه‌های کاملا مجهز با ظرفیت چهار نفره هستند نیز پیشنهاد خوبی برای مسافران قطار تهران اصفهان است.

قطار رجا تهران اصفهان

قطار تهران اصفهان سریع السیر چیست؟


چند سالی است که طرح قطار سریع السیر تهران اصفهان به عنوان یک پروژه مهم در صنعت ناوگان ریلی کشور در دست اجرا قرار گرفته است. در حال حاضر این پروژه در مراحل نهایی خود قرار دارد و به زودی حرکت این قطار نیز در برنامه حرکت قطار تهران به اصفهان قرار خواهد گرفت. پیش بینی شده است که قطار سریع السیر تهران اصفهان بتواند مسیر ریلی میان این دو شهر را طی ۱۰۰ تا ۱۲۰ دقیقه سپری کند که این امر موجب کوتاه‌تر شدن مسیر خواهد شد.

ایستگاه‌های بین قطار تهران اصفهان


مسافرانی که با بلیط قطار تهران به اصفهان سفر می‌کنند پیش از رسیدن به شهر اصفهان در میانه مسیر از چند ایستگاه مختلف در شهرهای بین راهی عبور خواهند کرد که شامل محمدیه، کاشان و بادرود می‌شود.

پرسش های پر تکرار


مسیر قطار تهران اصفهان چند ساعت راهه؟
مسیر قطار تهران به اصفهان نزدیک به ۴۱۰ کیلومتر تخمین زده شده است و مسافرانی که بلیط قطار اصفهان تهران و مسیر بالعکس آن را خریداری کرده‌اند بطور میانگین حدود ۸ ساعت در مسیر خواهند بود.

آیا بلیط قطار تهران اصفهان برای کودکان ارزان تر است؟
بله. قیمت بلیط قطار تهران اصفهان برای کودکانی که در بازه سنی ۲ تا ۱۲ سال قرار دارند بطور نیم بهاء یعنی با نصف قیمت بلیط اصلی محاسبه می‌شود.

قیمت بلیط تهران به اصفهان چند است؟
قیمت بلیط قطار تهران به اصفهان در زمان‌های مختلف بر مبنای میزان سفرها و تقاضا برای خرید بلیط قطار متفاوت است. معمولا در ایام غیر تعطیل یا زمان‌های خلوت سفر نرخ بلیط قطار اصفهان پایین‌تر است و در ایام شلوغ سفر یا در تعطیلات رسمی قیمت بلیط نیز افزایش پیدا می‌کند. علاوه بر آن شرکت‌های قطار با توجه به نوع قطار و امکانات رفاهی که در اختیار مسافران قرار می‌دهند قیمت‌های متفاوتی برای بلیط قطار در این مسیر تعیین می‌کنند.

شرایط کنسلی بلیط قطار تهران اصفهان چیست؟
اگر مسافری که اقدام به خرید بلیط قطار اصفهان تهران کرده باشد و بخواهد بلیط خود را کنسل کند میزان جریمه کنسلی بر مبنای زمان اعلام کنسلی محاسبه می‌شود. در صورتی که از ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از شروع حرکت قطار، بلیط را لغو کنید میزان جریمه کنسلی ده درصد است. همچنین از ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از حرکت تا سه ساعت مانده به زمان حرکت قطار مسافر ملزم به پرداخت سی درصد جریمه است. اگر مسافر سه ساعت پیش از زمان حرکت قطار اقدام به لغو بلیط کند جریمه کنسلی او برابر با پنجاه درصد است. در نهایت اگر پس از حرکت قطار مسافر درخواست کنسلی بلیط قطار اصفهان را داشته باشد هیچ گونه هزینه‌ای به او عودت داده نمی‌شود.

شرایط حمل خودرو با قطار تهران اصفهان به چه صورت است؟
مسافران قطار تهران به اصفهان می‌توانند از خدمات حمل خودرو شخصی به مقصد بهرمند شوند. برای این کار لازم است مسافر علاوه بر بلیطی که برای خود تهیه کرده است یک بلیط قطار جداگانه‌ نیز خریداری کند. لازم به ذکر است که متقاضی ملزم به پرداخت هزینه‌ دیگری جهت بیمه اتومبیل است. بعد از آن لازم است تا دست کم سه ساعت مانده به زمان حرکت قطار مسافر اتومبیل خود را به انضمام تمام مدارک مالکیت خودرو به انبار شرکت ریلی مربوطه تحویل دهد.

خرید بلیط کوپه دربست چه تفاوتی با بلیط معمولی قطار دارد؟
در زمان خرید بلیط قطار اصفهان تهران و بلیط قطار در مسیر بالعکس آن می‌توان با انتخاب بلیط دربستی یک کوپه با ظرفیت چهار نفره و یا شش نفره را بطور کامل در اختیار داشت. مزیت این بلیط در مقایسه با بلیط عادی در این است که مسافرانی که به صورت دسته‌جمعی و گروهی سفر می‌کنند امکان این را دارند تا فضای شخصی بیشتری برای خود داشته باشند و در طول سفر در یک کوپه مختص به اعضای خانواده خود حضور داشته باشند.