برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

قطار سرخس مشهد

رزرو بلیط قطار سرخس مشهد از شرکت‌های ریلی مختلف در سفرمارکت
یک طرفه
|
رفت و برگشت
مبداء
شهر های پر تردد
مقصد
شهر های پر تردد
تاریخ برگشت
-- --
تاریخ رفت
-- --
۱ مسافر


امکان انتخاب مسافر تا ظرفیت کوپه کامل

remove_circle
۱
add_circle
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
remove_circle
۰
add_circle
کودک
۲ تا ۱۲ سال

سرخس و مشهد دو شهر مهم در استان خراسان رضوی هستند. سرخس در بخش شمال شرقی استان خراسان رضوی و نزدیکی به مرز ترکمنستان قرار دارد. مرزی بودن شهر سرخس یکی از دلایلی است که راه‌آهن آن را بسیار پر رفت و آمد کرده است. در واقع مسیر ریلی سرخس مشهد، یکی از مسیرهای پرتردد ریلی است. در این مطلب در مورد بلیط قطار مشهد سرخس به شما توضیح خواهیم داد.

قطار سرخس مشهد

بلیط قطار سرخس مشهد


مسیر ریلی سرخس مشهد از لحاظ مذهبی و وجود مرقد امام هشتم شیعیان، مسیر بسیار با اهمیتی است. این مسیر یکی پرترددترین مسیرهای ریلی است و تقاضای زیادی برای خرید بلیط دارد. رفت‌ و آمد در این مسیر در حدی زیاد است که هر روز، ۲ قطار اتوبوسی صبا در آن تردد می‌کنند. ایستگاه راه‌آهن سرخس، بلیط قطار حومه‌ای محسوب می‌شود. برای خرید بلیط سرخس مشهد می‌توان هم حضوری و هم اینترنتی بلیط تهیه کرد. در ادامه بیشتر در مورد بلیط این مسیر پر رفت و آمد بیشتر توضیح خواهیم داد.

قیمت بلیط قطار سرخس مشهد به چه عواملی بستگی دارد


عوامل مختلفی در معین کردن قیمت بلیط قطار سرخس مشهد اثر می‌گذارد. هنگام خرید بلیط برای اینکه بهترین بلیط را خریداری کنید، بهتر است این عوامل را بشناسید. این عوامل شامل موارد زیر است:

تاریخ خرید بلیط


هنگام خرید بلیط قطار مشهد، بهتر است بدانید که زمان سفر در تعیین قیمت سفر به شهرهایی مثل مشهد بسیار تاثیرگذار است. زمانی که شما روزهایی که تقاضا برای سفر به مشهد زیاد است را انتخاب کنید، مسلما هزینه بلیط گران است. این ایام شامل ایام تعطیلات عید نوروز، تعطیلات رسمی، بهار و تابستان می‌شود که معمولا مشهد شلوغ‌تر است. در این ایام علاوه بر بلیط قطار و هواپیما، هزینه‌هایی مثل هتل و تور نیز افزایش پیدا می‌کند.

نوع قطار و امکانات


قطارهایی که در مسیر ریلی سرخس مشهد تردد می‌کنند، همه قطار اتوبوسی صبا هستند. بنابراین قیمت این قطارها ارزان‌تر است. ایستگاه سرخس یک ایستگاه حومه‌ای است و فاصله بین دو شهر مشهد و سرخس بسیار کوتاه است. با این حال در مسیرهای ریلی دیگر که قطارهای لوکسی مثل بلیط قطار فدک لوکس فعال هستند، قیمت بلیط بسیار بالاست. اصلی‌ترین دلیل تفاوت قیمت در قطارهای لوکس یا درجه یک با قطارهای اتوبوسی یا ۶تخته، نوع امکانات آن‌هاست. امکانات و خدماتی که به مسافران قطارهای لوکس ارائه می‌شود، به مراتب خیلی بیشتر از انواع دیگر قطارهاست.

قطار اتوبوسی صبا

خرید بلیط قطار سرخس به مشهد


چنانچه قصد خرید بلیط قطار سرخس مشهد را داشته باشید، باید بدانید که از دو طریق می‌توان اقدام کرد. روش اول، روش قدیمی و سنتی خرید بلیط قطار است که باید به همراه مدارک شناسایی معتبر به مراکز فروش بلیط مراجعه کرد. روش دوم که امروزه اکثرا این روش را انتخاب می‌کنند، خرید بلیط قطار رجا و دیگر شرکت‌های ریلی به صورت آنلاین است. در روش اینترنتی دیگر لازم نیست متحمل مشکلات خرید حضوری بلیط شوید. با خیال راحت هرجا که باشید می‌توانید بلیط مناسب خود را تهیه کنید. فقط بهتر است که هر چه زودتر بلیط خود خریداری کنید.
برای خرید بلیط قطار غزال و شرکت‌های ریلی دیگر به مقصد مشهد، بهتر است وارد صفحه سایت یا اپلیکیشن سفرمارکت شوید. بعد از اینکه وارد صفحه شدید، به قسمت خرید بلیط قطار مراجعه کنید. سپس صفحه جدیدی برای شما باز خواهد شد. در این صفحه مبدا و مقصد سفر خود و تاریخ رفت و برگشت را به طور دقیق وارد کنید. مرحله بعدی تعیین تعداد مسافران و مشخص کردن کودک یا بزرگسال بودن مسافران است. از بین گزینه‌های ویژه خواهران، ویژه برادران و مسافرین عادی باید یک گزینه را انتخاب کنید. بعد از اتمام تمامی این مراحل جستجو را بزنید تا وارد صفحه انواع بلیط‌های شرکت‌های ریلی شوید. ساعت حرکت قطار سرخس مشهد نیز در هر یک از این بلیط‌ها درج شده است.

ایستگاه های قطار سرخس مشهد


قطاری که از سرخس به مشهد می‌رود، یک نوع قطار حومه‌ای است. قطارهای حومه‌ای در فاصله ۱۰۰ کیلومتری یک کلان‌شهر فعال هستند و از مرکز شهر به اطراف شهر و حومه حرکت می‌کنند. بیشتر مسافران این قطارها با هدف انجام کار اداری و یا زیارت با آن‌ها رفت و آمد می‌کنند. ایستگاه‌های بین راهی از سرخس تا مشهد، گنبدلی، رباط شرف، مرزداران، مختوم قلی، رباط ماهی، آزادگان، شهید مطهری و سلام است. فاصله زمانی بین سرخس تا مشهد تقریبا دو ساعت و چهل دقیقه است.

ایستگاه راه آهن سرخس


یکی از مهم‌ترین ایستگاه‌های راه‌آهن کشور، ایستگاه راه‌آهن سرخس است. در واقع این ایستگاه در شهر سرخس که شهری مرزی در شمال شرق استان خراسان رضوی است، قرار دارد. به همین دلیل است که موقعیت بسیار حساسی دارد. حمل‌ونقل‌ها برای شهرهایی چون مشهد، تهران، بندرعباس و ترکمنستان در این ایستگاه صورت می‌گیرد. این ایستگاه در بلوار راه‌آهن شهر سرخس قرار دارد.

قوانین و مقررات قطار سرخس مشهد


قوانین و مقررات قطار سرخس مشهد همانند مقررات سایر مسیرهای ریلی است.
اول از هر چیز بعد از خرید بلیط حتما باید در تاریخ مشخص شده سر ساعت مقرر در ایستگاه حضور داشته باشید. حضور به موقع در ایستگاه مانع از جاماندن شما از قطار می‌شود.
بلیط قطار برای کودکان ۲ تا ۱۲ سال شامل تخفیف نیم‌بها است. برای نوزادان پایین سن ۲ سال نیز، باید ده درصد از کل بلیط را پرداخت. همچنین حتما باید یک فرد بزرگسال به همراه کودکان در سفر با قطار حضور داشته باشد.
برای حمل خودرو نیز می‌بایست حتما بلیط جداگانه‌ای تهیه کنید. همانند خرید بلیط برای خودتان، می‌توانید بلیط برای ماشین نیز تهیه کنید. با این تفاوت که باید شماره پلاک و شاسی اتومبیل را حتما درج کنید.

کلام آخر


بلیط قطار مشهد سرخس همواره تقاضای خرید بالایی دارد. مسیر ریلی از سرخس تا مشهد یکی از مسیرهای پرتردد بین مرکز شهر و حومه است. در واقع قطار این مسیر یک نوع قطار حومه‌ای است که از مشهد به سمت سرخس و برعکس حرکت می‌کند. در این نوشته سعی کردیم در مورد این مسیر ریلی و بلیط قطار سرخس مشهد اطلاعاتی به شما ارائه دهیم. سفرمارکت همیشه در خرید بلیط سفرتان همراه و همیار شما خواهد بود.

سوالات متداول


مسیر قطار سرخس به مشهد چند ساعت است؟
فاصله زمانی بین سرخس تا مشهد تقریبا دو ساعت و چهل دقیقه است.

آیا بلیط قطار سرخس به مشهد برای کودکان ارزان‌تر است؟
بلیط قطار برای کودکان ۲ تا ۱۲ سال شامل تخفیف نیم‌بها است. برای نوزادان پایین سن ۲ سال نیز، باید ده درصد از کل بلیط را پرداخت.

قیمت بلیط قطار سرخس مشهد چقدر است؟
عوامل مختلفی در معین کردن قیمت بلیط قطار سرخس مشهد اثر می‌گذارد. مهم‌ترین این عوامل تاریخ سفر و نوع قطار (لوکس، درجه یک، سریع‌السیر، ۶ تخته و اتوبوسی و دیگر موارد) است.

شرایط کنسلی بلیط قطار سرخس به مشهد چیست؟
در صورت کنسل کردن بلیط و استرداد وجه، تا ساعت ١٢:٠٠ روز قبل از حرکت، ٩٠ % کل بهای بلیط بازگردانده می‌شود. تا ٣ساعت مانده به حرکت قطار، ٧٠ % کل قیمت بلیط پس داده می‌شود. تا لحظه حرکت قطار، ۵٠ % کل قیمت بلیط به مسافران پرداخته می‌شود. بعد از اینکه از ساعت حرکت قطار روی بلیط گذشت، وجه بلیط دیگر بازگشت داده نمی‌شود.

خرید بلیط کوپه دربست چه تفاوتی با بلیط معمولی قطار دارد؟
در خرید بلیط کوپه دربست، کل کوپه برای شما و همراهانتان رزرو می‌شود و طبیعتا قیمت آن نیز بالاتر است.