برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

بلیط قطار مشهد به سرخس

رزرو بلیط قطار مشهد سرخس از شرکت‌های ریلی مختلف در سفرمارکت
یک طرفه
|
رفت و برگشت
location_on
مبداء
شهر های پر تردد
swap_horiz swap_vert
location_on
مقصد
شهر های پر تردد
event
تاریخ برگشت
-- --
today
تاریخ رفت
-- --
people
۱ مسافر expand_more
close


امکان انتخاب مسافر تا ۶ نفر

remove_circle
۱
add_circle
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
remove_circle
۰
add_circle
کودک
۲ تا ۱۲ سال

پس از گذشت چندین سال از احداث خط ریلی در ایران، پیشرفت‌های مناسبی طی سالیان متمادی در این زمینه و در کشورمان شاهد بوده‌ایم. یکی از مهم‌ترین موارد که سفر کردن را برای افراد یک منطقه خاص آسان کرده است، امکان سفر با قطار حومه‌ای هست. به طور کلی قطارهای حومه‌ای، شهرهای کوچک و اطراف یک کلانشهر را به مرکز آن متصل می‌کند. این قطارها، عموماً، تعداد توقف‌های بیشتری نسبت به قطارهای بین‌شهری و نیز تعداد توقف‌های کمتر نسبت به قطار شهری دارند. در این نوشته، به قطار مشهد سرخس که یکی از قطارهای حومه‌ای است، خواهیم پرداخت.

بلیط قطار مشهد به سرخس

بلیط قطار مشهد سرخس


فاصله مشهد تا سرخس با قطار کمتر از ۳ ساعت است و در اکثر مواقع، این قطار طی ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه به مقصد می‌رسد. به همین دلیل، بلیط قطار مشهد سرخس و همچنین بلیط قطار سرخس مشهد به عنوان یک سفر امن و راحت که در مدت زمان مناسبی به مقصد می‌رسند، شناخته می‌شوند. ساعت حرکت قطار مشهد به سرخس، هم ممکن است صبح باشد و هم ممکن است عصر باشد ولی معمولا در ساعت مناسبی به سرخس می‌رسد تا افراد بتوانند امور خود را تا حد ممکن پیش ببرند.

قیمت بلیط قطار مشهد سرخس به چه عواملی بستگی دارد


قیمت بلیط قطار مشهد سرخس به چند عامل متفاوت بستگی دارد و همین مسئله، مزید بر علت شده است تا قیمت این بلیط رقم مشخصی در طول زمان نداشته باشد. شرکت ریلی و خدماتی که توسط آن‌ها ارائه می‌شود، می‌تواند یکی از عوامل تاثیرگذار در این زمینه باشد.
بلیط قطار رجا، بلیط قطار فدک و بلیط قطار غزال جزو بلیط‌هایی هستند که شرکت ریلی‌شان در این مسیر فعالیت ندارند و بر اساس خدماتی که دارند، قیمت‌های متفاوتی نیز ممکن است داشته باشند. مورد بعدی نوع قطار و تعداد تخت‌های کوپه است. هر کدام از قطارهای اتوبوسی، کوپه دربست و سریع‌السیر قیمت بلیط قطار مشهد سرخس شما را مشخص می‌کنند. همچنین تعداد تخت‌های یک کوپه مانند چهار تخته یا شش تخته بودن آن، از جمله مواردی است که نوع قطار را تعیین می‌کند. علاوه بر دلایل ذکر شده، ظرفیت کوپه نیز بر قیمت یک بلیط قطار مشهد سرخس تاثیر می‌گذارد. گاه پیش می‌آید که در ساعات نزدیک به حرکت قطار، قیمت بلیط نیز کاهش می‌یابد اما به ریسک آن نمی‌ارزد و به همان میزان، احتمال از دست دادن بلیط نیز بالا می‌رود.

خرید بلیط قطار مشهد به سرخس


با توجه به افزایش استفاده از اینترنت در زندگی، خرید اینترنتی بلیط قطار مشهد به سرخس، یک روش مناسب برای انجام این کار است. خرید بلیط قطار مشهد به سرخس بسیار آسان است و با تکمیل اطلاعاتی مانند تعداد مسافران و تاریخ حرکت قطار، فرآیند انجام دادن آن را به ساده ترین شکل ممکن پیش ببرید؛ برای مثال، شما می‌توانید بلیط قطار رجا مشهد به سرخس را به صورت اینترنتی تهیه کنید و عازم سرخس شوید.

ایستگاه های قطار مشهد سرخس


قطار مشهد سرخس در مسیر خود، در هفت ایستگاه توقف می‌کند. این قطار پس از شروع حرکت از ایستگاه راه آهن مشهد، در ایستگاه‌های سلام، آزادگان، شورک ملکی، مختوم قلی، مرزداران، رباط شرف و گنبدلی توقف می‌کند و در نهایت به سرخس می‌رسد.

ایستگاه راه آهن سرخس


از آنجایی که سرخس در مرز ایران و ترکمنستان قرار دارد، ایستگاه قطار این شهر یکی از مراکز حمل و نقل برای مشهد، تهران و بندرعباس در ایران و همچنین سایر شهرهای ترکمنستان است. این ایستگاه در محله باهنر سرخس، خیابان پاسداران و پس از آن، خیابان امام علی واقع شده است.

قوانین و مقررات قطار مشهد سرخس


همچون بسیاری از قطارها، قطار مشهد سرخس نیز برخی قوانین کلی دارد که دانستن آن‌ها قبل از خرید اینترنتی بلیط قطار خالی از لطف نیست. در صورت خرید اینترنتی بلیط قطار مشهد به سرخس، حتما باید توجه داشته باشید تا اطلاعات مربوط به بلیط قطار مشهد مدنظر خود را به درستی وارد کنید. این اطلاعات که شامل، مبدا (مشهد)، مقصد (سرخس)، تاریخ رفت، تاریخ برگشت (انتخاب اختیاری)، تعداد مسافران و انتخاب یا عدم انتخاب کوپه دربست می‌شود، در زمره موارد مهمی قرار دارد که از برخی مشکلات احتمالی جلوگیری می‌کند. پس از تهیه بلیط، حتما نسخه چاپ شده‌ای از آن را با خود همراه داشته باشید و قبل از شروع حرکت قطار به مسئول مربوطه نشان دهید.
اگر بلیط قطار مشهد سرخس از سمت شما کنسل شود، برخی جرایم مالی در بازگشت هزینه پرداخت شده به حساب شما اعمال خواهد شد. به همین جهت، اگر یک ساعت قبل از حرکت قطار در ایستگاه راه آهن حاضر شوید، از چنین مشکلاتی پیشگیری خواهید کرد. همچنین، بهتر است بدانید که اگر بلیط قطار توسط فروشنده کنسل شود یا تاخیری در زمان حرکت قطار پیش بیاید، بر اساس قوانین راه آهن ایران خسارت دریافت خواهید کرد. حضور افراد کمتر از ۱۲ سال، مشروط به همراه بودن با یک فرد بالای ۱۲ سال است. شما می‌توانید بلیط افراد ۲ تا ۱۲ سال را صرفا با پرداخت ۵۰ درصد هزینه خریداری کنید. همچنین اگر کودک کمتر از ۲ سال با خود همراه داشته باشید، تنها ۱۰ درصد از هزینه آن را پرداخت خواهید کرد. لازم به ذکر است، در صورت درخواست صندلی اختصاصی، این تخفیف ۹۰ درصدی به ۵۰ درصد کاهش می‌یابد.

سوالات متداول


۱. مسیر قطار مشهد به سرخس چند ساعت است؟
فاصله مشهد و سرخس ۲۰۲ کیلومتر است و مدت زمان رسیدن از مشهد به سرخس با قطار نیز تقریبا ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه است.

۲. آیا بلیط قطار مشهد به سرخس شهر برای کودکان ارزان‌تر است؟
بله. بلیط قطار مشهد سرخس برای افراد ۲ تا ۱۲ سال تخفیفی ۵۰ درصدی دارد.

۳. قیمت بلیط قطار مشهد سرخس چقدر است؟
قیمت بلیط قطار مشهد سرخس ثابت نیست و ممکن است به دلیل نوع قطار و کیفیت آن (کوپه دربست، اتوبوسی، سریع‌السیر و ...) و همچنین ظرفیت کوپه کم و زیاد شود.

۴. شرایط کنسلی بلیط قطار مشهد به سرخس چیست؟
در صورت لغو بلیط قطار مشهد سرخس، بخشی از هزینه‌ای که پرداخت کرده‌اید، به عنوان جریمه کسر خواهد شد: ۱۰ درصد جریمه در صورت کنسل کردن بلیط تا ساعت ۱۲ ظهر روز قبل حرکت قطار، ۳۰ درصد جریمه در صورت کنسل کردن بلیط از ساعت ۱۲ ظهر روز قبل تا ۳ ساعت مانده به حرکت قطار و ۵۰ درصد جریمه از ساعت ۳ ساعت مانده به حرکت قطار.