برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

پرواز شیراز استانبول

بهترین قیمت بلیط هواپیما شیراز استانبول را اینجا پیدا کنید و در کمترین زمان بخرید.
یک طرفه
|
رفت و برگشت
مبداء
--
شهر های پر تردد
خارجی
داخلی
استانبول
همه فرودگاه ها (IST)
شهر های پر تردد
خارجی
داخلی
تاریخ برگشت
-- --
تاریخ رفت
-- --
همه کلاس ها
۱ مسافر
۱
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
۰
کودک
۲ تا ۱۲ سال
۰
نوزاد
زیر ۲ سال

بلیط شیراز استانبول در سفرمارکت


استانبول یکی از بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهرهای کشور ترکیه و مقصد محبوب گردشگری است. استانبول شهری دیدنی و زیبا است و آثار باستانی بسیار زیادی را در خود جای داده است. تنگه و پل بسفر در این کشور دو قاره آسیا و اروپا را به هم متصل کرده است. در واقع استانبول تنها شهری در جهان است که در دو قاره مختلف واقع شده است. این شهر پایتخت فرهنگ اروپا شناخته می‌شود و در سال ۲۰۱۰ توانست رتبه سوم در تعداد گردشگران خارجی را به خود اختصاص دهد. استانبول هرساله پذیرای میلیون‌ها گردشگر از سراسر دنیا است. از ایران نیز پروازهای متعددی به سمت استانبول صورت می‌گیرد و در دنیا نیز گردشگران زیادی برای سفر به این شهر بلیط استانبول را تهیه می‌کنند. پرواز شیراز استانبول یکی از محبوب‌ترین پروازها در ایران است. فاصله هوایی شیراز تا استانبول تقریباً معادل ۲۴۷۶ کیلومتر و حدوداْ چهار ساعت و نیم است. البته مدت زمان پرواز شیراز استانبول به عواملی همچون وضعیت آب و هوایی، تاخیر هواپیما و دیگر موارد بستگی دارد.

بلیط شیراز استانبول در سفرمارکت

قیمت بلیط شیراز استانبول


قیمت بلیط هواپیما شیراز استانبول و همچنین بلیط استانبول به شیراز به عوامل مختلفی بستگی دارد و در هرزمانی متفاوت است. از مهم‌ترین عواملی که برروی قیمت بلیط هواپیما شیراز استانبول اثرگذار است، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• روز رزرو بلیط هواپیما یکی از مهم‌ترین عوامل در قیمت بلیط‌ها است. در مناسبت‌ها و تعطیلات رسمی قیمت پرواز شیراز استانبول افزایش پیدا می‌کند. به عنوان مثال در تعطیلات نوروز ترافیک هوایی بیشتر و تقاضا برای سفر نیز افزایش پیدا می‌کند.
• روز و ساعت پرواز نیز می‌تواند برروی قیمت بلیط هواپیما اثرگذار باشد. پروازهای وسط هفته و روزهای میانی یعنی دوشنبه و سه‌شنبه معمولاً ارزان‌تر هستند. همچنین پروازهای ساعات اولیه روز یا ساعات پایانی نیز قیمت مناسب‌تری دارند.
• در فصل مناسب سفر به استانبول یعنی بهار و تابستان قیمت بلیط شیراز استانبول افزایش پیدا می‌کند.
• امروزه ایرلاین‌های زیادی مانند ماهان ایر، ایران ایر، آتا، هواپیمایی آسمان و غیره در ایران فعالیت می‌کنند. برخی از این شرکت‌ها خطوط بیشتری را پوشش می‌دهند و سابقه آن‌ها طولانی‌تر است. برخی دیگر در مسیرهای کمتری رفت و آمد می‌کنند. ایرلاین‌هایی که بیشتر فعال هستند، قیمت بلیط هواپیمای آن‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند. در کنار ایرلاین کلاس پروازی نیز موضوع مهمی است. پروازهای هواپیما در سه کلاس فرست کلاس، بیزینس کلاس و اکونومی انجام می‌شود.
• چارتری یا سیستمی بودن پرواز شیراز استانبول نیز می‌تواند برروی قیمت بلیط اثرگذار باشد. بلیط‌های سیستمی نرخ‌های یکسانی دارند و طبق نرخ مصوب شرکت‌های هواپیمایی عرضه می‌شوند. اما بلیط‌های چارتری بلیط‌هایی با قیمت مناسب‌تر هستند که زمان پرواز به روز رزرو بسیار نزدیک است.
• میزان باری که به همراه دارید، ممکن است سبب افزایش هزینه بلیط هواپیما شود. اگر بار شما بیشتر از حد مجاز ذکر شده روی بلیط باشد، باید هزینه آن را به صورت جداگانه پرداخت کنید.
• پروازهای مستقیم قیمت بیشتری نسبت به پروازهایی با چند فرود دارند. این موضوع در سفرهای خارجی همچون استانبول بیشتر دیده می‌شود. به عنوان مثال پروازهایی همچون ترکیش از شیراز به استانبول به صورت مستقیم صورت می‌گیرد.
به طور تقریبی قیمت بلیط شیراز استانبول اکونومی، در پاییز ۱۴۰۱، بین ۶ تا ۱۵ میلیون تومان است. اما در کلاس بیزنس در یک ایرلاین خارجی، این رقم می‌تواند تا ۹۰ میلیون تومان هم افزایش یابد.

رزرو پرواز شیراز استانبول


راه‌های بسیار زیادی برای سفر به استانبول وجود دارد. می‌توانید از قطار، خودروی شخصی یا اتوبوس استفاده کنید اما بهترین راه برای سفر از شیراز به استانبول رزرو پرواز شیراز استانبول است. بلیط شیراز استانبول از فرودگاه بین‌المللی دستغیب شیراز پرواز می‌کند. این فرودگاه پس از فرودگاه مهرآباد، فرودگاه مشهد و فرودگاه امام خمینی پرترددترین فرودگاه در ایران محسوب می‌شود. اغلب پروازهای شیراز استانبول در فرودگاه صابیحا گوکچن فرود می‌آید. این فرودگاه بین‌المللی در بخش آسیایی استانبول واقع شده است. از نظر ترافیک حمل مسافر این فرودگاه جایگاه سوم را در ترکیه به خود اختصاص داده است. بلیط شیراز استانبول در برخی مواقع به صورت غیرمستقیم نیز عرضه می‌شود. یعنی پرواز شیراز استانبول یکبار فرود در دبی یا شهر دیگری دارد و سپس آن‌جا را به مقصد استانبول ترک می‌کند.

راه‌های زیادی برای خرید بلیط هواپیما شیراز استانبول وجود دارد. می‌توانید به شرکت‌های هواپیمایی مراجعه کنید و بلیط مناسب را خریداری کنید. این کار ممکن است کمی وقت‌گیر باشد و در زمان‌های پیک سفر بلیط‌های مناسب را از دست خواهید دارد. بهترین راه برای خرید بلیط، مراجعه به یک سایت مرجع همچون سفرمارکت است. همچنین در اپلیکیشن سفرمارکت نیز می‌توانید تمامی خدمات گردشگری را دریافت کنید. در سفرمارکت می‌توانید پس از وارد کردن اطلاعاتی نظیر مبدا (شیراز)، مقصد (استانبول)، تاریخ رفت، تاریخ برگشت و تعداد مسافران به گام بعدی رفته و تمامی بلیط‌های ارائه شده در آن تاریخ را مشاهده کنید. البته اگر بلیط مورد نظر شما از نوع یک طرفه یا رفت و برگشتی است در هنگام ورود اطلاعات باید گزینه مربوط به آن را علامت بزنید و سپس برروی دکمه جستجوی بلیط هواپیما کلیک کنید.
می‌توانید چیدمان بلیط‌ها را تغییر دهید و براساس قیمت آن‌ها را مرتب کنید. همچنین می‌توانید از فیلترهایی که سفرمارکت برای شما در نظر گرفته شده است، استفاده کنید تا نتایج نشان داده شده را محدودتر کنید در این صورت انتخاب برای شما ساده‌تر می‌شود.

خرید بلیط شیراز استانبول از سفرمارکت

بلیط هواپیما شیراز استانبول چارتر


بلیط‌های چارتری بلیط‌هایی هستند که در بیشتر مواقع از بلیط‌های سیستمی ارزان‌تر هستند. این بلیط‌ها به برخی از شرکت‌های فروش بلیط تعلق دارد. این شرکت‌ها تمام صندلی‌ها یا برخی از آن‌ها را از ایرلاین‌ها خریداری کرده و قیمت بلیط را خودشان تعیین می‌کنند. در برخی از روزها که تقاضای سفر زیاد است، بلیط چارتر برای استانبول ارائه نمی‌شود اما در برخی دیگر از ماه‌های سال همچون پاییز و زمستان که تقاضای سفر کم است، بلیط چارتر بیشتری عرضه می‌شود. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، این است که بلیط هواپیما شیراز استانبول چارتری را نمی‌توانید لغو کنید و در این صورت پولی به شما استرداد نمی‌شود. بهترین زمان برای خرید بلیط چارتر استانبول فصل زمستان بوده و همچنین قیمت بلیط چارتر برای تمامی رده‌های سنی یکسان است. در این بازه زمانی قیمت پروازها تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند.

بلیط هواپیما شیراز استانبول لحظه آخری


بلیط لحظه آخری نوعی بلیط چارتری است. هرچه به روز و ساعت پرواز نزدیک‌تر شویم، قیمت آن‌ها ارزان‌تر می‌شود. به همین دلیل به این بلیط‌ها اصطلاحاً بلیط هواپیما لحظه آخری گفته می‌شود. قیمت بلیط‌ لحظه آخری استانبول اغلب به میزان قابل توجهی کمتر از سایر بلیط‌های هواپیما است. در این شرایط هر دو طرف معامله یعنی فروشنده و خریدار سود می‌برند. زیرا در صورتی که این بلیط‌ها فروش نرود، هواپیما باید با صندلی‌های خالی پرواز کند. بلیط شیراز استانبول لحظه آخری در بسیاری از روزهای سال ارائه می‌شود و می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. البته لازم به ذکر است که بلیط‌های لحظه آخری شرایطی کاملاً مشابه بلیط‌های چارتری دارند. برای خرید بلیط هواپیما شیراز استانبول چارتری یا لحظه آخری می‌توانید به سایت یا اپلیکیشن سفرمارکت مراجعه کنید.