برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

بلیط هواپیما ماهان

با یک جستجو بلیط هواپیما پرواز ماهان و دیگر هواپیمایی‌های ایرانی و خارجی را بررسی و مقایسه کنید.
یک طرفه
|
رفت و برگشت
مبداء
--
شهر های پر تردد
خارجی
داخلی
مقصد
--
شهر های پر تردد
خارجی
داخلی
تاریخ برگشت
-- --
تاریخ رفت
-- --
۱ مسافر
اکونومی
۱
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
۰
کودک
۲ تا ۱۲ سال
۰
نوزاد
زیر ۲ سال

هواپیمایی ماهان


هواپیمایی ماهان یا ماهان ایر، یکی از شرکت های هواپیمایی یا ایرلاین های خصوصی ایرانی است که چیزی در حدود ۳ دهه پیش کار خود را از شهر کرمان آغاز کرد و به سرعت توانست رشد کرده و به یکی از بزرگترین و موفق ترین خطوط هواپیمایی ایرانی تبدیل شود. اکنون بلیط هواپیما ماهان یکی از محبوب ترین اقلام سفر ایرانیان در مقاصد داخلی و خارجی به شمار می رود. اکنون ماهان ایرلاین به مجموعه گسترده ای از مقاصد داخلی و خارجی پرواز می کند. در این نوشتار بیشتر با ماهان ایر و خدمات پروازی آن آشنا می شویم:

تاریخچه پیدایش ماهان ایر


ماهان ایر نام خود را از شهر ماهان، شهری در استان کرمان گرفته است که به واسطه سرسبزی و دیدنی هایی همچون باغ شازده معروف است. اما دفتر مرکزی و نقطه آغاز این هواپیمایی، شهر کرمان مرکز استان کرمان بوده است. در دهه ۷۰ خورشیدی، یک موسسه خیریه این فرصت را می یابد که در تعامل با استانداری کرمان و مقامات کشوری، شماری هواپیما را از طریق یک بازرگان مصری، از این کشور خریداری و سنگ بنای هواپیمایی ماهان را بگذارد.
از آن پس ماهان از محل درآمدهای پروازهای داخلی خود و سرمایه گذاری های انجام شده، توانست شمار هواپیماهایش را بیشتر و بیشتر کند و به یاری هواپیماهای پیشرفته تری که توانست خریداری کند، به تعداد و تنوع مقاصد پروازی خود بیفزاید. اکنون هواپیمایی ماهان پرواز خارجی به مقصد دبی، استانبول، کراچی، دهلی، نجف، دوحه و شهرهای متفاوتی در چین مانند شانگهای و پکن را در لیست پروازهای خارجی خود دارد.

هواپیمایی ماهان یا ماهان ایر از معروف ترین ایرلاین های ایرانی در مسیرهای داخلی و خارجی است.

خرید بلیط هواپیما ماهان به صورت آنلاین


کاربران اینترنت که قصد خرید بلیط هواپیما ماهان به شکل آنلاین و اینترنتی را دارند، به راحتی می توانند این کار را از طریق وب سایت های اینترنتی فروش بلیط هواپیما انجام دهند. اما هر کدام از این سایت ها، به سبب حاشیه سود متفاوتشان، قیمت های متفاوتی دارند. پس برای پیدا کردن ارزانترین قیمت بلیط هواپیما باید به یک موتور جستجو تخصصی یا بازار مجازی بلیط هواپیما مراجعه کنید که بتواند همه قیمت های عرضه شده در بازار را به صورت یکجا به شما نمایش دهد تا انتخاب ارزانترین بلیط هواپیما ماهان برای شما آسان شود. سفرمارکت به عنوان موتور جستجوی تخصصی بلیط هواپیما، به شما کمک می کند در هر مقصد پروازی، ارزانترین بلیط هواپیما ماهان را پیدا کرده و مستقیم و بدون واسطه خریداری کنید.

مقاصد پروازهای داخلی ماهان ایر


هواپیمایی ماهان یکی از گسترده ترین شبکه های پروازی را در بین ایرلاین های ایرانی در اختیار دارد. هر چند ماهان از کرمان کار خود را آغاز کرد، اما با توجه به اینکه تهران، پایتخت و مرکز بیشتر سفرهای داخلی و خارجی است، اکنون کانون سفرها و پروازهای هواپیمایی ماهان، تهران و دو فرودگاه مهرآباد و امام خمینی (ره) است.
بیشتر مراکز استان ها و شهرهای بزرگ و کلیدی ایران از دید صنعتی، اقتصادی یا سیاسی تحت پوشش هواپیمایی ماهان هستند. از عسلویه و خارک گرفته که نقاط صنعتی ایران در زمینه تولید نفت هستند تا جزیره کیش، مشهد یا اصفهان که شهرهای گردشگرپذیری به شمار می روند. از تبریز در شمال غربی کشور تا ایرانشهر در جنوب شرقی، جزو مقاصد داخلی هواپیمایی ماهان به شمار می روند.

هواپیمایی ماهان پرواز خارجی


در بخش پروازهای خارجی هم ماهان شبکه پروازی گسترده ای دارد و همین موجب شده تا بلیط هواپیما خارجی ماهان به دلیل قیمت مقرون به صرفه اش در مقایسه با ایرلاین های خارجی، تقاضای زیادی داشته باشد. در شرق، شهرهای اصلی و کلیدی چین مانند پکن، شانگهای و شنژن و در جنوب شرقی، بالی اندونزی، از دورترین نقاطی در شرق هستند که ماهان به آنها پرواز می کند. در شمال، شهرهای مسکو و سن پترزبورگ روسیه، آخرین نقاط پرواز ماهان هستند. در جنوب، کلمبو پایتخت سریلانکا، گوا هند و جزیره موریس، جزو مقاصد فصلی ماهان هستند. اما در سمت غرب، به جز مقاصد قابل حدسی مانند دبی و کویت، چندین شهر ترکیه، ایروان، در همسایگی ایران و در نقاط دورتر، میلان ایتالیا، بارسلون اسپانیا و کازابلانکا و مراکش، میزبانان هواپیمایی ماهان در غرب کره زمین هستند.

قیمت بلیط هواپیما ماهان


کسانی که قصد خرید بلیط هواپیما ماهان را دارند ممکن است بخواهند بدانند سطح قیمت پرواز ماهان در مقایسه با ایرلاین های دیگر چگونه است. برای این موضوع نیاز است تا خدمات و امکانات هواپیمایی ماهان را بررسی کرده و آن را با شرکت های هواپیمایی مشابه مقایسه کنیم. هواپیمایی ماهان توانست با وجود تحریم ها، هواپیماهای مدرن تری را در مقایسه با دیگر ایرلاین ها به خطوط هوایی خود بیفزاید. همین موضوع موجب شده تا میانگین قیمتی پروازهای ماهان نسبت به دیگر ایرلاین های ایرانی در مقاصد داخلی گرانتر باشد.
اما در مقاصد خارجی، باید قیمت بلیط ماهان را با دیگر ایرلاین ها و پروازهای خارجی مقایسه کرد. حتی ارزان ترین و اقتصادی‌ترین ایرلاین های خارجی، به دلیل قیمت بالای ارز، دارای قیمت های بالاتری نسبت به پروازهای ایرانی هستند. از همین رو پروازهای ایرلاین های داخلی مانند پرواز ماهان ایرلاین به مقاصد خارجی، ارزانتر از رقبای خارجیشان هستند.

انواع کلاس های پروازی و بلیط هواپیما ماهان ایر


هواپیمایی ماهان در پروازهای داخلی و خارجی خود دارای کلاس های پروازی متفاوتی است و متناسب با آنها خدمات رفاهی متفاوتی را نیز به مسافرانش عرضه می کند. این خدمات شامل امکان حمل بار مجاز بیشتر، فضای بیشتر صندلی ها و همچنین تنوع غذا و نوشیدنی است. ماهان در پروازهای داخلی و خارجی دو کلاس معمولی (اکونومی) و تجاری (بیزنس) را عرضه می کند.
از دید انواع بلیط، ماهان با دیگر ایرلاین های داخلی تفاوت چشمگیری ندارد و با همان روش های آنلاین یا حضوری، بلیط سیستمی ماهان یا بلیط ماهان چارتر قابل خرید هستند. البته بلیط ماهان چارتر وابسته به این است که در آن مقصد خاص، شرکتی آن پرواز را چارتر کرده باشد یا نه. از همین رو نمی توان آن را در همه مقاصد دنبال کرد.

بلیط هواپیما ماهان ایر از بلیط های پرطرفدار در پروازهای داخلی و خارجی است.

هواپیماهای ماهان ایر


ماهان ایر تلاش کرده با وجود تحریم ها، از روش های مختلف هواپیماهای جدیدتری را به ناوگان هوایی خود اضافه کند.
هواپیماهایی که ماهان در اختیار دارد شامل برندهای بوئینگ، ایرباس و bae است که شامل هواپیماهای کوچکتر برای باندهای کوتاه تا هواپیماهای پهن پیکر که برای مقاصد خارجی استفاده می شود را شامل می شود.
بزرگترین هواپیمایی که ماهان ایر در اختیار دارد دو فروند بوئینگ ۷۴۷ است که ظرفیت حمل ۴۴۲ مسافر را دارد. بیشترین هواپیماهای ماهان ایر، هواپیماهای ایرباس است که در مدل های A300، A310 و A340 هستند.