برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

بلیط هواپیما آسمان

هواپیمایی آسمان از ایرلاین‌های موفق ایرانی با مقاصد مختلفی در داخل و خارج از کشور
یک طرفه
|
رفت و برگشت
مبداء
--
شهر های پر تردد
خارجی
داخلی
مقصد
--
شهر های پر تردد
خارجی
داخلی
تاریخ برگشت
-- --
تاریخ رفت
-- --
۱ مسافر
اکونومی
۱
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
۰
کودک
۲ تا ۱۲ سال
۰
نوزاد
زیر ۲ سال

درباره شرکت هواپیمایی آسمان


هواپیمایی آسمان یکی از مهم ترین ایرلاین‌ های کشور محسوب می شود. ناوگان هواپیمایی آسمان نسبتا بزرگ و کامل بوده و در حال حاضر ۲۳ فروند مانند ایرباس، بوئینگ، ای‌ تی آر و فوکر در اختیار این شرکت قرار دارند. دفتر مرکزی این شرکت در شهر تهران قرار دارد و دو پایگاه فعال نیز در شهرهای شیراز و مشهد مستقر هستند. ایرلاین آسمان نتایج چشمگیری را با عضویت در یاتا از آن خود کرده و روند رو به رشد جابجایی مسافر، توسعه شبکه پروازی، جذب و آموزش نیروی متخصص بومی و اخذ گواهینامه های بین المللی از سازمان های معتبر جهانی جزو ویژگی های خاص این شرکت هواپیمایی به شمار می روند. به دلیل مراکز پروازی سه گانه شهرهای تهران، شیراز و مشهد شبکه پروازی آن گسترش یافته است.
هر یک از مراکز پروازی این شرکت با پرواز های روزانه، مجهز به تعمیر و نگهداری و خدمه پروازی مستقل هستند. همچنین آخرین گواهینامه معتبر در سطح جهان IOSA نام دارد که ایرلاین آسمان موفق به کسب آن از یاتا شده است. نکته قابل توجه در مورد هواپیمایی آسمان گسترده بودن پرواز‌های داخلی است. از مزیت های این شرکت می توان به وجود پرواز به تمامی مراکز استان‌ ها اشاره کرد. لوگوی این ایرلاین به شکل پرنده درنا در حال پرواز است.

تاریخچه هواپیمایی آسمان


شرکت هواپیمایی آسمان در سال ۱۳۵۹ با ادغام چهار شرکت هواپیمایی به نام های ایر تاکسی، پارسی ایر، ایر سرویس و هور آسمان تاسیس شده است. Aseman Airlines در ابتدا پروازهای داخلی خود را به مناطق محروم آغاز کرد و با ارائه خدمات و دسترسی آسان مسافران به شهرت رسید. این ایرلاین در سال ۱۳۸۱ به سازمان بازنشستگی واگذار گردید. در سال های اول آسمان، تمرکز بیشتری در استفاده از هواپیماهای مسافربری کوچک داشت. اما بعد از واگذاری به این سازمان روند رشد و توسعه آن شدت گرفت و در سه سال اخیرهواپیماهای بوئینگ ۳۲۰ و بوئینگ ۷۳۷ به ناوگان هوایی آن اضافه شد.

هواپیمایی آسمان از تامین کنندگان بلیط هواپیما برای سفرهای مختلف است.

قطب های هواپیمایی آسمان


شرکت هواپیمایی آسمان دارای چند فرودگاه به عنوان مقصد اصلی است و برخی از فرودگاه ها نیز به عنوان قطب دوم انتخاب شده اند؛ قطب اول عبارتند از فرودگاه بین المللی مهرآباد، فرودگاه بین المللی امام خمینی و فرودگاه بین المللی شیراز. قطب دوم نیز عبارتند از فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد، فرودگاه سردار جنگل رشت و فرودگاه سنندج.

کلاس های پروازی هواپیمایی آسمان


ایرلاین آسمان در هواپیماهای خود تاکنون کلاس پروازی اکونومی را فراهم کرده است و در این کلاس نیز صندلی های راحت با وعده غذایی رایگان در اختیار مسافران قرار داده می شود. البته لازم به ذکر است به دلیل تمرکز بیشتر این ایرلاین در زمینه پروازهای داخلی تعداد کلاس های پروازی متنوعی نیاز نیست.

ناوگان هوایی آسمان


هواپیمایی آسمان دارای ۲۳ فروند هواپیما است و تعدادی از مدل‌ های مختلف هواپیماهای این ناوگان بدین صورت هستند:
ایرباس A340 به عنوان هواپیمای مسافربری پهن پیکر و چهارموتوره است و کاربرد اصلی این هواپیما جابجای تعدادی زیادی مسافر حدودا ۲۳۰ مسافر است. هواپیمای دوموتوره توربوپراب نیز محصول هواپیماسازی فرانسه-ایتالیاست و برای حمل و نقل منطقه ای استفاده می شود. بوئینگ ۷۲۷ نیز جزو هواپیماهای موفق و محبوب است. در نهایت، بوئیگ ۷۳۷ نیز به عنوان هواپیمای مسافربری باریک پیکر و تک راهرو است و دارای ظرفیت ۱۵۰ نفری است.

مقاصد داخلی و خارج آسمان


مقاصد داخلی هواپیمایی آسمان عبارتند از آبادان، اردبیل، ارومیه، اصفهان، ایلام، بجنورد، بم، بندرعباس، بوشهر، بیرجند، پارس آباد، تبریز، تهران، خوی، دزفول، رامسر، رشت، سیرجان، رفسنجان، زاهدان، ساری، سبزوار، سنندج، سهند، شیراز، چابهار، طبس، عسلویه، قشم، کرمان، کرمانشاه، کیش، گرگان، لار، لامرد، مراغه، مشهد، نوشهر، یاسوج و یزد و مقاصد خارجی نیز عبارتند از تهران به استانبول، آنکارا، دبی، نجف.

بار مجاز هواپیمایی آسمان


مقدار بار مجاز در پروازهای هواپیمایی آسمان ۳۰ کیلوگرم است و به داخل کابین نیز می توانید یک ساک دستی ۵ کیلوگرمی همراه خود ببرید. در صورت داشتن اضافه بار مسافران موظف به پرداخت هزینه مربوطه هستند، بدین صورت که برای هر یک کیلوگرم اضافه بار باید یک درصد از قیمت بلیط همان مسیر را پرداخت کنید.