برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

هواپیمایی قشم ایر

با بلیط هواپیمایی قشم ایر، می‌توانید به مقاصد داخلی و خارجی متعددی سفر کنید.
یک طرفه
|
رفت و برگشت
مبداء
--
شهر های پر تردد
خارجی
داخلی
مقصد
--
شهر های پر تردد
خارجی
داخلی
تاریخ برگشت
-- --
تاریخ رفت
-- --
۱ مسافر
اکونومی
۱
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
۰
کودک
۲ تا ۱۲ سال
۰
نوزاد
زیر ۲ سال

هواپیمایی قشم ایر در سال ۱۳۷۲ با اجاره چند فروند هواپیما، فعالیت خود را با نام فراز قشم شروع نمود. شرکت هواپیمایی قشم ایر با اجاره از مالکین هواپیماهای مسافری در سال ۱۳۷۵، پروازهای خود را در مسیرهای تهران - دبی و تهران - قشم گسترش داد. پرواز هواپیمایی قشم فقط مختص به بلیط هواپیما قشم نمی‌گردد؛ بلکه مقاصد بسیار مختلفی دارد. در آغاز، پروازهای مسافری هواپیمایی قشم ایر با دو فروند هواپیما شروع شد و تا سال ۱۳۷۹ تعداد ۷ فروند هواپیما خریداری شد. در سال ۱۳۸۵ مالکین این هواپیمایی، تصمیم گرفتند شرکت را واگذار کنند. در نهایت شرکت هلدینگ توسعه سورینت قشم، فراز قشم را خریداری کرد. هلدینگ توسعه با افزایش ناوگان پروازی و طی مراسم افتتاحیه رسمی، با نام «جدید هواپیمایی قشم» و دستورالعمل کاری جدید آغاز به فعالیت نمود.

خرید بلیط هواپیما قشم ایر

ناوگان هواپیمایی قشم


در حال حاضر این شرکت با استفاده از ناوگان‌های مختلف و با بهره‌برداری از هواپیماهای دوربرد و برد متوسط، با ارائه بیش از ۳۰۰۰ صندلی، امکان پرواز به کلیۀ فرودگاه‌های داخل کشور و فرامنطقه‌ای را دارد. سیستم‌های نوین فروش و بازرگانی و ارائۀ خدمات درون‌پروازی متفاوت و با بالاترین استانداردهای کیفی و ایمنی در دستور کار این شرکت قرار دارد. به کارگیری منابع انسانی جوان در کنار نیروهای باتجربه و مطلع از علم روز از مزیت‌های شاخص شرکت هواپیمایی قشم است. آموزش تخصص‌هایی مانند مهندسی و تعمیر و نگهداری هواپیما، خلبانی، بازرگانی، عملیات زمینی و خدمات پرواز با بهترین کیفیت در موسسات آموزشی مورد تایید برای پرسنل شرکت صورت می‌گیرد. هواپیمایی قشم تا این لحظه پروازهایی به ۲۷ مقصد بین‌المللی و ۲۹ مقصد داخلی داشته است. این شرکت دارای ۱۷ فروند هواپیما می‌باشد. در میان این ۱۷ فروند، ۴ فروند فوکر ۱۰۰، پنج فروند ایرباس ۶۰۰-۳۰۰، پنج فروند آر-جی و سه فروند ایرباس ۳۲۰ وجود دارند.

نام هواپیمایی قشم


نام این شرکت در ابتدا همانطور که ذکر شد، فراز قشم بوده است. در سال ۱۳۸۶ شرکت هولدینگ توسعه سورینت قشم، این شرکت را تحت مالکیت خود درآورد. در تاریخ هجدهم دی ماه ۱۳۹۱، نام این شرکت رسما از هواپیمایی فراز قشم به هواپیمایی قشم ایر تغییر یافت. در پایان این شرکت در سال ۱۳۹۳ به وزارت نفت واگذار شد.

انواع کلاس‌های پروازی هواپیمایی قشم ایر


هواپیمایی قشم ایر دارای دو کلاس پرواز بیزنس و اکونومی می‌باشد. بیزینس کلاس قشم ایر تنها در چند پرواز بین‌المللی موجود است. این کلاس پروازی نسبت به کلاس اکونومی، صندلی‌های بزرگ‌تر و راحت‌تری دارد. در پرواز بیزنس کلاس هواپیمایی قشم ایر، مسافران می‌توانند آرامش بیشتری داشته باشند.
در پروازهای داخلی قشم ایر، تنها کلاس اکونومی موجود است که در این کلاس پروازی، صندلی‌های عادی و یک وعده غذای رایگان برای مسافران در نظر گرفته شده است.

مسیرهای پروازی هواپیمایی قشم ایر


مسیرهای پروازی هواپیمایی قشم ایر به مقاصد داخلی و خارجی به شرح زیر است:
پروازهای داخلی این هواپیمایی از مبدا تهران به مقاصد آبادان، اهواز، اصفهان، ارومیه، بندرعباس، بندر چابهار، بندر ماهشهر، تبریز، خوی، زابل، زاهدان، سنندج، سهند، شیراز، قشم، کرمانشاه، کیش، مشهد و یزد پرواز دارد. از مبدا اهواز به اصفهان، مشهد و تهران؛ از مبدا آبادان به تهران و مشهد؛ از مبدا اصفهان به قشم، بندر ماهشهر، کیش، مشهد، اهواز و تهران؛ از مبدا بندرعباس به ساری، تبریز و تهران؛ از مبدا بندر ماهشهر به اصفهان، شیراز، مشهد و تهران؛ از مبدا مشهد به زابل، بندر ماهشهر، شیراز، کیش، قشم، اصفهان، کرمانشاه، آبادان، اهواز، زاهدان و تهران پرواز دارد.
مقاصد پروازهای خارجی این هواپیمایی نیز دبی، کربلا، روسیه، گرجستان، ارمنستان، ترکیه، تایلند، امارات، عراق، قبرس، صربستان و کرواسی است.

مسیرهای پروازی قشم ایر

وبسایت رسمی هواپیمایی قشم


برای اطلاع از نوع و زمان انواع پروازها به مقاصد مختلف، می‌توانید نگاهی به وبسایت رسمی هواپیمایی قشم ایر بیندازید. در این وبسایت می‌توانید پس از فیلتر مقصد و تاریخ رفت و برگشت، رزرو یا خرید بلیط را انجام دهید.

خدمات هواپیمایی قشم ایر به مسافران


در صورتی که مشکلات تنفسی دارید، هواپیمایی قشم ایر با حداقل ۴۸ ساعت اطلاع قبلی، اكسیژن اضافی در پروازها را برای شما فراهم می‌کند. میهمان‌داران، امکانات لازم جهت استفاده از اکسیژن را نیز برای شما فراهم می‌کنند. البته منابع اكسیژن جدا از تجهیزات كمك‌های اضطراری معمولی كه در هواپیما تعبیه شده است می‌باشد و هزینه اضافی را شامل می‌شود. برای اعلام نیاز به اكسیژن در طول سفر، فرم اطلاعات پزشكی كه توسط پزشك پر شده باشد با ذكر سرعت جریان اكسیژن در هر دقیقه، هنگام رزرو بلیط مورد نیاز است. این منبع اكسیژن فقط داخل هواپیما در اختیار شماست، بنابراین اگر در فرودگاه یا هنگام انتقال به پرواز دیگر نیاز به اكسیژن دارید برنامه‌ریزی مناسب داشته باشید. لازم به ذكر است همراه داشتن دستگاه اكسیژن شخصی و حمل آن به داخل پرواز مجاز نیست و هر مخزن اكسیژنی كه به همراه دارید باید هنگام تحویل بار به مسئول پذیرش مسافر خالی و از فشار باشد.
هواپیمایی قشم ایر در پروازهای خود از ارائه خدمت به مسافرانی كه از تحرك كمی برخوردارند استقبال می‌کند. هواپیمایی قشم تسهیلات و كمك‌‏های ویژه‌‏ای در اختیار چنین مسافرانی قرار می‏‌دهد تا سفری بی‌خطر و لذت‏‌بخش داشته باشند.
علاوه بر هواپیمایی تابان، قشم ایر نیز تسهیلاتی به طور رایگان در اختیار مسافران بیمار و ناتوان قرار می‌‏گیرد عبارتند از: غذاهایی كه برای نیازهای رژیمی خاص در نظر گرفته شده است، كمك به مسافر هنگام سوار و پیاده شدن و در انتقال بین دو پرواز، كمك در حمل و نقل صندلی چرخ‌دار، اسكوترهای سه‌چرخ موتوری و دیگر ابزار حركتی. هواپیمایی قشم ایر، صندلی چرخ‌‏دار یا اسكوتر سه‌چرخ شخصی را در قالب بار به مقصد حمل می‌‏كند. در ازای صندلی چرخ ‌دار و یا وسایل اضافی، مبلغی به عنوان اضافه‏ بار نیز دریافت می‌شود. جهت تسهیل در فراهم شدن خدمات فوق، باید حداقل ۴۸ ساعت قبل از پرواز، درخواست تعیین جا را به شرکت هواپیمایی اعلام نمایید.
در بعضی از ایستگاه‏‌هایی كه فاقد پل سوار شدن هستند، از پلكان استفاده می‏شود. اگر قادر به بالا رفتن و پایین آمدن از پلكان نیستید، باید هواپیمایی را مطلع سازید تا امکانات لازم را برای شما فراهم آورد. در بعضی از ایستگاه‌ها مانند مهرآباد یا فرودگاه امام خمینی، ماشین‌های ویژه‌‏ای در نظر گرفته شده است كه شما را با صندلی چرخ‏‌دارتان سوار هواپیما می‏‌نماید.

قوانین و مقررات هواپیمایی قشم ایر


مسئولیت هواپیمایی در مورد گم شدن و خسارت چمدان محدود می‌باشد، مگر این كه از قبل بها و ارزش بالای آن اعلام شده باشد و هزینه اضافی برای حمل آن پرداخت شود. در مورد اكثر سفرهای بین المللی (شامل بخش‌های داخلی سفرهای بین المللی) و ایرلاین‌هایی همانند هواپیمایی کاسپین حدود این مسئولیت معادل ۲۰ دلار به ازای هر كیلوگرم چمدان پذیرش‌شده و ۴۰۰ دلار به ازای هر مسافری كه بار وی پذیرش نشده تعیین شده است. درخصوص سفرهایی كه تماماً بین نقاط ایالات متحده آمریكا انجام می‌گردد، بر اساس قوانین فدرال می‌بایست هرگونه محدودیت بر مسئولیت شركت‌های هواپیمائی در خصوص چمدان برای هر مسافر حداقل ۲۸۰۰ دلار در نظر گرفته شود. اعلام بهای اضافه در مورد اقلام خاص، امكان‌پذیر است. برخی از شركت‌های هوایی در قبال كالاهای شكستنی، باارزش و فاسدشدنی هیچ‌گونه مسئولیتی را تقبّل نمی‌كنند. جهت كسب اطلاعات بیشتر در این خصوص باید به شركت حمل‌كننده مراجعه نمائید.

آنچه لازم است پیش از سفر با هواپیمایی قشم ایر بدانید• چند ساعت قبل از پرواز، در فرودگاه حاضر شوید


ساعت درج‌شده روی بلیط یا رسید مسافر، ساعت حركت هواپیما است. زمان حضور مسافر در فرودگاه به صورت جداگانه توسط شركت حمل‌كننده اطلاع‌رسانی می‌شود یا در برنامه پروازی شركت هواپیمائی ‌شود. این ساعت، آخرین مهلتی است كه مسافرین باید جهت انجام كلیه مراحل قبل از پرواز در فرودگاه حاضر شوند. هیچ پروازی به علت عدم حضور مسافر در زمان مقرر، به تأخیر نمی‌افتد و در اینگونه موارد هیچگونه مسئولیتی پذیرفته نخواهد شد. پس توصیه مهم این است که چند ساعت پیش از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید.
توصیه می‌شود در پروازهای خارجی سه ساعت و در پروازهای داخلی یك ساعت و نیم قبل از زمان پرواز به باجه پذیرش مراجعه نمایید. باجه‌های پذیرش مسافر در پروازهای داخلی ۲۵ دقیقه و در پروازهای خارجی ۶۰ دقیقه پیش از زمان پرواز بسته می‌شوند.
تمام پروازهای داخلی هواپیمایی قشم ایر از ترمینال فرودگاه مهرآباد برای پروازهای داخلی و فرودگاه امام خمینی برای پروازهای بین‌المللی و پروازهای زیارتی انجام می‌شود.

پیش از سفر با هواپیمایی قشم بدانید

• کالاهای غیرمجاز حمل نکنید


شما مجاز هستید وسایل زیادی را به صورت مجاز با خود حمل کنید. لپتاپ، مقادیر مشخصی ارز، گهواره یا کالسکه کودک، دوربین، کتاب، کیف و غیره جز این وسایل مجاز هستند؛ اما خروج مقادیر زیاد ارز و طلا از کشور مانع دارد. همچنین حمل مواد قابل اشتعال یا بسته پلمپ آب و مواد غذایی نیز ممنوع است.