برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

بلیط هواپیما کاسپین

می‌توانید بلیط هواپیما شرکت هواپیمایی کاسپین و دیگر ایرلاین‌های داخلی و خارجی را از همین‌جا جستجو کنید.
یک طرفه
|
رفت و برگشت
مبداء
--
شهر های پر تردد
خارجی
داخلی
مقصد
--
شهر های پر تردد
خارجی
داخلی
تاریخ برگشت
-- --
تاریخ رفت
-- --
۱ مسافر
اکونومی
۱
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
۰
کودک
۲ تا ۱۲ سال
۰
نوزاد
زیر ۲ سال

درباره شرکت هواپیمایی کاسپین


شرکت هواپیمایی کاسپین روزانه بیش از ۳۰۰ پرواز داخلی و خارجی را از سراسر کشور انجام می گیرد. این ایرلاین در سال ۱۳۷۲ به عنوان اولین شرکت‌ هواپیمایی‌ خصوصی با همکاری نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران آغاز به فعالیت کرده است. از همان سال های ابتدایی فعالیت این شرکت هواپیمایی در ایجاد ایرلاینی محبوب و سازمانی بوده است. همچنین در سال های ابتدایی، مرکز شرکت کاسپین شهر مشهد بود و برای مدتی نیز مسیر پروازی تهران -مشهد و برعکس انجام می گرفت. پس از چند سال، مدیران این شرکت با انتقال مرکز به شهر تهران دامنه فعالیت را نیز به تمامی شهرهای کشور گسترش دادند.
در ابتدا تعداد و تنوع هواپیماهای کاسپین کم بود و همگی از نوع هواپیماهای توپولوف بودند. پس از ممنوعیت استفاده از این نوع هواپیماها در کشور، شرکت هواپیمایی کاسپین برای ارتقای امنیت پرواز و ارائه کیفیت بهتر هواپیماهای توپولوف را از ناوگان هوایی خود کنار گذاشت و اقدام به خرید هواپیمای بوئینگ کرد. به تدریج تعداد بویینگ های این شرکت اضافه شدند. همچنین این شرکت از لحاظ قیمتی نیز همواره با شرکت های دیگر هواپیمایی ایرانی در حال رقابت است.

ناوگان هواپیمایی کاسپین


شرکت هواپیمایی کاسپین در ابتدا به تورهای زیارتی اختصاص داشت و با توسعه کیفیت پروازها به سراسر ایران و خارج از کشور نیز گسترش داده شد. هواپیماهای اولیه این شرکت چهار فروند هواپیمای یاک ۴۲ بودند و سپس با خرید پنج هواپیما توپولف ۱۵۴ به فعالیت خود ادامه می داد. اما پس از ممنوعیت توپولوف ها به تدریج هواپیمای MD جایگزین شد و در سال های اخیر نیز با خرید پنج هواپیمای بوینگ ۷۳۷-۴۰۰ تعدادشان به ۱۰ عدد رسیده است و ناوگان فعلی هواپیمایی کاسپین شامل هواپیماهای MD-83، B737-400/500 هستند.

با بلیط هواپیما کاسپین می توانید به مقاصد مختلف داخلی و خارجی سفر کنید.

نام هواپیمایی کاسپین


نام این شرکت هواپیمایی از نام قوم کاسپیان یا کاسپی‌ ها گرفته شده است. این قبیله باستانی همزمان با مادها و قبل از به روی کار آمدن پارس‌ ها در شمال باختر دریای هیرکان می زیسته اند. این قوم را می توان به عنوان اولین ساکنان خطه گیلان و کرانه دریای خزر (کاسپین) نام برد.

انواع کلاس های پروازی هواپیمایی کاسپین


هواپیمایی کاسپین دارای دو کلاس پروازی اکونومی و کلاس بیزینس است. کلاس اکونومی خدماتی مانند غذا و نوشیدنی رایگان نسبت به مسیر پرواز ارائه می دهد. در کلاس بیزینس نیز خدمات اختصاصی با چند وعده غذا و نوشیدنی و صندلی هایی با فضای بیشتر نسبت به کلاس اکونومی برای راحتی بیشتر برای مسافر فراهم می کند.

مسیرهای پروازی هواپیمایی کاسپین


هواپیماهای کاسپین از مبدا تهران به شهرهای اهواز، مشهد، چابهار، شیراز، کیش، عسلویه، تبریز، کرمانشاه، دزفول و قشم پرواز دارد. از مبدا مشهد نیز به تهران، اهواز و شیراز پرواز انجام می گیرد. حال پروازهای خارجی این شرکت از مبدا تهران به دبی، سلیمانیه، اربیل، نجف، بغداد، ازمیر و استانبول است و از مبدا مشهد به بغداد و نجف، از مبدا کرمان به نجف، از مبدا شیراز به استانبول هستند.

سامانه سیمرغ کاسپین


هواپیمایی کاسپین اقدام به طراحی و راه‌ اندازی سامانه ای به نام سیمرغ کرده است. سامانه سیمرغ اطلاعات و خدمات هوایی را در اختیار مسافران و شرکت های هواپیمایی قرار می دهد. البته سامانه سیمرغ دارای چندین زیر سامانه است، مانند سامانه سپهر یا مدیریت اطلاعات پرواز، مدیریت خدمات پروازی، اطلاع‌ رسانی پرواز، کنترل وضعیت بلیط، لیست انتظار فرودگاه، رزواسیون آژانس ها، مدیریت چارترکنندگان، ارتباط با مشتریان، فروش اینترنتی بلیط و مدیریت ترانسپورت.

با بلیط هواپیما کاسپین می توانید از خدمات هواپیمایی کاسپین در سفرهای هوایی بهره مند شوید.

بار مجاز هواپیمایی کاسپین


در هنگام سفر با این شرکت هواپیمایی مجاز به حمل ۲۰ کیلوگرم در پروازهای داخلی و در کلاس اکونومی ۲۰ کیلوگرم و ۳۰ کیلوگرم در کلاس بیزینس پروازهای خارجی هستید. همچنین حمل کیف دستی و بار به داخل کابین در کلاس‌ های اکونومی ۵ کیلوگرم و در کلاس‌ های بیزینس ۷ کیلوگرم هستند. توجه داشته باشید در صورت داشتن اضافه بار باید جریمه پرداخت کنید. لازم به ذکر است که در هنگام خرید بلیط هواپیما از این شرکت اجازه بردن حیوانات خانگی به داخل کابین را ندارید و باید حیوانات را در قفس مخصوص قرار داده و به مسئول خدمات بار تحویل دهید.