search
menu

انواع سفر (آشنایی با سبک های مختلف سفر)

[ پنهان کردن ]
سفر رویدادی
سفر کوله گردی
سفر بدون برنامه‌ریزی
سفر تجاری
سفر تنهایی
سفر خانوادگی
سفر خواهرانه و برادرانه
سفر دخترانه یا پسرانه
سفر آهسته و طولانی‌مدت
سفر گروهی
سفر لوکس
سفر دوستانه
سفر آخر هفته
سفر سال‌های فاصله
سفر جاده‌ای
سفر خودمحور
سفر بازدید از اقوام و آشنایان
سفر داوطلبانه
سفر بی‌مقصد
سفر برای کار در خارج
سفر ماجراجویانه
سفر برای برنامه تبادل دانشجو
سفر برای ادامه تحصیل
سفر رمانتیک
سفر برای تدریس زبان انگلیسی
سفر برای یافتن ریشه اجداد
حال که صحبت از سفر است، مقاله را با جملات زیبایی از نویسنده معروف آمریکایی، مارک تواین، آغاز می‌کنیم. «بيست سال بعد، بابت کارهايي که نکرده‌ای بيشتر افسوس می‌خوری تا بابت کارهايی که کرده‌ای. بنابراين روحيه تسلیم‌پذیری را کنار بگذار. از حاشيه امنت بيرون بيا. جستجو کن. بگرد. آرزو کن. کشف کن.»
کیست که نخواهد به سفر برود و دنیا را کشف کند؟ همه رویای مسافرت طولانی‌مدت و مادام‌العمر با خانواده، دوست‌هایشان و یا یک ماجراجویی تنها دارند. ملاقات با مردمان جدید، امتحان کردن غذاهای متفاوت، غرق شدن در فرهنگ‌ها و سرگرم ماجراجویی شدن چیزهایی هستند که همیشه سفر را به یک تجربه هیجان‌انگیز و الهام‌بخش تبدیل می‌کنند. اگر هدف شما سیاحت به تنهایی یا با دیگران است، کافی است تا وقت بگذارید، صرفه‌جویی کنید و در واقع تلاش و همت به خرج دهید تا برنامه‌های سفرتان را دنبال نمایید.
از رایج‌ترین انواع سفر می‌توان سفرهای خانوادگی، تنهایی و رمانتیک را نام برد. اما علاوه بر این‌ها، انواع سفرهای مختلف وجود دارند که شاید نامشان را هم نشنیده و یا از وجود چنین سبک‌های مسافرتی بی‌خبر هستید. اگر اشتیاقتان به سفر روز به روز بیشتر می‌شود، بهتر است نگاهی به انواع سفر بیندازید و دقیقا با ۲۶ نوع سبک سفر آشنا شوید. مطمئنا، آشنایی با انواع سفر شما را به سمت ماجراجویی‌های شگفت‌انگیز هدایت خواهد کرد.
انواع سفر (آشنایی با سبک های مختلف سفر)

سفر رویدادی


سفر به خارج از کشور برای شرکت در یک رویداد بزرگ و مهم همچون رویداد ورزشی، جشنواره موسیقی مانند کواچلا (Coachella) یا یک جشنواره فرهنگی، بسیار شگفت‌انگیز به نظر می‌رسد. سفر رویدادی، یک سبک سفر فوق‌العاده زیبا برای کشف مکان‌های جدید و تجربه هیجانِ جشنواره‌ها و رویدادها است. مردم از سراسر جهان برای شرکت در رویدادهای مختلف در هر نقطه‌ای از جهان بلیط هواپیما می‌خرند و راغب تجربه‌های جدید و متفاوت هستند. درواقع سفر رویدادی را می‌توان به عنوان یک سبک سفر برای یافتن دوستان جدید و یادگیری فرهنگ‌های مختلف تعریف کرد.

سفر کوله گردی


همه بایستی حداقل برای یک بار سفر کوله گردی را در زندگی‌شان تجربه کنند. سفر کوله گردی، شبیه هیچ سبک سفر دیگری نیست و بدون هیچ‌گونه فشار و تعهدی به شما احساس آزادی می‌دهد. در این سفر فقط شما هستید و دنیایی که باید کشف کنید! سفر کوله گردی در داخل کشور، حتی اگر کوتاه‌مدت باشد، باعث می‌شود شما دنیا را با نگاهی متفاوت بنگرید. شاید کوله گردی گاه سخت و دشوار باشد، اما مطمئن باشید پس از برگشتن از سفر داستان‌های زیادی برای حکایت کردن به دوستانتان خواهید داشت.

سفر بدون برنامه‌ریزی


وقتی اشتیاق به سفر به اوج می‌رسد، تمام چیزی که می‌خواهید در آن لحظه انجام دهید این است که چمدانتان را سریعا آماده کرده و به کشف دنیای بیرون بروید. دقیقا این بهترین تعریفی است که می‌توان برای سفر فی‌البداهه یا بدون برنامه‌ریزی استفاده کرد. همیشه برنامه‌های یک هویی و ناگهانی بهترین هستند. این گونه سفرها چه تنهایی باشند و چه با دوستان یا خانواده مطمئنا دلچسب و شیرین هستند. فرقی ندارد سفر بدون برنامه‌ریزی شما با خرید بلیط هواپیما همراه باشد یا یک سفر جاده‌ای، در هر صورت ماجرای دلنشین و پر از خاطرات شیرین برایتان رقم خواهد خورد.

سفر تجاری


سفر تجاری، یکی از رایج‌ترین انواع سفرها است. معمولا سفرهای تجاری به تنهایی، با هدف تجاری و برای شرکت در جلسات، کنفرانس‌ها و دیدار با شرکای تجاری بالقوه و یا مشتریان بالقوه انجام می‌شود. در حالی که سفر تجاری یک سفر کوتاه‌مدت است و جلسات و برنامه‌های فشرده‌ای را شامل می‌شود، در عین حال یک فرصت عالی برای سفر به حساب می‌آید.
انواع سفر (آشنایی با سبک های مختلف سفر)

سفر تنهایی


بدون شک، یکی از بهترین انواع سفرها، سفر تنهایی است. سفر تنهایی، بهترین فرصتی است که در عین تنها سفر کردن، به کشف ویژگی‌ها و ابعاد شخصیتی خودتان بپردازید. با کمال تعجب، بسیاری از افراد تمایل چندان زیادی به سفر تنهایی ندارند. اما اگر یک بار اراده کرده و سفر تنهایی را تجربه کنند، شاهد تغییرات مثبت در زندگی‌شان شده و خود را بهتر از قبل خواهند شناخت. در سفر تنهایی شما می‌توانید هر طور که دوست دارید بگردید، بخورید، هر جایی که دوست دارید بروید و هر کاری که دوست دارید انجام دهید، بدون آن که تحت فشار کسی بوده و یا کسی را تحمل کنید. سفر تنهایی، یکی از آزادکننده‌ترین کارهایی است که می‌توانید در زندگی‌تان انجام دهید. فقط خودتان باشید و خودتان؛ برای چند روزی راحت و آزادانه زندگی کنید. حداقل برای یک بار سفر انفرادی را تجربه کنید.

سفر خانوادگی


یکی از بهترین انواع سفر برای آرامش و برقراری ارتباط با خانواده، سفر خانوادگی است. با وجود فشارهای بیش از اندازه زندگی روزمره، امکان گذراندن اوقات باکیفیت و صمیمی با اعضای خانواده کم شده است. رفتن به سر کار، انجام دادن کارهای خانه، تکالیف، امتحانات، همه و همه والدین، فرزندان و دیگر اعضای خانواده را سرگرم خود کرده و فرصت برای ارتباط برقرار کردن را از آن‌ها گرفته‌اند. به همین سبب، سفر خانوادگی یکی از مهم‌ترین و واجب‌ترین تفریحات است تا اعضای خانواده بتوانند به دور از عوامل استرس‌زا کنار هم وقت بگذرانند و پیوندشان را با یکدیگر هر چه بیشتر تقویت و محکم‌تر کنند.

سفر خواهرانه و برادرانه


هر چه سن بالاتر می‌رود، فاصله از خواهرها و برادرها به دلایل مختلف ازجمله زندگی پرفراز و نشیب و یا زندگی در شهرها و کشورهای دیگر بیشتر می‌شود. گاهی، در میان این همه بحبوحه، خوشحالی حاصل از مستقل بودن و راحت بودن از آزار و اذیت‌های خواهر و برادرانه از بین می‌رود و شروع به دلتنگ شدن آن‌ها و رابطه عشق و نفرتی که بینتان وجود داشت، می‌کنید. در این هنگام با خود فکر می‌کنید که آخرین بار چه زمانی با بهترین دوست و شرکای جرمتان وقت گذرانده‌اید؟! بنابراین، گاهی برای تجدید خاطرات کودکی و گذراندن وقت با خواهر و برادر نیاز است تا به یک سفر خواهرانه یا برادرانه رفت و قدر یکدیگر را بیش از هر زمان دیگری دانست.

سفر دخترانه یا پسرانه


قطعا یکی از بهترین انواع سفر برای دخترها، سفرهای دخترانه و برای پسرها، سفرهای پسرانه است. حتی فکر کردن به این سبک سفر هم بسیار هیجان‌انگیز است و چه خانم و چه آقا هر دو به این نوع سفر نیاز دارند. این نوع سفرها معمولا همراه با ماجراهای خاطره‌انگیز، کشف مکان‌های شگفت‌انگیز و سرگرمی‌های فوق‌العاده هستند و یکی از بهترین تجربیات سفر برای هر دو گروه محسوب می‌شوند. گاه لازم است خانم‌ها و آقایان برای دوری از مشکلات روزمره، ایجاد خاطرات جدید و تقویت پیوند دوستی به سفرهای دخترانه یا پسرانه با دوستانشان بروند.
انواع سفر (آشنایی با سبک های مختلف سفر)

سفر آهسته و طولانی‌مدت


سفر آهسته و طولانی‌مدت یک سبک سفر متفاوت و خاص است که در آن فرد یا افراد چند ماهی از سال را برای سفر به مکان‌های مختلف دنیا یا یک کشور اختصاص می‌دهند. در این نوع سفر، شما با هر سرعتی که دوست دارید سفر می‌کنید، در هر مکانی که دوست دارید اقامت کرده و در فرهنگ‌های مختلف غوطه‌ور می‌شوید. در سفرهای آهسته و طولانی‌مدت معمولا گردشگران اقامتگاه ها و غذاهای ارزان‌قیمت و مقرون به صرفه را ترجیح می‌دهند تا بتوانند مخارج سفر آهسته و طولانی‌مدتشان را به خوبی تأمین کنند. سفر آهسته و طولانی‌مدت بیشتر از یک سبک سفر، به سبک زندگی تبدیل می‌شوند.

سفر گروهی


سفر گروهی، یکی از محبوب‌ترین انواع سفرها است. سفر کردن به یک مقصد همراه با گروهی از هم‌کلاسی‌ها و یا ماجراجویان می‌تواند تجربه بسیار هیجان‌انگیزی باشد. مهم نیست در سفر گروهی کجا می‌روید یا قرار است چه کاری انجام دهید، در تور گروهی همه چیز امکان‌پذیر است. امروزه، آژانس‌های مسافرتی زیادی تورها و سفرهای گروهی به مکان‌های مختلف برگزار می‌کنند. یکی از بهترین ویژگی‌های سفر گروهی این است که شما مجبور نیستید برای برنامه‌ریزی سفر وقت و حوصله به خرج بدهید. زیرا که برنامه کلی سفر در سفرهای گروهی از قبل توسط آژانس و رهبر گروه تعیین‌شده و تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که مرخصی بگیرید و به دل ماجراجویی‌های زیبا و به یاد ماندنی بزنید.

سفر لوکس


سفرهای لوکس، یکی از مجلل‌ترین و عالی‌ترین انواع سفرها هستند که بهترین خدمات ممکن، محل اقامت لوکس و مجلل، غذاخوری‌های بی‌نظیر و نفیس، راهنمایی‌های آموزنده و مفید و خیلی موارد عالی و باشکوه دیگر را شامل می‌شوند. سفر لوکس یک سبک سفر بدون هیچ‌گونه فشار زمانی و استرس بوده و تمام انتظارات شما را به نحو احسن برآورده می‌کند. معمولا، سفر لوکس به معنی اقامت در هتل‌های باشکوه و مجلل، مراقبت‌های سلامتی، اسپا و خدمات ریلکسیشن و ایجاد حس آرامش و دوری از هرگونه عوامل استرس‌زای زندگی پر تلاطم و پر تنش است.

سفر دوستانه


سفر دوستانه نیازی به معرفی ندارد و یک سبک سفر هیجان‌انگیز است که از کودکی همه آرزوی آن را داشته‌اند. مقاصد شگفت‌انگیز زیادی وجود دارند که می‌توانید با دوستانتان انتخاب کرده و سفر کنید. در سفر دوستانه کارهایی که می‌خواهید انجام دهید و مکان‌هایی که می‌خواهید بازدید کنید، کاملا به خود شما و دوستانتان بستگی دارند. در سفر دوستانه می‌توانید به یک جزیره بروید و اوقات آرامش بخشی در ساحل دریا بگذرانید، به یک مقصد ماجراجویانه بروید و یا هر کدام از شما یک شهری را برای سفر انتخاب کنید و سفر خاطره‌انگیزی را در زندگی‌تان رقم بزنید. در سفر دوستانه چیزی به نام "غیرممکن" وجود ندارد!
انواع سفر (آشنایی با سبک های مختلف سفر)

سفر آخر هفته


رفتن به سفرهای آخر هفته نوعی مهارت به حساب می‌آید که افراد کمی در آن ماهر هستند. به طور معمول، بسیاری از مردم فکر می‌کنند برای تجربه یک سفر شیرین و به یاد ماندنی حداقل یک هفته زمان نیاز است. در حالی که بسیاری از گردشگران ماهر و خوش‌ذوق می‌توانند بهترین و خاطره‌انگیزترین سفرها را در دو روز آخر هفته تجربه کنند. درواقع سفر آخر هفته به معنای رزرو بلیط هواپیما ارزان، پیدا کردن کوتاه‌ترین مسیر جاده‌ای به یک شهر ناشناخته و برداشتن اسباب و وسایل سبک و مفید است. اگرچه سفر آخر هفته سفر جمع و جور و کوتاه‌مدت به نظر می‌آید، اما باور کنید سفر آخر هفته فرصت مناسبی برای دوری از تلاطم زندگی روزمره است و در پایان سفر و اولین روز هفته با انرژی هر چه بیشتر و مثبت به سر کار و زندگی‌تان برمی گردید.

سفر سال‌های فاصله


شاید نام این سفر برایتان عجیب و غریب به نظر بیاید اما درواقع سفر سال‌های فاصله یا به اصطلاح (Gap Year)، به معنای اختصاص دادن یک سال از عمرتان برای سفر به یک کشور دیگر جهت بازدید اقوام و دوستان، پشت سر گذاشتن یک دوره آموزشی، داوطلب شدن در یک حرفه یا شغل برای زمان کوتاه‌مدت است. سفر سال‌های فاصله معمولا تصویری از یک دانش‌آموز جوان را در ذهن‌ها تداعی می‌کند که قبل از پا گذاشتن به "دنیای واقعی"، به سفر می‌رود تا تجربه کاری به دست آورد. در حالی که هر کسی در هر سنی و در هر مقطعی از زندگی حرفه‌ای‌اش می‌تواند به سفر سال‌های فاصله برود. درواقع این سبک سفر بدین معنا است که فرد برای یک سال زندگی خود را متوقف کرده و به سفر می‌رود.

سفر جاده‌ای


در سفر جاده‌ای کافی است کیفتان را آماده ، آهنگ‌های مورد علاقه‌تان را انتخاب کنید، کمربند ایمنی‌تان را ببندید و برای تجربه یک سفر هیجان‌انگیز به دل جاده بزنید. فرقی ندارد سفر جاده‌ای شما با یک ماشین کاروان یا خودروی شخصی صورت بگیرد، در هر صورت ماجرای هیجان‌انگیزی برایتان رقم خواهد خورد. سفرهای جاده‌ای از جمله زیباترین انواع سفر هستند که چه با دوست، چه با خانواده و حتی به تنهایی بسیار خوش می‌گذرند. در سفر جاده‌ای معمولا به مکان‌های جدیدی می‌روید که هرگز نرفته‌اید، در مسیرهایی رانندگی می‌کنید که هرگز ندیده‌اید و با افراد جدید ملاقات می‌کنید که حال دلتان را خوب می‌کنند. همچنین اگر علاقه دارید این نوع از سفر را در جاده‌های خارج از ایران تجربه کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما راهنمای سفر جاده‌ای با ماشین شخصی در خارج از کشور را مطالعه کنید.

سفر خودمحور


اکثر مسافران ترجیح می‌دهند برای خرید بلیط هواپیما خارجی و انجام برنامه سفر از آژانس‌های مسافرتی یا دیگران کمک بگیرند. اگرچه این گونه سفرها شگفت‌انگیز به نظر می‌رسند و شامل مکان‌ها، غذاها و فعالیت‌های فوق‌العاده هستند که اکثر گردشگران توصیه و تأکید می‌کنند، اما ایجاد برنامه سفر خودمحور که اصطلاحا (DIY Trip) نام دارد، شامل امتیازات خاص هست و به شما این فرصت را می‌دهد تا خودتان برای سفرتان برنامه‌ریزی کنید، درباره مقصدتان و مسیر حرکتتان تصمیم بگیرید، با فوت و فن های سفر آشنا شوید، در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کرده و به مکان‌هایی که کمتر کسی به آن‌ها سفر می‌کند، بروید.
انواع سفر (آشنایی با سبک های مختلف سفر)

سفر بازدید از اقوام و آشنایان


یکی از رایج‌ترین انواع سفرها، سفر بازدید از اقوام و آشنایان در خارج از کشور یا یک شهر دیگر است. ازجمله مزیت‌های این سبک سفر این است که شما یک مکان برای اقامت دارید و افرادی دارید که می‌توانند شما را به گردش دور شهر یا کشور ببرند. در این سبک سفر شما معمولا می‌توانید به مدت طولانی در منزل دوست یا آشنایانتان بمانید و شهر یا کشور را از منظر خودتان کشف کنید. هرچند، یکی از نقطه‌ضعف‌های این سبک سفر نیز این است که احتمالا آزادی کافی برای گشت و گذار در مقصد نخواهید داشت و مجبور خواهید بود خود را با برنامه سفر ایجاد شده توسط اقوام و آشنایانتان وفق دهید.

سفر داوطلبانه


سفر داوطلبانه، می‌تواند یک سبک سفر پاداش آور باشد. زیرا که شما برای کمک کردن به افراد نیازمند و ارزش بخشیدن به یک جامعه به سفر می‌روید. سفر داوطلبانه به یک مکان یا یک کشور جدید می‌تواند تجربه هیجان‌انگیز و رضایت بخشی باشد. چرا که در عین کمک کردن به مردم، تجربه‌ای فراموش‌نشدنی و مادام‌العمر کسب می‌کنید. سفر داوطلبانه می‌تواند انواع مختلفی داشته باشد. برای مثال، یکی برای کار در یک مزرعه ارگانیک در ایتالیا داوطلب سفر می‌شود، یکی برای کمک کردن به پرورشگاهی در کامبوج و یا برای ساختن مدرسه‌ای در آفریقا به سفر داوطلبانه می‌رود. بنابراین، سفر داوطلبانه انواع مختلفی داشته و به هدف مسافر بستگی دارد. همچنین، سازمان‌های غیرانتفاعی گوناگونی وجود دارند که برای مددکاران خود مکان‌های اقامتی و وعده‌های غذایی ارائه می‌دهند و این امر باعث کاهش هزینه سفر می‌شود. تصور کنید، سفر داوطلبانه برای تبدیل کردن دنیا به مکانی بهتر چقدر می‌تواند زیبا و رضایت‌بخش باشد!

سفر بی‌مقصد


سفر بی‌مقصد یعنی، آماده کردن چند اسباب و وسایل سبک مسافرتی و حرکت در جاده‌ای که فرقی ندارد شما را به کجا می‌برد. شاید برایتان جالب باشد بدانید که بسیاری از مردم به فرودگاه می‌روند و بلیط هواپیمای اولین پروازی که قصد بلند شدن از باند را دارد، خریداری می‌کنند. برخی نیز به ترمینال رفته و بدون اینکه مقصدی در ذهنشان باشد، سوار اتوبوس شده و راه می‌افتند. این سبک سفر، یک روش فوق‌العاده و پر از رمز و راز برای کاوش در جهان است، بدون آن که بدانید قرار است به کجا برسید!

سفر برای کار در خارج


کار در خارج از کشور، یک تجربه کاملا متفاوت از سفر یا تعطیلات است. کار در یک کشور خارجی به شما این فرصت را می‌دهد تا به عنوان یک فرد محلی زندگی را تجربه کرده و در موقعیت‌های خاصی قرار بگیرید که در کشور خودتان هرگز تجربه نکرده بودید. سفر برای کار در خارج از کشور، یک سبک سفر برای غوطه‌ور شدن در فرهنگی جدید و کاملا متفاوت است. این سبک سفر، می‌تواند در هر زمان و مکانی انجام بگیرد. در این نوع سفر شما می‌توانید تعطیلات تابستانی‌تان را صرف کسب تجربه کاری در یک کشور خارجی بکنید، از زندگی واقعی تجربه به دست آورید، چند ماه یا چند سال در خارج از کشور کار کنید و در مورد سنت‌ها و فرهنگ‌های کشور خارجی دانش و اطلاعات به دست آورید. با سفر برای کار در خارج از کشور، شما رزومه کاری‌تان را نیز تقویت خواهید کرد. مطمئنا، با کار در یک کشور خارجی ضمن لذت بردن از سفر، به رشد شغلی و تحصیلی نیز خواهید رسید.
انواع سفر (آشنایی با سبک های مختلف سفر)

سفر ماجراجویانه


آیا زندگی بدون ماجراجویی معنا دارد؟ اگر عاشق ماجراجویی هستید، سفرهای ماجراجویانه خوراک خودتان است. البته که سفرهای ماجراجویانه سرشار از فعالیت‌های هیجان‌انگیز بوده و می‌توانید به هر مقصدی که دوست دارید بروید و مشغول کمپینگ، کوهنوردی، پیاده‌روی یا ورزش‌های آبی باشید.

سفر برای برنامه تبادل دانشجو


یکی از بهترین انواع سفر برای دانشجویان، سفر برای برنامه تبادل دانشجو است. این سبک سفر، درواقع نوعی مسافرت در سنین جوانی برای تجربه فرهنگ متفاوت است. در دهه گذشته، در بسیاری از کشورهای جهان برنامه تبادل دانشجو مطرح گشت و برای دانشجویان این فرصت را ایجاد کرد تا بتوانند در هر کشوری که می‌خواهند فرصت سفر و تحصیل داشته باشند. این نوع سفر، خاطرات ماندگار برای دانشجویان ایجاد می‌کند، دوستی‌هایشان را تثبیت کرده و به آن‌ها کمک می‌کند تا درس‌های الهام‌بخش زیادی یاد بگیرند. برنامه‌های تبادل دانشجو برای تمام سنین، گرایش‌ها و سطوح تسلط به زبان آزاد هستند و به اعتبار مدرک دانشجویان اضافه می‌کنند. از جمله بهترین مزیت‌های برنامه‌های تبادل دانشجو ارائه تخفیف‌های مختلف دانشجویی، کمک‌های مالی و ایجاد فرصت‌های بورسیه تحصیلی هستند.

سفر برای ادامه تحصیل


این نوع سفر، جدا از سفر برای برنامه تبادل دانشجو، معمولا یک ترم طول می‌کشد و شما می‌توانید برای کامل کردن مدرک تحصیلی‌تان به یک کشور خارجی سفر کنید. سفر برای ادامه تحصیل و کسب مدرک معتبر دانشگاهی از بهترین انواع سفر برای دانشجویان محسوب می‌شود. شما در این سبک سفر علاوه بر فرصت ادامه تحصیل در کشور خارجی، امکان ملاقات با مردم و آشنایی با فرهنگ جدید نیز خواهید داشت. علاوه بر این، در این سبک سفر شما در یک کشور خارجی منزل داشته و می‌توانید به شهرها و کشورهای اطراف سفر کنید. بسیاری از دانشگاه‌ها و کالج‌ها بورسیه تحصیلی و انواع کمک‌های مالی به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند. دانشجویان می‌توانند در مدت زمان تحصیلشان در اقامتگاه‌ها یا خوابگاه‌های دانشجویی بمانند از پس هزینه‌هایشان بر بیاند و در عین حال به کشف کشور جدید بپردازند. در برخی کشورها نیز به دانشجویان اجازه داده می‌شود بدون داشتن ویزای کاری در ساعات مشخصی از هفته کار کنند. این بدان معناست که شما مقداری پول برای لذت بردن از سفرهای ماجراجویانه کسب خواهید کرد.
انواع سفر (آشنایی با سبک های مختلف سفر)

سفر رمانتیک


یکی دیگر از محبوب‌ترین انواع سفر، سفر رمانتیک است. سفر به یک مکان متفاوت و زیبا همراه شریک زندگی‌تان راهی فوق‌العاده برای گذراندن وقت با یک دیگر، تجدید حیات عاشقانه و تجربه ماجراهای هیجان‌انگیز است. چه تازه ازدواج کرده باشید، چه نامزد باشید، چه برای چندین سال متأهل باشید یا اخیرا خواستگاری کرده و رابطه‌تان را شروع کرده باشید، سفر رمانتیک و عاشقانه رابطه شما را تقویت کرده و شما را در زندگی روزمره و پرتلاطم به یکدیگر نزدیک‌تر خواهد کرد. انتخاب مقصد مناسب برای سفر رمانتیک به سلیقه شما بستگی دارد. باید در نظر بگیرید که به دنبال ماجراجویی هستید، یک مقصد رمانتیک متفاوت می‌خواهید، به مکان‌های تاریخی علاقه‌مند هستید یا دوست دارید غذاهای جدید امتحان کنید؟ فرقی ندارد برای سفر رمانتیک چه کشوری را انتخاب کنید، مهم این است که خاطرات بسیار زیبا و به‌یادماندنی کنار هم رقم خواهید زد.

سفر برای تدریس زبان انگلیسی


امروزه، سفرهای مدرن انواع متنوعی از سفرها را ایجاد کرده‌اند که "سفر برای تدریس زبان انگلیسی" یا دیگر زبان‌ها یکی از آن‌ها است. سفر برای تدریس زبان در یک کشور خارجی به شما این فرصت را می‌دهد تا علاوه بر بازدید از یک مقصد جذاب جدید، هزینه زندگی‌تان را نیز تأمین نمایید. این نوع مسافرت، به شما اجازه می‌دهد تا در کنار کسب و کار و پس‌انداز کردن پول، درس‌های بزرگی از سفر فرابگیرید و در بازگشت به خانه داستان‌های زیبای زیادی برای تعریف کردن و به اشتراک‌گذاری داشته باشید. همچنین، در این سبک سفر مدیریت بودجه را یاد خواهید گرفت که در سفرهای دیگر بسیار به دردتان خواهد خورد. برای تدریس در سراسر جهان فرصت‌های بی‌شماری وجود دارند. از روستاهای دورافتاده گرفته تا شهرهای بزرگ که می‌توانید برای تمام اقشار و گروه‌های سنی مختلف زبان تدریس کنید. علاوه بر این، سفر برای تدریس زبان با یادگیری مهارت‌های تدریس خصوصی، ارتباطات بین فرهنگی، مهارت‌های رهبری و مدیریت و بسیاری از موارد دیگر همراه است.

سفر برای یافتن ریشه اجداد


آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده‌اید که اجداد شما اهل کجا بوده‌اند؟ بسیاری از مردم برای یافتن ریشه اجدادشان راهی سفر می‌شوند و در این سبک سفر علاوه بر لذت بردن از سرسبزی طبیعت و کوهستان‌های اطراف، ریشه‌های خانوادگی‌شان را نیز کشف کرده و خانواده خود را بیشتر می‌شناسند.

برای سفر، زمان یا سن مناسبی تعریف نشده است. با وجود چنین مجموعه گسترده‌ای از سفر می‌توانید هر نوع سفری که دوست دارید انتخاب کرده و لذت ببرید. فرقی ندارد به صورت انفرادی سفر بروید یا با دوستان و خانواده و یا به هر سبک سفر دیگری که در این مقاله اشاره کردیم، مطمئنا مقصدی خواهید یافت که متناسب روحیه و بودجه شما باشد و بهترین روزهای زندگی‌تان را بسازد. بنابراین، رویاپردازی درباره سفر را متوقف کرده و دست به کار شوید. چمدانتان را آماده و مقصدتان را انتخاب کنید. دنیای بیرون در انتظار کشف شدن است. سفر کنید و از ماجراجویی لذت ببرید!
فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است