search
menu

سفرهای بدون قرنطینه در تایلند آغاز شد

تایلند در این روزها میزبان نخستین موج از گردشگرانی است که پس از چندین ماه بدون نیاز به سپری کردن قرنطینه به این کشور سفر می‌کنند.
صدها گردشگر خارجی واکسینه‌شده روز دوشنبه به عنوان نخستین گروه از گردشگرانی که پس از ۱۸ ماه ملزم به سپری کردن دوران قرنطینه در تایلند نیستند با خرید بلیط هواپیما وارد بانکوک شدند.
دولت تایلند در راستای احیای صنعت گردشگری خسارت‌دیده کشور به گردشگران بیش از ۶۰ کشور از جمله چین و ایالات متحده اجازه ورود داده است.
انتظار می‌رود با توجه به علاقه اروپایی‌های نیم‌کره شمالی برای سفر به مناطق گرم‌تر، بتوانند چند کشور دیگر را نیز به فهرست کشورهای مجاز به سفر اضافه کنند.
تایلند که یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری آسیا - اقیانوسیه است، در ۱۸ ماه گذشته مقررات سختگیرانه‌ای برای ورود به کشور به اجرا گذاشته بود.
پیش از شیوع ویروس کرونا، گردشگری حدود ۱۲ درصد از تولیدات ناخالص داخلی تایلند را دربرمی‌گرفت و پایتخت این کشور نیز در سال ۲۰۱۹ به عنوان پربازدیدترین شهر جهان معرفی شد.
سفرهای بدون قرنطینه در تایلند آغاز شد

مقام‌های تایلند در ماه جولای جزیره «پوکت» را بازگشایی کرده بودند و در آن زمان این امکان را برای گردشگران واکسینه‌شده فراهم کرده بودند که با اقامت در این جزیره از سپری کردن قرنطینه اجباری دوهفته‌ای معاف شوند.
بر اساس برنامه جدید تایلند، مسافران باید نخستین‌ شب اقامت خود را در یک هتل معین بگذرانند و پس از ارائه نتیجه منفی آزمایش کرونا می‌توانند به نقاط مختلف این کشور سفر کنند.