search
menu

از آگوست سال گذشته بیش از ۱۰ میلیون نفر برای حج عمره به عربستان سفر کردند

وزارت حج و عمره عربستان سعودی اعلام کرد که از تاریخ چهارم اکتبر سال گذشته میلادی که با آغاز تمهیدات ویژه کرونایی برای پذیرش عمره‌گزاران همراه بود، ۱۰ میلیون زائر با موفقیت، با خرید بلیط هواپیما به عمره آمده‌اند.
عبدالفتاح بن سلیمان ماشات، وزیر حج و عمره عربستان همچنین اظهار کرد از زمان آغاز پذیرش مجدد زائران عمره از سایر کشورها از ۱۰ آگوست امسال نیز بیش از ۱۲ هزار ویزای عمره صادر شده است. او همچنین تاکید کرد واکسیناسیون کامل پیش شرط اساسی برای صدور مجوز حضور در عمره است و با توجه به شرایط کرونایی، فهرست کشورهایی که زائران آنها می‌توانند وارد خاک عربستان شوند، بصورت مداوم بروزرسانی می‌شود. زائران بین‌المللی ۷۲ ساعت پیش از سفر به عربستان باید وضعیت واکسیناسیون خود را در سامانه ویژه‌ای با نام مقیم ثبت کنند.
از آگوست سال گذشته بیش از ۱۰ میلیون نفر برای حج عمره به عربستان سفر کردند

مقامات سعودی با بیان اینکه همچنان به تلاش برای محافظت از سلامت زائران ادامه خواهند داد، از تمامی حجاح عمره درخواست کردند از کلیه دستورالعمل‌های بهداشتی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا پیروی کنند. هدف عربستان میزبانی از ۳.۵ میلیون زائر و بازدیدکننده در ماه است و این کشور هم اکنون میزبان روزانه ۷۰ هزار عمره‌گزار است.