search
menu

مرز پاتایا به روی گردشگران باز شد

در تاریخ 20 ژانویه 2022 مرکز مدیریت وضعیت covid-19 در تایلند (CCSA) تائید کرد که طرح ورود مسافران بدون نیاز به قرنطینه از سر گرفته خواهد شد. این طرح که با نام "Test & Go" شناخته می‌شود، این امکان را به تمامی مسافران خارجی می‌دهد که تحت شرایط بخصوصی بتوانند بدون نیاز به سپری کردن قرنطینه به برخی از شهرهای تایلند سفر کنند. در ادامه درباره شرایط سفر به تایلند بدون نیاز به قرنطینه بیشتر صحبت می‌کنیم.
مرز پاتایا به روی گردشگران باز شد

طبق طرح Test & Go گردشگرانی به طور کامل واکسینه شده‌اند می‌توانند به مقصد پاتایا سفر کنند اما پیش از آن باید مسافران پیش پرداخت ۵ شب اقامت جداگانه در یکی از هتل‌های مورد تائید دولت را تهیه کرده باشند. همچنین مسافران باید هزینه دو تست PCR که در روز اول و روز پنجم از آن‌ها گرفته می‌شود را از پیش پرداخت کنند. پیش پرداخت روز نخست شامل هزینه‌های محل اقامت، هزینه آزمایش تست کرونا و هزینه حمل و نقل آن‌ها از فرودگاه به هتل که از پیش تعیین شده است می‌شود.
مسافران می‌توانند دو هتل مختلف برای اقامت خود و همراهانشان تهیه کنند اما از زمان ترانسفر به هتل تا ۵ روز باید در یک هتل اقامت داشته باشند، سپس در روز پنجم و منفی شدن جواب دومین تست کرونا مسافران‌ می‌توانند در هتل یا اقامت دیگری اقامت داشته باشند، هرچند در این طرح قرنطینه اجباری وجود ندارد.