search
menu

فاصله‌گذاری اجتماعی در پروازها لغو شد

بر اساس آخرین شیوه نامه ابلاغی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به وزارت راه، رعایت فاصله گذاری اجتماعی در پروازها و فروش حداکثر ۶۰ درصدی بلیط هواپیما به مسافران لغو شد.
بر اساس نامه کمال حیدری معاون بهداشت وزارت بهداشت به شهرام آدم نژاد معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی، شرایط پذیرش مسافران و گردشگران در ناوگان حمل و نقل برون شهری تغییراتی کرده است که از مهمترین آن می‌توان به حذف الزام فروش حداکثر ۶۰ درصد بلیط‌های هواپیما و جایگزین شدن تست منفی کرونا (پی سی آر) با اعتبار ۷۲ ساعت برای پروازهای داخلی و ۹۶ ساعت برای پروازهای خارجی اشاره کرد.
در این نامه تاکید شده است: وزارت راه و شهرسازی مکلف به نظارت عالیه و برخورد با هرگونه مغایرت مشاهده شده در نظارت‌ها بر اساس مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا است.
فاصله‌گذاری اجتماعی در پروازها لغو شد

بر اساس این نامه پذیرش مسافر در سفرهای برون شهری شامل شناورها، قطارها و اتوبوس‌ها حداکثر ۸۰ درصد صندلی‌ها و در هواپیما به صورت ۱۰۰ درصدی خواهد بود.
همچنین در قطار و در کوپه‌هایی که به خانواده‌ها فروخته می‌شود لزومی به رعایت ظرفیت ۸۰ درصدی نخواهد بود.
در سفرهای زمینی با اتوبوس و همچنین پروازها و سفرهای دریایی داخلی، مسافران باید تست پی سی آر منفی با اعتبار ۷۲ ساعت و یا کارت واکسن خود را همراه داشته باشند و در سفرهای دریایی خارجی و پروازهای خارجی هم، همراه داشتن تست منفی کرونا و کارت واکسن (هر دو) الزامی خواهد بود.
رعایت فاصله دو متری مسافران هنگام پذیرش، گندزدایی اتوبوس ها، هواپیماها و قطارها قبل از مسافرگیری و باز بودن پنجره اتوبوس‌ها و قطارها از دیگر الزامات تاکید شده در نامه معاون بهداشت وزیر بهداشت در سفر با حمل و نقل عمومی اعم از دریایی، زمینی، ریلی و هوایی است.