search
menu

بازگشایی مرزهای هند به روی گردشگران خارجی

وزارت کشور هند از صدور مجدد ویزای توریستی این کشور برای گردشگران خارجی از ۱۵ اکتبر (۲۳ مهرماه) خبر داد.
مقامات کشور هند تصمیم دارند تا از اواخر هفته جاری با تجدیدنظر در محدودیت‌های سفر و صدور ویزای توریستی جدید، مجوز ورود برخی از گردشگران خارجی به این کشور را صادر کنند. بنا بر اعلام وزارت کشور هند، در وهله اول ویزا تنها به آن دسته از مسافرانی تعلق خواهد گرفت که از ۱۵ اکتبر (۲۳ مهرماه) با پروازهای چارتر به این کشور سفر می‌کنند. از ۱۵ ماه نوامبر (۲۴ آبان) مسافران سایر پروازهای تجاری نیز مشمول دریافت ویزا خواهند شد.
بازگشایی مرزهای هند به روی گردشگران خارجی

مسافرانی که ۱۵ اکتبر وارد خاک هند خواهند شد، اولین مسافرانی لقب خواهند گرفت که پس از تعطیلی ۱۹ ماهه گردشگری در هند به این کشور سفر کرده‌اند. از مارس ۲۰۲۰ و پس از صدور فرمان نخست‌وزیر هند مبنی بر بسته شدن مرزها به روی گردشگران خارجی، هیچ ویزای توریستی به مقصد این کشور آسیایی صادر نشده است؛ گرچه در ماه‌های اخیر صدور ویزاهای تجاری و دیپلماتیک هند از سر گرفته شده بود.
در همین راستا وزارت کشور هند پس از ارزیابی‌های گسترده با انتشار اطلاعیه از صدور مجدد ویزای توریستی برای گردشگران خارجی از ۱۵ اکتبر خبر داد. در این اطلاعیه آمده است: کلیه پروتکل‌های بهداشتی و قوانین مربوط به شیوع کووید ۱۹ توسط «وزارت بهداشت و رفاه خانواده» هند ابلاغ شده است و مسافران خارجی که با خرید بلیط هواپیما به هند سفر می‌کنند ملزم به رعایت این دستورالعمل‌ها در مبادی فرودگاهی خواهند بود.