search
menu

ورود گردشگران و تورگردانان خارجی به ایران

ممنوعیت صدور ویزای توریستی ایران که از اوایل سال ۱۳۹۹ با همه‌گیری ویروس کرونا، به اجرا گذاشته شده بود، از پنجم آبان‌ماه به دستور رییس‌جمهور رسما لغو شد که به دنبال آن، سفر گردشگران خارجی به ایران پس از حدود یک‌سال و نیم توقف، از سر گرفته شد. روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی که جمعه ۱۴ آبان‌ماه از سفر نخستین گروه از گردشگران روس به ایران خبر داده بود، اینک ورود نخستین گروه از گردشگران فرانسوی را به کشور اعلام کرد.
این گردشگران با برنامه‌ریزی یک شرکت خصوصی و با خرید بلیط هواپیما، بامداد یکشنبه ۱۶ آبان‌ماه وارد کشورمان شده‌اند و قرار است ۱۵ روز در ایران بمانند و به شهرهای تهران، همدان، کرمانشاه، اهواز، شیراز، یزد و اصفهان سفر کنند.
ورود گردشگران و تورگردانان خارجی به ایران

وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همزمان با ازسرگیری صدور ویزای توریستی ایران و باز شدن مرزها به روی گردشگران خارجی، دستورالعمل نحوه حضور گردشگران خارجی در شرایط کرونا را به اجرا گذاشته تا این سفرها در شرایطی ایمن و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی انجام شود.
همچنین مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان فارس از ورود یک گروه از تورگردانان کشور روسیه به این استان با هدف آشنایی با جاذبه‌های مختلف فارس و کمک به جذب گردشگران خارجی، خبر داد.
شه‌دوست شیرازی خاطرنشان کرد: فم‌تورها، این امکان را فراهم می‌کند تا گردشگرانی از کشورهای بازار هدف ایران، واقعیت‌های کشور، جاذبه‌ها، کیفیت خدمات و امنیت را از نزدیک ببینند و به جذب هرچه بیشتر گردشگر خارجی کمک کنند.