search
menu

معابد هانوی

[ پنهان کردن ]
درباره معابد هانوی
چرا بازدید از معابد هانوی پیشنهاد می‌شود؟
معبد ادبیات هانوی
معبد تران کوک هانوی
معبد تک ستونی هانوی
معبد انگوک سون هانوی
معبد کوآن تان هانوی
معبد پرفیوم هانوی
معبد چائو دونگ هانوی
معبد باک ما هانوی
معبد لی تریو کوک سو هانوی
معبد با دا هانوی
معبد ووی فوک هانوی
معبد کیم دین نگان هانوی
معبد دن کوآن ده هانوی
معبد دائو هانوی

درباره معابد هانوی


هانوی پایتخت ویتنام است. مطابق با هر کشور شرق آسیایی دیگری، وقتی کسی بلیط آنلاین هواپیما هانوی را نیز می‌خرد، انتظار دارد که با معابد متعددی در این شهر روبرو شود که البته انتظار نابجایی نیست. چراکه در شهر هانوی، انبوهی از معابد مختلف وجود دارد که تماشا کردن آنها واقعا لذت بخش است. در واقع، معابد هانوی جزو لاینفک برنامه سفر اغلب گردشگران این شهر به شمار می‌روند. به همین دلیل، مطلب زیر را به شناخت تک تک Hanoi Temples و آشنایی اجمالی با آنها اختصاص دادیم تا شما در سفر به پایتخت زیبا و دوست داشتنی ویتنام بتوانید برنامه منظم و ویژه‌ای برای بازدید از این مکان‌های جالب و جذاب داشته باشید.

چرا بازدید از معابد هانوی پیشنهاد می‌شود؟


معابد هانوی نه نتها جزو جاهای گردشگری هانوی به شمار می‌روند، بلکه میراث فرهنگی این شهر نیز بوده و ارزش بسیار زیادی دارند.
اکثر این معابد متعلق به قرن یازدهم میلادی و یا قرون قبل از آن هستند و به لحاظ تاریخی نیز جزو مولفه‌های ممتاز ویتنام هستند.
این معابد از لحاظ معماری و جاذبه‌های بصری نیز از جایگاه خاصی در شهر هانوی برخوردار هستند.
در معابد هانوی می‌توان مهم‌ترین بخش دینی و اعتقادی مردم این شهر را به خوبی شناخت.

معبد ادبیات هانوی


معبد ادبیات و یا به عبارت دیگر، معبد لیترچر هانوی در سال ۱۰۷۰ میلادی و به افتخار کنفسیوس بزرگ در پایتخت ویتنام ساخته شد. تنها ۶ سال پس از ساخته شدن، معبد ادبیات هانوی به اولین دانشگاه ویتنام تبدیل شده و همواره میزبان نوابغ و خانواده‌های آنها بود. این معبد که از جنس چوب و کاشی است، یکی از بهترین نمونه‌ها برای آشنایی با معماری سنتی کشور ویتنام به شمار می‌رود. معبد ادبیات هانوی دارای ۵ حیاط مختلف است که در هر یک از آنها می‌توان درختانی به قدمت صدها سال را تماشا کرد. یکی از نکات جالب درباره معبد ادبیات هانوی، قرار گرفتن ستون‌هایی به شکل لاکپشت در این معبد است. این ستون‌ها، نمادی از بزرگان علمی و ادبی ویتنام بوده و اطلاعاتی از این افراد را در خود گنجانده‌اند. اگر در زمان برگزاری امتحانات کشور ویتنام به این معبد بروید، شاهد دانش آموزان و دانشجویانی خواهید بود که در حال لمس لاکپشت‌های سنگی هستند. چراکه آنها باور دارند این کار باعث افزایش شانس آنها در کسب رتبه علمی خوب می‌شود.
معابد هانوی

معبد تران کوک هانوی


هر چند که درباره تاریخ ساخت معابد مختلف در هانوی اختلاف نظرهای زیادی وجود دارد، اما تردیدی نیست که معبد تران کوک هانوی یکی از ۳ معبد قدیمی این شهر است. این معبد در اواسط قرن ششم میلادی ساخته شد و از آن زمان تاکنون به خاطر زیبایی خود معبد و محیط اطرافش همواره مکان مورد علاقه شاهان و سلاطین برای برگزاری جشن‌های بزرگ بوده است. بنای اصلی معبد تران کوک هانوی که در ۱۱ طبقه ساخته شده است، ۱۵ متر ارتفاع دارد. در اطراف این معبد می‌توان یک زیارتگاه بودایی، موزه‌ای پر از اشیاء قیمتی و خانه‌های سوخته را تماشا کرد. قبل از رفتن به این معبد فقط به یاد داشته باشید که با توجه به اهمیت و احترام خاصی که اهالی ویتنام به معبد تران کوک پاگودا قائل هستند شما باید لباس مناسبی را به تن داشته باشید و قیافه‌ای جدی به خود بگیرید.
معابد هانوی

معبد تک ستونی هانوی


به احتمال زیاد در سفر به هانوی شما بارها نام معبدی تحت عنوان وان پیلار را خواهید شنید. این همان معبدی است که ما آن را با نام معبد تک ستونی هانوی می‌شناسیم. این معبد مربعی شکل و حیرت انگیز که واقعا فقط بر روی یک ستون ساخته شده است، از دور شبیه یک عدد گل شکوفا شده به نظر می‌رسد. معبد تک ستونی هانوی در طول سالیان متمادی بارها بازسازی و نوسازی شده تا به خوبی پا بر جا بماند. آخرین بازسازی بر روی آن پس از حمله ارتش فرانسه و استعمار ویتنام به دست فرانسوی‌ها در سال ۱۹۵۴ میلادی انجام گرفت. بازدید از این معبد رایگان است و به همین دلیل اکثر مسافران هانوی نام آن را در برنامه سفر خود قرار می‌دهند.
معابد هانوی

معبد انگوک سون هانوی


یکی دیگر از معابد مشهور هانوی که حتما باید در سفر به این شهر آن را تماشا کرد معبد انگوک سون نام دارد. با توجه به موقعیت مکانی بسیار خوب این معبد که دسترسی به آن را در شهر هانوی آسان می‌کند، عده زیادی باور دارند که معبد انگوک سون هانوی پربازدیدترین معبد این شهر است. قرار گرفتن معبد انگوک سون در کنار یک دریاچه بسیار زیبا بر جذابیت‌های آن افزوده و محیطی ایده‌آل برای گرفتن عکس‌های به یاد ماندنی فراهم کرده است. لازم به ذکر است که قدمت معبد انگوک سون هانوی حدود ۲۰۰ سال بوده و از معابد تقریبا مدرن پایتخت ویتنام به شمار می‌رود.
معابد هانوی

معبد کوآن تان هانوی


معبد کوآن تان هانوی که قبلا با نام معبد تران وو هانوی شناخته می‌شد، امروزه با شکل و شمایل زیبای خود نظر عده زیادی را جلب می‌کند. معبد کوان تان نیز مثل اکثر معابد شهر هانوی در قرن یازده میلادی ساخته شده و به یکی از اساتید فلسفه دائوئیسم به نام ژوآن وو اهدا شده است. کما اینکه خود معبد کوآن تان هانوی نیز امروزه به عنوان یکی از معابد دائوئیستی شناخته می‌شود. جایی که مطمئنا جزو بهترین مکان‌ها برای آشنایی با بنیان‌های این فلسفه شرق آسیایی خواهد بود. جالب است بدانید که نام معبد کوآن تان هانوی در زبان ویتنامی به معنای محل خدایان است.
معابد هانوی

معبد پرفیوم هانوی


ترکیب بی نظیری از معماری هنرمندانه و طبیعت بکر در منظره‌ای که مبعد پرفیوم هانوی را به تصویر می‌کشد، ناخودآگاه شما را به یاد رویایی‌ترین مکانی می‌اندازد که تاکنون به آن فکر کرده‌اید. اسناد و مدارک مختلف خبر از ساخته شدن معبد پرفیوم هانوی در قرن پانزدهم میلادی می‌دهند اما طبق گفته‌های غیر رسمی محلی، اجزای این معبد از ۲۰۰۰ سال پیش در آنجا وجود داشته‌اند. معبد پرفیوم هانوی جزو معابد محبوب بودایی‌های به شمار می‌رود. دسترسی به این معبد با قایق نیز بخش جذاب دیگری است که حتما باید آن را تجربه کنید.
معابد هانوی

معبد چائو دونگ هانوی


معبد چائو دونگ هانوی از جمله معبدهای جذاب منطقه قدیم شهر هانوی است. این معبد که نامش بخ معبد درب شرقی ترجمه می‌شود، تقریبا ۱۰۰۰ سال پیش ساخته شده و جزو معابد بسیار قدیمی شهر به شمار می‌رود. مجسمه‌های داخل آن نیز قدمتی بالغ بر ۴۰۰ سال دارند. با ایستادن در این معبد می‌توانید به خوبی آرامش آن را در شهر شلوغ هانوی درک کنید. اغلب کسانی که هنگام خرید بلیط هواپیما خارجی هانوی تجربه بازدید از معبد چائو دونگ را داشته‌اند، آن را بسیار جذاب و گیرا توصیف کرده‌اند و تقریبا همه آنها پیشنهاد می‌کنند که هنگام بازدید از معبد چائو دونگ هانوی باید دوربین عکاسی به دست داشته باشید تا بتوانید عکس‌های زیبا و به یاد ماندنی از خودتان در این مکان ثبت کنید.

معبد باک ما هانوی


یکی دیگر از جاهای دیدنی هانوی که تماشای آن باید در برنامه سفر شما قرار گیردف معبد باک ما نام دارد. این معبد علی رغم ابعاد کوچکش، بسیار مشهور است. جالب است بدانید که در برخی از اسناد از معبد باک ما هانوی به عنوان قدیمی‌ترین معبد این شهر نیز یاد شده است. اما این اسناد به قدری معتبر نیستند که بتوان به آنها اعتماد کرد. البته بسیاری از عناصر موجود در داخل معبد قدمت چندان زیادی نداشته و اکثرا متعلق به قرن هجدهم میلادی هستند. بدون تردید، چوب‌های قرمز رنگ این مبعد و مجسمه افسانه‌ای اسب سفید آن به شدت شما را تحت تاثیر قرار خواهند داد.
معابد هانوی

معبد لی تریو کوک سو هانوی


شهر هانوی یادگاری دیگری از قرن دوازدهم میلادی را در خود جای داده و آن هیچ نیست جز یک معبد زیبا و شگفت انگیز به نام معبد لی تریو کوک سو هانوی. در حقیقت، این معبد در سال ۱۱۳۵ میلادی ساخته و در سال‌های ۱۸۵۵ و ۱۹۵۴ دو بار بازسازی شده است. اگرچه این معبد بارها دچار آسیب فراوان شده و حتی در دوران استعمار فرانسوی‌ها تا مرز تخریب کامل رفته اما هنوز هم آثار ارزشمند بسیار زیادی را می‌توان در آن یافت. آثاری مثل مجسمه بودا و زنگ تو چانگ که به همراه معماری دقیق از الگوهای منحصر به فرد کنده کاری شده، شکوه و زیبایی خاصی به معبد لی تریو کوک سو هانوی بخشیده است.

معبد با دا هانوی


اگر در شهر هانوی از یک در کوچک که بر روی آن عبارت معبد با دا هانوی ثبت شده به داخل قدم بگذارید و چند قدمی به جلو بروید، به حیاطی می‌رسید که معمولا سطح آن پوشیده از برگ است. در کنار این حیاط، بنایی سنتی قرار گرفته که هنوز بعد از گذشت چندین سال از ساخته شدن آن، اهمیت خاصی برای بودایی‌ها دارد. گفته می‌شود که معبد با دا هانوی در قرن یازدهم میلادی بنا شده و البته در طی قرن‌های بعدی بارها مورد بازسازی قرار گرفته است. در مورد این معبد بد نیست بدانید که با دا در زبان ویتنامی به معنی زن سنگی است و در واقع، این نام از مجسمه زنی الهام گرفته شده که در معبد با دا قرار دارد.
معابد هانوی

معبد ووی فوک هانوی


معبد ووی فوک هانوی که با نام معبد تانگ لانگ تای تران هانوی نیز از آن یاد می‌شود. با محوطه بسیا بزرگ و درختان زیبایی که دارد همواره منظره چشم نوازی در مقابل چشم زائران و بازدیدکنندگان خود قرار می‌دهد. این معبد که تاریخ ساختش به قرن یازدهم میلادی بر می‌گردد به یک فیل سیاه اهدا شده است. به طوری که آثاری مربوط به این فیل را در جای جاجای معبد می‌توان مشاهده کرد. این معبد به خاطر قدمت و اهمیت خاصی که دارد همواره میزبان فستیوال‌ها، جشن‌ها و سایر آیین‌های مذهبی می‌شود. فقط در بازدید از معبد ووی فوک هانوی باید به این نکته توجه داشته باشید که بازدید شما به آخر هفته ویتنام موکول نشود چرا که با سرازیر شدن بودایی‌ها به سمت معبد ووی فوک هانوی در این ایام، محیط آن بسیار شلوغ و پر رفت و آمد می‌شود.

معبد کیم دین نگان هانوی


معبد کیم دین نگان هانوی را می‌توان شکوه‌مندترین نمایش از هنر باستانی کشور ویتنام دانست. این معبد که آثار هنری بسیار متنوعی را در خود جای داده است، به عنوان یکی از گنجینه‌های تاریخی و فرهنگی هانوی نیز شناخته می‌شود. گفته می‌شود که معبد کیم دین نگان هانوی توسط یک فرد متخصص در ذوب کردن شمش‌های نقره‌ای ساخته شده است. در واقع، وی با هنرنمایی خود، پیچیده‌ترین و حرفه‌ای‌ترین اثر هنری با نقره را در زمان خود خلق کرد و حتی با گذشت چندین قرن، امروزه معبد کیم دین نگان با زیبایی اصیلی که دارد عده زیادی را مسحور تماشای خود می‌سازد.
معابد هانوی

معبد دن کوآن ده هانوی


آن دسته از گردشگرانی که علاقه خاصی به معابد تاریخی دارند، باید در سفر خود به شهر هانوی به تماشای معبد دن کوآن ده بروند. معبد دن کوآن ده هانوی یکی دیگر از معابد دائوئیستی پایتخت ویتنام محسوب می‌شود. در این معبد به خوبی می‌توان تاریخ مذهب در شهر هانوی را متوجه شد. این معبد بیش از اینکه بین اهالی ویتنام محبوب باشد، مورد استقبال چینی‌ها قرار می‌گیرد. یکی از نکات جالب آن، فضای آرامی است که در مقایسه با محیط شلوغ اطرافش دارد. بدین ترتیب شما می‌توانید در فضایی بسیار مناسب مشغول تماشای مصنوعات و دیگر آثار مهم آن شوید. کما اینکه خود بنای معبد ارزش تاریخی و زیبایی بسیار زیادی دارد. ناگفته نماند که معمولا محیط اطراف این معبد در روزهای آخر هفته ویتنامی‌ها میزبان هنرمندانی است که مشغول نواختن موسیقی محلی می‌شوند.

معبد دائو هانوی


معبد دائو هانوی با نام‌هایی مثل دین اونگ، فاپ وان و کو چائو در این شهر شناخته می‌شود. این معبد بودایی در ۳۰ کیلومتری غرب هانوی واقع شده و با نشانه‌های تاریخی ارزشمندی که از دوران لوی لائو دارد، زمانی به عنوان یکی از پایگاه‌های اصلی مذهب بودا شناخته می‌شد. شاید باورش برای شما سخت باشد اما بهتر است بدانید که قدمت ساخت این معبد به قرن دوم میلادی باز می‌گردد. در واقع، بر اساس اسناد متعددی، این مکان قدیمی‌ترین معبد بودایی در ویتنام به شمار می‌رود. البته بخش اعظم معماری منحصر به فرد معبد دائو هانوی که زیبایی خاصی به آن بخشیده، به قرن هجدهم میلادی مربوط می‌شود. لازم به ذکر است که این معبد همه ساله بین ماه‌های تیر و مرداد میزبان مراسمات مذهبی خاصی هست و به همین خاطر تعداد زیادی از بوداییان در این ایام راهی معبد دائو هانوی می‌شوند.
فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است