search
menu

معبد گانگارامایا کلمبو

[ پنهان کردن ]
چرا باید از معبد بودایی گانگارامایا بازدید کنیم؟
تاریخچه معبد بودایی گانگارامایا
معماری معبد بودایی گانگارامایا
بخش های مختلف معبد بودایی گانگارامایا
برگزاری مراسم معبد بودایی گانگارامایا
نحوه دسترسی به معبد بودایی گانگارامایا
جاذبه های دیدنی نزدیک به معبد بودایی گانگارامایا
رستوران های نزدیک به معبد بودایی گانگارامایا
هتل های نزدیک به معبد بودایی گانگارامایا

چرا باید از معبد بودایی گانگارامایا بازدید کنیم؟


معبد گانگارامایا، معبدی بودایی در شهر کلمبو سری لانکا واقع شده است. می توان گفت یکی از بهترین جاذبه های گردشگری در شهر کلمبو همین معبد بودایی است. لذت تماشای معماری معابد بودایی و اعمال دینی که در آن ها انجام می گیرد به شناخت میراث دوهزار ساله‌ دین بودایی کمک می کند، شاید برایتان جالب باشد که امروزه بیش از پانصد میلیون بودایی در کره زمین زندگی می کنند.
سری لانکا خود جزو زیباترین جزایر آسیا محسوب می شود که در سال های اخیر مورد توجه گردشگران از سراسر دنیا قرار گرفته است و آمار خرید بلیط هواپیما به این مقصد زیادتر گردیده است. سری لانکا در اقیانوس هند و جنوب کشور هند قرار دارد و برای طبیعت گردی می تواند انتخاب مناسبی باشد، زیرا این کشور دارای آب و هوای فوق العاده ای است و با توجه به رطوبت اقیانوس هند و خلیج بنگال آب و هوای اقیانوسی دارد، بنابراین در سفر به این کشور خودتان را به گردش جانانه آماده کنید. همچنین این کشور دارای جاذبه های تاریخی زیادی نیز است که در این مقاله می خواهیم در مورد یکی از مشهورترین جاذبه ها به نام معبد گانگارامایا صحبت کنیم.
معبد گانگارامایا کلمبو

تاریخچه معبد بودایی گانگارامایا


معبد گانگارامایا یا معبد گانگاراما یکی از مهم‌ ترین جاهای دیدنی سریلانکا به شمار می رود که پیشنهاد ما بازدید از این معبد در سفر به کلمبو است. Gangaramaya Temple در دهه ۱۸۰۰ توسط مریدان راهب بسیار محبوب هیکادووه ساخته شده است و به عنوان یک معبد بودایی کوچک مورد استفاده قرار می گرفت که بعدها در این معبد تغییراتی انجام گرفت و گسترش یافت که در نهایت به شکل امروزی میزبان مسافران زیادی از جای جای این کره خاکی است.

معماری معبد بودایی گانگارامایا


بنای معبد بودایی گانگارامایا ترکیبی زیبا از سبک‌ های معماری تایلندی، هندی، سریلانکایی و چینی است که در واقع حالت در هم آمیختگی مدرنیته و فرهنگ سنتی را در این معبد به خوبی حس خواهید کرد.

بخش های مختلف معبد بودایی گانگارامایا


معبد بودایی گانگارامایا در نزدیکی دریاچه زلال بیرا قرار گرفته است و شامل یک معبد اصلی، سالن گردهمایی راهب‌ ها، محل اقامت راهب‌ ها، موزه، کتابخانه، سالن ‌های آموزشی و مجموعه ای از هدایای گران قیمت اهدا شده به این معبد و چندین قسمت‌ دیگر است.
این معبد تاریخی شامل مجسمه های رنگی، عتیقه جات و اشیای گران قیمتی است که تماشایشان خالی از لطف نیست. در هنگام بازدید از معبد گانگارامایا فقط مجسمه‌ های بودایی کشور سری لانکا را نخواهید دید، بلکه مجسمه هایی که از کشورهای مختلف از سراسر جهان به این معبد آورده شده اند قابل تماشا است، یعنی نه تنها با مجسمه‌ های سنتی بودایی کشور سری لانکا آشنا می ‌شوید، بلکه می توانید مجسمه های دیگر سرزمین ‌ها را تماشا کنید و لذت ببرید؛ مجسمه های بودایی که در سبک ‌ها و حالت ‌های متفاوت ساخته شده اند.
معبد گانگارامایا کلمبو
در ورودی اصلی معبد باید از زیر طاق اژدها عبور کنید؛ طاق زیبای اژدها دارای حکاکی هایی است که با رویدادهای مهم زندگی بودایی تزئین شده است. جذاب ترین بخش معبد گانگارامایا خانه تمثال ‌ها نام دارد که در مرکز این بخش، مجسمه بزرگ بودا را در حال مراقبه خواهید دید و در کنار آن نیز چندین مجسمه دیگر از بودا در حالت ‌های بدنی متفاوت به چشم می خورند، علاوه بر مجسمه ها، نقاشی‌ های دیواری خانه تمثال ‌ها بسیار مشهور هستند که در این نقاشی ها حوادث مختلف زندگی بودا به تصویر کشیده شده است‌؛ همچنین مجموعه بزرگی از کتاب‌ های کمیاب در موضوعات و زبان ‌های مختلف در موزه معبد گانگارامایا نگهداری می ‌شوند.
توجه داشته باشید که در هنگام ورود به این معبد به عنوان بازدید کننده باید قبل از ورود از راهبان معبد اجازه بگیرید.
علاوه بر ساختمان اصلی معبد و چندین قسمت دیگر شامل بخش جذابی به نام سیمامالاکا است که به هیج عنوان نباید فرصت دیدنش را از دست بدهید. این قسمت در داخل دریاچه بیرا و در فاصله ۵۰۰ متری از ساختمان اصلی معبد قرار گرفته است. ساختمان سیمامالاکا دارای سبک معماری باستانی سریلانکایی بوده و در سال ۱۹۶۷ ساخته شده است، در زمان های قدیم به عنوان محلی برای مراقبه راهبان معبد استفاده می گردید که در داخل این ساختمان چندین مجسمه از بودا قرار دارند و همگی دارای ارزش تاریخی زیادی هستند. همچنین در موزه معبد گانگاراما می توانید مجموعه بزرگی از وسایل عتیقه ارزشمند در داخل معبد شامل خودروها، کامپیوترها و مبلمان قدیمی، جواهرات و آثار هنری باستانی، تعداد زیادی مجسمه‌، سنگ‌ های قیمتی و عاج‌ های زیبا را تماشا کنید.

برگزاری مراسم معبد بودایی گانگارامایا


مورد جالب توجه در مورد معبد گانکارامایا برگزاری یکی از زیباترین مراسم است که به طور ماهانه در این معبد برگزار می ‌شود و این مراسم پویا نام دارد، پویا به معنای ماه کامل است و در این مراسم تئاتر آیینی و گرامیداشت بودا با آئین خاصی انجام می گیرند، حال مورد جالب توجه دیگر در مورد این روز اینست که خرید و فروش گوشت و مشروبات الکلی در این روز ممنوع است. یکی دیگر از مراسم بزرگداشت ها در این معبد هر ساله در ماه فوریه است که جشن سنتی ناوام ماها پراهرا نام دارد و به عنوان جشن بارش باران برای یادبود دو نفر از مریدان اصلی بودا برگزار می‌ شود. بنابراین اگر هنوز به خرید بلیط هواپیما اقدام نکرده اید، بهتر است در ماه فوریه سفر کنید و زیبایی های این ماه را در شهر کلمبو از دست ندهید.

نحوه دسترسی به معبد بودایی گانگارامایا


این معبد در نزدیکی پارک گانگارامایا روبروی سیتی سنتر کلمبو قرار دارد که می توانید برای دسترسی به این معبد از اتوبوس استفاده کنید که نزدیکترین ایستگاه اتوبوس به این معبد ایستگاه گانگاراما است.
ساعت و هزینه بازدید از معبد بودایی گانگارامایا
برای بازدید از این معبد زیبا همه روزه می توانید از ساعت ۶ صبح تا ۱۰ شب مراجعه کنید. هزینه ورودی به این معبد رایگان است.

جاذبه های دیدنی نزدیک به معبد بودایی گانگارامایا


موزه ملی کلمبو: ۲ کیلومتر
دریاچه بیرا: ۲ کیلومتر
موزه هلندی کلمبو: ۴ کیلومتر
پارک گال فیس گرین: ۴.۲ کیلومتر
باغ وحش دهیوالا: ۹.۴ کیلومتر
ساحل مونت لاوینیا: ۱۰.۷ کیلومتر

رستوران های نزدیک به معبد بودایی گانگارامایا


رستوران سری چاندرا: ۵۰۰ متر
رستوران چیمینیا: ۶۵۰ متر
رستوران هیلتون: ۷۰۰ متر
رستوران بریز: ۱ کیلومتر
رستوران برگ لوتوس: ۱.۷ کیلومتر

هتل های نزدیک به معبد بودایی گانگارامایا


هتل هیلتون: ۷۰۰ متر
هتل رامادا: ۱.۷ کیلومتر
هتل موون پیک: ۱.۸ کیلومتر
هتل گالا فیس: ۱.۹ کیلومتر
هتل گالاداری: ۲.۷ کیلومتر
فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است