search
menu
ایتالیا keyboard_arrow_down close

ایتالیا

label
رزرو هتل
hotel
هتل ها ۱

درباره ایتالیا

ایتالیا (Italy) یا به طور رسمی جمهوری ایتالیا، کشوری در جنوب اروپا است. کشور ایتالیا با کشورهای فرانسه، سوئیس، اتریش و اسلوونی هم‌مرز است. همچنین کشور واتیکان که محل استقرار پاپ است در درون این کشور قرار دارد. ایتالیا که مساحتی ۳۰۱ هزار کیلومتر مربعی دارد با جمعیتی ۶۰ میلون نفری، چهارمین کشور پرجمعیت اتحادیه اروپا است.
ایتالیا به دلیل قرار گرفتن در کنار دریای مدیترانه و دسترسی به آب‌های آزاد، محل حضور و گذر جوامع و فرهنگ‌های گوناگون بوده است.

تاریخچه ایتالیا


نام ایتالیا از قوم هند و اروپائی ایتالیک گرفته شده است. سپس اقوام گوناگونی از یونان و دیگر بخش‌های اروپا در ایتالیا سکنی گزیدند. اما مشهورترین ساکنان ایتالیا، اقوام لاتینی بودند که امپراتوری روم باستان را در سده هشتم پیش از میلاد در ایتالیا بنیانگذاری کردند. روم باستان با سبک حکمروایی‌اش تا سده‌ها نقش رهبری در اروپای باستان پیش از قرون وسطی داشته است. پس از پیدایش مسیحیت و فروپاشی روم باستان، در دوران معاصر پس از رنسانس، مهمترین رویدادهای ایتالیا، دو جنگ جهانی و پیدایش فاشیسم به رهبری موسولینی در این کشور بود.
ایتالیا

زمان مناسب برای سفر به ایتالیا


ایتالیا کشوری با آب و هوای مدیترانه‌ای است که تابستان‌های گرمی را تجربه می‌کند. اگر می‌خواهید هم با تعطیلات و شلوغی ایتالیا رو به رو نشوید و هم از آب و هوای مطبوع این کشور مدیترانه‌ای لذت ببرید، بهار و اوایل پاییز را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

جاهای دیدنی ایتالیا


ایتالیا به عنوان زادگاه امپراتوری روم باستان دارای آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری چشمگیری از دوران شکوهمند سزارها و امپراتوران روم است. ایتالیا از دید دیگر، کشوری با سواحل گسترده در کنار دریای مدیترانه است و این به معنای لذت بردن از آب گرم و طبیعت شگفت انگیز آن است. برج کج پیزا، کلوسیوم، آبنماها و کاخ‌های دوران باستان و شهر درون آب فلورانس از مشهورترین جاذبه های ایتالیا هستند.
ایتالیا

غذاهای ایتالیایی


گل سر سبد غذاهای ایتالیایی پیتزای مخصوص این کشور و اسپاگتی است. علاوه بر اینها باید دیگر خوراکی های ایتالیایی مانند ریزیتو اسکامپی، پارمیگینا، قارچ پورچینی و پاستاهای ایتالیایی را امتحان کنید.


دیدنی های ایتالیا