search
menu

دره راگه رفسنجان

[ پنهان کردن ]
چرا بازدید از دره راگه رفسنجان پیشنهاد می‌شود؟
تاریخچه دره راگه رفسنجان
چشم انداز و ویژگی‌های دره راگه رفسنجان
آنچه که برای بازدید از دره راگه رفسنجان نیاز است
مسیر دسترسی به دره راگه رفسنجان
زمان و هزینه پیشنهادی برای بازدید از دره راگه رفسنجان
دره راگه رفسنجان یکی از زیباترین و منحصربفرد ترین جاذبه‌های گردشگری استان کرمان است. استان کرمان در قسمت مرکزی ایران واقع شده‌است و استانی پهناور با جاذبه‌های گردشگری تاریخی و طبیعی است که سالانه گردشگرانه بسیاری را به خود جذب می‌کند. مناطق بیابانی این استان به قدری بکر و زیبا هستند که گروه‌های گردشگری زیادی در قالب تورها به این کویر‌ها سفر می‌کنند و از طبیعت فراخ و راه رفتن روی شن‌ها و جذاب‌تر از همه از تماشای آسمان پر ستاره کویر در شب لذت می‌برند. رفسنجان یکی از شهرهای مهم استان کرمان است و با مرکز این استان حدود ۱۰۰ کیلومتر فاصله دارد. رفسنجان دارای جاذبه‌های طبیعی شگفت انگیزی است که یکی از این جاذبه‌های گردشگری دره راگه است.
مسافران و گردشگران می‌توانند با خرید آنلاین بلیط هواپیما از طریق تورهای گردشگری به استان کرمان سفر و از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی آن بازدید کنند. دره راگه در نزدیکی شهر رفسنجان یکی از جذابیت‌های تقریبا بکر و دیدنی استان کرمان است که بازدید از آن برای گردشگران و به ویژه طبیعت دوستان بسیار جذاب است و تجربه‌ای خاطره انگیز خواهد بود. این دره که در مسیر رود گیوداری بوجود آمده است، منطقه‌ای سرشار از سکوت و آرامش است. بازدید از جای جای استان کرمان می‌تواند خاطره‌ای خوش برای گردشگران ایرانی و خارجی باشد بعلاوه که سوغاتی‌های بسیار خوش عطر و بویی هم می‌توانند همراه خود به خانه ببرند.
دره راگه رفسنجان

چرا بازدید از دره راگه رفسنجان پیشنهاد می‌شود؟


• دره راگه رفسنجان یکی از جذابترین و عجیب‌ترین جاذبه‌های طبیعی رفسنجان محسوب می‌شود.
• گردشگران با سفر به استان کرمان میتوانند در کنار بازدید از دره راگه رفسنجان از سایر جاذبه‌های تاریخی و طبیعی استان کرمان نیز بازدید کنند.
• دره راگه رفسنجان برای طبیعت گردان و حتی کویرنوردان گزینه بسیار خوبی برای گردش است.
• این دره از لحاظ زمین شناسی نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و برای مطالعات زمین شناسی نیز مفصد مهم و کاربردی است.
• گردشگرانی که به دره راگه رفسنجان سفر می‌کنند می‌توانند یکی از زیباترین پدیده‌های طبیعی را از نزدیک ببینند و با گرفتن عکس‌های یادگاری از سفرشان خاطرات بی‌نظیری را ثبت کنند.

تاریخچه دره راگه رفسنجان


دره راگه که یکی از جاذبه های طبیعی کرمان است، به دلیل پدیده فرسایش در دشت رفسنجان با عمق ۷۰ متر شکل گرفته است. وجود چشمه های متعدد در اعماق زمین در طول این دره که یکی از قدیمی ترین دره‌هاست چشم انداز و جذابیت ویژه‌ای را به این منطقه بخشیده است. با مطالعات انجام گرفته در این منطقه نتایج به دست آمده حاکی از این است که دره راگه رفسنجان در اثر تغییرات فرسایشی در دوران کواترنری که همان دوره چهارم زمین شناسی است به وجود آمده است.
دره راگه رفسنجان

چشم انداز و ویژگی‌های دره راگه رفسنجان


دره راگه رفسنجان در فاصله کمی از شهر رفسنجان واقع شده است و فرودگاه رفسنجان تنها ۲۰ کیلومتر با دره راگه فاصله دارد. این دره از طرف دیگر در وسط مسیری قرار دارد که دو جاذبه مهم طبیعی تاریخی کرمان یعنی روستای میمند و کویر لوت واقع شده است. شاید به جرات بتوان گفت دره راگه به دلیل قرار گیری در این منطقه و حتی به دلیل داشتن ویژگی‌ها و جذابیت‌های متمایزش یکی از منحصر بفردترین جاذبه‌های گردشگری ایران است.
دره راگه رفسنجان یکی از زیباترین مناطق کویری کشور است که در طول آن می‌توانید از ۲۰ کیلومتر پیاده روی در امتداد دره، قدم زدن در کنار هم و امکان مشاهده اثرات فرسایش خاک برخوردار شوید. حالت‌های مخروط و ستونهای حاصل از فرسایش طاقها، تیغه‌ها و دیواره‌های راه راه که ارتفاع آنها در بعضی نقاط به ۷۰ متر می رسد از بخشهای ویژه و جلوه‌های جذاب این منطقه است. در بعضی از مکانها در بین ستونها و دندانه های قله دیواری از اشکال جالب و متنوع وجود دارد. علاوه بر این‌ها می‌توان معابر باریک و گسترده‌ای را در کنار دیواره‌های رودخانه و دره مشاهده کرد. سوراخ ها و برش های کوچک یا بزرگ که برخی از آنها طبیعی و برخی دیگر ساخته بشر هستند در این منطقه قابل رویت است.

آنچه که برای بازدید از دره راگه رفسنجان نیاز است


از آنجایی که این منطقه تقریبا یک منطقه کویری است لباس و کفش مناسب و همراه داشتن آب و مواد غذایی کافی ضروری به نظر می‌رسد. علاوه بر این‌ها بهتر است یک راهنمای گردشگری یا فردی که به منطقه آشنایی دارد نیز با شما همراه شود.

مسیر دسترسی به دره راگه رفسنجان


برای دسترسی به این دره بهتر است ابتدا به رفسنجان بروید. برای رفتن به رفسنجان هم از طریق خرید اینترنتی بلیط هواپیما و با هواپیما و هم از طریق اوتوبوس و یا ماشین شخصی می‌توانید به این شهر بروید ولی باید توجه داشته باشید که این شهر ایستگاه قطار ندارد. در جاده رفسنجان-کرمان که باشیم بعد از رد کردن تابلوی روستای ناصریه وارد یک خروجی در سمت راست می‌شویم که بعد از طی کردن اندکی از مسیر این بار وارد یک فرعی خواهیم شد که راه آن خاکی خواهد بود و دره راگه تقریبا ۱۰ کیلومتر بعد از این مسیر است.

زمان و هزینه پیشنهادی برای بازدید از دره راگه رفسنجان


برای بازدید از این دره بهتر است پاییز و اواخر بهار به این منطقه بروید. در اوایل بهار به دلیل باران‌های فصلی زیادی که در این منطقه وجود دارد و چون این دره در مسیر رودخانه است احتمال جاری شدن سیل وجود دارد. برای بازدید از دره راگه رفسنجان نیاز به هزینه خاصی وجود ندارد و فقط هزینه سفر خودتان باید لحاظ شود.

فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است