search
menu

جاهای دیدنی وین

[ پنهان کردن ]
جاهای دیدنی وین
خانه اپرای دولتی وین
موزه آلبرتینا
قصر بل ودر
قصر شانبران
قصر هوفبرگ (هافبرگ)
کلیسای سنت استفان
تئاتر ملی
کلیسای کارلسکیرش
موزه تاریخ طبیعی وین
جنگل وین
مدرسه اسپانیایی سوارکاری
برج دانوب
نش مارکت
شهر بازی وین

جاهای دیدنی وین


وین پایتخت موسیقی جهان همچون عروس شهرهای اروپایی درخشان و باشکوه می‌درخشد. فرهنگ و معماری این شهر رویایی مثل یک جادوی افسانه‌ای همه را شیفته خود می‌کند و با قدم زدن در خیابان‌های آن گویی که به دل تاریخ پا گذاشته‌اید. جاهای دیدنی وین با آن زرق و برق خارق‌العاده‌شان هوش از سر هر گردشگری می‌برند و همچون یک طلسم قدیمی ماجراجویان را افسون می‌کنند. همه ساله توریست‌های زیادی با تهیه بلیط هواپیما به اتریش و پایتخت آن یعنی وین سفر می‌کنند و بهترین لحظات عمرشان را تجربه می‌کنند. اگر دوست دارید تا با دیدنی های وین این شهر دوست‌داشتنی آشنا شوید، در ادامه همراه ما باشید.
جاهای دیدنی وین

خانه اپرای دولتی وین


یکی از مکان‌های دیدنی وین اتریش خانه اپرا است که به عنوان یکی بزرگ‌ترین و زیباترین سالن‌های نمایش دنیا شناخته می‌شود. این بنای باشکوه محل اجرا بزرگ‌ترین نوازنده‌ها، خواننده‌ها، بالرین‌ها و غیره است در بیشتر ایام سال شاهد اجراهای گوناگون در آن هستیم. یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های خانه اپرای دولتی معماری سبک رنسانس آن است که توجه هر فردی را به خود جلب می‌کند. وقتی وارد این ساختمان‌های وسیع می‌شویم راه‌پله‌ای بزرگ می‌بینیم که اطراف آن با نقاشی‌های رنگارنگ و منحصر به فرد زینت بخشیده شده، گویی که با رنگ و لعاب جادویی خود به شما خوشامد می‌گویند! مجسمه‌های بزرگ و کوچک، پنجره‌های تزئین شده و سقف خوش رنگ و نقش آن هم از دیگر وِیژگی‌های خانه اپرای دولتی است که شما را مات و مبهوت خود می‌کند. امروزه این بنا به امکانات روز مجهز شده است و می‌توانید به صورت آنلاین بلیط هر اجرایی که دوست دارید را تهیه کرده و یا درخواست راهنمای انگلیسی زبان بدهید. توصیه می‌کنیم اگر روزی بخت با شما یار شد و به وین زیبا سفر کردید، حتما بازدید از سالن اپرای این شهر را در برنامه خود قرار دهید.

موزه آلبرتینا


مگر می‌شود به وین سفر کرد و موزه‌های این شهر را ندید؟ یکی از این موزه‌ها که حسابی هم پرطرفدار است آلبرتینا نام دارد. در این موزه می‌توانید نقاشی‌های نفیس از پیکاسو، باسلیتس، مونه و غیره را ببینید که همچنان پر زرق و برق و شگفت‌انگیز به نظر می‌رسند. در موزه آلبرتینا صدها هزارنقاشی و طراحی از دوره‌های مختلف گردآوری شده که هرکدام داستان مربوط به خود را دارند. اگر روزی به وین و موزه آلبرتینا رفتید، حتما دوربین عکاسیتان را همراه ببرید، چرا که قرار است تصاویر شگفت‌انگیزی ثبت کنید.

قصر بل ودر


از دیگر محبوب‌ترین جاهای دیدنی وین اتریش می‌توان به قصر باشکوه بل ودر اشاره کرد که کلکسیونی کامل از نفاشی افراد معروف را در خود جای داده است. این کاخ دل‌انگیز ۲ ساختمان جداگانه دارد که در میان آن‌ها یک باغ فرانسوی قرار گرفته است. قصر بالاتر با انواع مجسمه و سقف‌نگار تزئین شده است و هر گردشگری را شیفته خود می‌کند. ساختمان پایین‌تر نیز با نقاشی‌های باشکوه خود هوش از سر بازدیدکنندگان می‌برد آن‌ها را مهو تماشای خود می‌کند. اگر روزی بخت با شما یار شد و به وین و کاخ ودر رفتید، حتما در باغ‌ فرانسوی آن قدم بزنید و از هوای تازه آنجا لذت ببرید.

قصر شانبران


کاخ شانبران از جمله جاهاي ديدني شهر وين است که در سال ۱۶۶۰ تاسیس شد و با داشتن ۱۴۴۱ اتاق یکی از بزرگ‌ترین قصرهای اروپا شناخته می‌شود. امپراطوری‌های زیادی در اینجا شکل گرفتند و پادشاهان فراوانی در کاخ شانبران زندگی کردند. به همین دلیل این بنا را می‌توان همچون یک کتاب تاریخ مصور دانست که از گذشته پرفراز و نشیبش برای بازدیدکنندگان روایت می‌کند. معماری قصر شانبران به سبک باروک است و در گوشه و کنار آن می‌توان پنجره‌ها و مسجمه‌های قرینه را دید که جلوه خاصی به ساختمان بخشیده‌اند. در داخل بنا که قدم بزنید، اتاق‌های مبله‌ای می‌بینید که با دکور مجلل خود شکوه یک زندگی شاهانه را به تصویر می‌کشند. حتی تصور اینکه در اتاق ملکه ماریا ترزا قدم بزنید و یا تختی که شاه فرانس جوزف در آن جان داد را ببینید، نیز می‌تواند جذاب و خاطره‌انگیز باشد. بعضی از اتاق‌های کاخ شانبران با طرح‌های گل نقاشی شده‌اند و انگار که در باغی رویایی گام گذاشته‌اید، از بودن در آنجا سیر نمی‌شوید.
جاهای دیدنی وین

قصر هوفبرگ (هافبرگ)


مگر می‌شود به وین سفر کرد و قصر هوفبرگ را ندید؟ این بنا یکی از اصلی‌ترین اماکن دیدنی وین اتریش است که همه ساله گردشگران زیادی از آن بازدید می‌کنند. این ساختمان که در قرن ۱۳ ساخته شده است، امرزه به عنوان کاخ ریاست جمهوری مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین باید بدانید که بخش‌های مختلف قصر هوفبرگ به مرور زمان به آن اضافه شدند و امروزه کلکسیونی از اتاق‌ها با سبک‌های معماری گوناگون را می‌توانید در انجا ببینید. در طراحی این کاخ بزرگ از سبک‌های مختلف معماری مثل گوتیک، رنسانس، باروک، روکوکو و کلاسیک استفاده شده است که حسابی در نظر گردشگران جذاب و رویایی جلوه می‌کند. بد نیست بدانید که در قصر هافبرگ جواهرات سلطنتی نیز نگهداری می‌شوند که در قرون ۱۰ الی ۱۹ ساخته شده‌اند و دو اتاق مجزا محافظت می‌شوند. البته ناگفته نماند که تاج، ردا و عصای بعضی پادشاهان گذشته نیز در این بخش از موزه قرار دارد که حسابی مورد توجه بازدیدکنندگان قرار می‌گیرند. اگر روزی بخت با شما یار شد و با تهیه بلیط هواپیما خارجی به اتریش سفر کردید، حتما سری به کاخ هافبرگ بزنید و از تماشای زیبایی‌ها آن غافل نشوید.

کلیسای سنت استفان


سفر به وین بدون دیدن کلیساهای مجلل آن ناقص و بی‌فایده است. یکی از این کلیساها که به عنوان یکی از اصلی‌ترین دیدنی های وین شناخته می‌شود، سنت استفان است. این بنای مذهبی باشکوه در قرن دوازدهم به سبک رومی ساخته شد و بعدها در قرن سیزدهم بخش‌هایی به آن افزوده شد. البته ساخت ساز آن به آن ایام ختم نشد و در قرون بعد تغییراتی در تزئینات و معماری آن ایجاد شد تا به شکل کنونی درآمد. امروزه عتیقه‎جات فراوانی در کلیسای سنت استفان نگهداری می‌شوند که متعلق به پادشاهان گذشته‌اند و با زرق و برق خود هوش از سرتان می‌برند. سنگ‌های قیمتی، طلا و جواهر، کتب قدیمی و غیره از جمله دیگر اشیایی به حساب می‌آیند که در این کلیسا در قرار دارند. ناگفته نماند که بعضی از مهم‌ترین چهره‌های تاریخی وین مثل امپراطور فردریک سوم نیز در تابوتی سنگی در کلیسای سنت استفان دفن شده‌اند که می‌توان از آن بازدید کرد. برج‌های این بنای مذهبی هم بخشی از جذابیت‌های کلیسا است که امکان بازدید از بعضی از آن‌ها وجود دارد و می‌تواند تجربه‌ای جالب و مهیج باشد. البته اگر توان طی کردن پله‌های زیادی آنجا را ندارید، نگران نباشید چرا که آسانسورهایی به همین منظور در آنجا تعبیه شده است.

تئاتر ملی


وین به بناهای فرهنگی و باشکوهش معروف است. یکی از این ساختمان‌ها که نقش مهمی در فرهنگ و موسیقی این کشور داشته است، بنای تئاتر ملی است. این ساختمان یکی از مشهورترین نقاط دیدنی وین اتریش محسوب می‌شود که عاشقان هنر را جذب خود می‌کند. تاریخچه تئاتر ملی به زمانی برمی‌گردد که در سال ۱۷۴۱ ملکه ترزا ساختمانی نیمه کاره را به گروه تئاتر سلیر اهدا کرد و پس از بازسازی رونق فراوان گرفت. این بنا به مرور زمان محبوبیت زیادی پیدا کرد، به طوری که پس از آتش‌سوزی‌های سال ۱۹۵۴ مرمت آن را از سر گرفتند. بعد از این فراز و نشیب‌ها تئاتر ملی همچنان محبوب دل‌ها بود و تاکنون اجراهای مهیجی در آنجا برگزار می‌شود. امروزه گردشگران می‌توانند از تورهای انگلیسی زبان آنجا استفاده کرده و با تاریخچه این ساختمان بیشتر آشنا شوند.
جاهای دیدنی وین

کلیسای کارلسکیرش


این بنای باشکوه به یاد سنت چارلز جان کسی که جانش را برای مبتلایان طاعون سیاه فدا کرد، ساخته شده است. کلیسای کارلسکیرش در سال ۱۷۳۷ ساخته شد و گنبد ۷۲ متری آن از فاصله دور نیز قابل مشاهده است. در دو طرف بنا ستون‎هایی قرار دارد که به عنوان ستون پیروزی شناخته می‌شوند و جای عالی برای عکس گرفتن به شمار می‌آیند. کلیسای کارلسکیرش به سبک‌های یونانی، رومی و رنسانس ساخته شده است و هر بخش آن معماری جذابی دارد که شما را مات و مبهوت خود می‌کند. همچنین با استفاده از آسانسور می‌توانید خود را به بالای گنبد برسانید و کل شهر وین را در زیر پایتان تماشا کنید. فراموش نکنید که کلیسای کارلسکیرش یکی از تماشایی‌ترین نقاط دیدنی وین اتریش است که مورد توجه گردشگران قرار می‌گیرد.

موزه تاریخ طبیعی وین


اگر دوست دارید تا آثار طبیعی را در دل قصری قدیمی و افسانه‌ای ببینید، موزه تاریخ طبیعی وین را به شما پیشنهاد می‌کنیم. در این موزه انواع شهاب سنگ، سنگ‌های معدنی و قیمتی، فسیل و اسکلت انواع جانوران نگهداری می‌شود. ناگفته نماند که نقاشی‌های دیواری این قصر و معماری قدیمی آن نیز دست کمی از آثار نگهداری شده ندارد و حسابی شما را محو تماشای خود می‌کند. همچنین پس از یک گشت و گذار جانانه می‌توانید به کافه این موزه بروید و خود را به یک فنجان قهوه مهمان کنید.

جنگل وین


بد نیست تا کمی از جاذبه‌های تاریخی وین جدا شده و سری به طبیعت حوالی این شهر پرهیاهو بزنیم. حتما عکس‌های رویایی جنگل‌ها و کوهستان‌های اطراف وین را دیده‌اید! جنگل وین از جمله آرامبخش‌ترین نقاط دیدنی وین اتریش است که با آرامش ناب شما را شیفته خود می‌کند. این جنگل در دامنه‌های آلپ شمالی قرار گرفته و با داشتن چندین رودخانه جان می‌دهد برای کمپ زدن و طبیعت‌گردی! همچنین اگر دوست دارید تا شکار و قایق‌سواری را امتحان کنید، توصیه می‌کنیم که حتما سری به جنگل وین بزنید و حسابی در آنجا تفریح کنید. ناگفته نماند که دهکده‌های آنجا نیز جایی دنج و باصفا برای فرار از هیاهو شهر شمرده می‌شوند که به دیدنشان می‌ارزد.

مدرسه اسپانیایی سوارکاری


وین برای هر سلیقه‌ای دیدنی‌های خاص خودش را دارد. شاید باورتان نشود اگر به شما بگوییم که در دل این شهر موسسه‌ای جهت سوارکاری وجود دارد که بازدید از آن رایگان است. این آموزشگاه وسیع و قدیمی که به عنوان مدرسه اسپانیایی سوارکاری شناخته می‌شود، متعلق به امپراطوری هابسبورگ است. در آنجا علاوه برا آموزش اسب‌سواری می‌توانید ساعت‌ها بر روی سکوها نشسته و مسابقات بقیه را تماشا کنید. مدرسه اسپانیایی سوارکاری با وجود قدیمی بودن همچنان مجهز است و با علم روز به آموزش دانش‌آموزان می‌پردازد.
جاهای دیدنی وین

برج دانوب


دوست دارید تا یکی از مدرن‌ترین جاهای دیدنی شهر وین اتریش را ببینید؟ پس برج دانوب را از قلم نیندازید. این برج بلند جایی عالی برای تماشای کل شهر و صرف یک میان‌وعده لذیذ است. برج دانوب در کل ۲۵۲ متر ارتفاع دارد و با آسانسور می‌توانید به تراس آن راه پیدا کنید. در بالای آن رستوران و کافه‌ای قرار دارد که با دکور کلاسیک خود حسابی فضایی دنج را برای گردشگران فراهم کرده است. به طوری که فراموش می‌کنید که در چند صدمتری زمین ایستاده‌اید! در آنجا می‌توانید انواع نوشیدنی و خوراکی را سفارش بدهید و از تماشاش شهر وین در زیر پایتان لذت ببرید.

نش مارکت


سفر به وین بدون دیدن بازارهای محلی آن اصلا صفا ندارد! نش مارکت یکی از آن جاهای دیدنی وین است که همچنان فضای سنتی خود را حفظ کرده و می‌توانید بوی انواع میوه و سبزیجات تازه را در آنجا استشمام کنید. همچنین در نش مارکت می‌توانید انواع پنیر و ماهی را بخرید که بسیار تازه عرضه می‌شوند و طعم خوبی دارند. فضای پرهیاهو، بوهای متنوع و دیدنی‌ خوراکی‌های کمتر شناخته شده چیزی است که به جذابیت نش مارکت افزوده است. اگر شیفته خوراکی‌های جدید هستید، حتما سری به آنجا بزنید و در یکی از معروف‌ترین بازارهای اروپا خرید اقلام محلی را تجربه کنید.

شهر بازی وین


از بناهای تاریخی وین که بگذریم می‌رسیم به شهر بازی این شهر که هرچیزی برای هیجان و بازی احتیاج دارید را در خود گنجانده است. از جمله پرطرفدارترین وسایل بازی شهربازی وین می‌توان به ماشین برقی، قطار، چرخ و فلک، ترن هوایی و غیره اشاره کرد که حسابی هیجان را به افراد هدیه می‌دهند. همچنین می‌توانید در باشگاه آنجا تیراندازی کرده و یا از مجسمه‌های مومی دیدن کنید و در کنارشان عکس یادگاری بگیرید. در نهایت برای رفع خستگی کافه‌ها و رستوران شهر بازی وین با بهترین غذاها و نوشیدنی‌ها از شما پذیرایی می‌کنند.


کلام آخر


شهر وین مثل یک سرزمین افسانه‌ای است که در هر گوشه آن یک شگفتی قرار دارد. به خاطر بسپارید که مکان های دیدنی شهر وین کم نیستند و ما در این مقاله از سفر مارکت تنها به مشهورترین آن‌ها پرداختیم. وجود این همه زیبایی باعث شده تا اتریش در زمره یکی از توریستی‌ترین کشورهای دنیا قرار گیرد و همه ساله گردشگران زیادی با تهیه بلیط هواپیما در مدت زمان کمی خود را به آنجا می‌رسانند.


فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است