search
menu

همه چیز درباره امارات ایرلاین

[ پنهان کردن ]
تاریخچه امارات ایرلاین
دستاوردهای امارات ایرلاین
مقاصد پروازی
ناوگان هواپیمایی امارات
کترینگ امارات ایرلاین
کابین ناوگان شرکت هواپیمایی امارات
سرگرمی‌های داخل کابین
طرح‌های ویژه امارات ایرلاین
لانژهای امارات ایرلاین
از جمله کشورهای همسایه که در صنعت هواپیمایی حرف اول را در دنیا می‌زنند، امارات و ترکیه هستند. شرکت‌های هواپیمایی امارات و ترکیش در زمره پیشرفته‌ترین کشورها در صنعت هوایی قرار دارند. از آن جایی که شرکت هواپیمایی امارات (Emirates Airline)، جزو برترین ایرلاین‌های جهان است، ما به معرفی این ایرلاین پرداخته و همه چیز درباره امارات ایرلاین را با شما به اشتراک می‌گذاریم. امارات ایرلاین در دبی، کشور امارات متحده عربی مستقر شده و یکی از زیر مجموعه‌های هلدینگ امارات است. شرکت هواپیمایی امارات به عنوان خوش‌نام‌ترین ایرلاین امارات و بزرگ‌ترین ایرلاین خاورمیانه شناخته می‌شود. دفتر مرکزی هواپیمایی امارات در دبی قرار دارد و فرودگاه بین المللی دبی به عنوان قطب اصلی هواپیمایی امارات فعالیت می‌کند. هواپیمایی امارات بزرگ‌ٰترین شرکت هواپیمایی خاورمیانه و یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های هواپیمایی در جهان است.
همه چیز درباره امارات ایرلاین
قطب فعالیت امارات ایرلاین، فرودگاه بین المللی دبی است و در طول یک هفته بیش از ۳۶۰۰ پرواز به بیش از ۱۵۰ شهر در ۸۰ کشور جهان توسط این ایرلاین انجام می‌دهد. شرکت هواپیمایی امارات (Emirates air line) با کد یاتا "EK" ایرلاینی بین المللی در کشور امارات متحده عربی است
هواپیمایی امارات تنها در زمینه جابجایی مسافر فعالیت نمی‌کند، بلکه شرکت اسکای کارگو امارات (Emirates SkyCargo) مسئولیت پروازهای باری هلدینگ امارات را بر عهده دارد. به طور کلی، هواپیمایی امارات به مقاصد مختلف در جهان پرواز مستقیم دارد و بسیاری از افراد به دلیل کیفیت بالای خدمات سعی می‌کنند بلیط هواپیمای امارات را تهیه کنند.
شرکت هواپیمایی امارات یکی از امن ترین ایرلاین‌های جهان و چهارمین ایرلاین بزرگ جهان از نظر تعداد مسافران بین المللی است و به همین سبب گردشگران برای جابجایی و مسافرت، بلیط هواپیما خارجی امارات را با خیال راحت و اطمینان خریداری می‌کنند. ناگفته نماند که امارات ایرلاین از ماه مارس سال ۲۰۱۶ طولانی ترین پرواز غیر نظامی از دبی به مقصد اوکلند نیوزلند را انجام داده است. امارات ایرلاین همیشه یکی از بهترین گزینه ها برای خرید تور دبی و سفر به مقاصد بین‌المللی بوده است.

تاریخچه امارات ایرلاین


همان طور که پیش تر اشاره کردیم، امارات ایرلاین زیرمجموعه هلدینگ امارات است و خود این مجموعه به شرکت سرمایه گذاری دبی (ICD) تعلق دارد. زمان تأسیس شرکت هواپیمایی امارات در بیست و پنجم ماه مارس سال ۱۹۸۵ بود و از بیست و پنجم اکتبر همان سال فعالیت خود را آغاز کرد. هر ساله امارات ایرلاین رشد ۲۰ درصدی تجربه کرده و خدمات خود را بیش از هر سال گذشته افزایش داده است. تنها مالک این شرکت هواپیمایی دولت دبی به حساب می‌آید و با این حال در اداره ایرلاین هیچ گونه دخالتی نداشته و هیچ گونه سرمایه گذاری جدید برای آن انجام نداده است.
در امارات ایرلاین بخش ها و صنایع مرتبط از قبیل مهندسی، خدمات فرودگاهی، برگزاری تور و کترینگ فعالیت می‌کنند. شرکت مادر (ICD) بیش از ۵۰ زیرمجموعه و ایرلاین امارات ۷ شرکت زیرمجموعه دارد. تاکنون بیش از ۵۰ هزارنفر در شرکت مادر ICD استخدام شده اند که ۲۲۳۷ نفر به عنوان خلبان و کمک خلبان، بیش از ۱۰هزار نفر به عنوان خدمه کابین، ۱۹۰۴ نفر در بخش مهندسی و ۹۰۸۴ نفر در بخش‌های دیگر مشغول به کار هستند.
امارات ایرلاین در میان ایرلاین‌های دیگر، سابقه تولید کم‌ترین گازهای گلخانه‌ای را دارد و البته که ناوگان ایرلاین تاثیر بسزایی در این زمینه دارند. ناوگان امارات ایرلاین کمتر از ۴ لیتر سوخت در هر ۱۰۰ کیلومتر از پروازهایشان مصرف می‌کنند. جالب است بدانید یکی از پراستفاده‌ترین هواپیماهای ایرلاین که ایرباس ۳۸۰ سری ۸۰۰ است، در هر ۱۰۰ کیلومتر پرواز تنها ۳.۱ لیتر سوخت مصرف می‌کند و به همین سبب جزو هواپیماهای باکارآمد به حساب می‌آید.
اولین سری از تبلیغات امارات ایرلاین در دهه ۱۹۹۰ با شعار «با خودت خوب باش و با امارات پرواز کن» روانه بازار شد. امارات ایرلاین در سال ۲۰۰۸ شعار تبلیغاتی خود را تغییر و حول محور مقاصد پروازی اش تبیین نمود و هم اکنون نیز از شعار «پرواز بهتری داشته باشید» استفاده می‌کند.
در بدنه هواپیماهای امارات ایرلاین پرچم کشور امارات وجود دارد و در باله‌های دم هواپیما نیز به چشم می‌خورند. همچنین، روی موتورهای هواپیماها خط لوگوی عربی طراحی شده و لوگوی "Emirates" روی بدنه هواپیماها هم به زبان انگلیسی و هم به زبان عربی درج و رنگ آمیزی شده است.

دستاوردهای امارات ایرلاین


اولین پرواز شرکت هواپیمایی امارات از دبی به مقصد کراچی پاکستان در تاریخ ۲۵ اکتبر ۱۹۸۵ انجام شد. به تدریج با افزایش مسافران این شرکت و خریدهای متعدد دیگر، بر تعداد مسیرهای آن نیز افزوده شد؛ به‌طوری که حتی به شهرهای آمریکا پرواز مستقیم برقرار کرده است. همین‌طور بسیاری از مسافرانی که قصد سفرهای بسیار طویل دارند، از طریق این هواپیمایی و فرودگاه دبی تزانزیت می‌شوند. برای نمونه، ترافیک هوایی از جنوب آسیا و استرالیا به سمت شمال آمریکا از طریق فرودگاه دبی بالا است.
در سال ۲۰۰۷ این شرکت اقدام به امضای قرارداد خرید ۱۳۱ ایرباس و ۱۲ بوئینگ ۷۷۷ کرد و با باز شدن مسیر پروازی دبی به سائوپولو، هواپیمایی امارات اولین پرواز بدون توقف از خاورمیانه به آمریکای جنوبی را انجام داد. شرکت هواپیمایی امارات، اسپانسر اصلی تیم‌هایی چون آرسنال انگلستان و هامبورگ آلمان است. به‌علاوه، سرمایه‌گذاری وسیع این شرکت در مسابقات فرمول یک بر شهرت آن افزوده است.
بعد از شرکت ویرجین آتلانتیک، امارات دومین شرکتی بود که سیستم سرگرمی شخصی را برای تمام انواع کابین‌ها تعبیه کرد. سپس سیستم تلویزیونی ICE جایگزین گردید که امکانات بیشتری دارد. این شرکت در سال ۲۰۱۳ جایزه بهترین سرگرمی داخل هواپیما و بهترین ایرلاین خاورمیانه را از آن خود کرد.
همه چیز درباره امارات ایرلاین

شرکت هواپیمایی امارات برای گسترش نفوذ خود در سرتاسر جهان و به ویژه در قاره اروپا، سرمایه‌های هنگفتی را در برخی از مهم‌ترین مسابقات ورزشی هزینه می‌کند که از قابل توجه‌ترین آنها می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:
امارات هواپیمایی رسمی بازی‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۰۶ آلمان بود.
هواپیمایی امارات در کنار شرکت‌های کاتای پسیفیک، سنگاپور ایرلاینز و ویرجین آتلانتیک جزء معدود هواپیمایی‌های دنیا است که تمام صندلی‌هایش به تلویزیون اختصاصی مجهزاند.
هواپیمایی امارات حامی مالی باشگاه فوتبال کالینگوود است.
هواپیمایی امارات حامی مالی باشگاه فوتبال آرسنال در لیگ برتر انگلستان است و نامش از سال ۲۰۱۴ بر ورزشگاه جدید این باشگاه است.
پیش از این هواپیمایی امارات حامی مالی باشگاه فوتبال چلسی بود.
شرکت امارات پیش از آغاز مسابقات فرمول ۱ سال ۲۰۰۶ از امضای قراردادی با تیم مک لارن مرسدس برای حمایت مالی از آن خبر داد.
هواپیمایی امارات حامی مالی تیم هامبورگر اس وی در مسابقات بوندس لیگا آلمان است.
هواپیمایی امارات حامی مالی کمیته داوران فوتبال انگلستان است.
هواپیمایی امارات حامی مالی تیم کریکت امپایر انگلستان است.

مقاصد پروازی


شرکت هواپیمایی امارات در ماه می سال ۲۰۱۵ بیش از ۳۰۰۰ پرواز در طول یک هفته به ۱۴۰ مقصد در ۷۰ کشور و ۶ قاره انجام داده بود. این مقاصد پروازی تا پایان ماه سپتامبر سال ۲۰۱۸ به ۱۶۱ شهر و ۸۵ کشور جهان افزایش یافتند. پروازهای دبی نیز به طور منظم توسط امارات ایرلاین انجام می‌شوند. هواپیمایی امارات بین گردشگران ایرانی نیز طرفداران بسیار زیادی دارد.
مقاصد پروازی امارات ایرلاین در قاره آفریقا: ساحل عاج، نیجریه، غنا، اتیوپی، آفریقای جنوبی، مراکش، الجزایر، مصر، اوگاندا، تانزانیا، گینه، سنگال، زامبیا، سودان، زیمبابوه، آنگولا، کنیا، موریس، تونس
مقاصد پروازی امارات ایرلاین در قاره آسیا و حاشیه اقیانوس آرام: استرالی، هندوستان، نیوزلند، تایلند، سریلانکا، اندونزی، چین، فیلیپین، مالدیو، پاکستان، افغانستان، مالزی، سنگاپور، جمهوری کره، ژاپن، میانمار، سیشل، تایوان
مقاصد پروازی امارات ایرلاین در قاره اروپا: هلند، یونان، اسپانیا، بریتانیا، ایتالیا، بلژیک، مجارستان، سوئیس، ایرلند، آلمان، دانمارک، فرانسه، قبرس، پرتغال، ترکیه، جمهوری چک، روسیه، نروژ، مالت، کرواسی، اتریش، لهستان، سوئد
مقاصد پروازی امارات ایرلاین در قاره آمریکا: امارات متحده آمریکا، مکزیک، برزیل، کانادا
مقاصد پروازی امارات ایرلاین در خاورمیانه: اردن، عراق، بحرین، لبنان، عربستان صعودی، عمان، امارات متحده عربی، کویت، ایران

ناوگان هواپیمایی امارات


شرکت هواپیمایی امارات تا پایان آگوست سال ۲۰۱۸، دارای ۲۵۰ هواپیما بود. غول آساترین هواپیماهای جهان که ایرباس E۳۸۰ سری ۸۰۰ و بوئینگ ۷۷۷ هستند، در امارات ایرلاین پرواز می‌کنند. یک مدل از هواپیمای ایرباس ۳۱۹ نیز به طور انحصاری در امارات ایرلاین استفاده می‌شود. هیچ هواپیمای باریک پیکری از سال ۱۹۹۵ تا به امروز در هواپیمایی امارات استفاده نشده و تمام ناوگان این ایرلاین پهن پیکر هستند. علاوه بر ناوگان ذکر شده، دیگر ناوگان‌های امارات ایرلاین را ایرباس ۳۵۰، ایرباس E۳۵۰ سری ۹۰۰، ایرباس E۳۳۰ سری ۹۰۰ و بوئینگ ۷۸۷ تشکیل می‌دهند.

کترینگ امارات ایرلاین


امارات ایرلاین همان طور که در هر زمینه توانسته نام خود را در صدر بهترین‌ها قرار دهد، در زمینه کترینگ نیز میان ایرلاین‌ها جزو بهترین و مجهزترین‌هاست. در امارات ایرلاین تمام منوها توسط سرآشپزهای بین المللی و مجرب آماده می‌شوند. در پروازهای امارات کلیه منوها توسط سرآشپزهای مجرب و بین المللی امارات تهیه می شوند که بارها به همین دلیل موفق به کسب جوایز شده اند. در طول پروازهای کوتاه با اسنک های خوش طعم و نوشیدنی گرم وسرد از مسافران پذیرایی می شود. در پروازهای طولانی مدت و بین قاره ای نیز طیف متنوعی از غذاهای خوشمزه و انواع نوشیدنی به مسافران ارائه می‌شود. غذاهای هواپیمایی امارات آنقدر متنوع است که هر ذائقه‌ای را راضی می‌کند. در پروازها نوع مبدا و مقصد در نظر گرفته می‌شود و غذاهای متناسب با ذائقه مسافران تهیه می شود. این ایرلاین در تمام کلاس‌های پروازی برای مسافران مختلف از تمام سنین، مسافران دارای محدودیت‌های مذهبی یا پزشکی، مسافران وگان یا داری رژیم غذایی خاص، وعده‌های غذایی مناسب تهیه و سرو می‌شوند. مسافران بایستی منو یا غذای مد نظرشان را ۲۴ ساعت قبل از پرواز سفارش داده و ثبت کنند. درباره نوشیدنی‌های امارات ایرلاین هم باید بگوییم که در طول پرواز نوشیدنی‌های سالم و طبیعی نظیر آب میوه‌ها، نوشیدنی‌های گرم، نوشیدنی‌های سرد، انواع کوکتیل‌ها، نوشیدنی‌های الکلی و غیر الکلی و ... با توجه به درخواست مسافر و با پرداخت هزینه سرو می‌شوند. همچنین برای کودکان نیز غذاهای ویژه و هیجان انگیزی سرو می‌شود.
همه چیز درباره امارات ایرلاین

کابین ناوگان شرکت هواپیمایی امارات


می‌توان ادعا کرد کابین هواپیماهای شرکت هواپیمایی امارات، همان طور که از ناوگانش پیداست، بهترین کابین‌ها هستند و به سه کلاس فرست، بیزینس و اکونومی تقسیم می‌شوند.

کابین فرست کلاس


در امارات ایرلاین، دو نوع کابین فرست کلاس وجود دارد:
۱) سوئیت کاملا شخصی، با درب‌هایی که از زمین تا سقف هواپیما کشیده شده‌است.
۲) سوئیت شخصی با درب‌هایی که بسته می‌شوند؛ اما تا سقف هواپیما ادامه ندارند.
درب‌های هر دو نوع کابین فرست کلاس به منظور حفظ حریم شخصی به طور کامل بسته می‌شوند. داخل کابین ها مینی بار وجود دارند. تلویزیون‌های کابین شماره یک، ۳۲ اینچی و تلویزیون کابین شماره دو، ۲۳ اینچی است. صندلی‌های هر دو کابین قابلیت باز و تخت خواب شدن دارند. در هواپیماهای ایرباس E۳۸۰ سری ۸۰۰، بوئینگ ۷۷ سری LR۲۰۰ و بوئینگ ۷۷۷ سری ER۳۰۰ شرکت هواپیمایی امارات سوئیت‌های شخصی دارند. سوئیت‌های شخصی کابین فرست کلاس هواپیمای ایرباس E۳۸۰ امارات دارای حمام و سرویس بهداشتی بسیار لوکس و مدرن است.

کابین بیزینس کلاس


به یک نقطه از صندلی تا نقطه مشابه در صندلی بعدی، اصطلاحا Pitch می‌گویند. در صندل‌های کلاس پروازی بیزینس شرکت امارات در هواپیماهای بوئینگ ۷۷۷ سری ER۳۰۰ و بوئینگ ۷۷۷ سری LR۲۰۰ اندازه Pitch یک و نیم متر است. صندلی‌های کابین بیزینس امارات دارای امکاناتی چون چراغ مطالعه، ماساژ، صفحه نمایش ۱۷ اینچی، خروجی USB و بیش از ۶۰۰ کانال هستند. صندلی‌های بیزینس کلاس هواپیماهای ایرباس E۳۸۰ سری ۸۰۰ نیز دارای مینی بار بوده و قابلیت تخت خواب شدن دارند.

کابین اکونومی کلاس


در صندلی‌های کلاس اکونومی هواپیمایی امارات، اندازه Pitch در هواپیماهای ایرباس ۷۹ تا ۸۱ سانتی‌متر و در هواپیماهای بوئینگ ۸۶ سانتی‌متر است. در کلاس اکونومی هواپیماهای بوئینگ در هر ردیف ۱۰ صندلی وجود دارند که قابل تنظیم هستند. همچنین، صندلی‌های کلاس اکونومی هواپیماهای ایرباس E۳۸۰ نسبت به دیگر هواپیماها بیشتر خم می‌شود.

سرگرمی‌های داخل کابین


در هر کدام از کابین‌های هواپیماهای امارات ایرلاین مسافران می‌توانند در ارتفاع ۴۰ هزار پایی با دوربین‌های خارجی دنیا را تماشا کنند و از طریق نقشه‌های آنلاین پروسه پروازشان را دنبال نمایند. در طول پرواز، اینترنت وای‌فای در اختیار مسافران قرار می‌گیرد و بدین گونه مسافران می‌توانند در آسمان با دنیای اطرافشان در ارتباط باشند. در صفحه نمایش مقابل مسافر بیش از ۴۵۰۰ کانال فیلم، موسیقی، گیم و نمایش‌های تلویزیونی وجود دارند که مسافران می‌توانند در هر زبانی آن‌ها را تماشا کنند. مسافرانی که دوست دارند در طول پرواز استفاده مفید از زمان کنند، می‌توانند از برنامه uTalk استفاده کرده و با انتخاب از بین بیش از ۱۴۰ زبان دنیا به آموزش زبان مورد علاقه‌شان بپردازند. مسافران با دانلود این اپلیکیشن می‌توانند به مکالمات با لهجه محلی گوش داده، تلفظ، تکرار و تمرین کنند و برای یاد گرفتن لغت، گرامر و مکالمه وقت بگذارند. استفاده از این اپلیکیشن زبان آموز رایگان است.
همه چیز درباره امارات ایرلاین

طرح‌های ویژه امارات ایرلاین


در سال ۲۰۰۰ میلادی امارات ایرلاین از یک طرح ویژه به نام Skywards رونمایی کرد که برای مسافران کثیرالسفر شرکت هواپیمایی امارات در نظر گرفته شده است. بیش از ۱۶ میلیون نفر تا پایان سال ۲۰۱۶ به عضویت این طرح ویژه در آمدند. طرح Skywards چهار درجه متفاوت شامل آبی، نقره ای، طلایی و پلاتین دارد. هر مسافر به محض ثبت نام کردن در این طرح، عضویت آبی می‌گیرد. ثبت نام در این طرح رایگان بوده و مشمول هیچ‌گونه هزینه‌ای نمی‌باشد. به ازای هر ۲۵۰۰۰ مایل سفر عضویت پلاتینی، هر ۵۰۰۰۰ مایل سفر عضویت نقره‌ای و به ازای هر ۱۵۰ هزار مایل سفر عضویت طلایی به مسافر داده می‌شود.

لانژهای امارات ایرلاین


مسافرانی که اعضای طلایی و پلاتینی طرح SkyWards هستند و همچنین مسافران کلاس‌های پروازی فرست و بیزینس، می‌توانند در ۳۲ فرودگاه جهان از ۳۳ لانژ امارات ایرلاین استفاده کنند. مسافرانی که عضو نقره ای طرح SkyWards هستند، تنها می‌توانند در فرودگاه بین المللی دبی از لانژ امارات ایرلاین استفاده کنند.
امارات ایرلاین یکی از بزرگ‌ترین، ایمن‌ترین و مطمئن‌ترین شرکت‌های هواپیمایی جهان است و طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد. ناوگان پیشرفته، خدمات فوق العاده، تیم پروازی حرفه‌ای و مجرب، کابین‌های مجهز و ... از جمله دلایلی هستند که مسافران سفر با امارات ایرلاین را ترجیح می‌دهند.


فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است