search
menu

اضافه بار هواپیمایی ایران ایر(هما)

[ پنهان کردن ]
اضافه بار شرکت هواپیمایی ایران ایر(هما)
معرفی شرکت هواپیمایی ایران ایر
ناوگان هوایی ایران ایر
مقرارت حمل بار
جریمه اضافه بار
کالاهای ممنوعه
کلاس‌های پروازی ایران ایر و نوع خدمات هر کدام

اضافه بار شرکت هواپیمایی ایران ایر(هما)


سفر با هر ایرلاینی چه داخلی و چه خارجی دارای قوانین مخصوص به خود است که برای نظم و امنیت مسافرین در نظر گرفته شده از این رو رعایت کردن این قوانین ضروری است.
تا کنون شده هنگام تحویل بار و بررسی کردن چمدان در فرودگاه به دلیل عدم بسته بندی مناسب یا اضافه بار، متحمل پرداخت هزینه اضافی و علاوه بر آن مدت زمان زیادی را در فرودگاه معطل شوید بنابراین اگر جز افرادی هستید که به صورت هوایی سفر می‌کنید با ما در این مقاله همراه باشید تا با دانستن این قوانین در زمان خود صرفه جویی کنید و سفر دلپذیرتری را تجربه کنید.
اضافه بار هواپیمایی ایران ایر(هما)

معرفی شرکت هواپیمایی ایران ایر


شرکت هواپیمایی ایران ایر در سال ۱۳۲۱ تاسیس شده است از این رو یکی از قدیمی ترین شرکت‌های هواپیمایی خاورمیانه محسوب می‌شود. این هواپیما که حامل پرچم ایران است مزین به پرنده هما می‌باشد پرنده‌ای که نمادی از تاریخ تخت جمشید است و به دست یک جوان ارمنی به نام ادوارد زهرابیان طراحی شده است.
همچنین جالب است بدانید نماد پرنده هما از سوی آژانس خبری حمل و نقل هوایی به عنوان یکی از بهترین برند‌های شرکت‌ هوایی جهانی معرفی شده است.
این شرکت هواپیمایی ابتدا در مسیر تهران- مشهد فعالیت داشت و به مرور با تکمیل شدن ناوگان هوایی اش علاوه بر مسیرهای داخلی متعدد به مقاصد بین‌المللی نیز پرواز می‌کرد و امروزه این ایرلاین به بیش از ۶۰ مقصد داخلی و خارجی پرواز می‌کند. سرانجام شرکت هواپیمایی ایران ایر در سال ۱۳۴۰ با شرکت هواپیمایی پرشین ایرسرویس ادغام شد و نام هما را به عنوان هواپیمایی ملی ایران انتخاب کرد و از آن پس با اولین پرواز خود در فروردین سال ۱۳۴۱ به طور رسمی به عنوان هواپیمایی ملی ایران فعالیت خود را آغاز کرد.

ناوگان هوایی ایران ایر


اضافه بار هواپیمایی ایران ایر(هما)
شرکت هواپیمایی ایران ایر دارای دو ناوگان مسافر بری و باری می‌باشد.
اضافه بار هواپیمایی ایران ایر(هما)

مقرارت حمل بار


به طور کلی ایرلاین‌ها برای میزان حمل بار مجاز به دو صورت عمل می‌کنند:
۱- بر اساس تعداد بسته‌ها
۲- بر اساس محاسبه وزن
در شرکت هواپیمایی ایران ایر میزن بار مجاز بر اساس روش دوم اعمال می‌شود.
اضافه بار هواپیمایی ایران ایر(هما)
علاوه بر میزان بار درج شده روی بلیط تان شما می‌توانید مقدار مشخصی از بار را به عنوان بار دستی با خود به داخل کابین هواپیما ببرید اما حمل ساک به داخل کابین نیز دارای محدودیت است:
- کیف یا ساک کوچک دستی با ابعاد ۲۵ *۴۵ *۵۶ ( به طور کلی ۱۱۵ سانتی متر)
- وزن کیف قابل حمل به کابین هواپیما بر اساس نوع بلیط متفاوت است:
اضافه بار هواپیمایی ایران ایر(هما)
پیشنهاد می‌شود کیف همراه شما مجموعه ای از لوازم ضروری و مورد نیاز در طول سفرتان را در بربگیرد، در زیر به تعدادی از لوازم ضروری اشاره شده است:
-مدارک شناسایی( شناسنامه و کارت ملی و گذر نامه در سفرهای خارجی)
- مدارکی که مربوط به بلیط و کارت پرواز
- داروهای مورد نیاز به همراه نسخه پزشک
- لوازم بهداشتی و آرایشی
- لوازم الکترونیکی برای شارژ لوازمی چون موبایل، لب تاپ یا همراه داشتن پاوربانک
اگر به همراه کودک خردسال خود سفر می‌کنید فراموش نکنید لوازم ضروری مورد نیاز کودکتان را نیز در این کیف بگنجانید.
همچنین پیشنهاد می‌شود وسایل قیمتی خود مانند پول، جواهرات، اوراق بهادار، وثیقه، ضمانت نامه بانکی، سوئیچ خودرو، تبلت، لپ تاپ، گوشی همراه، دوربین، مدارک شناسایی و غیره را همراه خود به داخل کابین ببرید و از از قرار دادن آن‌‌ها در قسمت تحویل بار خودداری کنید.
هزینه اضافه بار پگاسوس ایرلاین
هزینه اضافه بار هواپیمایی ترکیش ایرلاین

جریمه اضافه بار


اگر وزن بار مسافران از میزان مشخص شده تجاوز کند، مسافر موظف به پرداخت جریمه می‌شود و میزان جریمه بر اساس زیر تعیین می‌شود:
به ازای هر ۱ کیلوگرم بار اضافه، ۱ درصد از هزینه بلیط به عنوان جریمه در نظر گرفته شده است که در فرودگاه مبدا دریافت می‌شود. لازم به ذکر است این مقدار می‌تواند براساس مبدا و پرواز داخلی بین المللی این مقدار متفاوت باشد.
اما از آنجایی که فرآیند وزن کشی و پرداخت جریمه نیازمند زمان زیادی است توصیه میکنیم از حمل وسایل غیرضروری اجتناب کنید و یا در غیر این صورت حداقل ۱ ساعت در پرواز‌های داخلی و ۲-۳ ساعت در پرواز‌های خارجی، زودتر در فرودگاه حاظر شوید.

کالاهای ممنوعه


به طور کلی هرگونه کالایی که باعث آسیب رساندن به جان و مال مسافرین وهمچنین خدمه پرواز و بدنه هواپیما شود کالای ممنوعه محسوب می‌شود و ورود آن به هواپیما ممنوع است. در زیر لیستی از اینگونه کالاها آورده شده است:
اضافه بار هواپیمایی ایران ایر(هما)
* لازم به ذکر است کالاهای ممنوعه در چمدان در صورت تایید کارمند مسئول هواپیمائی جمهوری اسلامی ایران مجاز به حمل در قسمت پذیرش بار می‌باشد.

کلاس‌های پروازی ایران ایر و نوع خدمات هر کدام


از آنجایی که میزان حمل بار با توجه به کلاس پروازی شما متغییر است بنابراین اول به شرایط، ویژگی‌ و به انواع کلاس‌ های پروازی در شرکت هواپیمایی ایران ایر می‌پردازیم.
به طورکلی کلاس‌های پروازی ایران ایر(هما) شامل هما کلاس و اکونومی کلاس است که هر کدام از لحاظ ارائه خدمات و شرایط ویژگی‌های متفاوتی دارند که در زیر به هر کدام جداگانه می‌پردازیم تا شما بتوانید بهترین کلاس پروازی خود را انتخاب کنید.
۱- کلاس هما یا تجاری
این کلاس پروازی دارای نرخ‌ها متنوعی است که با حروف لاتین مشخص می‌شود از جمله نرخ های کلاس تجاری C و Jمی‌باشد. در این نوع کلاس پروازی برای مسافر کودک و نوزاد تخفیف در نظر گرفته شده است. لازم به ذکر است در این کلاس پروازی به منظور خوش‌آمد گویی از مهمانان گل ارائه می‌شود و هم چنین جعبه خاتم به همراه زعفران به عنوان هدیه در نظر گرفته شده است.
اضافه بار هواپیمایی ایران ایر(هما)
۲- کلاس اکونومی یا اقصادی
این کلاس پروازی دارای نرخ‌ها متنوعی است که با حروف لاتین مشخص می‌شود از جمله نرخ های کلاس اکونومی N,M,Q,V,Y می‌باشد که در هر کدام خدمات متفاوتی ارائه می‌شود. به عنوان مثال در نرخ O خدماتی ویژه برای جانبازان، خانواده شهدا و معلولان سازمان بهزیستی را ارائه می شود.
اضافه بار هواپیمایی ایران ایر(هما)
در جدول زیر می‌توانید مقایسه دو کلاس پروازی را بر اساس نوع خدماتشان ببینید:
اضافه بار هواپیمایی ایران ایر(هما)
فیلتر نظرات کاربران
امتیاز کاربران

0
عالی
0
خوب
0
متوسط
0
بد
0
خیلی بد
زمان سفر

نوع سفر


نظرات
هنوز هیچ نظری ثبت نشده است