برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

بلیط قطار یزد به کرمان

رزرو بلیط قطار یزد کرمان از شرکت‌های ریلی مختلف در سفرمارکت
یک طرفه
|
رفت و برگشت
مبداء
شهر های پر تردد
مقصد
شهر های پر تردد
تاریخ برگشت
-- --
تاریخ رفت
-- --
۱ مسافر


امکان انتخاب مسافر تا ظرفیت کوپه کامل

remove_circle
۱
add_circle
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
remove_circle
۰
add_circle
کودک
۲ تا ۱۲ سال

در این نوشته مرتبط با بلیط قطار، به دو شهر اصلی و دو استان زیبای کشورمان خواهیم پرداخت. یزد و کرمان فاصله‌ای ۳۵۹ کیلومتری دارند که خرید بلیط قطار و طی کردن این مسیر با قطار، به عنوان یکی از گزینه‌ها محسوب می‌شود. برای مثال، بلیط قطار رجا، بلیط قطار جوپار و بلیط قطار غزال، نمونه‌هایی از بلیط قطار یزد به کرمان هستند که می‌توانید تهیه کنید.

بلیط قطار یزد به کرمان

قطار یزد کرمان


این قطار در واقع همان قطاری است که از تهران به طرف کرمان حرکت می‌کند و یزد به عنوان یکی از ایستگاه‌های میانی این مسیر شناخته می‌شود. زمان خاصی را نمی‌توان برای عبور آن از یزد در نظر گرفت و ممکن است در همه ساعات یک شبانه روز فعالیت کند.

انواع قطار یزد به کرمان


اگر به دنبال خرید بلیط قطار یزد به کرمان هستید، بیشتر با کوپه‌های ۴ تخته یا ۶ تخته مواجه خواهید شد، چرا که عمدتاً این قطارها در مسیر یزد کرمان تردد می‌کنند.

قطار یزد کرمان جوپار


یکی از سه شرکت ریلی که در این نوشته مطرح شده است، شرکت ریلی جوپار است.
۳ ستاره ۶ تخته کویر: قطارهای ۳ ستاره ۶ تخته از جوپار، امکاناتی مانند توالت سیار، سرویس ایرانی، سرویس خواب، سیستم صوتی، سیستم تهویه، فروش غذا، پریز برق، بسته مخصوص پذیرایی دارد.

قطار یزد کرمان رجا


از جمله موفق‌ترین شرکت‌هایی ریلی کشور که شامل مسیر قطار کرمان یزد و بالعکس هم می‌شود، شرکت ریلی رجا است. این شرکت در این مسیر قطار زیر را دارد:
۳ ستاره ۴ تخته البرز: این قطارها جزو معدود سه ستاره‌های رجا محسوب می‌شوند؛ ۳ ستاره ۴ تخته البرز برای مسیرهای طولانی توصیه می‌شوند و خدماتی هم دارند که عبارتند از ویلچر، کتابخانه، سرویس‌های فرنگی و ایرانی، سیستم صوتی، سرویس خواب، سیستم تصویری، پریز برق، فروش غذا، بسته مخصوص پذیرایی، سیستم تهویه و چراغ مطالعه.

قطار یزد کرمان بن ریل


شرکت ریلی دیگر که قطارهایش در مسیر یزد کرمان تردد می‌کنند، بن ریل است. یکی از بهترین قطارهای بن ریل یعنی غزال در این مسیر حرکت دارد.
۴ ستاره ۴ تخته غزال: قطارهای ۴ ستاره ۴ تخته غزال از جمله قطارهای خوب محسوب می‌شوند. خدمات این قطارها شامل کتابخانه، ویلچر، سرویس ایرانی و فرنگی، اینترنت بی‌سیم، سیستم تصویری، سیستم صوتی، سرویس خواب، بسته مخصوص پذیرایی، پریز برق، سیستم تهویه، فروش غذا، ارتباط داخلی و روزنامه می‌شود. در بالای همین صفحه می‌توانید بلیط قطار بن ریل را خریداری کنید.

قطار یزد کرمان بن ریل

ایستگاه های قطار یزد کرمان


در واقع، این قطار با قطار تهران کرمان یکی است و خود یزد یکی از ایستگاه‌های این مسیر محسوب می‌شود، اما در فاصله بین یزد و کرمان معمولاً دو یا سه ایستگاه وجود دارد. در حال حاضر، قطارهایی که شروع حرکت آن‌ها عصر است، دو ایستگاه بافق و زرند را در مسیر دارند و قطارهایی که شب یا نیمه شب حرکت می‌کنند، از سه ایستگاه بافق، سی ریز و زرند می‌گذرند.

ایستگاه راه آهن کرمان


ایستگاه راه آهن کرمان در تاریخ ۹ آبان ۱۳۵۶ افتتاح شد و از آن موقع، به عنوان ایستگاه اصلی راه آهن کرمان فعالیت می‌کند. در سال ۱۳۹۸، نام ایستگاه به شهید قاسم سلیمانی تغییر یافت و تحت مالکیت وزارت راه و شهرسازی به فعالیت خود ادامه داد. این ایستگاه در جاده تهران، بلوار شاهد استان کرمان قرار دارد.

قیمت بلیط قطار یزد کرمان به چه عواملی بستگی دارد؟


قیمت بلیط قطار یزد به کرمان، به چند عامل بستگی دارد و از این رو، باید به سایت‌‌ها یا آژانس‌های هواپیمایی مراجعه کرده و از قیمت آن مطلع شوید. این عوامل عبارتند از نوع قطار که ممکن است اتوبوسی، سریع‌السیر، کوپه دربست یا سایر نوع قطارها باشد و همچنین ظرفیت کوپه. طبق برخی شرایط، در صورت پر نشدن ظرفیت قطار و نزدیک شدن به ساعت حرکت، ممکن است قیمت خرید یک بلیط قطار یزد کمتر شود.

قوانین و مقررات قطار یزد کرمان


قطار یزد به کرمان با پیروی از راه آهن ایران، دارای برخی قوانین و مقررات است. برای مثال، اگر شما بلیط خریده‌شده را لغو کنید، بر اساس زمان لغو بلیط، مقداری از هزینه کسر شده و سپس به حساب شما بر می‌گردد. همچنین، اگر کنسلی بلیط یا تاخیر از سوی فروشنده رخ بدهد، موظف به پرداخت خسارت شما خواهند بود. در صورت عدم درخواست صندلی اختصاصی برای کودکان کمتر از ۲ سال، تنها ۱۰ درصد یک بلیط عادی را خواهید پرداخت اما در صورت درخواست، همانند بقیه افراد کمتر از ۱۲ سال، تخفیف ۵۰ درصدی شامل حال شما خواهد شد. یکی دیگر از نکات مهم، تهیه نسخه کاغذی بلیط است تا آن را به مسئول مربوطه نشان دهید.

خرید بلیط قطار یزد به کرمان از سفرمارکت


پیش‌تر به بلیط‌های قطار رجا، جوپار و غزال اشاره کردیم. حال به نحوه خرید آن‌ها از سایت سفرمارکت خواهیم پرداخت. خرید بلیط قطار از سفرمارکت، فرآیند آسانی دارد و شما می‌توانید بلیط قطار یزد به کرمان را در کمترین زمان ممکن تهیه کنید. ابتدا باید به سایت سفرمارکت و قسمت بلیط قطار بروید. با تنظیم اطلاعاتی نظیر یزد به عنوان مبدا و کرمان به عنوان مقصد و همچنین اطلاعات دیگری مانند تعداد مسافران و تاریخ حرکت قطار، لیست بلیط‌های مختلف را داشته باشید. قیمت هر کدام از بلیط‌ها بر اساس عوامل مذکور و امکانات‌شان مشخص شده است. با انتخاب یکی از این بلیط‌ها، به بخش تکمیل اطلاعات شخصی و سپس خدمات پرداخت راه خواهید یافت تا فرآیند خرید بلیط قطار یزد کرمان خود را به پایان برسانید.

سوالات متداول


۱. فاصله قطار یزد کرمان چند ساعت است؟
یزد و کرمان فاصله‌ای ۳۵۹ کیلومتری دارند و زمان تقریبی برای طی کردن این مسافت با قطار، ۶ ساعت است.

۲. در مسیر قطار یزد کرمان چه ایستگاه‌هایی وجود دارد؟
در حال حاضر، در مسیر قطار‌هایی که عصر شروع به حرکت می‌کنند، تنها دو ایستگاه بافق و زرند وجود دارند. علاوه بر آن، قطارهایی که شب حرکت می‌کنند، سه ایستگاه خواهند داشت که عبارتند از بافق، سی ریز و زرند.

۳. شرایط کنسلی بلیط قطار یزد کرمان چگونه است؟
در صورت کنسل کردن بلیط قطار یزد کرمان از ۱۲ ساعت مانده به حرکت قطار ۱۰ درصد و از ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از حرکت تا ۳ ساعت مانده به حرکت، با ۳۰ درصد جریمه نقدی مواجه خواهید شد. همچنین اگر سه ساعت قبل از حرکت قطار بلیط خود را کنسل کنید، ۵۰ درصد جریمه اعمال می‌شود.

۴. آیا بلیط قطار یزد کرمان برای کودکان ارزان‌تر است؟
بله، بلیط قطار یزد کرمان برای افراد کمتر از ۱۲ سال شامل تخفیفی ۵۰ درصدی می‌شود.

۵. قیمت بلیط قطار یزد کرمان چند است؟
قیمت بلیط قطار یزد کرمان به دو عامل نوع قطار (اتوبوسی، سریع السیر، کوپه دربست و ...) و همچنین ظرفیت کوپه بستگی دارد؛ به همین دلیل این قیمت متغیر است.