برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

قطار تهران خرمشهر

رزرو قطار تهران خرمشهر از شرکت‌های ریلی مختلف در سفرمارکت
یک طرفه
|
رفت و برگشت
مبداء
شهر های پر تردد
مقصد
شهر های پر تردد
تاریخ برگشت
-- --
تاریخ رفت
-- --
۱ مسافر


امکان انتخاب مسافر تا ظرفیت کوپه کامل

remove_circle
۱
add_circle
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
remove_circle
۰
add_circle
کودک
۲ تا ۱۲ سال

معمولا برای مسافرانی که ترجیح می‌دهند تا مسیرهای طولانی را به شیوه زمینی طی کنند، بلیط قطار می‌تواند یک گزینه کاملا ایده‌آل باشد. زیرا از یک سو امکانات رفاهی قطار طولانی بودن مسیر را تحمل‌پذیر می‌کند و از سوی دیگر در این سفر خبری از خستگی‌های ناشی از رانندگی با خودرو شخصی هم نیست. آن دسته از مسافرانی که قصد سفر از مبدا تهران به خرمشهر را دارند نیز می‌توانند با خرید بلیط قطار تهران خرمشهر یک سفر زمینی ایمن، آسوده و اقتصادی را در این مسیر طولانی تجربه کنند.
از منظر جغرافیایی شهر تهران در ناحیه شمالی کشور واقع شده است و خرمشهر نیز در جنوب غربی کشور قرار دارد. گذشته از سفرهای تفریحی که ساکنان پایتخت به خرمشهر دارند، بسیاری از افراد با مقاصد کاری و تجارت بطور مرتب از شهر تهران به خرمشهر سفر می‌کنند. خوشبختانه قطار تهران خرمشهر امکان تردد زمینی آسان از پایتخت به خرمشهر را برای این مسافران فراهم کرده است.

بلیط قطار تهران خرمشهر

بلیط قطار تهران به خرمشهر


بلیط قطار تهران خرمشهر و همچنین مسیر بر عکس در بازه‌های زمانی تقریبا کوتاهی برای مسافران در دسترس است اما با این حال به سبب محدود بودن بلیط ها و تقاضای بالای آن معمولا به سرعت به فروش می‌رود و نیاز است تا مسافران دست کم دو هفته قبل‌تر از زمان حرکت اقدام به خرید بلیط کنند تا از سفر جا نمانند.

قیمت بلیط قطار تهران خرمشهر به چه عواملی بستگی دارد؟


قیمت بلیط قطار تهران خرمشهر به عوامل متعددی وابسته است که یکی از مهم‌ترین آن‌ها نوع قطار انتخابی و امکانات رفاهی آن است هر قدر قطاری که یک شرکت ریلی خاص بکار می‌گیرد از کیفیت مطلوب‌تری برخوردار باشد و امکانات بیشتری در آن تعبیه شده باشد قیمت بالاتری هم دارد.

خرید بلیط قطار تهران خرمشهر


برخلاف گذشته دیگر نیاز نیست تا برای خرید بلیط قطار بطور حضوری به دفاتر فروش مراجعه شود. بلکه با صرف کوتاه‌ترین زمان ممکن فقط با چند کلیک ساده در سفرمارکت می‌توان انواع بلیط قطار از جمله بلیط قطار رجا، بلیط قطار فدک و بلیط قطار جوپار را در مسیرهای مختلف از جمله تهران خرمشهر خریداری کرد.

ایستگاه های قطار تهران خرمشهر


مسیر حرکت قطار تهران خرمشهر از پایتخت شروع می‌شود و بعد از پشت سر گذاشتن ایستگاه‌های قم، اراک، شازند، ازنا، دورود، سپید دشت، اندیمشک، شوش، هفت تپه و اهواز به انتها می‌رسد.

ایستگاه راه آهن خرمشهر


ایستگاه راه آهن خرمشهر با توجه به اهمیت برقراری راه‌های ارتباطی متعدد به این شهر و در واقع تسهیل تردد به خرمشهر به عنوان یکی از شهرهای تجاری که حجم بالایی از فعالیت‌ صادرات و واردات از طریق آن انجام می‌گیرد، احداث گردید. در این ایستگاه برای خریداران بلیط قطار خرمشهر امکانات رفاهی مناسب نظیر دستگاه عابربانک، غرفه فروش سوغات، اغذیه فروشی، دفاتر فروش بلیط و نماز خانه فراهم شده است.

شرکت‌های ریلی قطار تهران خرمشهر


بلیط قطار خرمشهر تهران و مسیر برگشت آن را می‌توان از شرکت‌های ریلی مختلفی تهیه کرد که دو نمونه از آن‌ها شرکت ریلی فدک و شرکت ریلی بن ریل هستند که مرتبا در این مسیر فعالیت دارند.
اغلب مسافرانی که در مسیر ریلی تهران و خرمشهر سفر می‌کنند تمایل دارند تا بلیط قطار تهران خرمشهر رجا و یا بلیط قطار تهران خرمشهر فدک را تهیه کنند. دلیل آن هم محبوبیت قطارهای این دو شرکت خوش نام و کیفیت بالای خدمات آن‌ها است. خوشبختانه قطار ۵ ستاره اکونومی سلامت فدک در این مسیر ریلی فعالیت می‌کند و مسافران می‌توانند با قطارهای لوکس و با کیفیت آن تجربه خوبی از سفر با قطار از تهران به خرمشهر را تجربه کنند.

قطار فدک تهران خرمشهر

قوانین و مقررات قطار تهران خرمشهر


طبق قوانین قطار تهران خرمشهر تنها افراد بزرگسال اجازه مسافرت به صورت تنها را دارند و کودکان لازم است به همراه والدین سفر کنند. علاوه بر آن لازم است تا متقاضیان در زمان خرید بلیط قطار در درج نام و اطلاعات هویتی دقت کنند زیرا در صورت اشتباهات سهوی و عدم همخوانی بلیط با مدارک مسافر باید بلیط دیگری خریداری کند. زوج‌هایی که قصد سفر با بلیط کوپه دربستی قطار را دارند لازم است تا جهت احراز محرمیت شناسنامه‌های خود را در زمان حرکت ارائه کنند.

سوالات متداول


مسیر قطار تهران خرمشهر چند ساعت است؟
فاصله زمینی میان تهران و خرمشهر نزدیک به ۹۱۵ کیلومتر است و مدت زمان قطار تهران خرمشهر نیز حدودا هجده ساعت و پانزده دقیقه است.

آیا بلیط قطار تهران خرمشهر برای کودکان ارزان‌تر است؟
بله. بلیط قطار تهران خرمشهر برای کودکان ۲ تا ۱۲ سال بطور نیم‌بها محاسبه می‌گردد.

قیمت بلیط قطار تهران خرمشهر چقدر است؟
قیمت بلیط قطار تهران خرمشهر بر مبنای انتخاب مسافران می‌تواند متغیر باشد. بطور مثال مسافران این مسیر می‌توانند قطار کرخه شرکت بن ریل را انتخاب کنند. این قطار دارای کوپه‌های چهار تخته است و با توجه به خدماتش قیمت مقرون به صرفه‌ای دارد. با این حال برخی از متقاضیان خرید بلیط قطار نیز ترجیح می‌دهند تا با پرداخت هزینه بیشتر با قطارهای لوکس شرکت ریلی فدک سفر کنند. بلیط قطار فدک از تهران به خرمشهر یک قطار مجهز و پنج ستاره است که کوپه‌های چهار تخته آن به امکانات پیشرفته تجهیز شده‌اند و از این رو قیمت بیشتری دارند.

شرایط کنسلی بلیط قطار تهران خرمشهر چیست؟
کنسلی بلیط قطار خرمشهر تهران مشمول پرداخت جریمه است. بطوری که تا ساعت ۱۲ ظهر روز پیش از حرکت قطار خرمشهر جریمه کنسلی ۱۰ درصد، از ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از حرکت تا ۳ ساعت مانده به حرکت ۳۰ درصد و از ۳ ساعت مانده به زمان حرکت ۵۰ درصد جریمه کنسلی منظور می‌شود.

حمل خودرو با قطار از تهران به خرمشهر چگونه است؟
مسافران تهران خرمشهر می‌توانند با تهیه یک بلیط قطار مجزا علاوه بر بلیطی که برای خود رزرو کرده‌اند خودرو شخصی خود را به مقصد انتقال دهند. لازم به ذکر است که هزینه این بلیط شامل نرخ بیمه ماشین نیز می‌شود و از این رو قیمت آن با قیمت بلیط قطار مسافر متفاوت است. علاوه بر آن برای حمل خودرو نیاز است تا مسافر دست کم سه ساعت زودتر از زمان حرکت قطار به ایستگاه راه آهن مراجعه کند و در زمان تحویل خودرو ملزم به ارائه مدارک مالکیت آن است.

خرید کوپه دربستی چه تفاوتی با بلیط معمولی قطار دارد؟
قطار یک وسیله نقلیه عمومی است و خریداران بلیط قطار در طول مسیر با افراد دیگر همسفر می‌شوند. برخی مسافران ترجیح می‌دهند تا با خرید بلیط کوپه دربستی قطار فضای شخصی بیشتری داشته باشند. خرید بلیط کوپه دربستی قطار همچنین برای مسافرانی که با اعضای خانواده سفر می‌کنند نیز گزینه خوبی است.