برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

خرید بلیط قطار تهران اندیمشک

رزرو بلیط قطار تهران اندیمشک از شرکت‌های ریلی مختلف در سفرمارکت
یک طرفه
|
رفت و برگشت
location_on
مبداء
شهر های پر تردد
swap_horiz swap_vert
location_on
مقصد
شهر های پر تردد
event
تاریخ برگشت
-- --
today
تاریخ رفت
-- --
people
۱ مسافر expand_more
close


امکان انتخاب مسافر تا ۶ نفر

remove_circle
۱
add_circle
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
remove_circle
۰
add_circle
کودک
۲ تا ۱۲ سال

اندیمشک شهر بسیار زیبایی است که در شمال استان خوزستان واقع شده است. بلیط قطار از تهران به اندیمشک از جمله سفرهای ریلی بسیار پرطرفدار در مسیر جنوب ایران است. اگر همیشه با قطار سفر می‌کنید و به این وسیله نقلیه علاقه دارید، حتما برای سفر به اندیمشک بلیط قطار بگیرید. در این سفر علاوه بر اینکه امنیت و آرامش قطار شامل حال شما می‌شود، از تماشای مناظر اطراف نیز لذت خواهید برد. در این مقاله در مورد خرید بلیط قطار تهران اندیمشک و انواع قیمت‌های آن با شما صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

بلیط قطار تهران اندیمشک

معرفی اندیمشک


اندیمشک سرسبز با اینکه در استان خوزستان و جنوب غربی ایران قرار دارد، شهر سرسبز و خوش آب و هوایی است. دلیل خوش آب و هوا بودن این شهر قرار گرفتن آن در دامنه‌های رشته کوه زاگرس میانی است. در شهر اندیمشک چندین سد و نیروگاه راه‌اندازی شده است. راه آهن اندیمشک در کشورمان جایگاه بسیار ویژه‌ای دارد.
بیشتر اهالی اندیمشک به زبان لری صحبت می‌کنند. این شهر تاریخ کهن و فرهنگ ویژه‌ای دارد که گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است. هنگامی که به اندیمشک سفر کردید به این مکان‌ها سر بزنید: منطقه گردشگری منگره، سد کرخه، دره تنگوان، پل صیحه، مقبره داوود خادم، پلاژ دز، بقعه امیرسیف و بقعه داوود خادم.

انواع قیمت بلیط قطار تهران اندیمشک


بلیط قطار اندیمشک تهران قیمت‌های گوناگونی دارد که طبق عوامل مختلفی تعیین می‌شود. اگر این موارد را به خوبی بدانید، دیگر لازم نیست برای هر بلیط هزینه هنگفتی بدهید. عوامل تعیین‌کننده شامل تاریخ خرید بلیط، شرکت‌های ریلی و نوع قطار و خدمات است.
در مورد تاریخ خرید بلیط باید بگوییم که اگر شما زمانی که میزان سفر کمتر باشد بلیط را بخرید، قیمت کمتری می‌پردازید. بالعکس وقتی بلیط را در زمانی که سفر به اندیمشک پرتقاضا است بخرید، هزینه آن بیشتر خواهد شد. معمولا زمان‌هایی مانند تعطیلات نوروز و سایر تعطیلات رسمی قیمت بلیط قطار رجا بالاتر می‌رود.
در ارتباط با شرکت‌های ریلی هم هر کدام از این شرکت‌ها براساس نوع قطار و خدمتشان، نرخ‌های متفاوتی ارائه می‌دهند. شرکت‌های ریلی رجا و صبا از جمله شرکت‌های ارائه دهنده قطار در مسیر اندیمشک تهران هستند. نوع قطار نیز تاثیر زیادی بر قیمت می‌گذارد. قطار لوکس، درجه یک و درجه دو هرکدام دارای نرخ‌های مختلفی هستند. خدماتی که در قطار به مسافران ارائه می‌شود نیز ممکن است دارای قیمتی جداگانه باشند. برای مثال بلیط قطار فدک به دلیل وجود امکانات عالی قیمت بالاتری دارد.


خرید بلیط قطار تهران به اندیمشک


برای خرید بلیط قطار تهران به اندیمشک دو راه حضوری و مجازی وجود دارد. برای خرید حضوری باید به همراه مدارک شناسایی خود به مراکز فروش بلیط مراجعه کنید. چنانکه قصد خرید بلیط اینترنتی بلیط را داشته باشید، می‌توانید به سایت سفرمارکت مراجعه کنید.
وقتی وارد اپلیکیشن یا سایت سفرمارکت شدید، می‌بایست به قسمت بلیط قطار بروید. در آنجا مبدا و مقصد خود را مشخص می‌کنید. سپس تاریخ رفت و برگشت از سفر را باید تعیین کنید. بعد از تعیین تاریخ تعداد مسافران را مشخص کنید. در این فیلد باید علاوه بر تعداد مسافران، بزرگسال و کودک بودن هر یک از مسافران را معین کنید. همچنین در اینجا باید بین سه گزینه مسافران عادی، ویژه برادران و ویژه خواهران نیز، یک گزینه را انتخاب کنید.
پس از تعیین مسافران، وارد صفحه قطارهایی که در تاریخ ذکر شده بلیط ارائه می‌دهند، می‌شوید. شما می‌توانید هر کدام از بلیط قطار تهران اندیمشک رجا که بیشتر مناسب است را انتخاب کنید. سپس انتخاب بلیط را بزنید و وارد صفحه پرداخت بلیط شوید.
در صورتی که به دنبال کوپه اختصاصی هستید، گزینه کوپه دربست را فعال کنید.

ایستگاه‌ها و مسیر قطار تهران اندیمشک


مسافت تهران تا شهر اندیمشک ۷۳۱ کیلومتر است. این مسیر معمولا نزدیک به ۱۳ ساعت با قطار طول خواهد کشید. ساعت حرکت قطار نیز مطابق برنامه‌ای است که شرکت ریلی ارائه می‌دهد.
در طول مسیر تهران تا اندیمشک از ایستگاه‌های قم، اراک، ازنا، تنگ هفت عبور خواهید کرد. از آنجایی که اندیمشک خودش یک ایستگاه بین راهی‌ است، مقصد نهایی این قطار خرمشهر است. قطارهایی که در این مسیر رفت و آمد می‌کنند، شامل قطارهای ۶ تخته لوکس، ۴ تخته نگین و ۴ تخته البرز است.

ایستگاه‌ راه آهن اندیمشک


قطار سبز اندیمشک تهران در ایستگاه راه‌آهن اندیمشک توقف می‌کند. این ایستگاه برای حمل و نقل ریلی کشور بسیار مهم است. ایستگاه راه آهن اندیمشک قسمتی از راه‌آهن تهران جنوب است. این راه‌آهن، یکی از حساس‌ترین مسیرهای ریلی در کشور است. گفتنی است که شهر اندیمشک در حقیقت به عنوان مرکز کل بخش راه‌آهن زاگرس شناخته می‌شود. این ایستگاه در تاریخ ۱۵ دی سال ۱۳۰۸ توسط رضا شاه پهلوی مورد بهره برداری قرار گرفت. همچنین ایستگاه راه‌آهن اندیمشک در زمان جنگ تحمیلی و بعد از آن نیز نقش بسیار حیاتی در مسیرهای ریلی کشور داشته است.
پس از اینکه وارد ایستگاه راه‌آهن اندیمشک شدید، می‌توانید از طریق تاکسی به هر نقطه از شهر اندیمشک که در نظر دارید، برسید.

قوانین و مقررات قطار تهران اندیمشک


برای خرید بلیط قطار اهواز هم می‌بایست به برخی از قوانین و مقررات مربوطه توجه کرد. هنگام صدور بلیط باید حتما اطلاعاتی مانند نام‌ و نام خانوادگی، تاریخ تولد و کدملی با دقت وارد شود. توجه داشته باشید که اطلاعات هویتی شما مطابق مدارک شناسایی‌تان باشد تا در قطار مشکلی پیش نیاید.
رسید بلیط اینترنتی خود را پس از خریداری، حتما چاپ کنید و بعد وارد قطار شوید.
سهمیه‌های قطار (خواهران، برادران و عادی) بسیار مهم هستند. اگر آن‌ها را اشتباه انتخاب کنید، علاوه بر اینکه بلیط پس گرفته خواهد شد، باید جریمه هم بپردازید.
باید بدانید که تعرفه‌های خرید بلیط بزرگسال و کودک با هم فرق دارد. کودکان ۲ تا ۱۲ سال بلیط نیم‌بها می‌گیرند. برای نوزادان تا ۲ سال نیز باید ده درصد از کل بلیط را پرداخت.
به منظور کنسلی باید تا یک ساعت قبل از حرکت به صورت اینترنتی اقدامات کنسلی را انجام دهید. در صورتی که کمتر از یک ساعت به حرکت مانده بود، می‌بایست با کارت شناسایی خود و بلیط چاپ شده، به مراکز فروش بروید.
سعی کنید حتما حداقل نیم ساعت قبل از حرکت در ایستگاه راه‌آهن حاضر باشید.

کلام آخر


یکی از مهم‌ترین راه‌آهن‌های کشور، راه‌آهن تهران اندیمشک است. با بلیط قطار تهران اندیمشک مهتاب سفر فوق‌العاده‌ای را با قطار تجربه خواهید کرد. قطار در مسیر ریلی تهران به اندیمشک از ایستگاه‌های متعددی عبور خواهد کرد. در این مقاله سعی کردیم در مورد بلیط این مسیر حساس و پرتردد صحبت کنیم. سفرمارکت، سفر با انواع قطار جوپار، فدک و رجا را به شهرهای خوزستان راحت کرده است.

سوالات متداول


مسیر قطار تهران اندیمشک چند ساعت است؟
مسیر قطار تهران اندیمشک حدود ۱۳ ساعت طول می‌کشد.

آیا بلیط قطار تهران اندیمشک برای کودکان ارزان‌تر است؟
کودکان ۲ تا ۱۲ سال می‌توانند بلیط را نیم‌بها پرداخت کنند. همچنین برای نوزادان تا ۲ سال سن ۱۰ درصد بلیط پرداخت می‌شود.

قیمت بلیط قطار تهران اندیمشک چقدره؟
قیمت بلیط قطار اندیمشک از تهران نرخ دقیقی ندارد. این قیمت براساس تاریخ سفر شما و نوع قطاری که انتخاب می‌کنید، مشخص می‌شود. وارد صفحه خرید بلیط قطار سفرمارکت شوید تا نرخ دقیق را به دست بیاورید.

شرایط کنسلی بلیط قطار تهران اندیمشک چیست؟
تا ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از حرکت شامل 10 درصد جریمه، از ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از حركت تا ۳ ساعت مانده به حركت 30 درصد و از سه ساعت قبل از حرکت شامل 50 درصد جریمه می‌شود.

حمل خودرو با قطار از تهران به اندیمشک چگونه است؟
به منظور حمل خودرو با قطار، باید هزینه و بلیط مجزا تهیه کنید.

خرید بلیط کوپه دربست چه تفاوتی با بلیط معمولی قطار دارد؟
اگر به دنبال راحتی بیشتری هستید و می‌خواهید کوپه دربست در اختیار شما باشد، گزینه کوپه دربست را فعال کنید. در کوپه دربست فقط شما و خانواده‌تان در یک کوپه مستقل هستید. در بلیط معمولی ممکن است در کوپه ۴ تا ۶ نفره با حضور دیگران باشید.