برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

بلیط قطار تبریز کرج

رزرو قطار تبریز کرج از شرکت‌های ریلی مختلف در سفرمارکت
یک طرفه
|
رفت و برگشت
مبداء
شهر های پر تردد
مقصد
شهر های پر تردد
تاریخ برگشت
-- --
تاریخ رفت
-- --
۱ مسافر


امکان انتخاب مسافر تا ظرفیت کوپه کامل

remove_circle
۱
add_circle
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
remove_circle
۰
add_circle
کودک
۲ تا ۱۲ سال

اگر قصد بازدید از جاذبه‌های طبیعی یا تاریخی شهر کرج را دارید، می‌توانید از وسایل نقلیه مختلفی نظیر اتوبوس، هواپیما، قطار یا خودروی شخصی استفاده کنید تا از شهر تبریز به کرج برسید. در این مقاله قصد داریم به شما کمک کنیم تا بتوانید اطلاعات جامع و دقیقی را درباره بلیط قطار تبریز به کرج به دست آورید تا در هنگام خرید بلیط این مسیر آگاهانه‌تر عمل کنید و رضایت بیشتری از انتخاب خود داشته باشید.

بلیط قطار تبریز کرج

قطار تبریز کرج


مسافت بین شهر تبریز و کرج حدود ۶۰۰ کیلومتر است. اگر اهل رانندگی هستید، می‌توانید این مسیر را در مدت زمان ۷ ساعت طی کنید. با خرید بلیط اتوبوس نیز همین میزان را در راه خواهید بود.
اگر می‌خواهید در وقت خود صرفه‌جویی کنید و در کمترین زمان ممکن از تبریز به کرج بروید، می‌توانید با خرید بلیط هواپیما در کم‌تر از ۱ ساعت این مسافت را طی کنید. اما به شرطی که بتوانید بلیط هواپیمای این مسیر را در تاریخ مورد نظرتان پیدا کنید.
یکی از بهترین وسایل نقلیه‌ای که می‌توانید برای سفر خود انتخاب کنید، قطار است. با خرید بلیط قطار رجا مسافت بین تبریز تا کرج را در حدود ۱۲ ساعت طی خواهید کرد. از آن‌جا که قطارهای این مسیر کوپه‌ای هستند، می‌توانید یک کوپه را به‌ طور کامل رزرو کنید تا در کنار دوستان و یا خانواده‌تان لحظات سرشار از لذت و هیجان را تجربه کنید.

ایستگاه‌های قطار تبریز کرج


در مسیر ریلی بین دو شهر تبریز تا کرج ۱۰ ایستگاه قطار وجود دارد که در ادامه نام آن‌ها را مشاهده می‌کنید:
• ایستگاه زارعی
• ایستگاه آذرشهر
• ایستگاه عجب‌شیر
• ایستگاه مراغه
• ایستگاه خراسانک
• ایستگاه میانه
• ایستگاه زنجان
• گاه خرم‌دره
• ایستگاه تاکستان
• ایستگاه قزوین
بعد از ۱۰ ساعت سفر و عبور از تمام ایستگاه هایی که نام آن‌ها را مشاهده کردید، در انتها به ایستگاه راه آهن کرج خواهید رسید.

انواع قطار تبریز کرج


قطارهایی که در مسیر تبریز تا کرج فعال هستند، متعلق به ۲ شرکت ریلی رجا و بن ریل هستند. در ادامه این قطارهای این دو شرکت را معرفی می‌کنیم.

قطار رجا


یکی از شرکت‌های ریلی فعال در مسیر تبریز به کرج شرکت رجاء است. به‌طورکلی قطارهای شرکت رجا که در این مسیر فعال هستند را می‌توان به قطارهای کوپه‌ای چهارنفره یا شش نفره طبقه‌بندی گرد. در ادامه نام این قطارها را مشاهده می‌کنید:
• قطار ۳ ستاره ۴ تخته توس
• قطار ۳ ستاره ۶ تخته میلاد
• قطار ۳ ستاره ۴ تخته خلیج فارس

قطار تبریز کرج رجا

قطار بن ریل


یکی دیگر از انتخاب‌های شما برای این مسیر، خرید بلیط قطار بن ریل است. کلاس‌های قطار شرکت بن ریل به ۵ دسته طبقه‌بندی می‌شوند که در ادامه نام آن‌ها را مشاهده می‌کنید:
• ایران (۵ ستاره)
• غزال (۴ ستاره)
• سروش (۴ ستاره)
• کرخه (۴ ستاره)
• پارسی (۳ ستاره)
در مسیر تبریز به کرج تنها می‌توانید بلیط قطار سروش شرکت بن ریل را تهیه کنید و امکان خرید کلاس‌های دیگر این شرکت ریلی مانند بلیط قطار غزال وجود ندارد.
نکته: اگر می‌خواهید در کمترین زمان ممکن بلیط قطار تبریز به کرج را تهیه کنید، بهتر است که در هنگام انتخاب شهر مقصد، در وب‌سایت سفرمارکت تهران را برگزینید. قطار تبریز تهران از شهر کرج عبور می‌کند و شما می‌توانید در ایستگاه قطار کرج از قطار پیاده شوید.
همچنین اگر قصد دارید برای مسیر بازگشتتان نیز بلیط قطار تهیه کنید، باید به همین منوال اقدام کنید چراکه احتمال پیدا کردن بلیط قطار کرج تبریز خیلی کم است.

ایستگاه راه‌آهن تبریز


ایستگاه راه‌آهن تبریز در سال ۱۲۹۵ ساخته شد. ارزش تاریخی و معماری ساختمان این ایستگاه به‌قدری بود که در سال ۱۳۹۵ جزء فهرست آثار ملی ایران به‌ثبت‌رسیده است.
قطارهای این ایستگاه راه‌آهن به شهرهای زیر سفر می‌کنند:
• شهر تهران
• شهر مشهد
• شهر جلفا
• شهر وان ترکیه
آدرس ایستگاه راه‌آهن تبریز: ایران، آذربایجان شرقی، تبریز، میدان راه‌آهن، اداره کل راه‌آهن آذربایجان
تلفن ایستگاه: ۰۴۱۳۴۴۴۰۰۵۴

قوانین و مقررات بلیط قطار تبریز به کرج


قوانین و مقررات مرتبط با بلیط قطار تبریز به کرج شامل قوانین مختلفی می‌شود که در ادامه برخی از این قوانین را مشاهده می‌کنید:
1. درصورتی‌که اطلاعات درج شده بر روی بلیط با اطلاعات کارت شناسایی شما تطابق نداشته باشد، شما باید ابتدا بلیط را مسترد کرده و سپس بلیط جداگانه‌ای مطابق با اطلاعات دقیق کارت شناسایی خود خریداری کنید.
2. درصورتی‌که بلیط شما گم شود، می‌توانید در وقت اداری به ایستگاه راه‌آهن شهر محل زندگیتان که دارای سیستم آنلاین فروش است، مراجعه کنید و دوباره بلیط خود را دریافت کنید. بلیط المثنی را می‌توانید با ۵ درصد قیمت کل بلیط اصلی خریداری کنید.

قیمت بلیط قطار تبریز کرج به چه عواملی بستگی دارد؟


قیمت بلیط قطار تهران به کرج به عوامل زیر بستگی دارد:
• شرکت ریلی
• تعداد ستاره‌های قطار
• تعداد تخت‌های هر کوپه

1. هر چه تعداد ستاره‌های قطار بیشتر شود، قیمت بلیط آن بالاتر می‌رود.
2. قیمت بلیط قطار کوپه ۴ نفر از قطار کوپه ۶ نفر بیشتر می‌شود.
به‌طور مثال قیمت بلیط ۳ ستاره ۴ تخته توس از بلیط ۳ ستاره ۶ تخته میلاد که هر دو متعلق به شرکت ریلی رجا هستند، بیشتر است.
همچنین قیمت بلیط قطار ۴ ستاره ۴ تخته سروش در مقایسه با بلیط قطار ۳ ستاره ۴ تخته خلیج فارس بیشتر است.

خرید بلیط قطار تبریز کرج از سفرمارکت


درصورتی‌که می‌خواهید در وقت خود صرفه‌جویی کنید یا از یک بازار آنلاین معتبر بلیط قطار مورد نیاز خود را خریداری کنید، می‌توانید به وب‌سایت یا اپلیکیشن سفرمارکت مراجعه کنید. سفرمارکت یک بازار آنلاین معتبر برای خرید انواع بلیط قطار است.
با وارد کردن مشخصات اولیه‌ای نظیر شهر مبدأ، شهر مقصد، تاریخ رفت و بازگشت سفر و تعداد مسافرین می‌توانید لیستی از انواع بلیت قطار موجود در تاریخ مورد نظرتان را مشاهده کنید. مشاهده این لیست در یک صفحه و یک‌جا به شما کمک می‌کند تا بتوانید به‌راحتی امکانات، خدمات و ویژگی‌های هر بلیط را با یکدیگر مقایسه کنید و ارزان‌ترین و مناسب‌ترین آن را برای خود خریداری کنید.
بر روی هر بلیط مشخصاتی نظیر نام شرکت ریلی، تعداد ستاره‌های قطار، نوع سالن، تعداد تخت‌های موجود در هر کوپه، امکانات بلیط، تاریخ شروع و پایان سفر، ایستگاه‌های قطار مسیر و قیمت بلیط نوشته شده است.
برای خرید بلیط قطار تبریز کرج از سفرمارکت می‌توانید به بخش بلیط قطار در وب‌سایت مراجعه کنید یا اپلیکیشن آن را از طریق گوگل پلی، مایکت، چارخونه یا کافه بازار دانلود و بر روی گوشی هوشمند خود نصب کنید.
فراموش نکنید که برای پیدا کردن بلیط قطار تبریز به کرج باید در هنگام وارد کردن اطلاعات اولیه خود شهر مقصد را تهران قرار دهید و هنگامی‌که قطار به ایستگاه کرج رسید، از قطار پیاده شوید.

سوالات متداول درباره بلیط تبریز کرج


فاصله تبریز تا کرج با قطار چند ساعت است؟
مسافت بین دو شهر تبریز و کرج حدود ۶۰۰ کیلومتر است. می‌توانید این مسیر را با قطار در کم‌تر از ۱۲ ساعت طی کنید.

ایستگاه‌های قطار تبریز کرج کدام‌اند؟
ایستگاه‌های قطار تبریز کرج شامل ایستگاه زارعی، ایستگاه آذرشهر، ایستگاه عجب‌شیر، ایستگاه مراغه، ایستگاه خراسانک، ایستگاه میانه، ایستگاه زنجان، ایستگاه خرم‌دره، ایستگاه تاکستان، ایستگاه قزوین و در انتها ایستگاه راه‌آهن کرج است.

برنامه‌ی حرکت قطار تبریز کرج چگونه است؟
برای اطلاع از برنامه دقیق حرکت قطار تبریز کرج لازم است که به بخش بلیط قطار در وب‌سایت یا اپلیکیشن سفرمارکت مراجعه کنید. شهر مقصد را تهران قرار دهید و مشاهده کنید که در تاریخ مورد نظرتان چه قطارهایی وجود دارد و در چه ساعتی شروع به حرکت می‌کنند.

شرایط کنسلی بلیط قطار تبریز کرج چگونه است؟
اگر می‌خواهید تا ساعت ۱۲ ظهر روز قبل‌ از حرکت قطار بلیط خود را کنسل کنید، باید ۱۰ درصد جریمه، از ساعت ۱۲ ظهر روز قبل ‌از حرکت تا ۳ ساعت مانده به حرکت، ۳۰ درصد جریمه و ۳ ساعت مانده به حرکت تا قبل از شروع حرکت قطار ۵۰ درصد جریمه بپردازید.

آیا بلیط قطار تبریز کرج برای کودکان ارزان‌تر است؟
بله. اگر کودک شما بین ۲ تا ۱۲ سال سن داشته باشد، می‌توانید بلیط قطار تبریز به کرج را برای او با ۵۰ درصد تخفیف خریداری کنید.

قیمت بلیط قطار تبریز کرج چقدر است؟
قیمت بلیط قطار تبریز کرج به عوامل مختلفی نظیر تعداد ستاره‌های قطار، تعداد تخت‌های موجود در هر کوپه، نوع خرید (تک صندلی یا رزرو کل کوپه) و عوامل دیگر بستگی دارد. برای اطلاع از قیمت به‌روز بلیط قطار این مسیر می‌توانید به بخش بلیط قطار در وب‌سایت یا اپلیکیشن سفرمارکت مراجعه کنید.