برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

قطار شاهرود تهران

رزرو قطار شاهرود تهران از شرکت‌های ریلی مختلف در سفرمارکت
یک طرفه
|
رفت و برگشت
مبداء
شهر های پر تردد
مقصد
شهر های پر تردد
تاریخ برگشت
-- --
تاریخ رفت
-- --
۱ مسافر


امکان انتخاب مسافر تا ظرفیت کوپه کامل

remove_circle
۱
add_circle
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
remove_circle
۰
add_circle
کودک
۲ تا ۱۲ سال


اگر جزو آن دسته از مسافرانی هستید که لذت بردن از مسیر سفر نیز برایتان جذاب است و شنیدن صدای حرکت قطار بر روی ریل‌ها زمانی‌که در حال استراحت بر روی تخت خود هستید، حس نوستالژی را در شما بیدار می‌کند، بهتر است که در میان وسایل نقلیه مختلف قطار را برای سفر از شاهرود به تهران انتخاب کنید. البته برای طی کردن مسیر بین شهر شاهرود تا تهران می‌توانید از خودروی شخصی یا اتوبوس یا حتی هواپیما نیز استفاده کنید. اما اگر عاشق سفر با قطار هستید، این فرصت را از دست ندهید و در سریع‌ترین زمان ممکن به‌دنبال رزرو بلیط قطار شاهرود تهران باشید.
اما قبل‌از خرید بهتر است که این نوشته را تا انتها بخوانید تا با انواع بلیط قطار شاهرود تهران، عوامل تأثیرگذار بر قیمت آن و نحوه خرید بلیط قطار این مسیر آشنا شوید.

خرید بلیط قطار شاهرود تهران

بلیط قطار شاهرود تهران


شهر شاهرود در استان سمنان قرار دارد. این استان در شرق استان تهران قرار گرفته است. فاصله‌ی شهر شاهرود با تهران حدود ۳۳۶ کیلومتر است. برای طی کردن این مسیر می‌توانید حدود ۵ ساعت را با خودروی شخصی رانندگی کنید. می‌توانید در طی ۳۰ دقیقه با هواپیما از شاهرود به تهران بروید یا با خرید بلیط اتوبوس در طی ۵ ساعت فاصله بین ین دو شهر را طی کنید. اگر هم عاشق قطار و امکانات آن هستید، با خرید بلیط قطار تهران شاهرود در عرض ۵ ساعت و ۳۰ دقیقه این مسیر را طی خواهید کرد.

انواع قیمت بلیط قطار شاهرود تهران


قیمت بلیط قطارهای فعال در مسیر ریلی کشور نظیر قطار شاهرود تهران به عوامل مختلفی نظیر آن‌چه که در ادامه بیان می‌کنیم، بستگی دارد:
• اتوبوسی یا کوپه‌ای بودن قطار
• ۶ تخته یا ۴ تخته بودن قطار
• تعداد ستاره‌های قطار
• شرکت ریلی
• زمان خرید بلیط قطار

چند نکته:
 قیمت بلیط قطار اتوبوسی شاهرود از قطار کوپه ای آن معمولاً کم‌تر می‌شود.
 هرچه تعداد ستاره‌های قطار بیشتر شود قیمت بلیط آن نیز بالاتر می‌رود.
 قیمت بلیط قطار کوپه‌ای ۶ نفره شاهرود تهران از کوپه‌ی چهارنفره بیشتر می‌گردد.
اگر به‌دنبال خرید بلیط ارزان‌قیمت شاهرود به تهران هستید، لازم است که در انتخاب زمان خرید بلیط قطار شاهرود نیز دقت کافی به خرج دهید. شما لازم است که با فصول سفر در شهر تهران آشنا باشید و بدانید که چه زمانی میزان تقاضا برای سفر به تهران افزایش پیدا می‌کند.
به‌طور مثال تعطیلات نوروز مصادف است با افزایش سفرهای ایرانی ها به شهرهای مختلفی از جمله پایتخت. در این مدت زمان قیمت بلیط قطار شاهرود تهران رجا افزایش پیدا می‌کند و برای پیدا کردن بلیط ارزان‌قیمت این مسیر بهتر است که زمان سفر خود را به بعد از تعطیلات نوروز موکول کنید.
برای‌آن‌که درک بهتری نسبت‌به قیمت بلیط قطار تهران شاهرود داشته باشید، مثال زیر را بخوانید.
قیمت بلیط قطار کوپه‌ای چهارنفره، ۳ ستاره رجا از قیمت بلیط قطار اتوبوسی ۴ ستاره رجا در این مسیر بیشتر است.
حال که با عوامل تأثیرگذار بر روی قیمت بلیط قطار شاهرود آشنا شدید، بهتر است که با روش‌های خرید بلیط قطار این مسیر نیز آشنا شوید.

خرید بلیط قطار شاهرود تهران


یکی از بهترین روش‌ها برای رزرو بلیط قطار شاهرود تهران مراجعه به بازار آنلاین سفرمارکت است. شما با وارد کردن مشخصات اولیه خود نظیر شهر مبدأ، شهر مقصد، تاریخ رفت، تاریخ برگشت به موتور جستجوی هوشمند سفر مارکت کمک می‌کنید تا لیستی از بلیط قطارهای فعال در این مسیر را در یک صفحه به شما نمایش دهد. در نتیجه شما با صرف کمترین زمان ممکن می‌توانید امکانات، خدمات، قیمت و مشخصات بلیط‌های شرکت‌های ریلی مختلف را در یک صفحه مشاهده کنید و با مقایسه آن‌ها ارزان‌ترین بلیط را برای خود خریداری کنید.
از دو طریق می‌توانید اقدام به رزرو بلیط قطار شاهرود تهران کنید. راه اول مراجعه به وب‌سایت سفرمارکت است. در راه دوم شما باید اپلیکیشن سفرمارکت را بر روی گوشی هوشمند خود نصب کنید و با مراجعه به بخش بلیط قطار اقدام به خرید بلیط قطار شاهرود کنید.

ایستگاه‌های قطار شاهرود تهران


در مسیر بین شهر شاهرود تا تهران ۵ ایستگاه وجود دارد که در ادامه نام آن‌ها را مشاهده می‌کنید:
• ایستگاه راه‌آهن شاهرود
• ایستگاه دامغان
• ایستگاه سمنان
• ایستگاه ورامین
• ایستگاه راه‌آهن تهران

ایستگاه راه‌آهن شاهرود


ایستگاه راه‌آهن شاهرود در خیابان شهید مطهری، میدان راه‌آهن این شهر قرار دارد.
تلفن تماس ایستگاه راه‌آهن شاهرود: ۰۲۳۳۲۳۳۸۰۷5
قطارهای این ایستگاه راه‌آهن در مسیر شاهرود به تهران و شاهرود به مشهد و بالعکس فعال هستند.

انواع قطار شاهرود تهران


در مسیر ریلی بین شاهرود تا تهران تنها قطارهای شرکت ریلی رجا فعال هستند که در ادامه هر کدام را معرفی می‌کنیم.
بلیط قطار شاهرود به تهران کوپه‌ای
اگر دوست دارید در سفر خود به شهر تهران یک کوپه را به‌طور کامل در اختیار داشته باشید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که بلیط قطار شاهرود به تهران کوپه‌ای را خریداری کنید. قطارهای کوپه‌ای در این مسیر به ۲ بخش قطارهای چهارنفره و شش‌نفره تقسیم‌بندی می‌شوند. همچنین قطارهای کوپه‌ای چهارنفره شاهرود به تهران شامل قطارهای ۴ ستاره و قطارهای ۳ ستاره می‌شوند. قطارهای کوپه‌ای ۶ نفره رجا در مسیر شاهرود به تهران نیز ۳ ستاره هستند.
بلیط قطار شاهرود به تهران اتوبوسی
یکی دیگر از انواع قطارهای شاهرود به تهران قطارهای اتوبوسی است. قطارهای اتوبوسی شاهرود به تهران ۴ ستاره هستند.
همان‌طوری‌که متوجه شدید، در این مسیر تنها می‌توان بلیط قطار رجا را پیدا کرد و امکان خرید بلیط قطار فدک یا بلیط قطار جوپار وجود ندارد.

قطار شاهرود به تهران رجا

سوالات متداول درباره بلیط قطار شاهرود تهران


مسیر قطار شاهرود تهران چند ساعت است؟
فاصله بین شهر شاهرود تا تهران حدوداً ۳۳۶ کیلومتر است. این مسیر با قطار حدود ۵ ساعت طول می‌کشد.

آیا بلیط قطار شاهرود تهران برای کودکان ارزان‌تر است؟
بله. اگر کودک شما بین ۲ تا ۱۲ سال سن دارد، می‌توانید در هنگام خرید بلیط قطار شاهرود برای او ۵۰ درصد تخفیف بگیرید.

قیمت بلیط قطار شاهرود تهران چقدره؟
عوامل مختلفی بر روی قیمت بلیط قطار شاهرود به تهران تأثیرگذار است که ازجمله آن‌ها می‌توان به زمان خرید بلیط، اتوبوسی یا کوپه‌ای بودن قطار و عوامل مختلف دیگر اشاره کرد. برای اطلاع از قیمت روز بلیط قطار شاهرود می‌توانید به بخش بلیط قطار در اپلیکیشن یا وب‌سایت سفرمارکت مراجعه کنید تا اطلاعات دقیقی درباره‌ی بلیط قطار این مسیر شامل قیمت ، ساعت حرکت قطار شاهرود تهران و مشخصات دیگر به دست آورید.

شرایط کنسلی بلیط قطار شاهرود تهران چیست؟
شرایط کنسلی بلیط قطار شاهرود به‌صورت زیر است:
در صورت کنسل کردن بلیط قطار تا ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از حرکت ۱۰ درصد جریمه، از ساعت ۱۲ ظهر روز قبل‌از حرکت تا ۳ ساعت مانده به حرکت قطار ۳۰ درصد جریمه و از ۳ ساعت قبل‌از حرکت قطار ۵۰ درصد جریمه شامل شما می‌شود.

حمل خودرو با قطار از شاهرود به تهران چگونه است؟
برای حمل خودرو با قطار شاهرود به تهران لازم است که بلیط جداگانه تهیه کنید و هزینه آن را بپردازید.

خرید بلیط کوپه دربست چه تفاوتی با بلیط معمولی قطار دارد؟
در صورتی که می‌خواهید کل صندلی‌های یک کوپه را خریداری کنید، می‌توانید در بخش مربوط به وارد کردن مشخصات اولیه در وب‌سایت یا اپلیکیشن سفرمارکت گزینه کوپه دربست را فعال کنید. با فعال کردن این گزینه لازم است که هزینه‌های مربوط به تمام ۴ یا ۶ صندلی کوپه را پرداخت کنید.