برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

بلیط قطار رشت به تهران

رزرو بلیط قطار رشت تهران از شرکت‌های ریلی مختلف در سفرمارکت
یک طرفه
|
رفت و برگشت
location_on
مبداء
شهر های پر تردد
swap_horiz swap_vert
location_on
مقصد
شهر های پر تردد
event
تاریخ برگشت
-- --
today
تاریخ رفت
-- --
people
۱ مسافر expand_more
close


امکان انتخاب مسافر تا ۶ نفر

remove_circle
۱
add_circle
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
remove_circle
۰
add_circle
کودک
۲ تا ۱۲ سال

سفر به شهر تهران می‌تواند سفری لذت‌بخش، هیجان‌انگیز و ماجراجویانه باشد؛ به‌خصوص اگر به قطار علاقه داشته باشید و با یکی از قطارهای رجا یا فدک مسافت بین این دو شهر را طی کنید. در شهر تهران انواعی از مکان‌های تفریحی، رستوران، کافه، گالری و موزه وجود دارد. به حداقل یک هفته زمان نیاز دارید تا بتوانید از اکثر جاذبه های این شهر دیدن کنید.
اگر شما نیز از میان وسایل نقلیه مختلف قطار را ترجیح می‌دهید و دوست دارید با خرید بلیط قطار رجا یا فدک به پایتخت بروید، این مقاله را تا انتها بخوانید تا اطلاعات کاربردی و مفیدی را درباره بلیط قطار این مسیر به دست آورید.

قطار رشت تهران

قطار رشت به تهران


مسافت بین دو شهر تهران و رشت به‌ طور میانگین حدود ۳۲۰ کیلومتر است. اگر اهل رانندگی باشید و بتوانید با سرعت میانگین ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت این مسیر را طی کنید، حدود ۳ ساعت طول می‌کشد تا از شهر رشت به تهران برسید. این مسافت با اتوبوس حدود ۴ ساعت طول خواهد کشید. اگر عجله دارید، می‌توانید با خرید بلیط هواپیما در کم‌تر از ۱ ساعت از رشت به تهران بروید. اما اگر عاشق قطار هستید و دوست دارید از مناظر مسیر بین این دو شهر لذت ببرید، می‌توانید با خرید بلیط قطار رشت تهران سفرتان را لذت‌بخش‌تر و جذاب‌تر کنید. مسافت بین شهر رشت تا تهران با قطار حدود ۶ ساعت طول می‌کشد.

انواع قطار رشت تهران


در مسیر ریلی بین دو شهر رشت و تهران قطارهای مختلفی فعال هستند. این قطارها را می‌توان به شکل‌های مختلفی طبقه‌بندی کرد. در ادامه با انواع قطار رشت تهران و همچنین قطار تهران رشت آشنا می‌شوید.
در این مسیر قطارهای دو شرکت‌ ریلی رجا و فدک فعال هستند.
همچنین قطارهای فعال در مسیر ریلی بین این دو شهر را می‌توان از نظر تعداد ستاره به قطارهای چهارستاره و پنج‌ستاره تقسیم‌بندی کرد.
قطارهای این مسیر اتوبوسی و کوپه‌ای ۴ نفره هستند.
برای مسیر برگشت نیز می‌توانید از میان انواع قطارهایی که ذکر کردیم، بلیط یکی را خریداری کنید یا اگر تمایل دارید مسیر برگشت را سریع‌تر طی کنید، می‌توانید بلیط هواپیما رشت را خریداری کنید.
در ادامه محبوب‌ترین قطارهای این مسیر را معرفی می‌کنیم.
قطار رشت تهران رجا
همان‌طوری که گفتیم، یکی از شرکت‌های ریلی فعال در مسیر رشت به تهران شرکت رجا است. بلیط قطار رجا در این مسیر به صورت‌های زیر قابل خریداری است:
• قطار اتوبوسی رجا
• قطار کوپه‌ی چهارنفره رجا
• قطار ۴ ستاره رجا
• قطار ۵ ستاره رجا
رشت تهران فدک
یکی دیگر از شرکت‌های ریلی فعال در مسیر رشت به تهران شرکت فدک است. قطار فدک رشت به تهران کوپه‌ای چهارنفره و ۵ ستاره است که با نام ۵ ستاره سلامت فدک در وب‌سایت یا اپلیکیشن سفرمارکت موجود است. اگر می‌خواهید با قطار لوکسی که امکانات و خدمات جذابی دارد، از رشت به تهران بروید، حتماً بلیط قطار فدک را خریداری کنید.
قطار اتوبوسی رشت تهران
اگر می‌خواهید هزینه کمتری را بابت بلیط قطار رشت تهران بپردازید، به سراغ قطارهای اتوبوسی این مسیر بروید. قطارهای اتوبوسی رشت به تهران متعلق به شرکت رجا هستند. این قطارها ۴ ستاره دارند.

ایستگاه‌های قطار رشت تهران


در مسیر ریلی ۶ ساعته بین شهر رشت و تهران تنها ۴ ایستگاه قطار وجود دارد که در ادامه نام آن‌ها را مشاهده می‌کنید:
• ایستگاه قطار رشت
• ایستگاه قزوین
• ایستگاه کرج
• ایستگاه قطار تهران

دلایل تفاوت قیمت بلیط قطار رشت به تهران


از جمله دلایلی که باعث تفاوت قیمت بلیط یک مسیر ریلی می‌شود، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• شرکت ریلی
• تعداد ستاره‌های قطار
• اتوبوسی یا کوپه‌ای بودن قطار
• تعداد صندلی‌های یک کوپه
• زمان خرید بلیط قطار
این عوامل را می‌توان به ‌عنوان عوامل تأثیرگذار بر روی قیمت بلیط قطار رشت تهران نیز در نظر گرفت.
در هنگام خرید بلیط قطار رشت تهران بهتر است که نکات زیر را مدنظر قرار دهید.
 قیمت بلیط قطار ۵ ستاره از بلیط قطار ۴ ستاره رشت تهران بیشتر است.
 قیمت بلیط قطار اتوبوسی این مسیر از بلیط کوپه‌ای چهارنفره رشت تهران ارزان‌تر می‌شود.
 در زمان‌هایی از سال که میزان تقاضا برای سفر به شهر تهران افزایش پیدا می‌کند، به‌طور مثال تعطیلات نوروز یا تعطیلات تابستان، می‌توان انتظار داشت که قیمت بلیط قطار رشت تهران نیز افزایش پیدا کند.


قوانین و مقررات بلیط قطار رشت تهران


قوانین و مقررات بلیط قطار رشت تهران شامل موارد مختلفی نظیر آن‌چه که در ادامه می‌بینید، می‌شود:
• قوانین مرتبط با انواع سهمیه‌های قطار
• قوانین مربوط به انواع تعرفه‌های بهای بلیط قطار
• قوانین مرتبط با شرایط حمل خودرو با قطار رشت تهران
• قوانین مربوط به خرید کوپه دربست
• قوانین مرتبط با استرداد بلیط قطار رشت به تهران
برای مطالعه کامل این قوانین می‌توانید نوشته قوانین و شرایط خرید اینترنتی بلیط قطار را از وب‌سایت سفرمارکت مطالعه کنید.

برنامه قطار رشت به تهران


تقریباً در تمام روزهای هفته می‌توانید بلیط قطار رشت تهران را پیدا کنید. برای اطلاع دقیق از زمان شروع حرکت قطارهای این مسیر در تاریخ مورد نظرتان می‌توانید به وب‌سایت یا اپلیکیشن سفرمارکت مراجعه کنید و با وارد کردن مشخصات اولیه‌ای نظیر شهر مبدأ، شهر مقصد، تاریخ سفر اطلاعات دقیقی را درباره بلیط قطار این مسیر و برنامه آن به دست آورید.

خرید بلیط قطار رشت به تهران از سفرمارکت


اگر به‌دنبال خرید بلیط ارزان‌قیمت رشت به تهران هستید یا می‌خواهید در وقت خود صرفه‌جویی کنید و به‌جای سر زدن به وب‌سایت شرکت‌های ریلی مختلف تنها به یک وب‌سایت مراجعه کنید، سفرمارکت گزینه مناسبی برای شما است.
در وب‌سایت سفرمارکت می‌توانید انواع بلیط قطارهای شرکت‌های ریلی مختلف در مسیر بین شهر رشت به تهران را مشاهده کنید و با مقایسه مشخصات آن‌ها نظیر تعداد ستاره، نوع سالن، تعداد صندلی‌های کوپه، تاریخ شروع سفر و پایان سفر و قیمت بلیط مناسب‌ترین قطار را برای خود خریداری کنید.
همچنین می‌توانید اپلیکیشن سفرمارکت را بر روی گوشی هوشمند خود نصب کنید تا در هر کجا که هستید، تنها با اتصال به اینترنت، از قیمت به‌روز بلیط قطار این مسیر آگاه شوید و ارزان‌ترین بلیط را برای خود تهیه کنید.

سوالات متداول درباره بلیط قطار رشت به تهران


مسیر قطار رشت تهران چند ساعت است؟
مسافت بین دو شهر رشت و تهران حدود ۳۲۰ کیلومتر است. با خرید بلیط قطار می‌توانید این مسیر را درحدود ۶ ساعت طی کنید.

ایستگاه‌های قطار رشت تهران کدام‌اند؟
سفر شما از ایستگاه قطار راه‌آهن رشت آغاز می‌شود و سپس به ایستگاه قزوین و بعد از آن به ایستگاه کرج می‌رسید و در انتها سفرتان در ایستگاه راه‌آهن تهران به پایان می‌رسد.

قیمت بلیط قطار رشت تهران چقدر است؟
قیمت بلیط قطار رجا تهران به عوامل مختلفی نظیر شرکت ریلی، نوع سالن (اتوبوسی یا کوپه ای ۴ نفره)، زمان خرید بلیط قطار و عوامل دیگر بستگی دارد. برای اطلاع از قیمت به روز بلیط قطار مورد نیازتان می‌توانید به بخش بلیط قطار در وب‌سایت یا اپلیکیشن سفرمارکت مراجعه کنید.

شرایط کنسلی بلیط قطار رشت تهران چیست؟
اگر قصد کنسل کردن بلیط خود را تا ساعت ۱۲ ظهر روز قبل ‌از حرکت قطار دارید، باید ۱۰ درصد جریمه بپردازید. کنسلی از ۱۲ ظهر روز قبل‌ از حرکت قطار تا ۳ ساعت مانده به حرکت، شامل ۳۰ درصد جریمه و از ۳ ساعت مانده به شروع حرکت قطار تا قبل‌ از حرکت شامل ۵۰ درصد جریمه می‌شود. در صورت حرکت قطار نمی‌توانید بلیط خود را پس بدهید.

آیا بلیط قطار رشت تهران برای کودکان ارزان‌تر است؟
بله. اگر کودک شما بین ۲ تا ۱۲ سال سن دارد، می‌توانید بلیط قطار رشت تهران را برای او با ۵۰ درصد تخفیف خریداری کنید.