برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

قطار مشهد سمنان

رزرو بلیط قطار مشهد سمنان از شرکت‌های ریلی مختلف در سفرمارکت
یک طرفه
|
رفت و برگشت
location_on
مبداء
شهر های پر تردد
swap_horiz swap_vert
location_on
مقصد
شهر های پر تردد
event
تاریخ برگشت
-- --
today
تاریخ رفت
-- --
people
۱ مسافر expand_more
close


امکان انتخاب مسافر تا ۱۸ نفر

remove_circle
۱
add_circle
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
remove_circle
۰
add_circle
کودک
۲ تا ۱۲ سال

رشد و توسعه ناوگان ریلی کشورمان در طول دهه‌های اخیر منجر به سفر افراد بسیاری از شهر‌ی به شهر دیگر شده است و در این میان، بلیط قطار مشهد سمنان و همچنین بلیط قطار سمنان مشهد به دلیل فاصله طولانی این دو شهر با یکدیگر، بیشتر از سایر وسیله‌های حمل و نقل مانند خودروی شخصی یا اتوبوس مورد عموم استقبال قرار می‌گیرد. فاصله بین مشهد و سمنان ۶۸۰ کیلومتر است و با این اوصاف، انتخاب قطار مشهد سمنان برای سفر به سمنان بنا به هر دلیلی، امری کاملا طبیعی و ایده آل به شمار می‌رود.

بلیط قطار مشهد سمنان


با وجود اینکه، فاصله دو شهر مشهد و سمنان به عنوان مراکز استان‌های خراسان رضوی و سمنان زیاد است، این دو استان در نقشه کشورمان کنار هم قرار دارند. به همین جهت، خرید بلیط قطار می‌تواند به شما در مسیر تجربه یک سفر امن به همراه امکانات مناسب کمک کند.

بلیط قطار مشهد سمنان

قیمت بلیط قطار مشهد سمنان به چه عواملی بستگی دارد؟


قیمت بلیط قطار مشهد سمنان به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از دلایل اصلی یکسان نبودن بلیط قطار مشهد سمنان، نوع خدمات شرکت ریلی است. برای مثال، قیمت‌های بلیط قطار رجا، بلیط قطار جوپار و همچنین بلیط قطار فدک با یکدیگر متفاوت هستند. دلیل عمده این تفاوت، خدمات متنوعی است که هر کدام از این شرکت‌های ریلی در طول سفر به مسافران ارائه می‌دهند. همچنین، نوع قطار که ممکن است اتوبوسی، کوپه دربست یا سریع‌السیر باشد نیز از عوامل موثر بر قیمت بلیط قطار مشهد سمنان است. لازم به ذکر است، این تنوع شامل تعداد تخت‌های موجود در هر کوپه هم می‌شود. علاوه بر این موارد، ظرفیت کوپه نیز بر قیمت بلیط تاثیر می‌گذارد.

خرید بلیط قطار مشهد سمنان


شهر مشهد یکی از مقاصد گردشگری و پرتردد کشورمان است و به همین دلیل، قطارهای این شهر و علی‌الخصوص قطار آن با استان همجوارش، سمنان، در زمان کوتاهی به فروش می‌رسد. یکی از بهترین روش‌های خرید بلیط قطار مشهد سمنان، روش آنلاین است که کار شما را آسان می‌کند. سفرمارکت با ارائه انواع بلیط‌ها به همراه خدمات هر یک از آن‌ها و نیز شرکت ریلی و اطلاعات مربوط به آن، فرآیند تهیه بلیط قطار مشهد سمنان را برای شما آسان‌تر هم کرده است.

ایستگاه های قطار مشهد سمنان


تعداد توقف‌ها در قطارهای مشهد سمنان ۴، ۵، ۷، ۱۰، ۱۲ و ۲۴ است، اما مسیر قطار مشهد سمنان معمولا از نیشابور، نقاب، جوین، سنخواست، آزادور، جاجرم، بکران، شاهرود و دامغان می‌گذرد و سر آخر به مقصد خود می‌رسد.

شرکت های ریلی قطار مشهد سمنان


قطارهای موجود در هنگام خرید بلیط قطار مشهد معمولا از شرکت ریلی رجا و شرکت ریلی جوپار هستند. در مسیر سمنان نیز قطارها اکثرا از این دو شرکت ریلی هستند.

بلیط قطار مشهد سمنان رجا


شرکت رجا، قدیمی‌ترین شرکت حمل و نقل ریلی در کشورمان است. این شرکت ریلی از بدو تاسیس خود، امکانات و خدمات خوبی ارائه کرده است و با توجه به همین مسئله، موفق به ادامه فعالیت شده است. این شرکت، دارای قطارهای پنج ستاره و لوکس است که در مسیرهای مختلف فعالیت می‌کنند. مسیر مشهد سمنان نیز قطارهای متعددی از شرکت ریلی رجا دارد که شامل انواع قطارها مانند اتوبوسی، سریع‌السیر و کوپه‌های ۴ نفره و ۶ نفره می‌شود.

ایستگاه راه آهن مشهد


ایستگاه راه آهن مشهد به مالکیت شرکت راه آهن ایران از سال ۱۳۳۶ فعالیت می‌کند. این ایستگاه توسط راه آهن خراسان مدیریت می‌شود و یکی از قطب‌های مهم استان خراسان رضوی در حمل و نقل مسافران محسوب می‌شود. ایستگاه راه آهن مشهد در بلوار کامیاب این شهر واقع شده است و دسترسی به آن کار دشواری نیست.

قوانین و مقررات قطار مشهد سمنان


قطار مشهد سمنان نیز همانند سایر قطارها دارای قوانینی است که البته شباهت زیادی نیز با آن‌ها دارد. ابتدا باید به یک مورد مهم توجه کنید تا برخی قوانین و سخت‌گیری‌ها شامل حال شما نشوند. در این راستا، بهتر است اطلاعات مربوط به بلیط قطار که شامل مبدا، مقصد، تاریخ رفت، تعداد مسافران و ... می‌شود را با دقت وارد کنید تا بلیط‌های مد نظر خودتان را پیدا کنید. در نتیجه، برخی مشکلات احتمالی از طرف تاریخ و تعداد مسافران به وجود نخواهد آمد. حتما باید توجه کنید که در صورت کنسل شدن بلیط قطار مشهد سمنان از سوی خریدار و نیز کنسل شدن بلیط قطار یا بروز تاخیر در حرکت قطار از سوی فروشنده، برخی جرایم اعمال خواهد شد. به همین دلیل، بهتر است یک ساعت قبل از حرکت قطار در ایستگاه راه آهن مشهد حاضر شوید. اگر بلیط‌تان را به صورت اینترنتی تهیه کرده‌اید، باید نسخه چاپ شده‌ای با خود همراه داشته باشید و آن را به مسئول مربوطه نشان دهید. حضور افراد پایین‌تر از ۲ سال شامل تخفیف ۹۰ درصدی می‌‎شود اما در صورت درخواست صندلی مخصوص، این تخفیف به ۵۰ درصد کاهش می‌یابد. همچنین، تمامی افراد بین ۲ و ۱۲ سال دارای تخفیفی ۵۰ درصدی خواهند بود. با این اوصاف، مشخص است شرایط حضور این افراد در قطار ملزم به حضور یک فرد بالای ۱۲ سال است.


سوالات متداول


۱. مسیر قطار مشهد سمنان چند ساعته؟
مشهد و سمنان فاصله‌ای ۶۸۰ کیلومتری دارند و زمان تقریبی رسیدن قطار از مشهد به سمنان حدود ۸ ساعت است.

۲. آیا بلیط قطار مشهد به سمنان برای کودکان ارزان‌تر است؟
بله. بلیط قطار مشهد سمنان برای افراد ۲ تا ۱۲ سال شامل تخفیفی ۵۰ درصدی می‌شود.

۳. قیمت بلیط قطار مشهد سمنان چقدر است؟
قیمت بلیط قطار مشهد سمنان به عواملی مانند نوع قطار (کوپه دربست، اتوبوسی، سریع‌السیر و ...) و ظرفیت کوپه بستگی دارد.

۴. شرایط کنسلی بلیط قطار مشهد سمنان چگونه است؟
شرایط کنسلی بلیط قطار مشهد سمنان، برخی جریمه‌های مالی در بازگشت مبلغ هزینه شده به حساب خریدار دارد که عبارتند از: ۱۰ درصد جریمه در صورت کنسل کردن بلیط تا ساعت ۱۲ ظهر روز قبل حرکت قطار، ۳۰ درصد جریمه در صورت کنسل کردن بلیط از ساعت ۱۲ ظهر روز قبل تا۳ ساعت مانده به حرکت قطار و ۵۰ درصد جریمه از ساعت ۳ ساعت مانده به حرکت قطار.

۵. خرید بلیط کوپه دربست چه تفاوتی با بلیط معمولی قطار دارد؟
در صورت پرداخت هزینه بیشتر، می‌توانید یک کوپه ۴ یا ۶ تخته را شکل کامل خریداری کنید. البته باید گزینه کوپه دربست را هنگام خرید بلیط قطار فعال کنید.