برای امکانات بیشتر، لطفا وارد حساب کاربری شوید

قطار مشهد رشت

رزرو بلیط قطار مشهد رشت از شرکت‌های ریلی مختلف در سفرمارکت
یک طرفه
|
رفت و برگشت
مبداء
شهر های پر تردد
مقصد
شهر های پر تردد
تاریخ برگشت
-- --
تاریخ رفت
-- --
۱ مسافر


امکان انتخاب مسافر تا ظرفیت کوپه کامل

remove_circle
۱
add_circle
بزرگسال
۱۲ سال به بالا
remove_circle
۰
add_circle
کودک
۲ تا ۱۲ سال

شهر رشت مرکز استان گیلان و فاصله این شهر تا شهر مشهد حدود ۱۲۰۰ کیلومتر است. اگر شما در شهر مشهد زندگی می‌کنید و دوست دارید به دیدن جاذبه‌های گردشگری شهر رشت نظیر موزه میراث روستایی گیلان، مجموعه میدان شهرداری رشت، دریاچه سقالکسار، بازار بزرگ رشت و جاذبه‌های دیگر این شهر بروید، می‌توانید از وسایل نقلیه مختلفی نظیر قطار، اتوبوس یا حتی خودروی شخصی استفاده کنید. اگر انتخاب شما خرید بلیط قطار مشهد رشت است، این نوشته را تا انتها بخوانید تا اطلاعات مفیدی درباره انواع بلیط این مسیر، عوامل تأثیرگذار بر قیمت آن و موضوعات دیگر به دست آورید.

بلیط قطار مشهد رشت

بلیط قطار مشهد به رشت


اگر اهل رانندگی باشید و خودروی شخصی‌تان مناسب باشد، می‌توانید فاصله بین دو شهر مشهد تا رشت را با ۱۳ الی ۱۵ ساعت رانندگی طی کنید. همچنین می‌توانید با اتوبوس این مسیر را بروید و همین مدت‌زمان را در جاده سپری کنید. اما اگر نشستن بر روی صندلی اتوبوس، آن هم به مدت 13 ساعت شما را خسته می‌کند یا اهل رانندگی طولانی‌مدت نیستید، می‌توانید بلیط قطار مشهد رشت را خریداری کنید و با این وسیله به شهر رشت سفر کنید.
در ادامه مقاله به عوامل تأثیرگذار بر روی قیمت بلیط قطار این مسیر می‌پردازیم. اگر به‌دنبال خرید بلیط قطار مشهد رشت ارزان هستید، حتماً بخش دیگر مقاله را با دقت بخوانید.


انواع قطار مشهد رشت


در مسیر ریلی بین دو شهر مشهد و رشت تنها دو شرکت ریلی رجا و فدک فعال هستند. در ادامه قطارهای فعال این دو شرکت در مسیر مشهد تا رشت را بیشتر معرفی می‌کنیم.

قطار مشهد رشت رجا


قطار شرکت ریلی رجا در مسیر مشهد تا رشت کوپه چهارنفره است. این قطار ۵ ستاره دارد و با نام قطار زندگی شناخته می‌شود. با خرید بلیط قطار مشهد رشت رجا برای شما صبحانه، شام یا عصرانه نیز سرو می‌شود.

بلیط قطار مشهد رشت فدک


قطارهای شرکت ریلی فدک در مسیر مشهد تا رشت ۵ ستاره هستند. این قطارها کوپه‌ای چهارنفره اند. در ادامه نام انواع قطار فدک در این مسیر را مشاهده می‌کنید:
• اکونومی سلامت فدک
• قطار فدک با عصرانه سلامت
• قطار بیزینس سلامت فدک
اگر بخواهید برای مسیر برگشت تان نیز بلیط قطار مشهد را خریداری کنید، می‌توانید از میان قطارهایی که نام بردیم، بلیط قطار برگشت را بخرید.
نکته: متأسفانه در این مسیر نمی‌توانید قطار غزال را پیدا کنید.

ایستگاه‌های قطار مشهد رشت


در فاصله بین دو شهر مشهد و رشت ۶ ایستگاه قطار وجود دارد که در ادامه نام آن‌ها را مشاهده می‌کنید:
• ایستگاه راه‌آهن مشهد
• ایستگاه شاه‌رود
• ایستگاه راه‌آهن تهران
• ایستگاه کرج
• ایستگاه قزوین
• ایستگاه راه‌آهن رشت

ایستگاه راه آهن رشت

قیمت بلیط قطار مشهد رشت به چه عواملی بستگی دارد؟


ازجمله عوامل تأثیرگذار بر روی قیمت بلیط قطار مشهد رشت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• تعداد ستاره‌های قطار
• شرکت ریلی
• اتوبوسی یا کوپه‌ای بودن قطار
• زمان خرید بلیط قطار
در هنگام خرید بلیط قطار این مسیر به نکات زیر توجه کنید:
 هرچه تعداد ستاره‌های یک قطار بیشتر شود، قیمت بلیط آن بالاتر می‌رود.
 قیمت بلیط قطار اتوبوسی در مقایسه با قطارهای کوپه‌ای کم‌تر می‌شود.
 اگر زمان سفر برایتان اهمیتی ندارد، بهتر است که در فصلی از سال به شهر رشت سفر کنید که میزان تقاضا برای سفر به این شهر در کمترین مقدار باشد. در این زمان به‌راحتی می‌توانید بلیط قطار مشهد رشت ارزان را پیدا کنید.
نکته: به‌طور معمول بعد از تعطیلات نوروز و فصل پاییز و زمستان میزان تقاضا برای سفر به شهرهای شمالی کشور نظیر شهر رشت کاهش پیدا می‌کند و این موضوع می‌تواند بر روی بلیط قطار مشهد رشت رجا یا فدک تأثیر بگذارد و باعث کاهش قیمت آن‌ها شود.

خرید قطار مشهد به رشت


اگر به‌دنبال خرید بلیط قطار فدک مشهد رشت یا بلیط قطار رجا هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم که به بازار آنلاین سفرمارکت مراجعه کنید. در اپلیکیشن و وب‌سایت سفرمارکت می‌توانید انواع بلیط قطار مشهد رشت را در یک صفحه و یک‌جا مشاهده کنید و با مقایسه قیمت، تعداد ستاره‌ها، زمان شروع و پایان سفر و اطلاعات دیگر مناسب‌ترین بلیط قطار مشهد رشت و همچنین قطار رشت مشهد را خریداری کنید.

سوالات متداول درباره بلیط قطار مشهد رشت


مسیر قطار مشهد رشت چند ساعت طول می‌کشد؟
مسافت بین شهر مشهد تا رشت حدود ۱۲۰۰ کیلومتر است. این مسیر با قطار ۱۶ ساعت طول می‌کشد.

آیا بلیط قطار مشهد رشت برای کودکان ارزان‌تر است؟
بله. اگر کودک شما بین ۲ تا ۱۲ سال سن دارد، می‌توانید بلیط قطار رجا یا بلیط قطار فدک را برای او با ۵۰ درصد تخفیف تهیه کنید.

قیمت بلیط قطار مشهد رشت چقدر است؟
قیمت بلیط قطار مشهد رشت به عوامل مختلفی نظیر شرکت ریلی، تعداد ستاره‌های قطار و عوامل دیگر بستگی دارد. برای اطلاع از قیمت روز قطار این مسیر می‌توانید به بخش بلیط قطار در وب‌سایت یا اپلیکیشن سفرمارکت مراجعه کنید.

شرایط کنسلی بلیط قطار مشهد رشت چیست؟
اگر بخواهید بلیط قطار این مسیر را تا ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از حرکت قطار کنسل کنید، باید ۱۰ درصد جریمه بپردازید. اگر از ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از حرکت تا ۳ ساعت مانده به حرکت بخواهید بلیط خود را پس دهید، باید ۳۰ درصد جریمه و از ۳ ساعت قبل از حرکت باید ۵۰ درصد جریمه بپردازید.

حمل ماشین با قطار از مشهد به رشت چگونه است؟
اگر می‌خواهید خودروی خود را با قطار مشهد رشت حمل کنید، باید به‌صورت جداگانه بلیط بگیرید و هزینه آن را بپردازید.

قطار مشهد به رشت چه روزهایی است؟
در تمام روزهای هفته می‌توانید بلیط قطار مشهد به رشت را خریداری کنید. برای اطمینان، می‌توانید از چند روز قبل، وارد وب‌سایت یا اپلیکیشن سفرمارکت شوید و تاریخ سفرتان را انتخاب کنید و ببینید آیا ظرفیت قطارها در این روز تکمیل شده‌اند یا خیر.